Krátky výlet s 12-ročným

gabinkomisko
17. jún 2024

Ahojte baby, môžete mi poradiť nejaký jednodňový výlet so synom? Max na jednu noc, sme z východu, ideálne do 300 km. Napadol mi aj autobusový zájazd do Budapešti, ale to je na dlho, lebo chodia cez BA. Autom sa mi tam nechce trepať veľmi. Žiadna túra, max. Pekná prechádzka v prírode. (bojím sa medveďov) Budeme celý júl doma, teda on., ja budem robiť. Tak aby niečo zaujímavé aj videl... A ideálne aby sme mohli ísť aj s malým psíkom.

markusrasford
17. jún 2024

@gabinkomisko do Budapešti sa dá dostať aj z Košíc nemusíš ísť do Ba

janinah
17. jún 2024

Známy bol cez víkend v tatrách na Teryho chate,cítili sa ako voľakedy v meste na 1.maja,húfy ľudí.Takze túre sa vyhýbať nemusíš,12r.si ju práveže užije.
Pozri Pieniny so splavom,Stará Ľubovňa hrad skanzen,popozeraj aj kde bude aká akcia typu kezmarske ľudové remeslá a pod.

pralinka86
17. jún 2024

Hrady zámky zoo by ho bavilo? To by ste mali hned par výletov... Pieniny a plavba na plti? Terchova a Janosikove diery? Aj okupat sa tam da, aj co to pozriet, pripadne lanovkou vyviesť., to by bolo urcite aspon na 1 noc. Aj ked tam bude asi plno v lete..
Aj za kupanim sa da ist, aj na bicykel, zalezi co ho bavi a ako chcete cestovat, nech viac necestujete nez ste tam

gabinkomisko
autor
17. jún 2024

@markusrasford no áno, vieš nastúpiť ale oni zberaju po. Celom SK potom. Daka myslím Alebo keď poznáš nejakú cestovku co chodí priamo z KE, tak porad 😁

gabinkomisko
autor
17. jún 2024

@pralinka86 možno tie Pieniny, to nie je ďaleko.. Hoci by som na PL strane pozrela hotel na jednu noc....

markusrasford
17. jún 2024

@gabinkomisko neviem ci ti dobre rozumiem. Teraz som pozeral ude vlak Košice- Budapest síce ide 3 hodiny a 40 minút ale to sa dá zvládnuť. Nepoznám CK

gabinkomisko
autor
17. jún 2024

@janinah nejaká podobná akcia by bola fajn.. Bardejovsky jarmok býva až v auguste, ci? Tam sme ešte neboli

gabinkomisko
autor
17. jún 2024

@markusrasford keď už tak by som uvítala sprievodcu, chápeš.. Samotná cesta nie je problém, zase aj autom zvládnem v pohode, len to tam moc nepoznám.. Tak by som mala rada výklad 😁

maranco
17. jún 2024

@gabinkomisko keď spomínaš Budapešť, dala by sa aj Praha ale to je už na viac dní

gabinkomisko
autor
17. jún 2024

@maranco Praha by sa mu páčila.. Som ani nevedela ze sú tak lacné tie letenky 👍

janinah
17. jún 2024

@gabinkomisko BJ ho nebude zaujímať,kúpi si zmrzlinu,ale tie kolotoče a skákala sú pre menšie deti....to Kežmarok v júli odporúčam viac,uvidí Kováčov v akcii,látku priast atď....môžete spojiť s kúpaním vo Vrbovom
Cestovku nerieš,ak chodíš autom to pobehate sami

larinka552
17. jún 2024

@gabinkomisko
NP Pieniny, tam je Červený kláštor, splavovanie Dunajca na pltiach, hranice s PL.
NP Pieniny, nádherná príroda, dobrá turistika
Ľubovniansky hrad
Spišský hrad (neviem či je už otvorený) Spišská kapitula a podhradie, Levoča, Marianska hora
Košice
Prešov, Kalvária, Šarišský hrad

maranco
17. jún 2024

@gabinkomisko niekedy sú aj lacnejšie ako vlak, ale mimo hlavnej sezóny, prípadne prezerať každý deň a niekedy sa objaví niečo lacné aj s odchodom o pár dní

larinka552
17. jún 2024

@larinka552 to druhe mal byt NP Poloniny je tam krásne ale je to čisto turistika 👍

maranco
17. jún 2024

@gabinkomisko pozri aj Podlesok, Slovenský raj + nejaká Ferrata

gabinkomisko
autor
17. jún 2024

@larinka552 v Poloninach mame chatu, tam ho to už nebaví 😁

larinka552
17. jún 2024

@gabinkomisko aha tak nic potom 😁 tak mi pribliz trochu viac tie Poloniny, ja som tam bola len raz na dvojdnovej turistike a mala som dost 😪😃
Je tam okrem hôr a krasnej prirody este nieco, co stoji za pozretie?

gabinkomisko
autor
17. jún 2024

@larinka552 príroda je top, taka neporušená, iná.. Mimo toho sú tam krásne drevené kostolíky, na každom kroku.. Túry si vyberieš podľa chuti, viac alebo menej náročné. Teraz vybudovali par km cyklotrasy, a pokračujú ďalej.

larinka552
17. jún 2024

ano, ta priroda ma vtedy ocarila 😊 kostoliky som videla ale inde, tam som o nich nevedela..
Cyklotrasy? To je uz pokrok, vyborne 😃👍

janage
17. jún 2024

@larinka552 pozri na FB Poloniny skutočne neskutočné sa to tuším volalo
Sú tam akcie a tipy

markusrasford
17. jún 2024

@gabinkomisko rozumiem. Keď mi dáš vedieť urobím vám sprievodcu

mirka17
17. jún 2024

@gabinkomisko veď chod do spišskej novej vsi, 3 júlový víkend sú tam spišské trhy, - najvačšie trhy, nedaleko je slovenský raj, spišský hrad, najmenšia zoo, letné kúpalisko

madeincssr
17. jún 2024

@gabinkomisko kupaliska / termaly nemate radi? V mnohych sa da byvat priamo v areali aj vo vsakovakych chatickach, chatach, mobilnych domoch... Ale casto je to juh Slovenska, alebo potom v Madarsku.

viestta
17. jún 2024

@gabinkomisko do Budapesti vam kazde dve hodiny ide rychlik z Kosic. Stoji aj v Miskolci, mozte sa ist okupat do Tapolca (odveziete sa MHD)

summer23456
17. jún 2024

@mirka17 tie trhy sú v centre?

mirka17
17. jún 2024

@summer23456 ano celé centrum je uzavrete pre autá kvôli trhom, stanky začínajú už pred centrom, idú cez celé centrum aj bočné ulice

summer23456
17. jún 2024

@mirka17 dakujem

gabinkomisko
autor
17. jún 2024

Ďakujem baby za tipy 👍 a v B. Štiavnici by ste mi aké ubytko poradili? Pozerala som Salamandru, ešte by ste mali nejaké tipy? Tam je toho kvantum čo pozerať, boli sme tam ale bez syna..

luccija
17. jún 2024

@gabinkomisko keď ste akčne typy tak Slovenský raj a rebríky, alebo Terchová diery a potom lanovkou na Chleb tam je pekne.Skor by som sa ťahala do prírody Budapešť v teple mňa unavoval všade davy ľudí...