Teliesko mi zničilo nádej na dieťa

9. júl 2023

Ahojte,nejdem tu nikoho odrádzať,samozrejme každá sme iná,len chcem napísať čo sa mne stalo,mala som 6rokov vnútromaternicové teliesko Ariannu,bola som spokojná,cyklus som mala ako hodinky,keďže som mala malé dieťa,účel splnila....no prešli roky a začala som veľmi túžiť po bábätku,teliesko šlo von....a tu sa začali problémy,mám ho vonku 7 mesiacov,7 mesiacov snaženia sa a márne....ihneď po vybratí mi začali problémy, nepravidelný cyklus,každý mesiac ovulácia v iný deň,obrovské bolesti,cysty v prsníkoch atď atď....už prestávam mať nádej že sa to podarí,chcela som to len dostať zo seba von,že aký bordel v tele dokáže narobiť jedno také teliesko,ak máte niektorá podobnú skúsenosť kľudne napíšte ako ste to riešili keď sa nedarilo,respektíve či sa podarilo...dakujem

zorana999
9. júl 2023

Nepoznám nikoho z okolia ktorému by sa podarilo otehotnieť skôr ako za rok počas aktívneho snaženia. Teliesko neteliesko...
Telo asi protestuje, potrebuje sa vyčistiť, tak mu daj dostatok času. 7 mesiacov je naozaj krátka doba ..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzubb007
9. júl 2023

po roku su odporucania, ze telo sa pripravi na otehotnenie, samozrejme niekomu sa podari skor, tak pockat a uvidi sa, co sa tyka inych veci tie by si mala mozno aj bez telieska nepripisovala by som vsetko teraz len tomu

tenerifka
9. júl 2023

nie je Arianna nahodou nehormonalna?, v tom pripade su tvoje problemy naozaj nepochopitelne, je to vlastne len mechanicka zabrana

calmmeadow
9. júl 2023

po siedmych mesiacoch snazenia este nic nie je stratene.Zeny sa tu snazia ovela dlhsie aj ked nikdy ziadne teliesko nepouzivali. Ja som napr. roky brala HAK a tiez som po vysadeni mala vela problemov s cyklom a problem otehotniet. Ale podarilo sa nakoniec. Prve po roku a pol a druhy po asi 9 mesiacoch.Takze zacni brat vitaminy,inozitol,zdravo sa stravuj a urcite sa podari po par mesiacoch.Drzim palce

luccija
9. júl 2023

Za tých 6 r sa aj tvoje telo hormonálne zmenilo.7 m snaženia sa je naozaj nič aj, keď pre teba to je katastrofa chápem.Mozes mať PCO či iný problém nedá sa pausalizovat, že za to môže teliesko človek vždy hľadá vinníka, keď sa mu nedarí

anjelicek26
9. júl 2023

6 rokov u zeny robi neskutocne veci s kvalitou vajicok,absolutne to nemusi suvisiet...skus gynex a Alchemilku na upravu cyklu, ci to nepomoze.. 7 mesiacov skutocne nie je dlho...

janai1
9. júl 2023

Veď Arianna je nehormonálne teliesko.

stanislavicenka
9. júl 2023

@zorana999 rovnako, otehotnela som hned, ako sme sa rozhodli mat dieta. Hned na dalsi mesiac. Rovnako pri druhom dietati, to bol rovno jeden styk, manzel potom idchadzal na mesacnu sluzobku do zahranicia. Skutocne je to individualne. No nebrala som nikdy antikoncepciu

tenerifka
9. júl 2023

@janai1 nevysvetlis....idu si svoje

danielahamar
9. júl 2023

@zorana999 tiež sa hlásim, všetky 3 deti na prvý šup, ale je pravda, že anti som nikdy nebrala

nevenka
9. júl 2023

@zorana999 ja som mala dlhe roky problemy s hormonami, vela muzskych, vysoky prolaktin, neslo to dole, az som sa vykasala na liecbu a cuduj sa svet, my sme sa ani nesnazili, len sme si prestali davat pozor a sex bol ako kedy, tak 2x do tyzdna a do pol roka to bolo, aj pri problemoch. Druhe dieta - ziadne snazenie, nahodou som otehotnela, ked mal maly rok, aj napriek dojceniu. A dalsie 2 deti ako bonus v 37 a v 39 rokoch, bez snahy, nahodou 😆.
A ano, ked som brala HAK, asi po roka, tak odvtedy mi zacali bolesti v prsnikoch, hrcky, sialene PMS, to mi ostalo...zavodnovanie, pribrala som, ziadna chut na sex.
Ono, HAK, takisto aj hormonalne teliesko, to navodi v tele zeny len "akoze" cyklus, vajecniky su vypnute, telo neovuluje, takze problem sa len zakryva. A ked sa to vysadi, tak telo sa snazi nastartovat znova ovulaciu a byva to rovnake, ak nie horsie, ako predtym...Takze, asi to chce cas, nech sa telo spamata. U niekoho je to skor, u niekoho neskor. A u niekoho ani nie. Poznam taku babu, ma obe deti z IVF.
To hovorim o hormonalnych preparatoch, neviem, ake je to teliesko, co si mala, sa v tom nevyznam, ak nehormonalne, tak netusim, kde je problem...

iwesska
9. júl 2023

@zorana999 My sme obe deti splodili na druhy sup,preco by to malo trvat rok?🤨

mima1608
9. júl 2023

Ja keď som vysadila tabletkovu antiku, tak mi dr povedala, nech pol roka až rok sa ešte nesnažíme. Že telo sa potrebuje prečistiť atď. Ja som mala tiež rozhádzaný cyklus zo začiatku. Časom sa to upravilo

zuza265
9. júl 2023

Aj ja rozmyslam ako by ti mohlo nehormonalne lokalne teliesko sposobit to vsetko - nehovorim, ze nie. Lekar to potvrdil, ze to ma suvislost? Lebo napr mnoho parov malo prve dieta ihned a o druhe sa snazili viac rokov. Cysty netusim, lebo tie byvaju z roznych pricin - cinitelov. Nesnazim sa tvoju skusenost nejak znevazovat, ale aby to potom neovplyvnovalo inych ak to tak nie je…

sara07
9. júl 2023

kamaratka brala anikoncepicu 10 rokov a otehotnela hned prvy mesiac, ešte mala scénu že načo vysadzovala , nebude to v tom, nezabudaj že si staršia a je prirodzené že telo tvoje partnerovo je inak už nastavené a nefunguje všetko ako má alebo fungovala ked si bola mladšia
nehormonálne teliesko asi by si si mala naštudovať ako vlastne funguje , ono chudatko je to mechanická zábrana nie hormonálna , skôr než začneš kopat aspon čitaj aby si nerobila zo seba blba

zorana999
9. júl 2023

@iwesska píšem o ľuďoch, ktorých poznám z môjho okolia. Je to tam jasne a zreteľne napísané. Máš ten pocit, že sa poznáme alebo že si z môjho okolia?

rebellefleur
9. júl 2023

@zorana999 obe deti na prvy sup..antikoncepciu som nebrala

timea301196
9. júl 2023

Anti som brala a otehotnela som Hneď ako som chcela

mimuska328
10. júl 2023

@elizabet173
@stanislavicenka
@iwesska
@rebellefleur ženy veď môžte byť radi že ste sa nemuseli trápiť a mali ste bábätko v podstate bez snaženia.. je to normálne a aj každý lekár povie že každý druhý zdravý pár má problém do roka otehotniet. Až po roku riešia.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blonde_bella
11. júl 2023

@zorana999 tak to poznáš málo ľudí....

niquska
21. júl 2023

@elizabet173 ooo,tak v toto dúfam ak ja, minulý mesiac vybratá dnes ms 😒, nevadí,len dúfam že to nebude viac ako rok 🙏

h2
21. júl 2023

Hm, trochu mi chýba logika v tom, že si mala teliesko 6 rokov, nemala si žiadne problémy, cyklus, ako hodinky... Po vybratí máš samé problémy, ale teliesko, ktoré si mala 6 bezproblémových rokov, je bordel?

autor
21. júl 2023

@h2 kolegyni sa stalo presne toto isté,je to proste cudzie teleso v tele,telo si naňho privykne,no keď mu ho vezmú tak mu "chýba"a telo sa akoby "zblázni"tak mi to vysvetlil lekár....ja som a telieskom mala cyklo ako hodinky,ovulaciou ukážkovú každý mesiac,teraz?všetko úplne rozhádzané,ovulácia každý mesiac iný deň,pritom cyklus pravidelný,dokonca anovulacne cyklu mi začali....proste sa dejú aj takého veci,logiku za tým nehladaj

anjelicek26
21. júl 2023

Normalne si starsia a telo proste uz nefunguje ako kedysi + clovek Si tuzbou Po dietati robi psychicky tlak a ver mi,ze to ma vplyv potom na cely organizmus... a teda obrovsky. Mechanicka spirala po vybrati nema ako rozhodit tvoje hormony.

akiana
21. júl 2023

7 mesiacov je kratka doba na otehotnenie aj u zien, ktore nikdy ziadnu formu antikoncepcie nebrali. Teliesko vobec nema vplyv na sance na otehotnenie.

akiana
21. júl 2023

Lol ze telu chyba teliesko, ked ho vyberu. To co je za lekara prosim ta? Nejaky 70-rocny preddochodkovy dedo, ktory si mysli, ze zenske telo je nejaka krajina zazrakov, ktore sa raz za cas proste zblazni?

mima1608
21. júl 2023

Ja tomu proste neverím. Ja som antikoncepciu vysadila (cyklus samozrejme rozhádzaný na cca pol roka), začali sme sa s mužom snažiť o bábo asi po 2 rokoch od vysadenia, keď som mala 27 rokov a trvalo to takmer presne 12 mesiacov, kým sa nám podarilo. Po cca pol roku som sa sťažovala gyn, že sa nedarí a odpinkala ma, že sa máme snažiť ďalej, že až keď sa nedarí aspoň rok-rok a pol tak to začínajú riešiť. Takže teliesko vôbec nemusí (a pravdepodobne ani nie je) byť na vine

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre