Kde ste sa naučili pracovať s Excelom?

19. jan 2024

Kedy kde a ako ste sa naučili pracovať s excelom?
Bolo to v škole alebo za pochodu v práci či absolvovali ste nejaký kurz alebo sa učili samé doma pretože vás to zaujimalo?
Celkom ma to zaujíma ako sa ku tomu dostane človek ktorý o ňom nevie nič. Napríklad my sme s ním v škole nerobili ( možno tak okrajovo na strednej) takze ho viem akurát tak zapnúť a nemám ani sajnu čo a ako sa tam robí. a nemyslím si že väčšina ľudí ktorí ho nepotrebujú si len tak doma sadne s kavou a povie si že idem sa venovať Excelu. A pritom ho skoro v každej práci vyžadujú tak ma zaujíma či je to výsada čisto tých ktorí študovali na vysokej škole odbory kde potrebovali denne Excel.
Mne príde ako veľký strašiak možno preto že o ňom nič neviem a možno to tak v skutočnosti ani nie je. Ja som využívala len word PowerPoint a Excel som ku ničomu nepotrebovala.
Chcela by som vedieť s ním pracovať už len pre svoj dobrý pocit aby som nejak nezaostávala len ako píšem príde mi to ako niečo neuveriteľne ťažké a vážne na čo si človek musí urobiť kurzy podobne ako na vodicak 😂tak budem rada keď sa podelíte ako ste sa vy ku nemu dostali a prečo a či aj človek ktorý nemá ku tabuľkám a takým technickým veciam vzťah ma šancu sa naučiť

zalka
19. jan 2024

Ja osobne v práci...tam som zistila že sa s tým dajú robiť super veci, vždy sa učím neviem všetko. Občas som si niečo vymyslela vo som chcela a kolegai pomohol to dostať z excelu alebo kamoška. Mali viac skúseností. Teraz si dohladavam na nete ako dosiahnuť toho čo chcem.

viestta
19. jan 2024

Jednodnove skolenie u byvaleho zamestnavatela, zvysok prax, tlacidlo FI, kolegovia a ujo Google

autor
19. jan 2024

@zalka takze ste nastúpili do prace kde sa vyžadoval Excel napriek tomu že ste na ňom nevedela pracovať alebo ste ovládala aspoň nejaké zaklady ?

autor
19. jan 2024

@viestta ja takú prácu nemám skôr sa chcem niečo nové sama priučiť pre budúcnosť takze mám šancu ako samouk ?😃

princess59
19. jan 2024

Používali sme ho na škole ale to len tak okrajovo, aby sme vedeli čo kde je atď.... Potom som.bola samouk lebo keď som si hľadala prácu väčšinou bola požiadavka na exel na pokročilej úrovni. Ako som na pohovore zistila pre niekoho táto úroveň znamenala vedieť nejaké filtre a vytvoriť tabuľku a pre iného už to bolo naozaj do podrobna ovládať jeho funkcie. Keď som mala aj test z exelu na pohovoroch zväčša to boli základné funkcie, podmienené formátovanie, vlookup,hlookup, percentá, sum, sumif, jednoduchá kontigencna tabuľka.... Zvyšok sa na teba nalepí za pochodu a sama sa doucis to čo budeš reálne aj využívať, na YouTube je veľa dobrých praktických videí

viestta
19. jan 2024

To skolenie bolo v celku o nicom. Ako Cesi hovoria: Nouze naucila Dalibora housti. Ked musis, tak musis. Teraz mi ho netreba ale viem, ze ak by som potrebovala bez problemov naskocim.

autor
19. jan 2024

Videla som aj na zlavomate Excel kurz tak neviem či sa to oplatí a je to potrebné alebo si to všetko viem aj sama dobre nastudovat

simca06022011
19. jan 2024

v skole, na strednej vsetky zakladne funkcie, na vysokej dalsie. A prax, vypracovavali sme prezentacie, projekty, v praci detto, tabulky su uplna klasika.

simca06022011
19. jan 2024

nastudovat si to vies, ale vies co si mas nastudovat, ked o nom vela nevies? 🙂

autor
19. jan 2024

@princess59 už len tie názvy znejú hrozne 😃😃

dharmasanata
19. jan 2024

My sme ho mali na vysokej, bola to prdel veľa ľudí neprešlo cez skúšky ani keď sme mali platené doučovania.. to je pre mňa taká vec že keď sa tomu nevenuješ zabudneš. Musela by som ísť znova na doučká

autor
19. jan 2024

@simca06022011 tak pravdaže niečo od samých základov pre úplných začiatočníkov ktorí len poznajú slovo Excel 😃 inak nechcem nikoho uraziť nechcem to napísať nejak hlupo ale veľa ľudí na škole nevedelo urobiť ani prezentáciu nedajbože niečo vypočítať a teraz sú z nich účtovníci a kadečo kde tieto veci používajú tak ma to tak zaujíma či v sebe prebudili niečo nepoznane alebo to nie je vo výsledku take ťažné

crazy_cat_lady
19. jan 2024

myslim, ze kurzy a skolenia su na nic, pokial sa tomu neplanujes venovat. nakolko ak to momentalne nepotrebujes/nevyuzivas, tak zabudnes. netvrdim, ze vsetko, ale s velkou pravdepodobnostou vacsinu :D idealne je, mat aspon nejake zaklady, vediet kde co je, naco to sluzi a ak by si to potrebovala v nejakej praci, tak sa naucis v ramci toho 🙂

princess59
19. jan 2024

Znie to horšie ako to je, ale tak ako hovoria baby pokiaľ to nemáš kde reálne v praxi využívať je ti zbytočné to teraz riešiť lebo to zabudneš... Je to vec ktorú keď používaš denne, tak sa rýchlo zorientujes ale ak nie rovnako rýchlo aj pozabudas

bluka2
19. jan 2024

Tak hore je taká lišta, kde celkom vidno, čo sa tam dá robiť. Ja som sa to nikdy neucila. Keď chcem urobiť niečo zložitejšie, vždy si proste vyhľadaj v Googli ako na to. Potom ak si mala v škole matematiku (funkcie) a možno trochu informatiky, je tam rovnaký štýl logiky

luccija
19. jan 2024

Viem len základné veci nič zložité muž ho v práci používa často je to super pomocník, ale tiež obcas pozerá na YouTube ako čo spraviť.Tebe stačí, keď sa chces s tým iba zoznámiť nájsť nejakého študenta na portáloch a nech Ti dá pár hodín doučovania doucma.sk či ine

anjelicek26
19. jan 2024

Kupit, skusat ikonky, funkcie , manual, par tabuliek porobit + potom kurz... pomoze... zvysne veci normalne za pochodu v praci, kazdy potrebuje a vyuziva uplne ine funkcie... a niekto uplne basic...

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petronellla87
19. jan 2024

V robote za pochodu. Co som potrebovala to som sa naučila. Tiež si myslím že kurzy sú zbytočné.

sweet20
19. jan 2024

v skole, ci na zakladnej, strednej alebo na vysokej.. na vysokej sme uz mali tazke veci

katkaseiner
19. jan 2024

my sme mali velmi obmedzenu informatiku na strednej (som rocnik 81), to sme sa ucili kraviny ako MS Dos a podobne...velmi malo excel a word...na vyske sme robili projekt v exceli (vsetko dialkovo cize vyucovanie nic, len na projekt boli podmienky ktore bolo treba sa naucit. Odvtedy v práci. Je vela veci ktoré som sa naucila fakt odkukanim od kolegovcov... pripadne ked sa nieco objavilo tak som sa doucila... ak vobec nic nevieš, skusila by som kurz

michaela412
19. jan 2024

My sme sa excel učili na strednej, riadne nás na informatike z toho známkoval učiteľ

puklica13
19. jan 2024

na youtube najdes mrte videi..

zic
19. jan 2024

Ak vies anglicky, tak Leila Gharani je uplne ze super na excel... pred tym si pozri na youtube nejake uplne zaciatky (excel for dummies) alebo nieco po slovensky...
Popripade sa hrajkaj z google sheets... nech si hned nemusis kupovat MS Excel (je to podobne, aby si aspon ziskala prehlad, co sa s tym da robit)... Popripade si otvor predrobene "templates" a pozri, co vsetko sa s tym da robit... Kurzy su ti asi na nic...musis si to sama "osahat"

simca06022011
19. jan 2024

napr uctovnik prezentacie malokedy robi, moja mama je uctovnicka cely zivot a ledva urobi jednoduchu tabulku=ucila sa za pochodu, ALE poviem ti k tomu tolko.. ked to vies, je to vyhoda. ja som uctovnicka tiez, a s excellom nemam problem takmer s nicim, a tym padom mam zjednodusenu pracu, vela veci viem urobit rychlejsie, lepsie , kontroly napr.. Dokazem so softwaru exportovat data do excelu a tam s nimi robit co chcem atd... keby som nemala co robit :D Vela veci z vs som doteraz nepouzila v praxi, nakolko som studovala financnictvo, riesili sa tam rozne "predpovede", pripadne napr. financne trhy, akcie a pod, tie funkcie bezne clovek vobec nepouziva. Ak by si sa dostala niekde kde ot mas robit sama (a nemas na to blbovzdorny program, co je dnes takmer na vsetko) tak by si sa to musela naucit. Ja bysom nemala motivaciu ucit sa excel cez videa, kurzy lebo v podstate ide o to, aky vystup potrebujes, co chces robit...
Ale zaklad je.. urobit tabulku, praca s oknami, a potom vzorce, zoradovanie, fixovanie buniek atd... a potom z toho grafy (to absolutne nepouzivam)...
a k softwaru.. ak sa chces len naucit robit s tabulkovym program, tak zadarmo je napr. open office, pouzivam ho bezne, vsetko co treba ten program ma.

lujza123
19. jan 2024

Tak nejako za pochodu v práci. Dnes nájdeš a všetko tutoriály na youtube, pripadne sa dajú kúpiť knihy či výučbove lekcie online. Ja som sa takto naučila grafické programy, aj strihať videa, aj na tablete digitálnu kresbu.

vulka
19. jan 2024

V práci ako samouk. Ale poradím Ti. Na youtube si nájdeš kurzy firmy Leitus. Všetky zadarmo a úplne pre začiatočníkov. WORD, EXCEL, PPTX,...

hankab
19. jan 2024

Naucila som sa v praci, ale kolegovia so mnou museli mat vela trpezlivosti zo zaciatku 😅 pouzivala som ho denne, kontingencky, nejake zakladne funkcie.. potom som mala 2-3 roky vypadok a vela veci si uz nepamatam. Zrovna dnes som potrebovala kontingencku a veru tapala som velmi, hladala navody. Je to ako s jazykom - doucovanie/kurz ti nepomoze, pokial ho aspon obcas realne nevyuzivas. Zabudnes a dost rychlo.

nelka93
21. jan 2024

Na strednej a vysokej som ho využívala často, v práci potom dennodenne. Excel mam rada. Word som nepouzivala lebo formátovanie je príšerne LaTex bol lepsi