Očkovanie HPV v 14r.?

tina5959
30. júl 2018

Dať zaočkovať 14 ročnú dceru proti HPV?
Dali ste niekto? Nemá to vedlajšie učinky,reakcie?

lindusss2016
30. júl 2018

@tina5959 prosim, nie. Skor ju treba poucit o dolezitosti sexualnej zdrzanlivosti, vysvetlit, ake vselijake choroby tam hrozia.

nikuskakri
30. júl 2018

@tina5959 skúste pozrieť tento dokument alebo zadať do Googlu pravda o gardasile http9.167.127.57/m/watch.php?v=v93017484AJzFT3Es

sasa1983
30. júl 2018

@lindusss2016 to je riadny blud. Akože teória že 1-2-3 ja partneri v živote. .zriedkave a nereálne

lindusss2016
30. júl 2018

@sasa1983 no si myslim, ze 14rocne dievca by tomu mohlo minimalne verit. A ak uz aj vystrieda vaic partnerov, tak netreba zanedbavat kazdorocne preventivky. Ale napchat sa tym humusom ju podla mna pred rakovinou neuchrani

lindusss2016
30. júl 2018

@sasa1983 a ja teda netvrdim, ze som panenka maria, ale predstav si, ze aj v dnesnej dobe su zeny, ktore maju za cely zivot 1,2, alebo 3 partnerov.

sasa1983
30. júl 2018

@lindusss2016 práveze chráni a nie malo. Jasne že 14 ročné dievča nemá lečo mať sex, ani 15,ani 16 a podľa mňa ani 17. Ale podľa mňa je normálne sk aj trošku užívať, napr.na výške a jednoducho pre mňa počet partnerov aj okolo 10 je úplne ok. Na druhú stranu, už aj jeden-dvaja stacia na hociaku infekciu

soldi
30. júl 2018

najlepsia prevencia pred rakovinou krcka maternice su kazdorocne preventivne prehliadky.

nedavno tu ktosi daval link, ze ako vdaka tejto vakcine znizili vyskyt rakoviny krcka maternice v Australii, ale v texte clanku bolo jasne napisane, ze za to vdacia hlavne tym preventivkam.

takze urcite by som dceru viedla skor tymto smerom, nez pichat do nej kazdych par rokov vakcinu.

sasa1983
30. júl 2018

@soldi to rozhodne máte pravdu.

merkelica
31. júl 2018

toto je najlepsi vek na ockovanie

nellita
31. júl 2018

Sestra moja mala HPV a od vtedy ma stále problemy zdrAvotné,lutuje ze si to dala

nellita
31. júl 2018

Gynekologicke problemy ma špecifikujem

lindusss2016
31. júl 2018

Ale tu nejde o vek, ide o to, ze pichne dobrovolne do vlastneho dietata take svinstvo.

lindusss2016
31. júl 2018

@sasa1983 tak to je tvoj nazor a podla mna je zas riadny blud toto. Ked to ockovsnie tak uzasne chrani, preco aj napriek nemu zeny ochotely na rakovinu krcka maternice? Vies vobec, ake ma tato vakcina neziaduce ucinky? A tie su bohuzial velmi caste. A keby na kazdu rakovinu existovalo ockovanie, to das seba aj svoje deti napichat chemikaliami, aby vas to.zachranilo?

sasa1983
31. júl 2018

@lindusss2016 vakcina nechránia komplexné, len voči určitým kmeňom. Nie je to paušálne ochrana, je to len lepší bezpecnostny pás v dobrom SUV, ale autonehodu a smrteľnú môžeš mať aj vo Volve najvyššej triedy. Len si znížis potencionálne následky autonehody, v tomto prípade agresivite určitých HPV kmeňov. Najlepšie je nemať žiadny sex, keď už ide o nakazlivost. Dalsie ulohy zohrava koktail: imunitny system, dynamika znien na cytologii, kmen HPV, predchadzajuce iritacie krcku maternice, vek prveho tehotenstva..Som Dr na onkológii, karcinómy krčka úteku nikdy neboli tak agresívne ako teraz mladé ženy (okolo 35-40) prichádzajú v štádiu II/III, t.t.j.s neoperovatelnym postihom parametrii (závesného aparatu) a prerastá ním na oblicky, v tom prípade je už v hre len radikálna RT/CHT, kde ale v žiadnom prípade nehovoríme o vysokej šancI na vyliečenie. A to nie sú promiskuitne ženy..

thoughtfulweirdo
31. júl 2018

Ja som zaočkovaná, nijaké problémy som nemala a mám za sebou aj úspešné tehotenstvo.

lindusss2016
31. júl 2018

@sasa1983 a ako tieto zeny pristupuju k preventivnym prehliadkam?

sasa1983
31. júl 2018

@lindusss2016 rôzne. Individualne. Retrospektivne to už potom nehrá rolu. Ale je pravda, že úplne 1krat ročné chodí len málo žien k dr. Gro chodí a 15-20 mesiacov, alebo je časté že až po 1-2 materských s latenciou po návrate do práce.

