Tehotenstvo po 35tke

4. jan 2023

Nechcem vyvolavat ziadne vasne, len ma zaujima Vas nazor na tehotenstvo o cosi vyssom veku. Nielen tehotenstvo ale napriklad aj to, ze v 50tke by ste mali stale len 15rocne dieta ( viem ze 50 je stale super vek, aspon za mna) .

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetlonos
4. jan 2023

Riesis seba a tehotenstvo po 35ke?

beata_k
4. jan 2023

A kde konkretne je problem? Ak mam pracovat do 65 tak 15-nast rocne dieta v 50 ako problem nevidim.

zuz02
4. jan 2023

Úplne v pohode.

autor
4. jan 2023

@bilberryday nehovor mi ,nepochopila si ze som to myslela od 35vyssie ?

autor
4. jan 2023
bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
4. jan 2023

uvidim o 13.5 roka 🙂 rodila som v 35 a moja mama posledneho brata v 40, aktualne bude mat 53 a vyzera v pohode

renab
4. jan 2023

Ja som mala deti aj v 20tke a aj v tomto veku. Mozem povedat, ze v 20tke to bolo pre mna jednoduchsie. Ako male dieta v 35ke - nevidim problem. Pubertak v 50tke uz problem je. Za mna velky vekovy rozdiel sposobuje, ze mu rozumiem menej a som menej ochotna tolerovat jeho pubertalne chovanie ako som bola ochotna jeho starsim surodencom, ked som este na to mala nervy. A to nemam ziadne extra problemove dieta. Len uz som skratka stara. Vek neobabres...

autor
4. jan 2023

@bilberryday pre TEBA je to mozno 45+
Pre mna je to skor a vahame s manzelom ci ist do dalsieho tehotenstva
Nerozumiem naco si ludia dru prsty pri temach ktore su podla nich len zbytocne. Prisla som sa spytat na nazor a ked sa Ti nepaci je mi to uplny šumak

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mima172
4. jan 2023

Ja porodim svoje druhé dieťa v 35r a taktiež ja som sa narodila mojej mamine, keď mala 35 a všetko je v poriadku 🙂 Mamina oslávila minulý rok 70tku a máme krásny vzťah ☺️ Rodia aj staršie ženy. Niekto preto lebo chcel dieťa neskôr, iná našla neskoro partnera, inému páru sa nemuselo dariť dlhé roky. Hlavne nesúdiť.

riskoh
4. jan 2023

Prvé som mala pár dní pred 35- po 10.rokoch snaženia....úplne v pohode som to zvládla ,cítila som sa tiež super, druhé neplánovane pár dní pred 41- bolo to ťažšie ako v tej 35to určite,ale dala som to....

rachel36a
4. jan 2023

Ja mam 50, syn 7 rokov.,uplna pohodicka....

morgane1975
4. jan 2023

Skusenost z prvej ruky: ex mojho muza ma s nim dieta ktore ma teraz 13 rokov. Ona vyse 50. Nevladze s nou. Moj muz ju musi mat blokovanu lebo to su stale len sms ako pubertacka neposlucha a skace mame po hlave. Ale….kazdy nech si urobi po svojom, len nech potom netaha do toho druhych ludi ktori s rozhodnutim mat dieta vo vyssom veku nemaju nic spolocne. Podotykam ze otec sa s dcerou stretava ako rozhodol sud. 🤪

marsmykkok
4. jan 2023

Autorka Keby mám 2 deti napríklad považujem to za rozmar. Možno príjemný prvý rok-dva, ale neskôr je to dieťa skôr záťaž ak máš napríklad 45 a viac a už 2 dospelé deti a aj vnúčatá a aj nejaké 9 ročné dieťa napríklad. To radšej počkať na vnúčatá, do tohto novodobého trendu že mám 2 deti dospelé alebo skoro dospelé a urobím si vnúča by som nešla. Ak ale žena nemôže dlho, nemala vhodného partnera, prvé mala až v 33 tak tam by som do toho išla.

renab
4. jan 2023

@rachel36a pretoze ma 7 😉

dori2
4. jan 2023

vyssi vek? :D pana fera, ja som tdraz v takom rodila. pridem si stale mlada a zvladam od porodu (neporovnatelne lepsieho ako v 25 rokoch) cez nocne vstavanie a celu starostlivost🤷‍♀️

morgane1975
4. jan 2023

@renab presne tak 👍

zuzitko74
4. jan 2023

Myslím si, že kým je žena plodná a cíti sa na tehotenstvo a výchovu detí, tak určite nie je na dieťa stará. Názory ostatných ti môžu byť vieš kde. Keď sa na to cítiš, choď do toho, keď si myslíš, že to nedáte a 35+ je už na dieťa privysoký vek, tak ho nemaj.
Tu dostaneš toľko protichodných názorov, že ťa akurát zbytočne zneistia a znechutia.
BTW: Tento rok budem mať 49 rokov a moja najmladšia bude mať 12.

nwnw
4. jan 2023

Pokial nie su zdravotne komplikacie, tak preco nie?!

marca12
4. jan 2023

@morgane1975 To zavisi od lability zeny a nie veku. Poznam aj 25 rocne hysterky

evaluki
4. jan 2023

Ja som mala prvé ako 19ročná a druhé ako 37ročná a a nejako som neriešila koľko budem mať rokov keď deti dospejú,beriem to tak,že asi to tak malo byť🙂

silvike
4. jan 2023

Polovica diskutujucich tu bude s tym v pohode a druha polovica by do toho nesla. No co s tym ? Aj tak je rozhodnutie na vas dvoch s manzelom. Vy dvaja sa hlavne musite v tomto zhodnut.

dankabetka
4. jan 2023

Ahoj ja som mala prve v 32 sice, ale druhe v 35. Svagrina prve po 36 a este chce dalsie 2 deticky, mam kopu kamaratok a kolegyn co maju deti okolo 35.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
morgane1975
4. jan 2023

@bilberryday nuz ale pani matka si nasla noveho nabijaka a uz nebola cesta spat…🤷‍♀️
Btw manzelia nikdy neboli

lucinka1988
4. jan 2023

z biologického, mentálneho a celkového hľadiska mi príde mať dieťa po 35 už "no way". Sama ešte nemám 35 a doma 5 ročného a takmer 2 ročného, po 35 by som rodiť nechcela, aj keď príde mi to stále super mladý atraktívny vek..Ale- s ohľadom na moje očakávania od života, zachovania si psychickej aj fyzickej kondície nie..To som ale ja, ja som mala ideálne podmienky čo sa týka partnera, zázemia, práce, financií a všetkého, plus deti boli plánované a otehotnela som ako na požiadanie..Nemať niektorú z vymenovaných oblastí, absolútne neriešim nič, túžba po dieťati by bola nad všetky "tabuľkové a teoretické predstavy"..Je x žien, čo čakajú prvé dieťa aj v 40-tke a sú tu..Pričom je tam x dôvodov, prečo až v 40-tke. A celkovo možno pre lepšie rozhodovanie by som sa nezamýšľala nad tým, že či sa to dá zvládnuť, ale ako..A to už veľmi závisí od Vasoch očakávaní a predstav v každej oblasti života

bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizita
4. jan 2023

Ono je možno fajn mať voňavé bábätko v 40tke.. ale ja som sa na to pozerala z dlhodobého hľadiska.. iné riešiť napr prváka,pubertu,keď mám 35 alebo 55.. ja sa nebudem bit do pŕs,že vek je len číslo,lebo to tak nie je.. my sme si povedali,že ako 40tnici nechceme riešiť plienky,sople,ale deti ako takmer partakov.. ako je to fajn,že so svokrovcami občas vybehneme napr na túry apod.. moji rodičia majú už takmer 70, je to generačne veľky rozdiel aj v diskusiách

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre