Wobenzym alebo Profizym plus?

ester177
22. okt 2018

Ahojte, nájde sa tu niekto, kto už mal oba doplnky? profizym som akurát doužívala, a stále rozmýšľam nad tým, či nie je wobenzym lepší. Už som si porovnávala ich zloženie, ale profizym nemá úplne presné množstvá jednotlivých zložiek (proteáza, amyláza). Na druhej strane profizym má serrazimes, čo wobenzym nemá. Tak neviem sa rozhodnúť. Máte niektorá skúsenosti? Ďakujem za rady 🙂

lkll
22. okt 2018

@ester177 ahpj precitaj si este megaenzym

ester177
autor
22. okt 2018

@lkll uz som sa rozhodla pre wobenzym

renab
22. okt 2018

@ester177 my sme vyskusali oba, wobenzym sa zdal ucinnejsi, ale musi sa uzivat viac tabliet. Profizym by mal byt koncentrovanejsi, ale v stanovenom davkovani sa zdal menej ucinny.

mooonika1975
22. okt 2018

Rozdiel vieš ale v čom je? Jedno je živočíšneho pôvodu, druhé rastlinného. Niekto to živočíšne nemôže, nahradí rastlinným, wobenzyn je pre niekoho ťažký na žalúdok, mne pri Tom primeranom množstve, 3-5 tbl trikrát denne nerobil nic

ester177
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ester177
autor
22. okt 2018

@renab presne to si myslim aj ja. Že profizymu treba brat aspon 4-5 tabliet 3x denne, a to sa dostavame skoro na uroven obsahu wobenzymu. Pricom za 50€ mozem mat wobenzyn 400 tabliet, a pri profizyme len 180. Nie je o com 😉

ester177
autor
22. okt 2018

@mooonika1975 Áno, to už viem, ale ide o to, že wobenzym je predsa len účinnejší. A pri tomto dávkovaní, čo píšeš, cítiš účinky?

25kika
23. okt 2018

Ahojte keď už sa začala táto téma....počula som že wobenzym je dobré používať keď sa vám často vracia mykóza, problémy s kvasinkovou infekciou...máte s tým niektorá skúsenosť? ja sa jej neviem zbaviť stále sa mi vracia...

ester177
autor
23. okt 2018

@25kika áno, mal by ti pomôcť. Okrem iného aj cysty by mal vyliečiť.

25kika
23. okt 2018

@ester177 a neviete mi poradiť s dávkovaním?

ester177
autor
23. okt 2018

@25kika ja som mala doteraz profizym, zajtra by mi mal dojst wobenzym. Na krabičke je odporúčané dávkovanie. Ak sa veľmi zle cítiš, tak sa berie max dávka 3x10, tuším, ja keď už som jedla enzýmy mesiac, budem ho brat 3xdenne 7tabliet. Po 2 týždňoch znížim na 3x5. Objednala som si 800 tab. balenie, malo by to vydržať na 2 mesiace. Nestojí to malo, ale keď si pomyslím, že by som musela chodiť do centra na reprodukciu, tak je to určite lepšie...

25kika
23. okt 2018

práveže ja som si to kúpila v lekárni kde to dávkovali podľa toho koľko chcem ja som si vzala len 100tbl. takže preto neviem koľko toho môžem vziať....dakujem za radu

25kika
27. okt 2018

@ester177 a mozem ten wobenzym brat ked sa snazime o babatko?

ester177
autor
27. okt 2018

@25kika no prave na to je on dobrý, ze naprava imunitu. Ja som brala enzymy tyzden pred ovulaciou, potom som hned otehotnela, a beriem ich aj nadalej. Som 7+0, vcera som bola pri dr. na UTZ, srdiecko bije 😊 a wobebzym mi schvalila, aj serrapeptazu aj nattokinazu. Aj chlorellu pochvalila. Takze tak. Ja som ale pred ovulkou zacala brat serrapeptazu 250 000iu 1 tabletku rano na lacno, spolu s nattokinazou 4000 3xdenne 2tabletky. Nattokinaza riedi krv a rozpusta zrazeniny. Potom okolo ovulky mi az dosiel profizym, ten som brala 3×2, tiez rano hodinu pred jedlom, hodinu pred obedom alebo 2 hodiny po nom, a vecer 2 hodky po jedle. Profizym som dobrala v pondelok, a od vtedy uz beriem wobenzym 3x7. A mam pocit, ze je silnejsi.

ester177
autor
27. okt 2018

Serrapeptaza lieci reprosystem (maternica, vajecniky, vajcovody). Je velmi ucinna.

25kika
27. okt 2018

@ester177 zda sa mi to strasne vela tych tabletiek jest.....ja mam este k tomu svoje od kožnej lekarky mam problemy so seboreou takže nič nerobim len tabletky jem....a bojim sa že aj to bude mať nieaky vplyv na otehotnenie

ester177
autor
27. okt 2018

@25kika na wobenzym bola robená úspešná štúdia v Nemecku, ktorá trvala 4 roky. Kto nemôže otehotnieť, neváha to vyskúšať . Mne sa zatial s pomocu enzýmov darí udržať tehotenstvo, a gynekologička mi to schvaľuje. Aj chlorellu. Radšej budem jesť veľa vitamínov, ako kortikoidy a všelijaké omnoho silnejšie lieky, ktoré sa predpisujú v centre.

ester177
autor
27. okt 2018

@25kika zo začiatku sa berie viac, potom to klesá na 3x3denne. Tiež by som prijala koncentrovanejšie tabletky.

25kika
27. okt 2018

@ester177 o týžden idem na kontrolu ku kožnej poradim sa s nou čo ona na to povie...dakujem za rady 🙂

simkamatko
29. okt 2018

Ahojte uz sa vam podarili po wobenzyne otehotniet? My skusame vsetko prirodnejsie nechceme lieky za radu vopred dakujem

ester177
autor
29. okt 2018

@simkamatko ahoj, ja som po ovulke zacala brat serrapeptazu a nattokinazu, po tyzdni aj profizym, a teraz beriem miesto profizymu wobenzym (3×7 tabliet). Som 7+2, v piatok som bola u dr. a schvaluje mi ho. Po 1ročnom snažení (MA a biochemic.tehu) mam pocit, ze mi pomaha udrzat tehotenstvo. Ale beriem aj tu serra aj natto. Nalačno, 1 hodinu aj dve pred jedlom.

simkamatko
29. okt 2018

@ester177 my sa snazime 8 rok :( 2x ivf negativne boli sme pred 4 rokmi od vtedy sa snazime prirodzene zatial nic :( ja neovulujem ani duphaston ani clostyl nepomaha :( rozmyslala som nad wobenzynom

ester177
autor
29. okt 2018

@simkamatko skus wobenzym spolu so serrapeprazou. Serrapeptaza ma skvely vplyv na vajecniky a maternicu. Ja som si kupila balenie 60 tabliet, v 1 tablete 250 000iu, stala 40€. Mas to na 2 mesiace. 1xrano nalačno aspon 1-2 hodiny pred jedlom, a aj wobezym sa ma brat nalačno, ked zacinas, tak aspon 7tabliet 3xdenne, po mesiaci 3x5. Skus, a uvidis, aspon 3 mesiace vydrz. Mozno sa to podari!!!

ester177
autor
29. okt 2018

@simkamatko wobenzym tlmi imunokomplexy, ked telo odmieta plod

simkamatko
30. okt 2018

@ester177 bola som na imuno nic mi nenasli iba vajcia mi dobr nerobia ja vseobecne vajicka nemusim

ester177
autor
30. okt 2018

@simkamatko moze to byt nieco, co dnesna veda este nevie odhalit. A wobenzym nie je dobry len na imunokomplexy. Tiez jemne riedi krv, cisti ju, cim sa zlepsuje cirkulacia aj v drobnych cievach v maternici. Odstranuje zapalove latky, ktore tiez mozu byt za MA. Vyskum hovori o zenach, ktore mali vysledky v poriadku, a napriek tomu potracali. 80% uspesnost. Ziadne skodlive nasledky na dietati, vsetky sa narodili zdrave. Nie je o com. Je to trochu drahe, ale vysetrenia a lieky v centre vyjdu omnoho viac. A tiez to zabere kopec casu. Ja uz nechcem cakat ani sekundu.

simkamatko
30. okt 2018

@ester177 verin ti presvedcila si ma o nich vyskusam som unavena s liekov a lekarov stale to iste a nic sa nepohlo za tie roky :( som tam kde stale na zaciatku :( ziaden krok v pred necitim.mas aj niejake skusenosti s berry nectak aloe? 🤔vela zien odporica aj to cenovo je to dost

ester177
autor
30. okt 2018

@simkamatko nemam. Ale aloe sa asi nesmie v tehotenstve. Vyhodou enzymov je, ze mozes v nich pokracovat aj ked otehotnies, a teda podporovat svoje tehu. Ja ti odporucam aj serrapeptazu papat, ja som ju zacala jest hned po ovulacii (1 tabl.rano na lačno 250 000iu), a wobenzym jem teraz pre istotu na udrzanie tehu. Wobenzym obsahuje aj bromelain podporujuci uhniezdenie vajicka. A kedze si stale myslim, ze mam hustu krv, beriem aj nattokinazu 1x rano, 1x na obed, 2x vecer pred spanim. Pokial nie si hemofilička, tak ti to nemoze ublizit, redsia krv lepsie prekrvuje maternicu. Kazdy den sa tesim, ze som tehotna a modlim sa, aby to dobre dopadlo. Uz nech som v 9.mesiaci! 😀 Skus sa pozitivne naladit, kup si tie enzymy aj wobenzym, a dufaj. Inak aj active folic je nevyhnutnost. Ja som poctivo uzivala od maja, po 4 mesiacoch som otehotnela. Aj pyridoxin, B12 od Jamiesonu (metylkobalamin) a tiez Ečko 400mg, toto vsetko odporucam, ak naozaj nechces nic podcenit. Nattokinazu v Japonsku uzivaju zeny ako prevenciu pred potratom pocas tehu, zabranuje tvorbe krvnych zrazenin.

simkamatko
30. okt 2018

@ester177 pisem ti spravu lepsie popisat 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre