Stále sa nedarí počať

bambieblue
21. okt 2022

Ahojte zienky, keby ste boli take dobré a napísali skúsenosti či rady ako sa vám konečne zadarilo? Ja neviem kde robime chybu, či sa snažíme až viac ako by trebalo? Ja už mám 2 deti z prvého manželstva a ani neviem ako sa podarilo kedže sme neplánovali deti. Lenže to bolo pred 9 rokmi čo som naposledy rodila a kedže som konečne štastne vydatá s manželom by sme veľmi túžili po dieťatku lenže čo sme sa snažili snažiť tak uz 4 mesiac a zase nič ☹ Ja som bola u dokiho a vraj všetko ok, len sa už začínam obávať aby nebol problem u mojho manžela.Viem,všade sa hovorí že do roka treba skúšať len ked vidím že cez plodne obdobie sa snažime každe 2-3 dni a stále nič, už som z toho zúfala nevieme sa akosi trafiť alebo kde može byť chyba, hovori sa ze spermie prežívaju 2-3 dni a my sa aj tak snažíme každe 2 až 3 dni, tak ako doki vravel a žiaľ stále bez výsledku ... Máte to alebo mali ste to podobné a nakoniec sa vám zadarilo? Ďakujem za všetky rady skúsenosti 🙂

nelca0510
22. okt 2022

@bambieblue nepíšeš koľko máte rokov. 4 mesiace sú veľmi krátka doba. Sleduješ si bazalku teplotu?

weru3ka
22. okt 2022

4mesiace to je ozaj nic...urcite sa zadari,netreba to silit
Nam sa vzdy zadarilo az ked som to prestala riesit,naozaj
Teraz mame tretie babo a nan sme cakali nekonecne 2roky a az ked som to neriesila sa zadarilo...drzim palce

tandariatko
22. okt 2022

@bambieblue Ahoj, 4 mesiace je maličko ja som otehotnela po 2 rokov snaženia sa. Obaja sme boli u Dr a boli sme zdraví nemal byť kde problém a aj tak sa nedarilo. Absolvovala som aj vyšetrenie Hyfosy do 3 mesiacov som bola tehotná neviem či to stým malo súvis 😀.

gabym
22. okt 2022

@bambieblue ahoj my sme skúsili nasadiť mužovi folandrol a po mesiaci snaženia som ostala tehotná 🙂

erikavasilova
22. okt 2022

Hlavne za prestať sledovať a siliť to , lebo som sa z toho takmer zbláznila .
Mne pomohol lekár keďže po roku sa nám nedarilo ,predpísal duphaston a ešte nejaké vitamíny q na ďalší mesiac 2 čiarky už boli 🙂

jaskolka
22. okt 2022

4 mesiace nie je ešte vôbec nejaká dlhá doba. Okrem toho, sex v čase ovulácie nie je okamžite záruka otehotnenia,proste často je ta príroda "zložitejšia"
Skúste si dat vitamíny, Inofolic, Folandrol, ak muž fajčí, alebo ty, snažiť sa prestať, proste "odľahčiť organizmus"
Hlavne sa tak "šialene" nesustredit na to, keby sa dlho nedarilo, tak už vyhľadať pomoc.

bambieblue
autor
22. okt 2022

@nelca0510 v januári uz budem mať 35 tak sa začínam obávať že to už nebude ako ked som mala 25, nemerám si bazalku aj tak som z toho jeleň ,ale pametam este pri prvom dieťati som mala cca na 10 deň styk a potom 2 tyžne nič a ostala som tehotna,no teraz aj 10 aj 12 deň a furt nič 😪

bambieblue
autor
22. okt 2022

@jaskolka veď toto mi nejde do hlavy ako mi odporučil doki mať sex počas plodných dní ale nie každý deň ale aspoň ideál 3-4 deň lebo čím dlhšie pauza spermie su životaschopnejšie ,lebo behom jedneho dňa nie su dozreté a skôr su z nich miminká než bojovníci.A moj muž nefajčí a nepije z času na čas cez víkend si da tie 3,4 pivá a to je asi tak všetko, moj manžel je mladší odomňa lenže ani to nie je záruka že aj plodný kedže doki mi vravel že teraz býva práve chyba u mužov a nie u žien. Vždy sa hovorilo že ak sa nedarí problem je v žene no teraz je to práve opak a kedže manžel je bezdetný tak mi chodí aj to po rozume. Ale pametam sa ešte z prvehi manželstva sme sa vobec nesnažili a neplánovali dieťa a až pi vyše roka a čosi sim otehotnela ,lenže vtedy som mala 21 a teraz 34 😐

bambieblue
autor
22. okt 2022

@erikavasilova ako nemyslím na to nejako extra mám kopec iných stresov či už v praci a či kôli rodine ale zase je pravdou že keď mám to plodné obdobie a ideme na vec predstavujem si že by sa mohlo už konečne zadariť. Zatial nijake vitaminy len alchimelku a nič som neskúšala. Tak super keď sa vam zadarilo 😊 a to si aj nejako už citila že tentokrát to už vyšlo či len si si spravila test a šup boli tam čiarky 🙂?

katkamac
22. okt 2022

@bambieblue to si ešte mladá. Ja som mala prvé v 35 rokoch, druhé v 38 a za chvíľu budem mat 40 a rada by som ešte jedno. Ja sledujem ovulku podľa ovulacnych testov. Povedala som si, že ešte skúsim do tej 40tky a ak nevyjde, tak končím.
Skus testy. Najlepšie je sa co najbližšie trafiť do ovulky, iked tam je tiež iba málo percentna šanca. Držím moc palce.
Relax, pohár vínka a snažiť sa na to moc nemyslieť

bambieblue
autor
22. okt 2022

@katkamac no a tebe to vyslo na prvý šup? Ci ako dlho ste sa museli snazit? Inac super tak to ti srdecne gratulujem 🥰 vies co mi moj doki povedal ked som sa ho opytala na preventivke ze by som chcela babo a ci este mozem mat, citujem ,, vy uz mate 34 rokov ste uz stara a uz od 30 je zena stara na dieta ,, a ked ma vysetroval vydel tam 9 vajicok a este poznamenal ,, celkom slusne na vas vek ,, 😠 tak ma nastval idiot. Druhy lekar mi povedal iba toto , pokial mate menstruaciu stale mozte otehotniet.. 🤔 fakt povzbudive slova 😄 a inac mas pravdu s tym ze aj sex pocas ovulky nezaruci tehotenstvo ,aj ked mi to nejde do hlavy ze preco nie. Jedna znama mi povedala ze u nej nikdy nebol problem mala 4 vztahy a s kazdym na pry sup ostala tehotna , ma pobavila jej odpived ked povedala ze na mna len muz hodil slipy a uz som bola tehotna 🤣

katkamac
23. okt 2022

@bambieblue joooj môj príbeh.
Dlhé roky som nemohla otehotnieť, to som bola s bývalým priateľom. Chodila som po doktoroch, ale som zdravá. Bola som 2x na IUI, neúspešne. V 30tke som stretla môjho muža, hneď som bola úprimná, že deti asi nie. Veru 5 rokov sme boli spolu a nič. Až raz sa za darilo, neviem ako, presne keď som sa už na to tak nemyslela. Takže prvá dcérka úplný zázrak. Žila som v anglicku 17 rokov. Tam po 35 ta už považujú za 'starú' na počatie. 😂
Po roku sme, že vyskúšame druhé. Mala som 3x biochemické. Potom sa konečne zadarilo, ale potratila som doma spontánne v 13tt. Hneď nato som opäť otehotnela (hneď po krvácaní potratu), ani som nevedela, že to je možné. Tak a syn má teraz 20 mesiacov. Ten už narodený na SK, sme sa sem presťahovali. Ešte by som to tretie chcela, ale mam dosť veľkú diastazu a neviem, ako donosim ak by sa za darilo.
No proste, otehotnela som keď som to najmenej čakala.
Teraz používam ovu testy, skúšame 4 mesiace a ešte chcem aspoň 3 cykly skúsiť. Potom končím lebo nie je to dobre na psychiku

katkamac
23. okt 2022

@bambieblue a ten doktor co ti to povedal, to musí byť nejaký starší už.... Stará trieda. Blbec

jaskolka
23. okt 2022

@bambieblue to co za blbec doktor bol? Ja som prve dieťa porodila ako 37,druhe ako 39.Nikdy mi nič na to nikto nepovedal, že už som stará alebo také dačo. Kamoška čakala prvé ako 38,hned o rok ďalšie a keďže to bolo obaja chalani, tak doktorka jej vraví, no tak do tretice princeznú 🙂. Čiže vôbec tam nešla riesut jej vek (keby je 3x tehotná, tak už fakt by bola po 40,kedze už ju oslavovala a tehotna zatiaľ nie je). Neplánujú už, ale ktovie, čo bude 😆
Ale inak ma zaujala ta známa, to akože ma 4 deti so 4 rôznymi muzmi?

bambieblue
autor
24. okt 2022

@jaskolka no moj pôvodný doki uz išiel na dôchodok,respektivne robi uz len jeden deň v týždni a namiesto neho je tam taky somár, zakaždým na komentáre na každú ženu, myslela som že len na mňa ale čo som ženy počula sa o ňom zhovárať v čakárni tak každa jedna nanho nadáva. Okrem toho ,,že som už stará na deti,, ešte ma spucoval že prečo ako 19 ročná som nebola na kontrole na hematológi 😪 že som bola len ked som mala 25 ale v 19 tke nie a bla bla a akože neviem celú diagnózu celej rodiny od prababky po strýka 😑😑😪 No čiže zakaždým ked len raz ročne idem na prehliadku musím si vypočuť aj volaké kázne ,bez toho to nejde.Dnes už nájsť normálneho dokiho je vzácne 😄 No a tá známa ... proste nemala štastie na mužov a tie vztahy čo mala boli len krátkodobé no napriek tomu po zakaždým na prvý šup otehotnela. Teraz má už 46 a vraví že nechce chlapa bo zase by po jednom šupe ostala tehotna😆

bambieblue
autor
24. okt 2022

@katkamac Páni tak to teda si mala ako z filmu🙃 Až po 5 rokoch? Človek by už ani nečakal že sa to môže podariť 😊 a to si po celý čas bola v anglicku? Teda to máš aj za muža angličana či? Sranda že 5 rokov nič a potom akoby šmahom čarovného prútika to fungovalo 😊 Ale mrzí ma tie biochemické a ten potrat 😔 ja som tak potratila 3 krát prvé v 24 tt druhý krat v 20tt a ten tretí krat cca 9 tt, čiže viem aké ťažke to pre teba bolo. Len aspon vtedy som bola istá že deti mať môžem ale teraz pri mojom drahom manželovi neviem kedže on sa prvý krát ženil a samozrejme bezdetný, ešte k tomu aj mladši odomna a tiež je zo zahraničia 😁 ale tento manžel je dar od boha za to peklo čo s byvalým som trpela 11 rokov😔 ale to je iný príbeh ... No a čo sa týka toho doktora tak ta sklamem pretože den idiot ma cca 45 rokov ,taky narcis mi pride, každu jednu ženu sprdne,proste neodpustí si blbé komenty,už veľa žien sa stažovali, fokonca aj 3 sestričky sa pri nom vystriedali pričom pri mojom pôvodnom dokim tam bola jedna dlhé roky. No a kedže moj muž síce vraví že on je v poriadku,športoval ,cvičil donedávna ani nefajčí,nepije tak tvrdí že on je v poriaddku, lenže on može byť ale jeho spermie nemusia ale to mu nevysvetlim ach ty chlapi 😄 ale tak no kedže s manželom sme konečne spolu (len v koncom marca prišiel žit na slovensko po 4 rokoch ) tak teraz sme sa aj začali snažiť ten 4 cyklus zase neúspešne a teraz pred pár dňami mi skončila ms tak skúsime 5 krát lenže fak mi nejde do hlavy ze aj ked každy 2-3 deň a furt nič 😕 A áno je to na psychiku to máš pravdu

katkamac
24. okt 2022

@bambieblue ahoj.
Ano, žila som tam 17 rokov. Na SK sme prišli keď som bola tehotná so synom. Dcerka je tam narodená. A muž angličan.
Bozeeeee, zmeň doktora. Ak máš šancu aj keby si odchádzala, nájdi si nového.
A v anglicku napríklad, ak sa páru nedarí, vždy ide muž prvý na kontrolu. Až potom žena chodí po vyšetreniach.
Ja som akurát 6 DC, pokračujem tento mesiac, hádam sa zadari 👍

bambieblue
autor
27. okt 2022

@katkamac Tak to je super 😉 a ako rychlo sa naucil po slovensky? moj muz je tu uz 7 mesiacov a este nerozumie vsetko ,ked sa bavim s detmi pochopi o com ale nie vsetko ,rozpravat este nevie ale uz sa uci a hlavne v praci 🙂 No asi zmenim toho dokiho len musim zistit ktory je dobry nie zase takeho somara. Sranda ze v Anglicku ide prvy muz😀 mne jeden doki vravel ze teraz to byvaju muzi co maju problem. No este je skoro a tiez budeme skusat. Ja som dnes 13dc a ked pozeram podla ovu kalkulacky mi vychadza ovu az 30 teho co mi moc nejde do hlavy, bolesti v podbrusku som zacala citit pred 3 dnami a vcera a dnes uz nie neviem co to znamena ci uz je po ovu alebo len zacina?

katkamac
27. okt 2022

@bambieblue môj muž vôbec nevie po slovensky a ani sa nemieni učiť. Ze uz je na to stary haha. Dcerka hovorí oba jazykmi a hádam aj malý sa naučí.
13 DC pre teba, podľa toho aký máš dlhý cyklus. Ja napríklad 27 dní, tak ovulka býva okolo 13-14 Dc. Akurát posledný mesiac som ju mala skôr posunutu (ak vôbec prebehla). A podľa hlienu sa ti nedá orientovať? Ja keď začnem mat hlien, tak testujem. Ja som 9 DC a ešte zatiaľ žiadny náznak.

ajko2011
27. okt 2022

@bambieblue nám sa podarilo druhé s manželom po 6 mesiacoch (ja 29, manžel 34)

bambieblue
autor
27. okt 2022

@katkamac 😅 tak teda vobec slovensky uz nie teda 😅 no a to ako tu pracuje? moj muz teda mal velky problem najst si pracu, az po 6 mesiacov sa nam podarilo prenho najst v hyundai iba majster tam vie anglicky kolegovia len slovensky ale rukami nohami chape 😂 ale uz rozumie viac nez pred 2 mesiacmi,uci sa pomaly. No a vies co moj cyklus je furt iny pred 3 mesiacmi 31 potom 30 a tento mesiac 28 dni, tak vobec neviem kedy je ovu a kedy mam zas mrchu cakat🙄 No ja mam ten hlien uz 3 den, pred troma dnami zacali bolesti v podbrusku silne a dnes uz asi raz za den ale hlien je stale taky ako bielko a tda podla kalkulacky by som mala mat teraz 30 teho ovu tak vobec neviem, ovu testy som si nikdy nerobila kamoska tak robila a nic ,tak neviem. A sex kazdy druhy ci treti den lepsie? co myslis ?

bambieblue
autor
27. okt 2022

@ajko2011 no tak to je fajn 🙂 a ako vam to vyslo? myslim kedy a ako casto ste mali sex? a si aj citila ze sa zadarilo? hovori sa teda pise sa ze ak sa podarilo pocat tak skor nez dostanes mrchu uz mozes vediat a to ze ma zena tmavsie bradavky vraj,ale ci je to pravda netusim, v prvom manzelstve som deti neplanovala cize som neriesila nic kolo toho az ked mrcha 2 tzyzdne chzbala tak som si spravila test. ale to uz bolo pred 9 rokmi. Inac ja mam 34 a moj muz 26 ale viem ze na rokoch muza nezalezi, oni mozu kludne aj v 60rokoch stale byt plodny

ajko2011
28. okt 2022

@bambieblue ja som brala HAK vyše 6 rokov. Prvý januárový týždeň som vysadila a 31.7.mi vyšiel pozitívny test. Sex sme mali veľmi málo nakoľko je manžel kamionista a v pondelok ráno ide preč a v piatok večer / niekedy v sobotu ráno príde domov. Tak sme na to mali len víkend viacmenej a podarilo sa. Ja som sa nijak nesledovala. Bežne mi meškala ms po vysadení HAK 2 dni a keď neprišla ani na tretí deň, spravila som si test a tam riadne koľajnice. 😁

