Mám hCG 20 a pozitívny test

bagiro
12. máj 2023

Ahojte,mal niekto na zaciatku tehotenstva hcg 20 z krvi a takyto test?
Je to nizke cislo,len ci je sanca,aby tehotenstvo napredovalo.
Podla testu som sa doma uz tesila,ale vysledok z krvi ma dost zmiatol:(
Menstruacia mi meska 4 dni.
Dakujem

majamat
12. máj 2023

@bagiro co sa ti nezda? test pozitivny, hcg v krvi tiez pozitivne.

bagiro
autor
12. máj 2023

@majamat dr povedala,ze je to velmi nozke cislo,plus uz mam za sebou mimomaternicove tehu a jeden potrat s kyretazou:(

bagiro
autor
12. máj 2023

@majamat a co som len namatkovo pozerala a citala diskusie,pisali o vyssich hodnotach pri prvych odberoch hcg.

lyci
12. máj 2023

@bagiro moj byvaly gynekolog hcg pod 50 nepovazoval za tehotenstvo

majamat
12. máj 2023

@bagiro tak ale hned po oplodneni cislo neskorci na 2000.
treba prihliadat k tomu o aky tt ide.

v 3tt ( cize 7dni po oplodneni ) je hodnota do 5
v 4tt ( cize do 14dni po oplodneni ) je norma od 3-426.

po oplodneni asi tyzden vajicko putuje do maternice, co je ta prva hodnota do 5 a to sa za tehu nepovazuje, leobo takato hodnota sa moze zrejme vyskytnut aj mimo tehu.

ty spadas do toho druheho obdobia, cize 4tt. no kludne to realne moze byt len 8-9dni po oplodneni, dokonca aj menej, estelen 7den. vajicko sa len zacina uhniezdovat, len sa zacina tvorit HCG. preto este nemusi byt vysoke.

tu ani nei je porblem, ze by to tehu nebolo, lebo nad 5 to tehu je, skor je tu moznost, ze pojde o biochemicke tehu., cize ako rychlo zacalo, tak ryhclo moze skocit.

preto je zbytocne takto skoro chodit k dr. a zbytocne odoberat hcg.

bagiro
autor
12. máj 2023

@majamat toho sa presne obavam,ze biochemicke alebo dr povedala,ze aj mimomaternicove

majamat
12. máj 2023

@bagiro dr casto tehu posudzuju podla priemeru. priemer je 28dnovy cyklus, priemer je ovulacia 14den cyklu, cize ak ma taka zena 4dni do ms, potom je po oplodneni 10dni a hodnotu hcg uz moze mat vyssiu.

no kazda z nas nefunguje podla priemeru. niektora zena moze mat ovulaciu uz 8den cyklu, cize 4dni pred ms ma uz 14dni po ovulacii a ma vysoke hcg a su aj zeny, co maju ovulaciu neskor, dokonca vynimocne aj pred ms, pripadne natrafia na posunuty cyklus a ovulka je v obdobi ms ( ak by bl v takom pripade cyklus ukonceny bez oplodenia, bol by dlhsi o 2t - toto som mavala ) a v takom priade by 4dni do ms este ani tehu nebola. cize hcg nukove.

matkahelka
12. máj 2023

@bagiro ja som mala 33 a bolo to mimomaternicove.

rachel36a
12. máj 2023

@bagiro na to ze ti uz mrcha meska je to velmi male cislo...to uz by malo byt podstatne vyssie...mozes dufat ze si mala neskorsu ovulaciu...akebo zial biochemicke. Pripadne MMT

majamat
12. máj 2023

@bagiro vies, nechapem toto nahananie za tehu, resp ani nie to nahananie ( sme zvedave ), ale teda to, ze sa toto vsetko takto podporuje. dr prispievaju k tomu, ze zeny su nedosckave a vystresovane koli tehu.

kedysi sa nedalo urobit sono, nedalo sa odobrat hcg, nedal sa urobit test. zena cakala niekedy aj do 3m, kym zistila, ci je ozaj tehu. a nehovorim,ze sa taketo vysetrovacie metody nemaju pouzivat, ale nieco je zbytocne, priapdne sa to robi prilis skoro.

pisala si, ze si mala mimomaternciove. no toto je dg, ktoru dr moze potvrdit len sonom +tomu moze nasvedcovat aj hcg,a le aj nemusi. su aj zeny, co mali hcg v norme a mali mimomaternicove. no to sono je voemi dolezite, smaotne hcg o tom nic nenapovie. kazda z nas mala hodnotu 20. hcg stupa postupne a vychadza z nuly,a lebo nizkeho cisla. cize kazda z nas si tymto cislom presla s tym, ze vacsina z nas to skontrolovane nemali.

ja som napr bola tehu 2x a ani raz mi nebrali hcg. pokial nie je dovod, dr to beru uplne zbytocne. ved tehu sa da potvrdit sonom. pozitivny tehu test potvrdzuje aj to, ze tam je zvysene hcg. ak tehu neprebieha dobre, alebo ma zena nejaky dovod, preco by mohol byt problem, tka sa hcg odobrat moze. no co tu citam, tak to dr beru jak na beziacom pase. nevhapem preco. samozrejme v tvojom pripade je odber hcg na mieste, len nie takto skoro, lebo sa zastihne obdobie, kedy sa este netvori.

majamat
12. máj 2023

@bagiro teraz pozeram, ze som to pochopila opacne. ze mas do ms 4dni. no nevati, aj tak plati co som napisala s tym, ez je to o par dni neskor. ide o to, ze si mohla mat ovulku kratko pred ms. preto mozes byt v prilis skorej faze tehu. jkludne aj medzi tym 8-14dnom po oplodneni.

matkahelka
12. máj 2023

@majamat kolko zien v minulosti kvoli mimomaternicovemu tehu zomrelo? mojej spoluziacky mama pri tretom tehotenstve. a nie je pravda, ze mimomaternicove zistis len zo sona, zistis ho zo stupajuceho hcg, pretoze pri mimomaternicovom hcg nestupa. ak autorka uz jedno mimomaternicove mala, tak je normalbe, ze sa boji a sla hned k lekarovi. ja som mala od lekara prikazom, aby som prisla hned ako mi vyjde pozitivny test, kedze mimomaternicove sa zvykne opakovat

avakona
12. máj 2023

@bagiro toto bol môj prvý test a HCG 13. Testovala som sa každý deň a keď čiarka silnela som vedela ze to je v poriadku. Už končím 6ty mesiac 🙂 držím palce 🙂

majamat
12. máj 2023

@matkahelka ano, ale urcite sa neprejavuje takto skoro. nebezpecenstvo mimomaternicoveho spociva v rastucom plode, cize ak je este plod malicky, tak nic nesposobi. ved ja som nepovedala, ze ma ist na sono o 3M. no napr o tyzden neskor.
su krajiny, kde zenu ani skor ako v 3M nevysetria.

majamat
12. máj 2023

@matkahelka a malo stupajuce hcg nepotvrdzuje mimomatrnicove tehu., musi sa to hlavne potvrdit sonom. nepovafdala som vylucne,a le hlavne. a to je velky rozdiel.

bagiro
autor
12. máj 2023

@avakona a kedy prosim si bola na hcg? Ja som bola dnes a menstruaciu som mala mat 8.5.

avakona
12. máj 2023

@bagiro bolo to asi 5 dní pred Ms

majamat
12. máj 2023

@matkahelka a napisala som, ze u nej je indiokacia k chg, tak citaj poriadne.
a dalsia vec, nie je zakonitostou, ez hcg pri mimomaternicovom nestupa. preto je nebvyhnutne sono

matkahelka
12. máj 2023

@majamat v ktorej krajine vysetruju tehotne v 3mesiacoch? v krajinach tretieho sveta myslis? tam mozno nevysetruju vobec. v civilizovanom svete urcite nerobia prve sono v 3mes. prave preto, ze by to pre kopu zien uz bolo isudne. a mimochodom, mne nikto rady k mimomaternicovemu davat nemusi, mna od gynekologa brali rovno na operacku, prisla som v hodine dvanastej.

barju
12. máj 2023

@bagiro ja som mala 14 DPO HCG 34 ale mám dlhé cykly takže to bolo 4 dní do MS. Aj pekne stúpalo o dva dni HCG 178,ale bolo z toho biochemické ,to neznamená že to bude aj tvoj prípad, držím palce

pehavcek
12. máj 2023

Ja som mala 92 ked mi menzes meskal 4 dni.Bolo to biochemicke.Tiez mi vraveli ,ze je to nizke cislo.

majamat
12. máj 2023

@matkahelka napriklad VB. spoluziacka tma zila, tiez sme mali v skupine tehulky, co zili v tychto krajinach, tusim aj v Norsku je to podobne a neviem ci aj vo Francuzku. akurat v okolitych krajinach nie. aj odtial sme mali tehulky. no ano, same krajiny tretieho sveta 😀

bagiro
autor
12. máj 2023

@matkahelka presne,ak by som predtym nemala negativne skusenosti,urobim test a vyskakujem po strop…takto ma zial dnesne cislo hcg nepotesilo.

matkahelka
12. máj 2023

@majamat aspon netrep preboha! otvor google. ani v jednej z tebou vymenovanych krajin nejde tehotna na prve sono v 3 mesiacoch! v ziadnej civilizovanej krajine nejde zena tak neskoro na 1.utz, pretoze ak by to bolo mimomaternicove tehotenstvo, zena by uz vonala fialky zo spodu.

matkahelka
12. máj 2023

@bagiro ja tomu plne rozumiem.ja som po mimomaternicovom mala 4 tehotenstva a v kazdom som utekala k doktorovi hned po pozitivnom teste. a robil mi opakovany odber kazde 2 dni. a 2x tyzdenne sono. kto nezazil, sotva pochopi. a ze neist zbytocne skoro... ano, ked sa v sekunde beru na oparacny sal, lebo ti idu zahranovat holy zivot, tak ano, budes chodit aj skoro ku gynekologovi.

bagiro
autor
12. máj 2023

@matkahelka asi tak:(

majamat
12. máj 2023

@matkahelka nepotrebujem google, toto su realne skusenosti zien, ktore tam zili

majamat
12. máj 2023

@matkahelka pre zaujimavost som si otvorila google a vies co? ty by si si ho mala otvorit a citat. nech sa paci. prve vysetrenie v VB je okolo 10tt, cize to je polka 3m. a dokonca sonéo okolo 13tthttps://tehotenstvo.rodinka.sk/rodime/porodne-p...

majamat
12. máj 2023

@matkahelka tu mas tiez zaujimavosti z dekomkratickej krijiny, kde je podla teba medicina asi anneviem akej urovni. https://tehotenstvo.rodinka.sk/tehotenske-story...

majamat
12. máj 2023

aj toto je zaujimava diskusia a je tu zaujimava poznamka. tam nerobia z tehu chorobu. je to fyziologicky stav. https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/zijem-v-uk-rodit-chcem-na-sk-chodite-niekto-na-vysetrenia-aj-na-slovensku/

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre