Máte skúsenosti s poslaním 7,5 ročného do tábora?

ani3012
4. feb 2011

chcela by som poslať Paťka ( v lete bude mať 7,5 roka ) do nejakého tábora. Máte s tým skúsenosti ? On by tam išiel sám ,tak mám aj väčší strach ako keď išiel zo škôlky

renab
4. feb 2011

@ani3012 A Paťkovi si už o tom povedala? 😀 😀 😀 Moji starší boli cez letné prázdniny po ukončení prvého a druhého ročníka. Ale to už bolo dávno a teraz tie tábory majú úplne iné programy. Takže ak chce samotný Paťko a nájdete nejaký s programom, ktorý by ho bavil, tak šup ho tam. Určite to zvládne, chodia aj mladšie deti. U nášho Maťa by to nehrozilo 😉

ani3012
autor
4. feb 2011

@renab jeho vždy postavím pred hotovú vec 😀 On by sa teda tešil,určite by mu bolo aj troška smutno,ale pokiaľ by sa mu v tábore páčilo, tak by išiel znova..ešte nebol takto sám,len dva krát zo škôlky na 5 dní v Novoti.Ale to robili p. učiteľky zo škôlky program

evinkal
25. mar 2011

maminy nemáte tip na nejaký nie drahý detský tábor pre 7 ročného chlapca?všetko to sú ceny od 150 eur a to je pre mňa veľa ☹

katecameron
25. mar 2011

ta moje deti by ani nesli aspon syn nie to viem na 1000percent ale tabory su drahe to viem

silvia07
25. mar 2011

ja tiez uvazujem, ale zatial iba o dennom tabore...minuly rok tak bola na sustredeni z tanecnej a velmi sa jej pacilo
tie denne nie su az take drahe....ale zasa nemaju taky zaujimavy program

evinkal
25. mar 2011

to fakt každý zarába iba na detoch a matkách! 😠 dieťa chce mať radosť,ale ako tak kukám tak tie zahraničné dovolenky sú pomaly lacnejšie ako tábory!!!

janinah
26. mar 2011

treba trochu pritlačiť na zamestnávatelov,nech niečo pre deti organizujú a n ech finančne prispejú,niekedy s tým nebol problém,dnes je tábor drahá záležitosť,hlavne,ak je viac detí v rodine

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciask
26. mar 2011

@evinkal a co tak prihlasit ho do skautskeho oddielu, tam maju vela akcii, turistika, aj tabory, dokonca aj 2-tyzdnove tabory, kde sa pekne o seba staraju, varia si, takze ratam, ze cena asi nebude az taka vysoka.

evinkal
27. mar 2011

Ja som chodila dosť často po táboroch ale mala som to zadarmo,teda platila sa iba cesta.Chodila som cez červený kríž ako epileptička a nikdy som neľutovala 😉 .Ostali mi nádherné spomienky a dokonca sa mi podarilo nájsť jednu dievčinu po 23 rokoch..robí v bb v nemocnici,ale spoznala by som ju,lebo sa nezmenila😀.Aj malý túži ísť do tábora,a ak nebude iná alternatíva,skúsime ten denný.@luciask to skauting ešte existuje?to ma ani len nenapadlo.Inak tie detské tábory sú na sk drahšie,ako niektoré zahraničné dovolenky☹ @stvurarozmýšlala som aj o cirkevnom,ale ked nechodíme ani do kostola a ai sa matej o to nezaujíma,neiem či by ho vzali ☹

ani3012
autor
27. mar 2011

@luciask skauti am nenapadli...myslím,že aj v MA niečo také máme..ďakujem 🙂

@evinkal sa dohodnime a pošlime do nejakého krpcov spolu 😀

ani3012
autor
27. mar 2011

@stvura ono nie je problém nájsť detský letný tábor,je toho veľa,len predsa by som dala moje dieťa úplne cudzím..keby išiel s kamarátom,tak by to bolo super,by som neváhala..ale maminky svoje deti ešte nechcú v takom veku púšťať do tábora

ani3012
autor
27. mar 2011

@janinah mm pracuje u štátnej správy a tam asi ťažko niečo zorganizujú...

evinkal
27. mar 2011

@janinah my pracujeme z mm v tlačiarňach a oni nedajú ani stravné listky,nieto ešte tábor pre deti...majitel nemá rad deti a keby som mu povedala o tabore...hned mám padáka 😝 .@ani3012 no,veru by to nebol zlý nápad 😉

ani3012
autor
27. mar 2011

@silvia07 denný tábor tiež bude mať cez CVČ ale tie týždenné sú predsa zase o inom...keby sme išli aspoň na rodinnú dovolenku,niekam preč od stereotypu.....no tento rok nehrozí

ani3012
autor
27. mar 2011

@evinkal a tvoj Maťko je z kľudnejších detí ? 😕 lebo Patrik nie 😅

evinkal
27. mar 2011

@ani3012 Matej to je "tornádo" on neobsedí,stále musí niečo robiť a živý je ako striebro😀

ani3012
autor
27. mar 2011

@evinkal hurááá ! Ideme vyberať 😀

evinkal
27. mar 2011

ja inak občas zvyknem kukat,ale tie ceny...to človeka "odrádza" ☹

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jolinka
29. mar 2011

moja dcera bola na necelych 6 rokov minuleho leta dokonca v 2 taboroch. a to je dost nesmela ale zvladla to... 🙂
na zaciatku leta bola v primestkom jazdeckom tabore, chodili spat domov.
a potom koncom leta cely tyzden bola v tabore v slov. raji, ale bol to taky maly rodinny tabor na 3 dospelych cca 15 deti.

rabiva
2. apr 2011

Letny tabor pri konikoch bude aj na Ranci pod Ostrou skalou, pri Dobsinej, ak by mal niekto zaujem o dalsie info, kludne mi napiste IP... Pre deticky od 7-13r, ranc je v style westernu, koniky su velmi kludne, plus niekolko psov, koza Miluska, krasne prostredie, kopa aktivit, v blizkosti Dobsinska ladova jaskyna... 😉

evinkal
4. apr 2011

našla som super tábory a už som na jeden aj mateja prihlásila😀 sa tešíme obaja,ideme s krstnou napolovicu,takže to nebude až také drahé-výborná krstná 😉

ani3012
autor
4. apr 2011

@evinkal a kam ? Sa pochváľ 😉

evinkal
4. apr 2011

Zvolen moťová,ale bol na výber aj helpa a aj lubietová,kremnica...je toho dost vela za dobrú cenu

bodka70
5. apr 2011

naše dve baby tiež boli minulý rok v prímestskom jazdeckom tábore vo veku 6,5 a 9,5 roka a potom ešte v jednom rodinnom tábore. Toho roku začali chodiť do turistického klubu "Vandráčik" v rámci neho majú výlety, sánkovačky, v lete opekačky a stanovačky. Boli aj v jarnom tábore v rámci tohto klubu (klub je začlenený v detskej organizácii Frigo) a boli veľmi spokojné. Mimochodom v rámci členstva vo Vandráčiku mali ten tábor lacnejší ako ostatné deti, tábor stál 99,- eur a my sme ho mali za 85,- eur. Za členské v klube platia 8,- eur ročne !!!, čo je zanedbateľná suma (a len pri tomto tábore som na každom dieťati ušetrila 14,- eur). Všetky aktivity (klubovňa, výlety, súťaže...) majú v cene členského, doplácajú len za klubové mikiny (nie sú povinné) a pri výletoch za dopravu (ak idú vlakom alebo autobusom). Majú tam super vedúcich. V lete budú zase organizovať tábor, moje dievčatá sa už teraz tešia 🙂.

Takže nielen skauti majú tábory, ale aj turistické kluby a možno aj iné záujmové útvary vo vašom okolí. MMCH kámoškin chlapec chodí do skautského oddielu vĺčatá a majú fakt lacné a pritom výborné tábory. Za 10 dňový tábor platila 70,- eur. Na druhej strane za členstvo v skautingu platia mesačne zhruba toľko čo my v turistickom oddiele za rok.

evinkal
5. apr 2011

@ani3012 no Moťová ma plný stav,takže nás prijali na Heľpu,volá sa to Maxiherňa😀 dôfam,že bude spokojný

zabky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
furniture
8. apr 2011

@evinkal vyskúšaj www.tabory.sk Sú tam všetky tábory pre všetky vekové skupiny. Ja som tam našla minulý rok tábor pre moju malú. Ináč
@ani3012 moja malá chodí do tábora už od 5 rokov sama a je spokojná. Tie inštruktorky a inštruktori si s nimi vedia poradiť a kamarátov si tam určite nájde. A možno už aj v autobuse 😉 Máš možnosť mu telefonovať a informovať sa na neho a keby bolo najhoršie oni ti zavolajú. Skôr to musíš psychicky zvládnuť ty...on bude v pohode a bude mať kopec zážitkov 🙂

evinkal
8. apr 2011

@furniture áno tam som našla aj tábor pre matejka