katkamac
28. okt 2022

@bambieblue ja už by som sa začala teraz snažiť, keďže hlien vyzerá akurát na ovulku. Hovoria, zevraj každý druhý deň je dobre, ale ak aj každý deň sa ti dá, lepšie sa poistis. Aspoň nasledujúce 2/3 dni. Drzim palce

bambieblue
autor
30. okt 2022

@ajko2011 no tak to super, a vidis je to pravda ked vravia ze sex lepsie kazde 2 az 3 dni a nie kazdy den lbo spermie nestihnu dozriet. Tak uvidim ako teraz aach to cakanie a potom zase nic 😕

bambieblue
autor
30. okt 2022

@katkamac no praveze ten 10 den zacali tie bolesti aj ten hlien ,mali seme v tedy aj sex a potom o 3 dni zase cca na 14 den ale ten hlien uz bol skor mliecny😕 ale zase som mala tie bolesti v podbrusku , no a dnes je to uz 16 den sex sme mali pred 2 dnami a uz je asi koniec aj ked podla kalkulaky ovu zacina dnes az zajtra ,no pochybujem ,teraz uz zase len cakat do 15 teho to by mal bzt 31 mozno pride zase skor, stale chodi ms ako chce 🙄 a kazdy den neni dobre,to aj doki vravel najlepsie 2 az 3 krat do tyzdna pocas plodneho obdobia. A vy ako sa snazite teraz? Juj drzim nam obom palce, snad to uz vinde🙏❤ aj ked uz nedufam 😕

cubos
30. okt 2022

@bambieblue ahoj, tak moja skusenost z takymto problemom je trosku zvlašna lebo po roku snažení som sa rozhodla ist svojmu gynekologovy ktory mi povedal že vraj som uplne zdrava a všetko je super. 🙂 na moje konštatovanie že či to budeme aj nieako riešit, povedal "este si mlada, ked budeš mat pozitivny tehu test pridi".
Nemal zaujem to riešit 🙂
Po troch rokoch snazenia už sme začali riešit aj manžela a zistili že ma Varikokelu a DG mužská neplodnosť.
Bol to šok pre nas a tak sme sa zo dna na den rozhodli isť do CAR.
Teraz problem riešime už tam a je tam uplne iny pristup, venuju sa nam a riešia.
Zvlašne na tomto všetkom je že nie len manžel ma problem ale aj ja mam PCOS.
Tak že nedavam všetkych lekarou do rovnakeho koša ale proste moja skusenosť že ked si zaplatiš tak niekto rieši problem, ked si nezaplatiš tak je to ako na bežiacom páse.. 😁
Možno zajsť do CAR, o tom ste nepremýšlali? 😊
Podstúpiť planovaný styk/IUI/IVF? 😊

ajko2011
30. okt 2022

@bambieblue neviem, možno na tom niečo bude pravda

sense
30. okt 2022

4 mesiace je veľmi krátko.... Tiez som s ex otehotnela 1x na druhý cyklus, 2x ani "neviem ako", a s terajším partnerom som síce otehotnela na nejaký 3 cyklus neriešila som nič len sme sa prestali chrániť, bol z toho MA odvtedy prešlo 2,5r a viac som ne otehotnela. Základné vyšetrenia ako hormonálny profil, folikumetria atď je všetko v poriadku, chlapov spermiogram tiež, bral aj vitamíny aj on aj ja, ja aj preventívne Utrogestan kvoki MA a nič. Ale teda ja som to už vzdala keďže som povedala do 40 a potom dosť, ale na chlapovi vidno ze to prežíva každý mesiac keď príde ms a teraz ešte o to viac lebo kamarátovi sa narodilo dieta

inull5
3. nov 2022

@bambieblue ahoj, som v podobnej situácii ako ty😉 nuž a začínam už byť z toho nervózna.. U nás 5 mesiacov a stále tiež nič.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre