Poraďte kam na pokojnú dovolenku s 2 mes.dieťatkom.

mikulka25
11. jún 2019

Som prvorodicka a chcem poradit resp. dostat nejake overene tipy na dovolenku s malym 2 mesacnym babatkom. Niekde kde by sa muz vykupal a zrelaxoval.uzil si slniecko a zaroven aby dietatko malo svoj klud. Premyslala som nad nejakou chatou s bazenom na Slovensku (samozrejme,nech nemusime vela cestovat). Mate nejake skusenosti? Nieco overene? Dakujem

lubik87
11. jún 2019

@mikulka25 no s takým bobakom malým by som nešla nikam z domu keď tak každý deň vybehnúť niekam na výlet prípadne na 1 noc ..ale moc nejaké veľké zatvorené priestory plné ľudí ( reštika/ jedáleň ) neviem 🙂 no my sme boli napr.v bardejovský ho kúpeľoch minulý rok ale.to.mala dcérka 8 mesiacov

mikulka25
autor
11. jún 2019

@lubik87 preto pytam radu ci niekam.na dlhsie ist...

lubik87
11. jún 2019

@mikulka25 a tak rátaj že ti nápisu mamky že boli aj v Turecku a Egypte a super :D musíš vedieť hlavne ty ako sa budeš cítiť mimo domu 🙂 snáď dostaneš typ na nejaký kľudný plac 🙂

11iva11
11. jún 2019

Myslím, že 2-mesačné dieťatko bude mať svoj kľud hlavne doma. Ja mám takmer 3-mesačné, síce dvojičky, ale ledva sa dostanem kočíkovať popri všetkej réžii okolo nich. Tiež neviem, či také malé dieťa má imunitu na cudzie priestory, veľa ľudí, atď. Najmä teraz keď dostávajú tie brutálne očkovania.... Takže ja osobne by som šla maximálne niekde k babke a dedkovi na dedinu, ak takého niekoho ešte máš.

radolina
11. jún 2019

@mikulka25 ja by som isla a preco nie? Ano je maly, ale je teplo a ked bude doma este pol roka, bude mat imunitu v keli, ved na chatu mozte ist aj do CR niekam a muz si oddychne a babatko moze byt vnutri, je podla mna jedno ci bude vnutri doma alebo vnutri niekde v prirode v chate, ved su aj drahsie chaty sukromne, s bazenom a vyrivkou, voda a elektrika vsetko cisto, full servis, plna chladnicka, podla uplne v pohode...je mu uplne jedno kde bude, je male a nevie este tak...

michaella94
11. jún 2019

Ka ti sice neporadim kam ale s 2 mesacym babom kludne...janmam.tri deticky najstarší ma skoro 5 rokov a najmladsi ma 3 mesiace a o 2tyzdnenideme do bardejova a teda neobmedzujeme sa kvoli detom..kazdy rok sme niekde na dovolenke boli aj s takymi malymi...ja dam do satky nosica a idem...babo je spokojne deti sa vysalia s muzom ...asi by som sa zblaznila.sediet vkise doma len preto ze mam male babo 😉

29simona29
11. jún 2019

@mikulka25 vnímam to rovnako ako príspevky predo mnou, takto pred rokom som tiež mala 2 mesacne babatko, na dovolenke sme v lete neboli, ale robili sme si jednodňové výlety a bolo to super, ta atmosféra s malym bábätkom, do toho leto a ja na MD po toľkých rokoch stresu a prace, to som si veľmi uzivala...Ja by som ti neodporúčala preplnene priestory, restiky, bazény a pod..Skôr nejaké kľudne miesto, možno súkromná chata s bazénom, pripadne rodina na dedine. Jasne, že sú mamicky, čo boli aj v egypte s takými malými babatkami, sama som to videla, za mna veľký rešpekt, ale ja by som s takým malinkym toto neriskovala..

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ukulela
11. jún 2019

@mikulka25 citam to tak, ze chces dovolenku najma kvoli manzelovi, aby si oddychol. ak mate moznost niekde ist na chatu s bazenom so sukromim a konfortom, tak v pohode. hlavne ale pocitaj s tym, ze pre babo ponesies dva kufre - pobalis kopu veci, co keby bolo treba ... premysli pranie (ak nechces niest celu skrinu) a stravu. ja som bola s mensim, nemal ani mesiac, tyzden mimo domu kvoli mojej terapii - kocik, prenosna postielka, veci pre babo - sup, plny kufor auta - a to som aj prala 🙂 vidis - ubytko som mala cez air bnb na sukromi.
moznost celodennych vyletov tiez nie je zla, da sa to prisposobit pocasiu, no ak babo nerado cestuje (niektore v aute placu), tak je to o drzku.

nicollette332
11. jún 2019

@mikulka25 klude chodte je maly a je mu jedno kde bude, ved on to tak este nevie 🙂

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nini1010
11. jún 2019

Boze ja by som toto nikdy neriskovala.Imunita tak maleho babatka este nie je dostatocbe odolna.Nemusi sa stat nic ale moze ti aj nieco chytit,alebo sa prehriat,alebo cokolvek.proste ja by som s 2 mesacnym nikde nesla.Tiez toho roku nikam nepojdeme na dovolenku,ale tak to byva ked ma clovek malinke babo.

somavi
11. jún 2019

My sme boli s trojmesacnou dcérkou v Chorvátsku a jedna z najlepších dovoleniek to bola . Neboli sme v sezóne a cez najväčšie horúčavy, boli sme v septembri . Užívala som si kocikovanie pri mori , krása . Ale boli sme v domčeku , do hotela by som nešla - klíma , ľudia ... takze Slovensko by som ani neriešila ja osobne , v pohode , prečo nie ? Pozri na bookingu nejaký privat alebo nejaký maly penzión , ja nevidim problém. Koľkokrát stretnem mamy v nákupnom centre s malilinkym bábätkom na kávičke - to je podľa mna oveľa horšie . Veď keď nepojdete do nejakého veľkého rezortu kde je milión ľudí , nechápem prečo neísť .

somavi
11. jún 2019

A zabudla som , určite mi príde nejake to ubytovanie na niekoľko dni pre babo menej náročné ako celodenné výlety .

pralinka86
11. jún 2019

Ked budete niekde pri lese pri vode, určite bude dobre .. typ ubytka ako chcete, ci chcete variť alebo nie, vždy sa najdu menšie penziony ci chaty

hettinka
11. jún 2019

@mikulka25 my sme boli s 3-mesačným v Tatrách. Bol to taký menší penzión, pochodili sme aj po prechádzkach, vyšli po asfaltke na Popradské pleso a boli sa okúpať v aquacity Poprad, malý samozrejme len bol v kočíku, alebo na deke v tieni. A boli sme mimo sezóny, ked nebolo tak teplo na 3 dni.

belllinka
11. jún 2019

A ked bude mavat vecer koliky a bude revat aj v noci, tak vsetci v nejakom penzione sa ti “pekne podakuju”. Ja by som muza poslala niekam s kamaratmi, pre teba a babatko to i tak dovolenka nebude, iba stres.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivka185
11. jún 2019

S dvojmesacnym babetkom sediet doma, moze sa prehriat ,hocico chytit, nestoji to pre par dni riskovat a neskor lutovat. Take babo musi mat svoje pohodlie.

silviaeli
11. jún 2019

@mikulka25 no ako tu citam názory niektorých mamičiek, tak vy by ste mali sedieť doma v karanténe..kľudne choďte take male bábätka aj take zmeny znášajú veľmi dobre..moja známa bola s 2,5mesacnou dcérkou v Chorvátsku a úplne v pohode..ja by som neváhala, určite taký výlet bábätku neuškodí a Vam s manželom len prospeje😉a ak by má napadol aj nejaký konkrétny tip, dám vediet..

hettinka
11. jún 2019

Musím dodať, že sme mali top kľudne babo, ktoré papalo, spalo a medzitým sa usmievalo.
S prvou dcérou, ktorá v tom veku stále plakala a nikto cudzí sa na ňu nesmel ani pozrieť, by som si na dovolenku netrúfla ist.

siska25
11. jún 2019

@mikulka25 my sme boli pred dvoma rokmi v Permone. Najmladsi mal 2,5 mesiaca. Mame dve starsie deti a isli sme hlavne kvoli nim. Najmensi bol najviac v pohode, nosila som ho v satke a bol spokojny. Jediny kto odtial prisiel chory som bola ja😀. Je pravda, ze pri prvorodenej som bola opatrnejsia a isli sme az ked mala 8 mesiacov, ale pri troch to clovek uz inak berie.

