Snažíme sa o bábätko - rada a povzbudenie

evita1513
1. feb 2022

Ahojte, s manželom sa snažíme o babatko od mája 2021. Viem že to nie je veľmi dlha doba, ale posledné 3 mesiace mám veľmi silne PMS. Čiže vždy keď sa dostaví mrcha, je to aj o slzách...mám takmer 32,manžel o 3 menej, bodaj by to bolo opačne :D zrazu všetci navôkol majú deti, alebo ich čakajú. Človek dopraje ale zároveň zaživa zvláštny pocit prečo on nie...aj som skusala inofolic, asi 2 mesiace. Ale vzdala som to. Max kyselinu listovú si davam. Viem že nám odpovede na otázky prečo sa nedarí? da najskôr lekár, len hľadám nejaké povzbudenie, rady, skúsenosti. Možno som sam sa potrebovala len písomne vyrozprávať 🙂 Aj keď som sa tu toho docitala už mnoho. Ďakujem pekne 🙂

marietaaaa11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kkovacovak
1. feb 2022

@evita1513 okrem všetkých tých vecí ako "nemysli na to" atď skús jogu na podporu plodnosti 🙂 mne to odporučila aj gynekologička aj fyzioterapeutka. Uvoľní sa ti panvove dno, zahodíš na chvíľku blbé myšlienky z hlavy. Ja osobne som síce tak dlho čakať nemusela takže či to reálne pomáha neviem ale má to niečo do seba. Ale viem že inofolic som užívala dlhodobo nie len 2 mesiace. Držím palce...neboj sa je to ešte krátka doba a netreba vešať hlavu. Príde to kedy to má prísť

karolina2019
1. feb 2022

@evita1513 ahoj, v prvom rade, hlavu hore. Od maja to este nie je taka dlha doba. Je to vela o hlave, ale ak si dobre pamatam, v mojom okoli si kamaratky casto radili pit caj z alchemilky a kotvicnika. Kupis susene sypane caje, ale pijes zmiesane vyluhovane spolu. Vraj to naozaj pomohlo upravit cyklus. Pomedzi to by som sa isla skusit ukazat pocas ovulacie gyndosovi. Mrkne ti, ci ju skutocne mas a ci nema nejak upchate vajecniky, alebo tak. Drzim palce…

evita1513
autor
1. feb 2022

@marietaaaa11 ďakujem pekne 🙂 to nemyslenie je najťažšie veru, 🙂 ale viera je silnejšia 🙂

motylik273
1. feb 2022

@evita1513 zlatko my sa snazime 10r a stale nic

bolarazjedna
1. feb 2022

Úplne ťa chápem, nám sa síce podarilo otehotnieť po pol roku, ale bola to anembryomola, následne som ostala tehotná po ďalších 13 mesiacoch. Tiež som si to tak nepredstavovala. V rodine, v práci, všetci do radu tehotné, a moje srdce zlomené po missed ab a každý mesiac po menzese.
Inofolic môžeš užívať dlhodobo, môže dopomôcť, nemusí, tehotná iba kvôli nej určite nezostaneš. Ja som to napr. brala rok a pol, a malinké sa podarilo, keď som to už 2 mesiace nebrala, lebo už som toho mala plné zuby. Kys. listovú neberieš kvôli tomu aby si otehotnela - veľa ľudí to nevie, tak len preto ti píšem - ale preto, že keď otehotnieš, v prvých týždňoch si mala kys. listovej dostatok v tele, aby nervový systém bábätka sa vyvíjalo správne.
Mne osobne veľmi vadili rady typu "netlač na pílu, príliš sa na to sústredíš..", ja si myslím, že väčšina žien, ktoré chchú mať deti, intenzivne prežívajú keď sa nedarí, hlavne tá bezmocnosť, smútok, nevieš, či sa to podarí vôbec a kedy....aby si vedela, že čo cítiš, je normálne.
Baby vyššie ale majú pravdu, až tak dlho sa ešte nesnažíte, hovorí sa, že 1 rok je normálna "čakacia doba", ty máš 32, podľa veku matky je v priemer 9mesiacov, čo sa bábätko podarí /pochopitelne, v tom sú aj baby, ktorým sa to podarilo v 1. mesiaci a aj také, ktorým po 2 rokoch/.
Pomaly ale môžeš zájsť ku gynekologovi, nech sa spravia základné vyšetrenia, tým nič nestratíš, a možno ťa to trochuukludní, že "niečo sa deje", nečakáte nečinne. Aj manžel nech ide na spermiogram - ale nie k urologovi, lepšie do CAR, tam vyšetria toho omnoho viacej a podstatné veci.
Držím palčeky 🙂 skús nájsť iné aktivity - ktoré síce nepotlačia túžbu po dieťati, ale trocha ti spestria život, nech je to plánovanie peknej dovolenky, šport, koníček, učenie nového jazyka...

nique
1. feb 2022

Poznam to. My sme sa snazili 4 roky. T.j. 4 roky roky nadeji a sklamani. Potom som otehotnela, radost bola obrovska, no prisiel potrat v 8tt. To bolelo este rok. Snazili sme sa dalej. Vyskusala som vsetko, luxusne dovolenky, masaze, cviky, ocisty, ale po dalsich 2r sme to vzdali a isli rovno na IVF. Ja som mala vtedy 35r. Podarilo sa nam to na prvykrat. Narodil sa nam syn. V 38r potom prisla prirodzene a bez nejakeho vazneho snazenia dcera.
Asi to tak malo byt. O to viac si vazim kazdy den s nimi a dakujem im, ze k nam prisli.
Drz sa a nech Ti to co najskor vyjde. Ver mi, snazeni so stastnym koncom je viac ako s tym nestastnym.

mimka91
1. feb 2022

@evita1513 brala si inofolic alebo inofolic combi? Lepsie je ak od zaciatky cyklu 1 den ms zacnes uzivat inofolic combi tabletky a manzel folandrol. Plus dobre je si odsledovat cyklus meranim bazalnej teploty, aby si vedela aku dlhu mas FF a LF. A najdolezitejsie je uvolnit sa psychicky a netlacit na pilu aj ked to je to najtazsie. Sex majte kazde 2-3 dni pocas celeho cyklu. Drzim palce nech si coskoro najdes //

bolarazjedna
1. feb 2022

@nique asi je naozaj pravda, že bábätká presne vedia, kedy majú k nám prísť, len my sme nedočkaví....nám sa počalo bábo tak, že z mojej strany tam bol dlhodobý problém endometrioza, manžel max 3 dni po zlom spermiograme, ked lekári v CAR povedali, že s takými výsledkami prichádza do úvahy iba IVF, IUI ani nemá význam...v čase tejto konzultácie som bola asi 2 dni po ovulácii, ktorá nakoniec bola úspešná 🙂 dnes začíname 19. týždeň 🙂 nech ti takého pozitívne príbehy dávajú silu milá autorka, zázraky sa dejú 🙂

evkamotka
1. feb 2022

Nic nepokazite ked pojde manzel na spermiogram. Moj manzel na nom bol dokonca skor, nez ma poziadal o ruku. Je to rychle a jednoduche. A odporucam para orechy muzovi, zlepsuju kvalitu spermii. Obsahuju totiz vela selenu a v prirodzenej forme sa najlahsie vstrebava

evita1513
autor
1. feb 2022

Ďakujem za všetky povzbudivé slova, príbehy, je to zvláštny pocit že v tom človek nie je sám aj keď sa často tak cíti... vždy som bola pozitívny človek a zrazu bum, smútok, hnev, beznadej...otázky typu prečo ja? Viem zažilo to veľa iných, ale tým že sme každá individuálna tak všetko zažívame ojedinele. Ďakujem za silu, podporu...raz sa to podari, verim tomu.❤️

eko22
1. feb 2022

Viem že je to ťažké, keď sa snažíte a menzes stále chodí a chodí. Skúste sa viac uvoľniť, mám kamošku, ktorí sa pokúšali dlho o bábo, a keď už nedúfali, keď sa rozhodli že teda ok asi sa to nedá, išli na dovolenku kde obaja vypli, vtedy to prišlo 🙂

