Je neskoro mať prvé dieťa v 29. rokoch?

3. mar 2022

Ahojte, myslite ze je to neskoro? alebo tak akurát...aky mate nazor?
stretla som sa s rôznymi názormi, ale vela ludi mi uz povedalo ze to je neskoro...

andrea_r016
3. mar 2022

ideálny vek si myslím..ja som dieťa začala riešiť v 28 a teraz budem mať 32 rokov a nemám dieťa pretože sa nedarí 🙂 ....podla mňa neber to tak ze hneď otehotnieš (bodaj by to bol tvoj prípad) ale nemusí sa ti to hneď podariť a roky budú ubiehať 🙂

autor
3. mar 2022

@andrea_r016 zabudla som dodat ze uz som tehotna 🙂 a podarilo sa nam praveze necakane dost rychlo...na prvy krat.. 🙂 len ma zaujima nazor 🙂

majamat
3. mar 2022

dcera sa narodila, ked som mala cez 34r, sestra mala syna v 42r. cize 9r v pohode

oli2782
3. mar 2022

V tom prípade je to podľa mňa v poriadku😊 Neskoro by bolo (podľa môjho názoru) sa začať snažiť vtedy - môže sa stať, že by sa roky nedarilo.

autor
3. mar 2022

@andrea_r016 a dakujem za nazor 🙂 tebe prajem nech sa cim skôr tiez podari❤

janetinka27
3. mar 2022

co je to dnes neskoro. ked zena nema ziadne dieta alebo po dietati tuzi a ma 29 rokov, tak jej to urcite nie je neskoro. mam 38 a nemame este deti, z mojho pohladu teda 29 rokov nie je neskoro. uzivaj si tehotenstvo a neries hluposti

andrea_prestastna
3. mar 2022

Ja som bola prvy krat tiez v 29 a trValo to dva roky kym sa podarilo potom sa zas nedarilo dlho, potom MA v 18tt a o rok po potrate som otehotnela, za par dni rodim a mam 35r skoro

sirka9
3. mar 2022

ja mam prve dieťa v 40 🤣 bude mať o chvíľu 3 mesiace

drzaopica
3. mar 2022

Najvyssi čas

andrea_r016
3. mar 2022

ďakujem autorka 🙂 tvoja otazka mi príde zbytočná 🙂 tesila by som sa z toho a neriešila ci je idealny vek 🙂 prišlo to tak sa teš a nerieš také veci 🙂

caroline_
3. mar 2022

@janetinka27 suhlasim,mozno keby mam 43 rokov a uvazujem nad prvym dietatom,mozno by mi napadlo.ci to nie je trosku vysoky vek,aj ked verim ze v takom veku mozu byt niektore zeny,ludia,na tom lepsie fyzicky,psychicky ci financne,ako 20tnici. Mnohi v 24 len koncia skoly,to maju mat 6 rokov na karieru,partnera aj dieta? Podla mna je to super vek 🙂

autor
3. mar 2022

@andrea_r016 jasne, ja viem...mala by som sa tesit z toho ze to vyslo...ale ked ludia vedia byt niekedy taky.... neprijemní ...a ide o to ze to este nikto takmer nevie lebo sme len na zaciatku...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cyberk
3. mar 2022

hhhh ja mam 29 a teraz sa mi narodilo dieta :D za mna to je idealny vek... a skor by som ani nechcela, vsak s holou ritou rodit deti vie kazda :D ale zabezpecit len maloktora :P :D

h2
3. mar 2022

To je blbosť! Ja som mala prvé v 36, to bolo podľa mňa už neskoro a to poznám kopu žien, čo mali prvé v ešte vyššom veku. Švagriná v 40-tke.
Ináč, nechápem tých ľudí, čo Ti to hovoria. Veď tých 29 už aj tak máš. Čas vrátiť nemôžeš. Tak načo Ti to hovoria? Aby si už nemala dieťa vôbec? Lebo už je neskoro? Neskoro bude, keď budeš po prechode.

autor
3. mar 2022

@cyberk ved toto ze najprv sa treba zabezpecit ..ja som praveze velmi chcela dietatko uz od mojich 25r,vzdy som tuzila byt mlada mamina ale prave vtedy sme riesili vlasne byvanie a nevychadzalo by nam to

autor
3. mar 2022

@h2 mam 28 teraz...ked sa male narodi budem mat 29😇

autor
3. mar 2022

@h2 a ono tie reci..idu hlavne z rodiny...od kedy mam priatela (uz 6 rokov) pocuvam ze je najvyssi cas😒

janetinka27
3. mar 2022

inak fakt sa musim pousmiat, co riesis.
snad nepochybujes, ze uz nemas narok mat dieta, lebo uz mas 29?
a teraz vsetky zeny po 29. roku uz nemozu mat dieta, lebo je to neskoro?
hlavne ze ms mame cca do 50. roku 🙂
je to uplne zbytocna uvaha, navyse to nemusis este rozhlasovat, ved je to vasa sukromna vec ved casom budes uz len starsia, tak kedy bude podla nich vhodnejsi cas ako teraz? logika fuč 😂

h2
3. mar 2022

Až teraz čítam, že už si tehotná.
A teraz, že máš ešte len 28. 🙂
Tak teraz už fakt nechápem tých ľudí, čo Ti toto hovoria. Tehotnej 28-ročnej žene. Mali by Ti zablahoželať a tešiť sa s Tebou.

susedka
3. mar 2022

Podla mňa je to individualne .... poviem ti len skusenost s dr. Na ultrazvuku prsníkov ( reakcia Dr. Ked som mala 27r.) Na prve dieťa ste biologicky stará. Syn sa narodil par dni pred mojimi 29 r... Ja by som deti brala aj skor , ale vsetko je tak ako ma byt ...

hruska91
3. mar 2022

Ja som prvú dcéru porodila keď som mala 27 a druhu keď som mala 28. Teraz mám 30 a Myslím že 29 je úplne normálne veď keď dnes ideš na výšku a chces ju skončiť pripadne si nájsť prácu nemáš ani šancu mať deti skôr…a roky bežia nie vždy sa podarí hned kopu ľudí okolo mna ma po 30 a čaká prvé dieťa nič nezvycajne 🙂 držte sa

mariaveronikag
3. mar 2022

blahoželám !!! kašli na reči : niektorým nikdy dobre nebude. Máš dieťa v 18? Podľa niektorých si nevyzretá. Máš v 28? Podľa niektorých je neskoro.
Vhodný čas na tvoje dieťatko je práve teraz, lebo teraz ho nosíš pod srdcom. Iné ženy, nech robia ako uznajú za vhodné a žiaľ, občas sa to nedarí naplánovať a načasovať podľa našich predstáv.

zuzubb007
3. mar 2022

Ako ja vravim, zena by mala mat aspon prve dieta do 30tky takze si na tom s vekom idealne, pozri ja to porovnavam cim skor tym lepsie ako v 60tke mat 18-20 rocne dieta

laurita285
3. mar 2022

Za mňa to je dosť skoro, ja v 29 ešte nebudem mať vybudovanú kariéru a dostatočne dobré zázemie aby som mala dieťa, najskôr tak v 32ke očakávam že príde ten čas

viky173
3. mar 2022

no ja toto nepochopim, naco pocuvas inych, mas sa riadit podla seba a partnera, koniec koncov vychova dietata bude na Vas, nie na sestre, bratovi, krsnej ani strykovi... 🙈

surama
3. mar 2022

Otehotnela som v 29 a rodila v 30. Ja som ani nikdy neplanovala mat dieta skoro..vzdy som mala taku predstavu, ze v 30ke...ze vtedy uz clovek ma zazemie a moze sa naplno venovat babatku. A pri planovani sme ani nepomysleli, ze by sa nezadarilo. Takze pohoda 🙂

andrea_prestastna
3. mar 2022

@laurita285 ocakavat mozes len aby to aj tvoje telo potom, kazdy sa riadi sebou to je dobre len pozor to ze sa citis nato mlada neznamena vobec nic, drzim ti palce nech to vyjde podla teba ako si zelas ale

laurita285
3. mar 2022

@andrea_prestastna však keby dačo tak sa dá ísť aj na umelé, nebudem rodiť dieťa na intráku len aby bolo 🙄

alena2798
3. mar 2022

Ja mam 33. Minuly stvrtok sa mi narodil prvy syn.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre