Kedy dávate negatívne hodnotenie?

17. sep 2024

Tie ktoré predávate veci po sebe a deťoch na bazáre, kedy dávate negatívne hodnotenie?
Nádejná kupujúca má kontaktovala ešte koncom augusta, dostala údaje k platbe, po 10 dňoch napísala, či môže poslať 💸. Následne napísala že peniaze previedla, poslala aj adresu po týždni sa opýtala, či došla platba...
Platba nedošla ale moja trpezlivosť áno, je to značková vec za 2€, vec zabalená v obálke, adresa napísaná a kupujúca sa týždeň neozýva.

maca1984
17. sep 2024

To by som už dala. Predsa ťa oklamala, že peniaze poslala. Možno špekulantka, a myslela si, že pošleš skôr ako budú peniaze na účte.

andrea_82
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sono2
17. sep 2024

Snažila sa oklamať. Samozrejme by som dala.
Poslate peniaze proste musia prísť, ostatne je špekulácia. Mala dobré hodnotenie?

sono2
17. sep 2024

@andrea_82 toto sa zase mne ľúbi. Že pokiaľ sa neprevezme, nedá sa napísať negatívne hodnotenie.
Mne sa už stalo, že som dvakrát nechala zásielku tak, proste pošta trvala príliš dlho a mne sa to už nehodilo.

andrea_82
17. sep 2024

@sono2 no ty si uzasna. Vobec ta netrapi, ze niekto si s tym dal tu namahu, aby to poslal? Ak by si mala take hodnotenie, tak sa ani neunuvam ti to poslat a rovno objednavku zrusim.

sono2
17. sep 2024

@andrea_82 ake hodnotenie? Prosím ťa to neprezivaj tak.

reanda
17. sep 2024

kupujucim nedavam neg. hodnotenia.. dala som raz, ked som sa nechala oklamat, ze pani potrebuje vec surne, tak som poslala este pred nabehnutim platby a ta potom ani nikdy neprisla.. inak sa uz zariadujem tak, aby som nebola skodna, to znamena, ze balicky balim a adresu pisem, az ked je platba na ucte a ozaj to idem poslat.. ak sa kupujuca neozyva, je mi to jedno, predam pripadnemu dalsiemu zaujemcovi

petulda333
17. sep 2024

@andrea_82 vies co,ja som si raz z bazarika kupila vec. Surne som ju potrebovala. Pani tvrdila,ze poslala,ze chyba je na strane posty. Nakoniec mi to postarka priniesla po tyzdni. Neprebrala som,pretoze som zistila,ze predavajuca mi to neposlala vtedy,kedy pisala ale o 4-5dni neskor,kedy mne to bolo zbytocne uz

sono2
17. sep 2024

@reanda bežne tak posielam. Páči sa mi rýchla komunikácia. Vždy žiadaj doklad o platbe! Tým pádom sa nedá oklamať.

btus
17. sep 2024

mne sa tiež stalo, že som poslala peniaze, aj som poslala prinscreen z platby a pani, od ktorej som kupovala povedala, že jej nič neprišlo. ☹. Alebo, vraj mi poslala balíček a nič neprišlo. ( hoci, asi ani neposlala, lebo sa ani nezaujímala či prišlo). Nuž, ale mám asi za 10 rokov len 2-4 negatívne skúsenosti. Ale napíš, negatívne, kľudne.

andrea_82
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petulda333
17. sep 2024

@andrea_82 tak ano,toto je chyba kupujucej,tu nie je o com,ale
@sono2 tiez pise,ze posta/dorucenie trvalo dlho,potom jej uz vec netrebalo. A nato som reagovala,ze nevies kde nastala chyba.

autor
17. sep 2024

@sono2 iba pozitívne cca 10

autor
17. sep 2024

A jedno negatívne ale nie je tam napísané kvôli čomu

lucia13022023
17. sep 2024

@sono2 dá sa už aj screen platby sfalsovat. Niektorí ľudia si za niečo zadarmo aj dieru do kolena nechajú vyvrtat.
@andrea_82 presne, aj za ne prevzaté balíky by malo byt zle hodnotenie. Keby vidím, ze žena má dajme tomu 9 zlých recenzií, že nepreberá balíky tak jej to ani neposielam

reanda
17. sep 2024

@sono2 v pohode sfalsujes doklad o platbe

reanda
17. sep 2024

@andrea_82 nepredavala by som cez packetu, ked najblizsie miesto, kde sa da balik podat, mam 20 km.. to by sa mi neoplatilo.. a na vinted ked zakaznik nepreberie balik, nedostanes peniaze? tak to by som tam nepredavala vobec

lilienlilu
17. sep 2024

Neviem ale ide to tu dole vodou. Niektoré mamičky by sa mali zamyslieť. A to nielen kupujúce ale ja mám vždy horšiu skúsenosť s predávajúcimi. Nezmerať topánky keď každý výrobca pomaly aj rovnaké majú iné centimetre ? Niekedy ani neodpíšu či je vec dostupná. Pod pár dňoch mi odpíše že rezerve alebo predané atd. Niekedy mám ozaj nervy. Mala by tu byt možnosť napísať hodnotenie aj keď dotyčná neodpíše. Ja mám plusko a vždy vidím kedy je správa prečítaná.

simca06022011
17. sep 2024

nemusis cakat tyzden kym sa ozve, mozes byt aktivna a napisat jej hned sama. AJ na druhy den, ze platba nie je, kde je... a nebalit zasielku kym naozaj realne nejdes na postu.... napisat jej, ze ked nema zaujem nech ta nenatahuje, ak sa neozve v case, neriesi = zaujemcu mazem a viac ma nezaujima. Ja by som nikdy tyzdne necakala...

simca06022011
17. sep 2024

@reanda a za co by si chcela peniaze, ak sa ti tovar vrati?

reanda
17. sep 2024

@simca06022011 za to, ze som ho predala.. nemam zaujem preberat vrateny tovar, nie som eshop

simca06022011
17. sep 2024

@andrea_82 mozem sa opytat kde byvas ked mas packetu 20km? lebo teda ja do mesta to mam daleko ale ked pozriem mapu kazda dedina v okoli ma boxy.. a packeta sa tam iba strci...

simca06022011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
reanda
17. sep 2024

@simca06022011 mozno velmi dobre tomu, komu nevadi behat s nepredanymi balikmi na podatelnu a dufat, ze sa mu nevratia.. to by mna nebavilo

simca06022011
17. sep 2024

@reanda tak my mame box na kazdom rohu, a myslim, ze sa to vbec nestava casto

reanda
17. sep 2024

@simca06022011 tak si to uzivaj 🙂

miroslava21
17. sep 2024

@andrea_82 to vazne sa neda dat neg hodnotenie? Ja akurat cakam spatnu neprevzatu zasielku. A chcela som dat hodnotenie lebo kupujuca ani obraz ani zvuk, nereaguje na spravy a prihlasena je.
Lebo raz sa mu stalo ze predavajuci tovar nestihol poslat a vtedy sa dalo dat hodnotenie aj ked obchod neprebehol

eternity24
17. sep 2024

Presne v takýchto prípadoch dávam negatívnu recenziu. Alebo keď majú milión otazok , potom si vyžiadajú údaje k platbe a potom už nereagujú. Ja sa zvyknem ešte pripomenúť, či nezabudli a majú záujem. Keď ani obraz ani zvuk, dávam negatívne hodnotenie. Ja nám inzeraty dosť konkretne popísané. Čiže ak ma niekto zneužíva a hlavne môj čas a nevie potom ani slušne napísať napr. že nemá záujem, tak dam negatívne hodnotenie.

eternity24
17. sep 2024

@simca06022011 napr u nás je tiež Packeta box v dedine, ale dajú sa z neho iba preberať balíky. Ak chcem cez packetu nie o poslať, musíš tiež cestovať do najbližšieho mesta.

simca06022011
17. sep 2024

@eternity24 aj teraz? lebo u nas to tak bolo ale od leta nam to funguje