Pozor na nákupy na Temu

10. dec 2023

Natrafila som na zaujímavé video ohľadom Temu, kde sa rozoberá komplet info ako funguje a hlavne že ten nákup vás môže stáť ďalšie peniaze, o ktoré môžete prísť bez vášho vedomia. Ak vás nezaujíma celé video (aj keď odporúčam pozrieť celé), tak si pozrite aspoň časť o kradnutí peňazí z vášho účtu od minúty 18:07.
Čo vše je špatně s Temu. (není to, co si myslíte)

https://www.youtube.com/watch?v=9UBkQ0r7wkI
lilyianka
10. dec 2023

No už len keď som videla ake ceny majú bolo jasné,že je to hlúposť. Z takého eshopu by som nikdy neobjednala

vilma7
10. dec 2023

To môžeš napísať rovno, ze pozor na Wish, ali Express atď.
Môj manžel z Temu už nejaké veci objednal, všetko prišlo vo veľmi dobrej kvalite... Dokonca aj bundu, ze akože len do prace, ze iste to bude šmejd a parádna bunda ktorú bežné nosí.
Takže asi tak k produktom.

syslik81
10. dec 2023

objednavala som malej korcule a aj veci pod stromcek kedze miluje hello kitty a tam je toho dost -kvalita ok za tu cenu a platim vzdy cez paypal a nic neukladam ..nic ma viac nevyjde- zas netreba vsetkemu verit a sirit poplasne spravy

bolarazjedna
10. dec 2023

Ja som objednala teraz kozmetickú tašku ako darček pod stromček, s kvalitou výrobku som spokojná, aj dodali v priebehu 1 týždňa, mala som obavy, keďže stránku nepoznám, ale zatiaľ teda prvá skúsenosť dobrá.

terina25
10. dec 2023

Ja objednavam a vsetko ok

mima1608
10. dec 2023

Objednávala som už x-krát. Všetko prišlo do 10 dní, kvalita za tú cenu AŽ PRÍLIŠ dobrá. Vždy platím cez PayPal. Inak, toto iste by sa mohlo povedať o tých x ďalších čínskych e-shopoch.

oli18
11. dec 2023

Ja som objednala raz 2 vyrobky. Saty dost zla kvalita. Viac objednavat nemienim. Verim tomu videu.

nivea777
11. dec 2023

Temu som ešte neobjednávala,ale objednávam Shein,platím vždy cez PayPal. Veľa vecí, ktoré tam sú,som videla aj u nás na Slovensku v eshopoch. Vždy treba pozrieť recenzie.

autor
11. dec 2023

@oli18 zaujímalo by ma koľko ľudí z tých čo Temu chvália si to video aj pozreli ...veď hlavne že nakúpim lacno a iné ma netrápi 🙄 (a nejde len o to kradnutie z účtu, ale aj o rad ďalších vecí, ktoré sú v tom videu spomenuté)...naša Zem jedného dňa skolabuje ... Aj kvôli nákupom na iných podobných platformách (Shein, Aliexpress, Wish a iné) ale to už budú riešiť skôr naše deti. 😳

mima1608
11. dec 2023

@autorka, videla som to video a pokiaľ narážaš na vykorisťovanie zamestnancov, tak to by sme museli protestne prestať nakupovať aj v H&M, Primark a iných fast fashion obchodoch, vrátane elektroniky, napríklad toľko ospevovaného Apple, keďže ti mali podobný škandál pred nedávnom. Skupina mamičiek z MK to neovplyvní, žiaľ. Na to sú iné inštancie, ktoré by si na to mali posvietiť v prvom rade.

vilma7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vilma7
11. dec 2023

Video som si pozrela celé.
Ja nelietam každý rok na dovolenku lietadlom, takže snáď si môžem raz za rok kúpiť niečo cez Tému.
Ináč, skoro všetko sa vyrába v Číne, ešte aj cesnak a iné kraviny sa do sveta z Číny rozvážajú a rozvážat neprestanú.
Koľko podnikateľov na svete vyraba všetko v Číne, ved lacná pracovná sila.....a z nich sa stanú miliardári.
Nie, nemám zle svedomie, keď si raz ročne niečo kúpim na icvh platforme. A ako som spomínala, kvalita ma veľmi pozitívne prekvapila.

mima1608
11. dec 2023

@vilma7 súhlas. Ja som v živote neletela (lebo mám strach), nemám ani vodičák, všade chodím na bicykli, separujem odpad, na rozdiel od iných, na nákupy oblečenia už dávno chodím do sekáčov alebo na V, takže keď si objednám napríklad vianočné ozdoby z Temu za 1.50, miesto toho aby som tu za ne dala 15 eur, alebo kryt na telefón za 2 eura miesto 20 eur čo pýtajú tu, tak si myslím, že nerobím nič zlé. Tieto moralistky sa asi veľmi musia v živote nudiť, keď toto potrebujú riešiť.

mariazatkova
11. dec 2023

Ja som si raz objednala a bola som s pokojná. Nemám zatiaľ žiadne negatívne skúsenosti. Nezmizli mi peniaze z účtu, nechodia mi otravné reklamy. Co sa týka znečisťovania planéty a lecnej pracovnej sily. Tak to je problém viacerých firiem. Nielen Temu. Ale určite topánky a oblečenie uprednostňujem kupovať a objednávať cez naše e shopy a obchody. Ale kto ti zaručí s kadiaľ sú. Keď všade je napísané naše in China?

maranco
12. dec 2023

Čínsky on-line predajca Temu zaplavil internet aj sociálne siete: Ruky preč, varujú mnohí
https://zive.aktuality.sk/clanok/CinLbBU/cinsky...

Nejasnosti panujú najmä okolo bezpečnosti mobilnej aplikácie. Tu je však potrebné spomenúť, že do veľkých problémov sa dostala predovšetkým appka od sesterskej Pinduoduo, ktorú dokonca Google v marci tohto roka stiahol zo svojho oficiálneho obchodu. Oficiálnym dôvodom bolo, že obsahovala malvér.

Ten mohol ohrozovať bezpečnosť, resp. súkromie používateľov. Okrem iného mala aplikácia následne obchádzať bezpečnostné povolenia, pristupovať k súkromným správam, upravovať nastavenia v Android telefónoch či sledovať dáta z iných aplikácií v zariadení. Malvér bránil tiež odinštalovaniu appky.

Firma, ktorej stratégia je založená na tom, že predáva výrobky priamo od ich výrobcov bez sprostredkovateľov, bola obvinená aj z toho, že pri výrobe rôznych tovarov sa využíva nútená práca, resp. detská práca.

Ďalším faktorom je samotná spoľahlivosť obchodu.
Napríklad na stránke https://www.trustpilot.com/review/temu.com má Temu celkové skóre 3,2, pričom vychádza zo zhruba 11-tisíc recenzií. Paradoxné je, že najväčšiu skupinu tvoria veľmi pozitívne a naopak veľmi negatívne skúsenosti. Mnohí doslova varujú pred nákupom na Temu v štýle „nie sme takí bohatí, aby sme si mohli dovoliť kúpiť lacné veci“.

Upozorňujú napríklad na nedodanie tovaru, resp. príliš dlhé dodanie, či výsledný dizajn produktov – neraz sa výrazne líši od toho, ako sú propagované priamo na trhovisku.

marsmykkok
12. dec 2023

Autorka prečo zem skolabuje? Ja som napriklad zatiaľ zobrala za výhodnú cenu topánky (2,70 eur) ako akcia pre nový účet. A sú top, nezatekaju, mám asi 8 topánok na zimu (turistické, gumáky, snehule, čižmy, klasické celé, teda nie rovnaké) a tieto majú najlepšiu podrážku na zimu čo sa týka šmyknutia, mám v nich lepšiu stabilitu ako v protišmykových navlekoch. Či som mala radšej zobrať za 40 eur z deichmannu čo mi budu zatekat a po dvoch týždňoch sa rozpadnu?

dejka77
12. dec 2023

@maranco Nie kazdy nakupuje cez appku.

mariazatkova
13. dec 2023

@marsmykkok Deichman je tiež podľa mňa hrozný. Okrem toho videla som dokument kde malé deti vyrábali topánky pre Deichman a skoro zadarmo. Otrasné podmienky. Myslím ze to bolo na dvojke vysielané. V Deichmane nenakupujem ani ja. Topánky sa mi zachviľu rozpadli,ceny také ze by mohli platiť aj zamestnancov dobre. Nestoja predsa 2 eura. A ten dokument keď som videla...

mima1608
13. dec 2023

@mariazatkova ja som si tam raz kúpila vysoké čižmy. Doslova mi na palci zodrali kožu, topánka bola plná krvi, keď som sa vyzula, ledva som dokrivkala domov. Išla som s tým do Deichmannu, predavačka to ohmatavala, skonštatovala, že je to vnútri zle zrezané a vrátila mi topánku. Hovorím, že ale chcem to buď reklamovať teda alebo vrátiť (stali 70 eur tie čižmy). No ale že to nie je dôvod na reklamáciu a peniaze mi nevrátia, lebo vnútri ostal fľak od krvi (darmo som sa to snažila vyčistiť, celkom to nešlo 🙄)

silvi6
8. mar 2024

Ahojte ja mám aj dobré aj veľmi zlé skúsenosti s temu. Práve teraz s nimi bojujem lebo mi vždy niečo chýba alebo aj celá objednávka s tým, že v balíku sú prázdne obaly polystyrénu a všelijaké iné. Niekedy mi nemali problém vrátiť peniaze s tým, že na účet mi prišli z dňa na deň. Neviem ako ale niečo sa tam deje nekalé. Ak veci dostanem sú super

marshmellka0
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alickapusinka
3. apr 2024

Dá sa aj na Temu platiť tovar dobierkou či nie.

maranco
3. apr 2024

@alickapusinka dobierka funguje v Česku a na Slovensku. V Číne takú platbu nepoznajú.

alickapusinka
3. apr 2024

@maranco prečo potom majú doručenie slovenskou poštou. Predsa Slovenska pošta dobierku pozná.

maranco
3. apr 2024

@alickapusinka áno slovenská pošta pozná dobierku. Má slovenská pošta svoje pobočky v Číne kde by tam vedel obchodník podať zásielku na dobierku?
Aj keď podáš zásielku na slovensku u SP a zásielka ide do inej krajiny tak ti službu dobierka neumožnia, iba do česka.

Dobierka cez poštu je československá záležitosť.

marshmellka0
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
guduci
14. júl 2024

Ahojte, verím, že je veľa podvodných stránok aj na SK. Len by som sa chcela vyjadriť k tomu vykorisťovaniu - na SK z nás robia tiež otrokov, ale to nikto nenapíše...

maranco
14. júl 2024

@guduci neotročíš v koncentračnom tábore z ktorého nemôžeš ujsť

https://www.youtube.com/watch?v=9W8KFkJjW9c
guduci
14. júl 2024

Otročila som celý život lebo som sa musela uživiť a keby odídem, tak som bez strechy nad hlavou.

uctik
23. júl 2024

Pouzivaj jednorazovu virtualnu kartu a vybavene, po nakupe sa ti udaje z nej zmazu alebo prepisu, na to revolut, myslim ze slsp .....

Ale kvoli tym ludom ktorych tam zdieraju by som tiez z temu nenakupoval.