janinah
11. jún 2019

Ak chceš budovať imunitu za cenu,že ho dáš spať kdesi do cudzej postele /na tie matrace tam ani nepozeraj radšej/ ....ak chceš,aby bol manžel spokojný....tak choď. Ja by som nešla,tak malé dieťa je ledva zvyknuté na svoju izbu a postieľku a už kdesi inde zvykať ....my do tých 9-12mes. len jednodňové výlety k babke,o nič dieťa neprišlo,more aj všetko počkalo,kým boli väčšie.Ono sa to dobre hovorí,že ten či onen mal s babetkom perfektnú dovolenku,lebo spalo a kojilo sa...ale stačí,aby ti ochorelo,koliky malo ,nespalo z horúčavy a máš po perfektnosti,len trápiť sa tam budete.

tinkatinus
11. jún 2019

@mikulka25 aj my sme boli s prvým synom v Turecku ked mal 2.5 mesiaca a v pohode, lepsie ako ked mal 1 rok 😋 ale šak aj na Slovensku je veľa pekných miest. Penzion Platan napr, ale možnosti je milión...aj overených možností je dost

yanni
11. jún 2019

Ja som bola teraz v apríli, podotýkam sama,s 3 mesačnou urevanou dcérou a 3,5 ročnou dcérou v Abu Dhabi (let 2 hodiny zo Saudi). Uplna pohodicka. Dokonca Ten nás urevanec sa trosku ukludnil. Uplna pohoda. Nebudem predsa trestať staršie deti sedením doma ken preto, že ja tam nejaké krpaté urevane mimčo. My sme prakticky od narodenia prvej dcéry stále na cestách.

ukulela
11. jún 2019

a hôavne treba zhodnotit svoje/ miminove moznosti so starsim sme mohli ist na kraj sveta, pohodak, prespal celu noc, spal v aute, ani nereval, mladsi - opak, maldy diablik, ked spusti rev, az ma bolia usi (fyzicky bolia) - a ze ho spusti pri najmensom naznaku nespokojnosti ... vydrzala som soferovat 60 km s nim za revu, no bolo to na slucku a uz som fakt bevedela co so sebou aj s nim a aj so starsim, lebo ten chudak trpel tiez. takze X napise, ze v pohode si to uzili, ale X povie opak. my rozmyslame, co v lete, este uvidime - a hlavne sa rozhodneme podla aktualneho zdravotneho stavu deti, lebo tam je sopel kasel kazdy mesiac ... takze velmi by som neplanovala 🙂

hettinka
12. jún 2019

@janinah my sme do 3 rokov všade vozili svoju cestovnú postieľku, IKEA jedálenský stoličku, svoj kočík, do roka svoje vibracne kresielko, svoju deku. Žiadne spaní v cudzej posteli na špinavom matraci. A chodíme do slušných hotelov.

A nesúhlasím, že chlap má ist sám a žena kvôli dieťaťu má sedieť doma. Ak sa rozhodnú neísť, nech sa prispôsobí aj on, veď je to aj jeho dieťa, aj on ne rodič. Potom sa tu zakladajú témy typu “otecko si chodí kade-tade a ja sedím sama doma”.

lavender273
12. jún 2019

@mikulka25

Ja osobne som sa nepohla z domu prve tri mesiace (zle som sa zotavovala po cisaraku, potom mlada bola v pavlikovych remencoch).
Urcite by som zvazila vysoke tatry, nizke tatry..keby nahodou babo bolo nekludne aby ste sa vedeli vratit domov. Urcite vam dobre padne zmena prostredia. 🤗

1kriosa1
12. jún 2019

Ja som mala minuly rok v lete bábätko, malá sa narodila v máji. Tiež sa našli ľudia s rečami "ja by som s takým malým neišla, treba byť doma"...chodili sme na jednodňové , dvojdňové výlety bud k jazeru, na kúpalisko s dostatkom tieňa, do tatier. My s mužom sme sa po jednom vždy okúpali, malá si pospala v tieniku v prírode, poprechádzala som sa s kočíkom okolo jazera, bolo super. Pokiaľ je dieťatko zdravé a zvolí sa vhodný výlet... Najlepšie poznáš svoje dieťa,lebo každé je iné, ak je pohoďák tak sa kludne odvážte na krátky "testovací" výlet kusok od domu. A uvidíte ako zareaguje. Možno bude spokojnučké, možno nervozne 🤷

miui
12. jún 2019

Ty si musis poznat dieta, nikto z nas nevie ake je....s mojou prvou sa nedalo ist nikam lebo mala koliky a hucala cele noci, s druhou v pohode...skus pozriet Jazierce, tam sa mne pacilo, blizko je Vlkolinec