Očkovanie detí proti Covidu-19

bobalicek
3. feb 2022

Chcela by som sa opýtať mamičky. Dali alebo dali by ste zaočkovať detičky proti covidu. U nás hrozná dilema. Nevieme sa rozhodnúť.

mamina0078
3. feb 2022

Áno, ale nie na Slovensku pfizerom.

sense
3. feb 2022

Nie, nedala

ajka0207
3. feb 2022

@mamina0078 a čím?

martinka13
3. feb 2022

Dám keď dovŕšia 15 rokov. Ak to bude ešte potrebné.

ajka0207
3. feb 2022

@bobalicek ja sa nechystám, ale nedali sme ani iné dobrovoľne očkovania. Rozhodla by som sa na základe tvojho celkového prístupu k očkovaniu, ockovali ste proti kiahniam, chrípke, encefalitíde? Ak áno, dala by som.

kvetinka75
3. feb 2022

@mamina0078 a kde a čím?

lucia147852
3. feb 2022

Nie

jajamalka
3. feb 2022

áno dala.

seahorse27
3. feb 2022

12-rocnu som dala, 7-rocneho nie (nedavam mu ziadne nepovinne ocko, aj povinne sme odkladali kvoli diagnoze) - ale pred par dnami prekonal omikron a zatial v poho. Dufam, ze sa vyhneme PIMS a podobnym smakocinkam…

zdenka11081983
3. feb 2022

@bobalicek nie. Mužov syn 13 ročný je zaockovany, je vkuse chorý odvtedy. Teraz dostal kovid. Nádcha, kasel trocha. Moje deti zaočkované nie sú, ani ich nedam. Príde mi to uplne zbytočne. Každého názor však rešpektujem.

sulejmanka
3. feb 2022

Ano, môj je už zaočkovany

luccija
3. feb 2022

@bobalicek nie nedala som

carmenuska
3. feb 2022

@bobalicek áno,obidve.Mojej dcére udrel na srdce a nesmie cvičiť ,ani nič...A to z celej rodiny jej bolo najmenej, dva dni mala sopel ,iné nič...Bohužiaľ tie následky,aké covid necháva ľudia mnohokrát ani nevedia.My sme tiež na ti prišli náhodne. Inak by dopadla zle...

abbey1
3. feb 2022

V čase Omikronu vakcínou vyvinutou na pôvodný vírus? ;)
A nie, nedala.

anniii
3. feb 2022

Moji chlapci majú iba 1 a 3 roky, ale keď sa bude dať, určite ich dáme zaočkovať, nech už je to čím skôr.

beronsche
3. feb 2022

nie, nedala, napr. aj kvoli tomu:
vynate z textu:
"The number of participants in the current clinical development program is too small to detect
any potential risks of myocarditis associated with vaccination. Long-term safety of COVID-19 vaccine in participants 5 to <12 years of age will be studied in 5 post-authorization safety studies, including a 5-year follow-up study to evaluate long term sequelae of post-vaccination myocarditis/pericarditis."

Strucny preklad:
Pocet participantov aktualneho programu klinickeho vyvoja je prilis maly, aby boli odhalene potencionalne rizika myokarditidy spojenej s vakcinaciou. Bezpecnost covid vakciny, z dlhodobeho hladiska, vo vekovej skupine od 5 do 12 r, bude skumana v post autorizacnych studiach, vratane 5 rocnej naslednej studie na vyhodnotenie dlhodobych nasledkov po-vakcinacnej myokarditidy/ pericarditidy.
Zdroj:
https://www.fda.gov/media/153409/download

Napr. svedsko to ani neodporuca, kym nejde o dieta so zdr. problemami:
https://www.aktuality.sk/clanok/dq4rc37/koronav...
a pokial viem, ani nemecko..

vroni
3. feb 2022

Nie, nedala

basska_b
3. feb 2022

@zdenka11081983 Muzova 18rocna dcera sa dala zaockovat a zacalo jej strasne akne, co mala vzdy bezproblemovu plet a takisto ma velmi silnu menstruaciu. Ja mam uz tych experimentov na ludoch dost... nieto este na detoch. Dospely si to aspon voli sam. Svagor lekar dal zaockovat 12 a 13rocne deti, zrejme aby mohli chodit na hokej a bazen. Covid dostali aj tak, par tyzdnov po ockovani... a prave kvoli tomu, ze si mysleli, ze to isto "covid neni" a chodili kade tade, nakazili kopu dalsich ludi, aj 80rocnu svokru

vilma7
3. feb 2022

@basska_b no veľmi šikovný lekár, ak máme na Slovensku prevažne takýchto, tak je radosť byť chorým. Otras.

matabb73
3. feb 2022

@bobalicek moja má 13 a dala som ju hneď v lete keď otvorili túto skupinu. Z našej rodiny mala najmiernejšie nežiadúce účinky, iba bola unavená jeden deň a bolela ju ruka. V jej triede je už viac ako polovica detí očkovaná proti covidu a všetky deti mali takto mierne príznaky. Ja by som neváhala. Omicron napáda mladšie kategórie a v nemocnici končí viac detí ako v predchádzajúcich vlnách. Lekári to odporúčajú, tak načo váhať.

zdenka11081983
3. feb 2022

@basska_b no ja po 3 dávkach mam novodiagnostikovanu endometriozu...netrvdim, ze je to z ockovania. Ale ja osobne ako to sledujem ten pocit mam. Deti by som naozaj nedala. Nie je predsa na to ani dôvod. Maju ľahký priebeh. Koľkokrát mali kadejaké chrípky, grcacky, hnačky. Aj horsie bolo. No kazdy nech urobí to co považuje pre svoje dieťa za dobré.

travelllerka
3. feb 2022

Ja áno, len moja ešte nemá 5r, kým bude mať v lete narodeniny, už sa asi ani tieto vakcíny nebudú používať, tak som zvedavá, či budú dáke nové, ale tie zas tak skoro nebudú pre menšie deti. Ale to sú len moje dohady

aalt
3. feb 2022

@bobalicek ano dali (5 a 11, obe covid aj prekonali). O zdravi deti sa porad s detskym lekarom a nie s ludmi na koniku ...
@beronsche vyvodzujes nespravne zavery ... Svedi neodporucaju plosne ockovanie deti, kedze deti nie su rizikova skupina, ale deti sa tam samozrejme ockovat mozu, aj ockuju. Detom v rizikovych skupinach sa ockovanie odporuca. Hlavne sa tam oporuca vsetkym rizikovym skupinam a cudujsasvete aj sa tie rizikove skupiny dali aj zaockovat, lebo sa tam odbornikom veri a nie kadejakym pochybnym konspiratorom ...
Vyskyt myokardiridy je po ockovani tak maly, ze akakolvek skumana skupina na to bude mala. Mimochodom, na myokarditidu po ockovani su nachylni ludia, ktori su na nu nachylni aj pri covide. To si kludne dohladaj tiez.

dominika7990
3. feb 2022

Mne to odporučila imunoalergologicka pre 3 ročného na výnimku. (Imuno mame jednu z naj v Ba) Vraj v ambulancii už má cca 4 deti 3 ročne očkované. Odporucila potom ako v novembri prekonal covid, ale mal ťažký priebeh a všetky príznaky kovidu. Povedala že mal závažný priebeh (aj ked do nemocnice sme nemuseli, ale doma riadna liečba žiadne že len c vitamín, ale kortikoidy dýchacie imuno lieky atd plus stále od vtedy má dosť oslabenú imunitu.) som zvyknutá u neho na zavaznejsie stavy a ich liečbu lebo u neho aj škôlkarsky sopel od staršej neni len sopel ale ihneď aj priedušky tak som ako tak vycvicena ako sa starať. Nemať už výcvik z predchadzajuchych chorôb asi by som v tej nemocnici skončila. No stále som neni rozhodnutá 🙄

carmenuska
3. feb 2022

@beronsche,toto presne spôsobil covid môjmu dieťaťu a ešte veľmi silné migrény a postkovidovy syndróm,lieči sa na migrény a je to peklo.
@zdenka11081983 prosím ťa to s tou endometrióza nemyslíš vážne dúfam! Mám ju roky a z nej sú aj adenomyozu ,mám ju všade .Vieš vôbec ako vzniká ? To teraz každé novodiagnostikovane ochorenie ideme prisúdiť vakcíne ? Vy už ľudia bláznivé ozaj. Už bude samizda život pred vakcínou a po vakcíne. Zachvilu tu napíšete že po vakcíne sa zhoršila stolica a po tretej viac prdite...

