MMR očkovanie - za a proti

silviq8
21. sep 2017

Dobrý deň mamičky,

Prosím povedzte mi Váš názor na MMR očkovanie-( očkovať alebo neočkovať? ) prípadne aké boli reakcie s týmto očkovaním u vašich detičiek.

mummy01
21. sep 2017

@silviq8 pozri si starsie diskusie,tu sa akurat baby pohadaju kvoli odlisnym nazorom. A rozhodnut sa musis sama.

anjika42
21. sep 2017

môj nemal vôbec žiadnu reakciu, ani len začervenalé stehienko

sonah
21. sep 2017

ani moja dcerka nemala absolutne žiadnu reakciu(ani teplotu,proste nič),ani dokonca neplakala pri tom,....zvladla to bravurne.ale starší zatial očkovaní neni,nkolko je alergicky na vajcia a ma problemy s imunitou,....

evitka83
21. sep 2017

@silviq8 nic extra, trochu bola mrzuta a den mala 37 teplotu. Potom v pohode

silesias
21. sep 2017

Ja som z tych co deti davaju normalne ockovat, u nas sa ockuje do pliecka, prve dve dcery zaockovane a bez akejkolvek reakcie a syna to caka, uz sme to druhy krat odlozili kvoli soplom ale buducu stredu ideme.

evittam
21. sep 2017
emi16
21. sep 2017

Moja ma imunodeficit
Ockovana bola ako 3a pol rocna
Cele 3 tyzdne co sa MMR vstrebavala boli cele zle
Zle spala,hnacky, hned na druhy den chytila horucky,sople a kasle, po tyzdni ruky nohy usta, a po tyzdni herpes, kt. Sa jej potom dookola vracal
Ked uplinuli 3 tyzdne uz bol klud

Mladsia ma tiez imunodeficit a odkladam pokial budem moct

doloresmk
21. sep 2017

U nas absolutne vsetko ok

erikavesela
21. sep 2017

U nas tiez bez problemov

stastenka42
24. sep 2017

Všetky očkovania u nás bez problémov...a určite by som nerozmýšľala že nedám lebo oveľa väčšie riziko by jej hrozilo ako neockovanej vďaka migrantom ktorí roznášajú vsetko možné a bude to ešte horšie..

evittam
24. sep 2017

@stastenka42 A ty si myslis, že migranti roznasaju práve choroby, proti ktorym sa očkuje. Donesu uplne nieco iné.😉

stastenka42
24. sep 2017

@evittam áno myslím... nenapísala že ,,len tieto choroby " prenášajú...ale nevidím dôvod ohrozovať zdravie môjho dieťaťa..ja sama som ockovaná tak ako väčšina tzv." Bio matiek" ktoré sú v tomto nezodpovedné ... akúkoľvek reakciu môže dieťa dostať aj po paralelne a mýty o autizme sú absolútne nezmyselné... spúšťačom choroby skrytej v našom organizme môže byť čokoľvek..od stresu až po pubertu... čokoľvek... každý máme iný imunitný systém...

evittam
24. sep 2017

@stastenka42 Tvoj názor ti neberiem. Ale mala by si aj vediet,ze neexistuje vakcíny,,ktora ti zaručí, že tvoje dieta tu chorobu nedostane. 😉

evittam
24. sep 2017

*vakcína

stastenka42
24. sep 2017

@evittam to ti nikto nezaručí ani pri sirupe proti kašľu 😀

evittam
24. sep 2017

@stastenka42 Vidis, aké jednoduché. Akurat,ze pri sirupe od kasla sa môžeš rozhodnúť ako chces a nikto ta nenapada a ani nič podobné.😉

petruldo
24. sep 2017

@stastenka42 počúvaj ty UVEDOMELÁ MATKA, si pozri proti čomu si ako dieťa bola očkovaná ty a aj to či si pravidelne preočkovaná a pozri sa proti čomu/koľko chorôb sa dnes očkujú deti a potom tu rozdávaj múdra.
len pre zaujímavosť, ja som očkovaná proti 5 chorobám + 1 z dôvodu výkonu povolania, z toho na taký čierny kašeľ už nemám absolútne žiadne protilátky.
a so súdmi o autizme-poruchách autistického spektra sa tiež zdrž, nevieš o čom točíš. v práci som sa za posledných 15 rokov stretla s caa 3 násobným nárastom detí s poruchami autist. spektra.

evittam
24. sep 2017

@petruldo 👍👏
A porovnávat sirup od kaslu s vakcinami.😂

stastenka42
24. sep 2017

@petruldo no presne takýmto ako ty by som ani rodičovský ani rodinné nedala!!! Príspevky od štátu sú dobré čo??? Ale rešpektovať povinné očkovanie to nie!!! Aby sa vám raz deti za to nepodakovali !!!

adka1978
24. sep 2017

@stastenka42 asi mi zmazu komentar, este som nikdy nedala takyto status! Co si dovolujes Ty brat pridavky a rodicovsky rodicom, ktori neockuju alebo prestali ockovat po NU? Kto Ti dava pravo sa tu hrat na porotkynu? Ty ked spadnes do depresie lebo Tvoje dieta bude mat nasledky po ockovani tak tiez navrhnem aby si si liecbu i lieky hradia sama!!! Sa spamataj!!!

adka1978
24. sep 2017

*hradila

candii
24. sep 2017

@stastenka42 pomooc prosim ta nastuduj si co to je BIO a potom tom pis ale ja ked toto vidim ako niekto chce byt stasne mudry a pritom ani nevie co je BIO a ani na co a kedy sa dieta vlastne ockuje mam dost.

evittam
24. sep 2017

@stastenka42 Presne ako pise
@adka1978 . Ked ti dieta po očkovaní napr.ohluchne a oslepne tak to bolo asi z toho vzduchu čo dýchalo doteraz?! Ako si vôbec môžeš dovoliť napísať nieco podobne. To by potom skoro žiadny romsky spoluobčan nemal mat prídavky, rodicovsky a iné príplatky,ktore ostatní v živote neuvidíme. Si myslis,ze kolki z nich chodia na pravidelne prehliadky a očkovania?! Az ked je zle idu a vtedy sa predsa ockovat nesmie alebo teda ano-chodia epidemiologicky pracovníci očkovať na podnety ked uz je zle-dalsie prachy z našich daní. Takze podobne "drísty" pis niekam inam.

petruldo
24. sep 2017

@stastenka42 moja zlatá, pletieš hrušky s jablkami. rodinné prídavky sú pre dieťa, a čo sa týka toho druhého, ja som tomuto štátu na odvodoch a daniach za svoj caa 20 roč. zamestnanecký pomer toho odviedla asi aj 5x viac ako ty tak sa láskavo kontroluj. o danej problematike vieš veľké kulové, akurát to čo si prečítaš na nete alebo v nejakom pr článku v supiš mienkotvorných mediach.
to podľa tvojej super logiky by si mali platiť liečbu fajčiari, alkoholici, narkomani, diabetici 2.typu a podobné diagnózy súvisiace so životným štýlom.
takže ak už chceš o niečom písať/diskutovať tak si najprv podlož tie svoje súdy znalosťami, ak nie tak sa venuj niečomu inému, čomu sa rozumieš!

evittam
24. sep 2017

@candii Asi tak, ale ide tu "skakat" do inych. Prednedávnom ma tu jedna mamicka "poucala" ake sú strašné kiahne a ze určite si pamatam ake to bolo strašné ochorenie a to som bola proti nim ockovana a ked som ju vyviedla z omylu tak som bola este osocena,ze co sa do nej navazam.😎
Najradšej mam tieto matky-vedia akurát to,ze sa očkuje do rucicky ci nozicky, proti čomu a na co vlastne nemaju ani "sajnu"....

evittam
24. sep 2017

@petruldo Lepšie by som to nenapisala.👏😉

stanka2612
24. sep 2017

Ja by som teda urcite bola za to,aby ockovanie bolo dobrovolne...aby sa kazdy mohol rozhodnut podla svojho "vedomia a svedomia"...ja som zaockovat dala,pretoze uprimne,neviem,ci je horsie dat alebo nedat zaockovat...ale povinne by to byt nemuselo a este aj mamicky pokutovat a neviem co...ved sme matky,verim,ze kazda jedna svoje deti milujeme a chceme pre ne len to najlepsie 😉

A pre @silviq8 maly je dva tyzdne po ockovani a nemal vobec ziadnu reakciu,zvladol to perfektne (dr vravela,ze 7 az 14dni po ocko sa moze objavit reakcia)

xxxena
23. apr 2018

@sonah ahoj, prosim ta, ako ste doriešili očkovanie mmr pri alergii na vajcia? Aj naša malá ma. Ale Dr vraví ze mam dat zaočkovať ze to s tým nemá nič spoločné to tvrdí alergologicka. Ďakujem vopred za odpoveď.

sonah
24. apr 2018

@stanka2612 ahoj alergiu na vajcia pri zjedeni uz nema vyrastol z toho len stale ma mierne zvysene hodnoty v krvi ako aj nam povedala ze uz ho mozme dat zaockovat ked toleruje vajcia ale doteraz mal to ockovanie stale odlozene....zatial stale neni zaočkovany lebo stale nejake bacile sa na nas lepia....