0silvia0
31. júl 2018

@sasa1983 podľa mňa prístup ktorý popisuješ: "treba si aj užívať a 10 partnerov je ok" je na vine karcinómu krčka maternice. Neviem, ja si užívanie života predstavujem úplne inak ako častým striedaním partnerov, toto je veľmi veľmi plytké vnímanie života, až trápne plytké. Dievčatá by mali byť vychovávané v úplne inom duchu ako dievča veď si uži... Keď si takto mladá žena užíva s mužom, ktorý si tiež rád užíva a má slušnú zbierku sexuálnych skúseností za sebou, imunitný systém musí byť na roztrhanie....
Kedysi bolo normálne mať 1-2 partnerov za celý život, preto nebolo toľko agresívnych typov rakoviny ...

lindusss2016
31. júl 2018

@sasa1983 moja dr trva na pravidelnych prehliadkach, dokonca mi termin vzdy vychadzal na obdobie tehotenstva a robila mi to vtedy, nechcela to odkladat. Ja si vzdy davam robit ten podrobnejsi odber za priplatok, uz neviem, v com to tam je presne rozdiel, ale ty urcite vies, o com rozpravam.

sasa1983
31. júl 2018

@0silvia0 to je pravda, ale nejde len o vaginalny pohlavný styk, stačí už aj orálny. Realita je taká aká je, ideálne by bolo aspoň keby ľudia začínali so sexuálnym životom v dospelom veku..S číslom partnerov podľa mňa ťažko niečo urobiť.

mimmiba
31. júl 2018

@lindusss2016 prosím vás môžete ozrejmiť aké má nežiadúce účinky?

sasa1983
31. júl 2018

@lindusss2016 LBC cyt.

lindusss2016
31. júl 2018

@mimmiba treba si precitat aspon letak na internete, ja mam este malinku dcerku, tejto teme som sa dopodrobna nevenovala a myslim, ze sa ani nebudem, ja som.rozhodnuta uz vopred. Tak ale nechcem tu pisat nejake blbosti, citala som toho o ockovaniach vela, uz mam z toho mierny misung.

0silvia0
31. júl 2018
sasa1983
31. júl 2018

Tieto teoretické diskusie na MK majú tiež svoje obmedzenia

lubina
31. júl 2018

@tina5959 ja som dceru ockovat dala a nemala ziadne vedlajsie ucinky a brat dal tiez zaockovat svoju dceru, moju neter....je to kazdeho vec, ci da dieta zaockovat alebo nie, ale podla mna to zmysel ma, myslim ockovanie....vid teraz osypky....

sasa1983
31. júl 2018

Zmysel to má veľký. Najväčšie potencionálne riziko vidím ale v tom, aby ľudia vakcínu nevnímali, že akože som zaockovana a môžem si súložiť koľko chcem..Lebo toto podľa mňa nastane a budeme to vidieť s latenciou jednej generácie. .

mimmiba
31. júl 2018

@lindusss2016 tak v letáku sú upozornenia na možné nežiadúce účinky na ktoré výrobca je povinný upozorniť! Avšak myslím si že treba zvážiť pravdepodobnosť výskytu NÚ a pravdepodobné benefity (možnosť ochrániť sa pred častým a agresívnym onkologickým ochorením) a tiež si myslím že stačí 1 partner nemusí ich byt 10 ... ale aj ten jeden je riziko pre ženu, keďže muži sú “prenášači”. Keď si študujete niečo o ockovaniach je to super... len treba aj selektovať adekvátnosť zdroja a oddeľovať odbornú literatúru od diskusných fór, ktoré môžu zavádzať trosku.. 🙂

lindusss2016
31. júl 2018

@mimmiba nie ze by som si cielene studovala, o tomto ockovani teda zatial vobec nie, kedze ako pisem, mam malicku dceru, ja o hpv este dlho nemusim ani rozmyslat. Celkovo mam proste odpor k pouzivaniu roznych chemickych koktejlov, ci uz v podobe lieciv, cistiacich prostriedkov atd. Neznamena to sice, ze zijem ako domorodec z rovnikovaj Afriky, ale nepovinne ockovanie by som nikdy nedala. Niekto proste fsrmaceutickym firmam doveruje a niekto nie. Ale co som citala o vakcine, proti kolkym kmenom chrani, pride mi to ako maly pomer a naopak vela zien zaznamenalo nu po vakcine. Ale ja tu ozaj nepotrebujem presviedcat nikoho, kto ma opacny nazor. Autorka sa pytala, ci ano alebo nie. Za mna nie, za teba zjavne ano, neberiem ti to

0silvia0
31. júl 2018

@sasa1983 veľmi zvlášne argumenty dávaš. Mne by nikdy ani nenapadlo, že niekto si môže dať do súvisu toto očkovanie s tým, že po očkovaní si môžem súložiť koľko chcem a napriek tomu budem zdravá naveky.