beronsche
3. feb 2022

@aalt citaj s porozumenim....
prip. si nedomyslaj nieco, co tam nie je.

doslova pisem, ze svedsko to neodporuca, kym nejde o dieta s problemami.. Cize to iste, co mi oznamujes vo svojej reakcii.. 🤔
Plus, kde tam vidis, ze sa svedi nemozu rozhodnut dieta zaockovat aj tak? nikde, lebo ani to tam nepisem..

co sa tyka myokardytidy, nuz, mne ta poznamka z oficialneho dokumentu, ze sa bude bezpecnost v tejto suvislosti este sledovat a vyhodnocovat, staci na to, aby som svoje dieta zaockovat nedala. Tebe nie a na to mas plne pravo. Kazdy sa moze rozhodnut..

Ci pocas prebiehajucej vlny omikronu ockovat vakcinou na povodny virus, nuz to je dalsi faktor na zvazenie.
Moje vyhodnotenie hovori v neprospech ockovania. Ak to ma niektonastavene inak, s tumsom uplne ok, to sa ma predsa nijako netyka.

zdenka11081983
3. feb 2022

@carmenuska ale ja to netvrdím. Ja som s tým, že som sa zaokovala stotožnena. Len mam pocit, že odvtedy to so mnou ide z kopca. Avšak to môže mať aj iné príčiny. Tak kľud. Je to pre mňa niečo nové, s čím som bola práve konfrontovana. Neskôr budem určite múdrejšia.. Nasli mi ju v rektovaginálnom septe, tak som trocha vystrasena. Co sa tyka deti, moj názor na očkovanie som vyjadrila.

mamina0078
3. feb 2022

@kvetinka75 v zahraničí napríklad Taliansku očkujú Modernou aj deti a myslím, že aj v Španielsku ale ním nie som si istá.
@ajka0207

beronsche
3. feb 2022

@carmenuska to ma mrzi, zelam skore uzdravenie!

aalt
3. feb 2022

@beronsche ​pfizer vyvynuty na povodny virus stale funguje na vsetky mutacie/varianty. Hlavny rozdiel je, ze moznost nakazy (napr. pre omikron) znizuje len velmi malo. Ale stale vyrazne a teda dostacujuco znizuje tazky priebeh, hospitalizaciu a umrtia. Aj ked bude mrna vakcina "usita" na aktualny virus, aj tak si konspiratori najdu kopec dalsich vyhovoriek preco sa neockovat. Ved sa neockujte, ja vas nenutim, len neodhovarajte klamstvami a polopravdami ludi, co sa ockovat chcu.
K myokarditide aj ostatnym "dlhodobym" neziaducim ucikom sa nema vyznam uz vyjadrovat. Tieto vakciny boli odsledovane na takom velkom mnozstve ludi, ze, podla mna, takto sledovany este nebol ziaden liek ani vakcina, takze vsetko sa este bude sledovat, virus sa stale meni ... ale tak kludne cakaj ...
Deti nie su rizikova skupina, ani nam nezahltia nemocnice ani nebudu hromadne umierat. Ale je to choroba na ktoru sa obcas zomiera, na ktoru su skarede dozivotne nasledky a dlhy covid tiez nie je ziadna sranda. Je na to aj na SK kopec pripadov, aj ked % u deti nastastie naozaj malo. Ale osobne poznam chlapca, ktory mal po miernom covide mesiace problem so srdcom a tlakom.
A teraz s omikronom bude problem ak nie nemozne sa s tym nestretnut a s nasou (ne)zaockovanostou to tu mame na jesen opat ... Strasne sa paci ako sa vyberaju ceresnicky ze sa vo svedsku neodporuca ockovat deti, ze tam a tam rusia opatrenie, ale ze su tam vsade rizikove skupiny zaockovane vysoko cez 90% a ostatni vo velkej vacine tiez to uz si nevyberate ...