Je neskoro mať druhé dieťa ako 36-ročná?

19. jan 2024

Baby je podľa vás neskoro na 2 dieťa v 36 rokoch? Partner má o 11 rokov viac a 2 dospele deti z predchádzajúceho manželstva.
Ja mam 7 ročnú dcérku, ale túžim mať aj spoločné dieťa.
Myslíte si, že je už nato neskoro?

martinmmartin
19. jan 2024

Partner ma dnes teda takmer 50 rokov, a ak bude nove dieta teenager tak 65 . Ty si chcela ako teenagerka zit s dedkom? A je tam tiez aspekt ze aku kvalitu zivota ma teenager, co je velmi dolezite obdobie, v rodine ked su obaja rodicia na vrchole svojich sil aj na ekonomickom vrchole oproti teenagerovi co zije s otcom co ma ako jediny prijem dochodok - musis potom ratat ze to zazemie nebude moc stabilne a teenager vam bude instinktivne stale utekat niekam kde je zelensia trava - bud naozaj alebo virtualne ( drogy atd)

vevesh
19. jan 2024

A co na to partner?- to je dolezite....pretoze ani ja, ani nikto tu to dieta zivit a na starosti mat nebude. A moj osobny nazor, ak ste obaja za, tak nie, nie je neskoro.
@martinmmartin odkedy deti urcuju potomstvo??? Hadam rodicia sa rozhoduju za a proti...

ankare
19. jan 2024

Do toho! Držím palce!

ivik4
19. jan 2024

Pre Teba ? V dnesnej dobe nie
Pre partnera ? ZA MNA urcite ano , vekom bude chciet mat uz viac svoj pokoj, predsa uz ma aj dospele deti.
Samozrejme, niekto so mnou suhlasit nemusi,ani ty 💁‍♀️

lucka_ke
19. jan 2024

47 je veľa

saxana000
19. jan 2024

Pre Teba nie ale pre neho uz podla mna ano.

zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbora0308
19. jan 2024

Su to vase zivoty a zivoty vasich deti. Ja osobne by som uz nerodila ani v 33 rokoch, ale to je moj nazor a moje rozhodnutie. Mnoho ludi tvrdi, ze aj 40 rokov je fajn, ak sa na to citis, ja tento nazor akceptujem a respektujem, aj ked sa s nim nestotoznujem. Spravte tak, ako vy uznate za vhodne!

babulkomale
19. jan 2024

Nie je neskoro, je to v pohode vek.

babulkomale
19. jan 2024

@martinmmartin 😂😂😂😂😂😂😂

zorkahorka
19. jan 2024

Nie. Nie je neskoro

mimi3008
19. jan 2024

V 36 rokoch podla mna nie je neskoro, v 47 uz ano

janinah
19. jan 2024

@martinmmartin sorry,ale blbosť...Naš 18r.ma rodičov 60 a 69 a nik s tým nemá najmenší problém.Asi netreba písať,že obaja plne pracujeme,aktuálne staviame dom,finančné sme za zenitom a deti sme zabezpečili myslím nadštandardné.Stale chodíme na spoločné poznavacky aj akcie typu protesty proti ficovlade.A syn je úplne normálny inteligentný mladý muž nijako " nepoznaceny" vekom rodičov.
Autorka,nevidím najmenšiu prekážku,aby ste to spoločne dieťa nemali,držím prsty.

nevenka
19. jan 2024

Ja som mala dieta v 30,32 a potom v 37 a 39. A nevidela som nejak extremny rozdiel. Len, mam mladsieho partnera. Toto je na Vas dvoch.

veronikaszabova
19. jan 2024

Tvoj vek je OK, vek partnera nie. Takze za mna - nesla by som do toho.

ivik4
19. jan 2024

Skor je dolezite co si o tom mysli tvoj partner,nie my . Vsak jemu taha na 50 , musel Ti povedat ci dieta este chce alebo nie

marca12
19. jan 2024

Ja nechapem ten trend s kazdym chlapom si robit spolocne dieta. Obaja mate deti,ja by som uz spolocne nechcela.

guiseppinka
19. jan 2024

@martinmmartin nas sused bude mat toho roku 61, ma dospele dcery, ktore maju po 40, vnucata okolo 13-17 rokov, druha partnerka mal teraz 35 a maju spolu dceru, ktora bude mat 6 rokov.. neriesi to nikto... dokonca aj suseda povedala, ze to je super, lebo teraz ona robi na pol uvazku, ked bude on na dochodku, tak si uzije jej pubertu a ona bude v praci😂

martinmmartin
19. jan 2024

@janinah suhlasim ze to fungovat moze ake ake su sance ze to nedopadne tak ako u vas? Si si ista ze vasa vekova kategoria zije zivoty podobne vam alebo ste vyhraly jackpot v porovnani s inymi? Kde je napisane ze to co sa podarilo vam sa musi podarit aj autorke? Tu treba pracovat s pravdepidobnostou a nie jednym nahodnym prikladom

lili1313
19. jan 2024

@martinmmartin ale zase keď má niekto dieťa tak sa inštinktívne drží. Nepozeraj bežných 60 +, všimni si konkrétne takých ktorí mali deti v neskoršom veku. Nezvyknú sa vôbec tak opúšťať ako ich rovesníci, majú inú motiváciu.

tenerifka
19. jan 2024

pozri, ty mas idealny vek, tvoj manzel je sice starsi, ale.....ak mas svoju pracu, svoj prijem, svoje byvanie a celkovo si financne zabezpecena, nemusis sa spoliehat na to, ze sa o teba a dieta manzel postara.Ved to by Boris nesplodil nic, a pozri, ako sa celej rozvetvenej rodike dari (to len na odlahcenie).
A tolko manzelstiev sa rozvadza a deti nakoniec vychovavaju matky same, a je jedno, kolko ma otecko rokov. Len si daj v tehotenstve urobit vsetky mozne testy, aby si sa uistila, ze je dieta zdrave, lebo rovnako ako u starsej matky, aj u starsieho otca je zvysene riziko vrodenych vad

lili1313
19. jan 2024

Za mňa vek v pohode, keby ste nemali deti, tak poviem že určite choď do toho. Ale v tejto konštelácii že už sú moje deti, tvoje deti... Je to na vás, ja by som sa ako žena do toho nehrnula, lebo to dieťa je najmä pre teba obrovská zmena a záťaž, mne by sa to nechcelo v tom veku, keby som už jedno mala a partner tiež. Ale ak to obaja citite tak že chcete, tak je to na vás.

simsalabim
19. jan 2024

Pre teba nie, pre partnera ano.

deniska2706
19. jan 2024

Poznám veľa žien, ktoré rodili pred 40 a dali to v pohode, ale napr ja si to predstaviť neviem, pre mna by to už bolo neskoro

matkahelka
19. jan 2024

TY TUZIS mat spolocne dieta? dieta ma byt tuzba oboch, nie tuzba jednostranna. ty mas vek ok, chlap je uz na dieta stary. chlapi starnu rychlejsie, dozivaju sa v priemere o 7 rokov menej ako zeny. takze nie! a vobec nerozumiem tomuto sucasnemu trendu robit si deti s kazdym chlapom, s ktorym zena zije ako nejake suveniry. nech ma kazde dieta privilegium mat ineho otca. moje, tvoje, nase. cele zle.

chvostik1
19. jan 2024

Teraz možno určite dostanem naložené, ale ja celkom nechápem tomu fenoménu pozliepanej rodiny a potrebe vyrazne mladších žien mať ešte "spoločné" deti s partnermi, ktorí už sú vo veku hodných vnúčat lebo ich vlastné deti sú už dávno odrastené....

A potom je tu xy diskusii o tom ako sa ženy v najlepších rokoch sťažujú, že im ich "deduškovia" s ich spoločnými malými deťmi vôbec v ničom nepomáhajú. Alebo nebodaj majú pocit, že uprednostňujú svoje vnúčatá pred svojimi rovnako malými deťmi....

Je pekné, že ty chceš, ale na dieťa treba dvoch a chciet by mali obaja. Pokiaľ ste obaja nastavený na áno, nechápem prečo si "povolenie" pýtaš od cudzích žien na nejakom fóre. Povolenie si pýtaj predovšetkým od toho s kým to dieťa chceš mať. Lebo on by mal na výchove participovať. Nie my.

sense
19. jan 2024

Dôležité je co si mysli tvoj partner nie ženy a muži na MK.

diewcatqoo
19. jan 2024

Za mna nie. Ja este nemam 36, ale blizim sa a aktualne cakam druhe dieta. Tiez mam starsie 7 rocne. Ked to porovnam s prvym tehotenstvom, tak tehotenstvo uplne super, keby mi nerastie brusko, tak ani neviem, ze som tehotna.. ale som strasne, strasne unavena a nervozna. Hovorim si, ze keby som bola o rok starsia, asi uz do toho nejdem. A to som zvedava, ako budem zas zvladat nocne vstavanie...
A co sa tyka manzela, viem, ze ten moj by uz vo veku tvojho dieta nechcel. Za mna je tiez 47 dost. Ani sa nenazdas a bude mat na krku 60. Ked si vezmem mojich rodicov, tak obom okolo 60tky zacali zdravotne problemy. Zatial to zvladaju sami, ale neviem si predstavit, ze by mali v tomto veku doma pubertaka a riesit este do toho take tie pubertacke problemy.
Mam kamosku, ktora ma tiez starsich rodicov. Jej otec mal tusim 50, ked sa narodila a deti v skole obcas na nu mavali poznamky, ze ma doma dedka. A nehovorim o tom, ze musela relativne skoro riesit, co s rodicmi, pretoze ti sa este ako tak drzali v 60tke, ale akonahle prisla 70tka, slo to zdravotne rapidne dolu. Ona akurat studovala na VS na druhom konci republiky a musela riesit, co s nimi, casto pendlovala hore-dolu, bala sa ich nechat samotnych.

janettdamian
19. jan 2024

S manželom sme "čerstvý" 50-tnici. Najmladšie dieťa má 12 ostatné sú dospelé. Obidvaja sme boli celý život akčné typy, po 50-tke ideme obidvaja energeticky prudko dole. Prírodu neobabreš (určite sú aj výnimky). A to sme oproti rovesníkom stále aktívny a plne funkčný, zdraví. Ešte, že je naše dieťa kluďas, proste v tomto veku človek už túži po relaxe a kľude.

lucia245
19. jan 2024

U teba ok, partner je už starý na dieta

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre