Ste za to, aby očkovanie detí bolo dobrovoľné?

veronique_1
28. júl 2011

Ste za to, aby vsetky ockovania boli len odporucane a rodicia sa mohli rozhodnut, ci ho daju zaockovat. Napiste ano alebo nie. V pripade, ze chcete pridat aj vysvetlenie, napiste najskor ano alebo nie a az za tym zdovodnenie.

aduskatt
28. júl 2011

ano, jednoznacne som sa

mia258
28. júl 2011

ÁNO, som za to.

Každý by sa mal rozhodnúť slobodne a dobrovoľne.
Samozrejme, lekári by mali upozorniť v prvom rade na klady a zápory daného očkovania, proti akým chorobám účinkuje, ale aj aké má vedľajšie účinky.

jaduska
28. júl 2011

NIE

murinka
28. júl 2011

neviem...ale asi by to malo byt dobrovolne...my mame len tie zakladna povinne ockovania a nic naviac by som do nej pichat nedala po tom,co som parkrat videla co dokaze ockovanie spravit nielen s dietatom ale aj s dospelym

brisilda
28. júl 2011

NIE !!!

poleva
28. júl 2011

ano ano ano

hajanka
28. júl 2011

ano ano ano ano

sofia2008
28. júl 2011

ano ano ano
neplanujeme dat vakcinu MMR

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iwuskaaa
28. júl 2011

ÁNO!!!
Každý rodič by sa mal rozhodnúť sám podľa vlastného uváženia a rozhodnutia, samozrejme po dohode s lekárom, ktorý "vytkne" pozitíva a negatíva danej očkovacej látky.
Je to všetko len marketingový ťah - to je čisto môj názor 🙂

kaja73
28. júl 2011

Jednoznacne ano. Každy ma svojho pediatra a ten nech vsetko pekne vysvetli,povie svoj nazor,postoj,možno aj prehovara na ockovanie,ale konečne rozhodnutie nech necha na rodiča.Očkovanie je zasah do tela a nik nema pravo niekoho nutit, aby si dal do svojho tela,alebo tela svojho dietata cokolkvek napichat. Ked nastanu komplikacie po očkovani,tak každy dava roky prec a vyhovara sa na casovu zhodu,či nahodu a nik ani suvislost s očkovanim neprizna.V EU je slobodna volba vo vačšine krajin,popripade maju par povinnych očkovani a ostatne je na rodičovi,nie ako na SK ze doradu vsetko napichaju a potom ruky preč od problemov.Nech su vsetky vakciny zadarmo-aspon tie čo su aj teraz,ale rozhodovanie nech nesie na pleciach rodič.Povine očkovanie by malo byt len v rizikovych skupinach-tam som za.

vejula
28. júl 2011

ano určite ano. a vrchol je už ked sa rozhodneš že dieťa necheš dať zaočkovať aj s rizikom že ti vyrubia pokutu a oni ho zaočkuju proti tvojej vôli za tvojim chrbtom. Hrozneeeeee!!!!!! Nestalo sa to mne ale jednej kočke z konika a navyše mal potom riadne blby priebeh po očkovani 😠

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asimon
28. júl 2011

áno demokracia by mala byť aj o tom...o práve sa slobodne rozhodnúť... 😉

bobocka
28. júl 2011

som za to,aby boli ockovania odporucane a nadalej hradene poistovnami.nech kludne ostane ockovaci kalendar ako je,ale ak sa raz rodic rozhodne dieta neockovat,nech nie je brany ako stvana zver.nech je na rozhodnuti rodica ci ockovat da ci neda.ale ockovaci kalendar nech ostane.lebo nie kazdy rodic je proti ockovaniu. a takisto ako je vhodne respektovat nazor neockujuceho rodica,tak by aj ockujuci rodic mal byt brany ako rodic co podla vlastneho vedomia a svedomia robi to najlepsie pre dieta.

yennn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tin007
28. júl 2011

ANO
Nech kazdy prevezme skutocne zodpovednost za svoje zdravie a za zdravie svojich deti.

zuzanalv
28. júl 2011

nie,pretoze by sa mohlo stat ,ze sa niektore choroby znovu rozsiria,aspon tie zakladne by mali byt povinne,v rizikovych skupinach ,ja mam tri deti a zatial sme nemali ziadne komplikacie

anjelicek26
28. júl 2011

Vo väcsine europskych krajin je ockovanie dobrovolne a napriek tomu ockovanost deti takmer 100%. Cim to asi bude?

Ockovania su väcsinou prinosom, ale su skupiny det - deti astmatikov, ekzematikov, alergikov, kde mozu skor uskodit ako pomoct, chorlave deti, kde by trebalo ockovania odlozit a ockovania zbytocne - ako pre mna TBC, ockovania s väcsimi rizikami ako prinosom - MMR.

Myslim, ze rodicov do ockovania nutit je ta chyba, ktora sposobuje este viac "vzbury" ako pochopenia zmysluplnnosti/alebo nie u ockovani.

Ja som rada, ze mam moznost volby. A aj som zvolila. Moje deti su ockovane - okrem vakciny MMR - vsetkymi vakcinami. Aj ked niektorymi trolinka neskor, ako v ockovacom plane 😉

denduska
28. júl 2011

Ano, som za dobrovolne ockovanie.
Prevencia, toboz ak je nutena pod hrozbou sankcie, nesmie mat ZIADNE neziaduce ucinky. Ak ich ma, clovek ma mat pravo sa sam rozhodnut, ci je ich ochotny znasat, t.j ktore riziko si vyberie.

nika.r
28. júl 2011

áno, som za dobrovoľnosť v očkovaní.

Každé očkovanie je zásah do organizmu a má o ňom rozhodnúť ten, koho sa to týka.

vefi89
28. júl 2011

ÁNO

titkovamiriam
28. júl 2011

nie

berus222
28. júl 2011

ano, som za dobrovolnost v rozhodovani pri ockovani, ale som aj za to, aby sa k nezaockovanym a nasledne chorym pristupovalo inak.

desszi
28. júl 2011

Ano.

deina
28. júl 2011

Ano, som za dobrovolne ockovanie.

bambi2
28. júl 2011

v kazdom pripade som za dobrovolne ockovanie.. nech sa kazdy rozhodne tak ako uzna za vhodne...

solinkarka
28. júl 2011

NIE

edie63
28. júl 2011

nie

andrejka1974
28. júl 2011

nikdy nemozeme vediet ci sa ta choroba nevyskytne a potom moze nastat problem ja mam 4 deti a su ockovane tak ako maju byt