Atrakcia - výlet pre deti vo veku 12 - 14 rokov

20. máj 2023

Prosím odporučíte atrakciu výlet pre deti vo veku 12-14 rokov? Chlapci. Čo ich zaujme a bude z toho zážitok? Môže byť SR prípadne susedne štáty - Cesko, Poľsko, Maďarsko, Rakúsko.

marci77
20. máj 2023

Familypark, hodka z Bratislavy, je tam super
cyberjump Lamac, Bratislava (alebo akakolvek ina jumparena, v BB je tiez vraj dobra)

sorciera24
20. máj 2023

Ostrava - Technické muzeum, Hopjum arena (trampoliny na 3 poschodiach), Landek park (prehliadka bane)

lelelienka
20. máj 2023

Neviem co ich bavi, ale toto by mozno mohlo zaujat…
Stiavnica banske muzeum v prirode - sfaras do bane, skvely zazitok pre vsetky vekove kategorie
Polsko - Wieliczka solna bana
Madarsko - Tapolca jaskyna, kde sa vozis na lodickach (sama veslujes)

vikusjk
20. máj 2023

Energylandia v Polsku
Lasergame
Lanovy park
Familypark v Rakusku
Motokary pri Slovakia Ringu, alebo vlastne hociktore motokary

autor
20. máj 2023

Ďakujem pekne za tipy

marci77
21. máj 2023

@vikusjk
ano, motokary mali uspech aj u mojho 12rocneho, bol s muzom na Sliaci
a ten Familypark a jumparena ....asi teraz najviac fici

ale aj napr. vo Viedni rozne tie muzea - technisches, naturwissenschafliches
v Prahe sa mu velmi pacilo, tam bolo vela atrakcii ....a momentalne by najradsej chodil na vsetky vyskove veze v okoli ....napr. Zizkovska v Prahe sa mu velmi pacila, najblizsie sa chystame na Donauturm do Viedne 😅😂😂

autor
21. máj 2023

@marci77 najblizsie ideme do Prahy. Porad čo tam nevynechat. Máme 3 dní, takže nedá sa úplne všetko.

marci77
21. máj 2023

tiez sme boli v Prahy na 3noci, boli sme koncom februara, tak ani pocasie nebolo nejake extra idealne
ale stihli sme pobehat tie vyskove veze .....maju tam akciu, ze rano hodinu po otvoreni maju polovicne vstupne .....napr. ta, kde je orloj bola skvela, aj krasny vyhlad odtial ....ako aj tie ci uz z jednej strany Karlovho mosta alebo z druhej
boli sme aj na Petrine, ale najma chcel ist na Zizkovsku vez, tam prave nefungovala v tom case zastavka metra, tam sme museli elektrickou, ale neplatte zbytocne vstupne, chodte do restiky, do toho bistra, ceny su tam uplne v pohode a vtedy sa vstupne neplati

tiez sme si vela atrakcii nechali nabuduce, napr. plavbu lodou po Vltave, mozno zoo (mame aj mensie deti)
a syn mal napozeranych youtuberov klucizprahy, tak sme mali zoznam, co chcel vidiet, a podla toho sme chodili, najdlhsi eskalator na Namesti mieru chcel navstivit, Lucernu, nejaku kaviaren a pod.
velmi dobre videa, ak budete mat cas, pozrite, davaju aj dobre tipy, kam ist jest

https://www.youtube.com/@KlucizPrahy/videos

maju kanal aj v anglictine, ak by sa deti chceli zlepsit v anglictine😂
https://www.youtube.com/@HONESTGUIDE

autor
21. máj 2023

@marci77 paráda, ďakujem

terina25
21. máj 2023

My sme sa vratili v utorok z Prahy. Boli sme 6 dni s detmi 12,14. Program som volila hlavne pre nich,takze co sa tyka nejakych pamiatok,tie sme vela nestihli. Boli sme Zoo, laser game, virtualna realita, zrkadlove bludisko(kratke,nestoji za navstevu), muzeum voskovych figurin madame tusaid, muzeum iluzii, muzeum film legend. Dalej sme boli v restauracii Hard rock cafe, to treba dopredu rezervovat.
Boli sme tam hlavne kvoli koncertu Maneskin,co sme kupili dcere listky na Vianoce.
Muzeum voskovych figurin Grevin je prestahovane mimo.prahy,ak by ste chceli ist,takze ani nechodte.
Chcela som aj plavbu po Vltave,ale nestihali sme.

Ak ta este nieco zaujima,kludne sa pytaj

terina25
21. máj 2023

Boli sme aj v Madarsku- Budapest. Tam sme pochodili len pamiatky . Akurat co sme boli co sa tyka zazitkov,tak zoo, tropikarium. dom hrozy ci ako to nazvat a este je tam taka ,,herna,, kde je plno roznych automatov a hier pre deti. Hodis mincu a hras.

autor
21. máj 2023

@terina25 ako ste sa pohybovali po prahe? My ideme vlakom. Takže budeme bez auta.

autor
21. máj 2023

@marci77 toto je k akej veži prosím? ale neplatte zbytocne vstupne, chodte do restiky, do toho bistra, ceny su tam uplne v pohode a vtedy sa vstupne neplati

marci77
21. máj 2023

metro v Prahe, aj cela MHD funguje perfektne
dokonca deti do 15rokov maju cestovanie zadarmo

metro v spicke chodilo kazde 4minuty, my sme sice byvali v centre, ale povozili sme sa aj elektrickami, metrom - detom sa to velmi pacilo
a listky pre dospelakov boli 1dnove, 3dnove a stali uplne malo ....a dalo sa v tych automatoch na listky platit aj kartou
v mojom profile mam aj nejake info, mapu metra Prahy a pod.

marci77
21. máj 2023
akvi
21. máj 2023

V Prahe je toho fakt neúrekom, záleží aj, čo majú deti rady. Náš syn by napríklad v technickom múzeu a vozením sa metrom 😅😂 strávil aj celý deň. Taká nie úplne známa atrakcia je napríklad stará čistička odpadových vôd. Ale opäť, je to veľmi špecifická vec, pre niekoho nuda. A taká malá milá vec pri potulkách je napríklad tá pohyblivá socha Kafku.

A mimo Prahy, nášmu synovi sa páčilo vedecke centrum vo Varšave. No a úplná topka bola pre neho muzeum Tatra Kopřivnice. V Budapešti sme tiež vymietli všetky technické múzea. Resp my sme vlastne vzdy všade chodili po technickych, leteckych a pod múzeách. Ale to musí deti aj baviť také niečo. Náš napríklad nejak netúžil chodiť do zoo, ani laserareny a pod. Fakt záleží od záujmov dieťaťa.

autor
21. máj 2023

@marci77 ďakujem, pozerala som akurát. Ešte mi povedz, aká zastávka metra to je? Ďakujem krásne. Už som pozerala a zajednali sme si tam raňajky. To bude zážitok

marci77
21. máj 2023

myslis tu Zizkovsku vez?
ak ano, zastavka metra sa vola JIRIHO Z PODEBRAD (ale da sa tam ist aj elektrickou od Vaclavaku)
my sme v tom bistre mali burger, gulasovu polievku, nejake kolace si deti vybrali a pitie ...a bolo to vsetko super, odporucame
o poschodie vyssie akoze v tej vyhliadke, kde sa rodinny vstup plati okolo 30eur na rodinu nic specialne nie je, a vyhlad velmi podobny

autor
21. máj 2023

@marci77 aha a keď sa tam najeme tak sa dostaneme aj hore? Či len do tej jedálenskej časti?

marci77
21. máj 2023

iba do jedalenskej casti, co je vlastne o poschodie nizsie
ale v tej vyhliadke nic specialne nie je.....iba zoznam vyskovych vezi na svete a take leharo lehatka .....inak nic

terina25
21. máj 2023

Sli sme tiez vlakom. Tam vacsinou elektricka. Metra malo

autor
22. máj 2023

Dievčatá ďakujem moc. Ešte mi povedzte ako sa volá nejaká zastávka niekde v centre? Metro, resp.elekricka. našla som ubytovanie rovno pri zastávke metra ale teda, či to nebude na dve veci, keď radšej električka..

autor
22. máj 2023

A posledná otázka, tie deti do 15 rokov, čítala som,že musia mať špeciálnu preukazku na prepravu zdarma?

marci77
22. máj 2023

pytala som sa nato pri informaciach .....podla toho, co som sa docitala staci PAS na preukazanie veku dietata
ale revizorov sme nestretli, takze neviem, ci moje info su 100%

Mustek, Muzeum - to su stanice metra, kde sa vystupi na Vaclavaku
Staromestska - blizsie k orloju a Karlovmu mostu
Namesti republiky - to je tiez blizko k orloju a Staromaku

zastavky elektricky si nepamatam, tou sme isli iba k tancujucemu domu a na Petrin
a pozor elektricky maju v Prahe vzdy prednost, takze treba davat pozor, aby niekoho nezrazila

zavisi, kam chcete chodit .....my sme mali ubytko blizko pri orloji, takze vsetky hlavne atrakcie sme mali napeso ....a ked sme niekam isli, my sme chodili metrom, to sa detom viac ratalo

terina25
22. máj 2023

Nas kontrolovali v elektricke. Ukazala som obciansky deti, to im stacilo

sorciera24
22. máj 2023

tiez sme sa pytali priamo tam, staci preukazat pri revizorovi doklad s fotkou....ale my sme nestretli

autor
5. jún 2023

@marci77 prosím ťa a aký je rozdiel medzi oblaca a bistro? Ďakujem

marci77
5. jún 2023

Oblaca je luxusna restika
a Bistro je bistro.....ale vyzera to tam podobne, len ceny lepsie
sa mi zda, ze Oblaca ma vyhlad na lepsiu cast Prahy, z tej Oblaca na sidlisko ....nie som si ista, ci z bistra vidiet Hradcany

ak by ste chceli vyhlad na celu Prahu ...tak mozete ist este na tu vyhliadku o poschodie vyssie, ale tam zaplatite 30eur navyse za ten vyhlad ....my sme tam boli podvecer a po tme uz nebolo nic vidiet

a z toho bistra som to uz nejako neobzerala, sa mi zda, ze iba jednu polovicu Prahy odtial vidno

autor
5. jún 2023

@marci77 aha, ďakujem. Veď som pozerala jedálniček a v tej reštike také nič moc jedla pre moje deti.