adrbat
1. feb 2022

@evita1513 My sme sa snažili rok, prvé 2-3 mesiace človek čakal testoval, či to vyšlo. Potom prišla aj na mňa depka. Kamarátky čo sa ani nesnažili ale povedali si, že raz skúsime hneď im to vyšlo (bola som za ne rada) ale hovorila som si, že prečo nám nie. Zakaždým, keď som dostala som plakala, manžel ma vždy utešoval, že nevadí podarí sa. Ale dávala som si to stále ja za vinu. Lebo som vedela ako veľmi chce babo. Merala som si aj bazalnu asi iba 2 mesiace potom ma to prestalo baviť. Chodila som k doktorovi na merania (manžel išiel hneď na spermiogram keď som ho poprosila) ale urobil mi hormonálny profil a poslal ma ku endokrinologovi. O 2 mesiace mi dal lieky na stitnu žľazu. Ale to už som bola v takej fáze, že kašlem na všetko užívala som si všetko a išli sme na dovolenku. Tam som na konci dostala ms, plakala som (predsa človek podvedome stále dúfa, aj keď mu hovoria aby na to nemyslel - nedá sa to). Stále som čakala, že sa rozbehne 2-3 dni a stále nič potom som si urobila test a plakala som lebo tam boli 2 čiarky - nemohla som tomu uveriť. ALE dovolenka a myslenie na niečo iné nepomohlo - mne pomohli lieky na stitnu žľazu. Takže ak máš odsledovanu ovu a stále to nevychádza - nie je to len o tom nemyslieť na to ale skús sa opýtať doktora či by ti neurobil aspoň hormonálny profil alebo folikulometriu. A ak to niekto povieme je to ešte skoro, mysli na seba. Ja som išla za doktorom keď sa nám nedarilo iba 3 mesiace a hneď ma začal vyšetrovať. Keď tak povedz, že sa snažíte už dlhšie. Držím palce ale viem presne čo prežívaš.

babydesire
2. feb 2022

@evita1513 ja rady typu "nemysli nato" a " prijde to krd to nebudes cakat" nedavam..podla mna su to sprostosti. Mysel/dusa nieje rana po porezani ktoru ked zalepis tak nekrvaca neboli,zahoji sa..ako sa da nemysliet?netuzit?necitit bolest,zavist,ziarlivost?...poznam to veeelmi dobre.

Podla mna od maja je uz dlha doba,po polroku uz to mozes riesit s gynekologom, cim skor zacnete,tym skor sa mozte stat rodicmi..moja kamoska neriesila,nacooo,vsak je cas (jedna z mala co dokaze ignorovat bio.hodiny) a ked teda ze idu nato,rok to neslo,,v sucastnosti su vo faze vysetreni a vyslefkov a objednany na ivf..ma 35 rokov bezdetna.

Inofolik uzivaj,pomaha,je drahy ale myslim,ze to zato stoji.

Drzim palce

simciatko
4. feb 2022

po potrate sa mi nedarilo otehotniet brala som vitaminy,caje,aj od gynekologa taky vitaminivy napoj,aj pregnil mi pichal a nic.Menzes po cisteni bol utrpenim strasne bolesti kazdy mesiac...az raz som natrafila na sprej ktory som uzivala cca 3mesiace upravila sa mi menzes a otehotnela som a dnes mam krasneho chlapceka 🙂

ivanash
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anazuz20
9. feb 2022

Ahojte ženy snažíme sa o babo.. Je tam vidieť niečo alebo je to duch?? Prva fotka je pred 3 dňami (mala som pobolievanie v podbrušku a mam ho aj dnes) no dnes by som mala dostať MS ale zatiaľ nič.. ta druha fotka je z dnešného rána, už mesiac beriem vitamíny ako kyselina listová, femibion a alchemilkovy čaj.. Ďakujem za odpoveď

mimka91
10. feb 2022

@anazuz20 vidim tam slabulinku druhu ciarku. Zopakuj rovnaky test o 3 dni a uvidis ci ciarka bude tmavsia a stupa ti hcg.

anazuz20
10. feb 2022

@mimka91 no dostala som ms tak to bol len duch asi :/ ale skúsim spraviť test pre istotu

mimka91
10. feb 2022

@anazuz20 keby je to slabe krvacanie moze byt, ze sa uzniezduje. Pripadne mohlo ist o biochemicke tehotenstvo. Uvidis.

anazuz20
10. feb 2022

@mimka91 áno uvidíme spravím test a potom budeme múdrejší 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre