HCG.. Klesá.. Stúpa... A zas klesá

lukas2012
31. júl 2018

Ahojte dievčatá... Uz dlho rozmýšľam ci napíšem svoj príbeh..
1.6 som mala posledný menzes... Tyzden meškania na začiatku júla.. testy pozitívne.. Po 2 týždňoch som začala však krvácať. Moje hcg z krvi na 2. deň u doktora 89... Povedal ze velmi nízke.. Nic nevidel, nakoľko to bolo skoro.. O 4 dni opäť kontrola krvi.. hcg uz len 28...záver bol že potracam. Že budem asi krvácať tak 2 týždne., silnejšie a bolestivejsie. Mala som potom po 2 týždňoch prísť na kontrolny odber krvi. Ja som vsak vtedy krvacala cca 5 dni a prestala som. Cítila som sa fajn. S mužom sme dali potom 2 sexiky cez víkend. O 2 týždne kontrola
.hcg opäť vyskočilo na 208. Doktor ma pozeral, stále nič nevidel na ultrazvuku... Nechápal že sa mi zvýšilo.. Po ďalších 4 dňoch mi dal kontrolu a hcg teraz 128.
Vie niektorá z vás povedať.. Co sa to so mnou deje..? Doktor stále nič nevidí... Ani mimomaternicove.. Nic.. Že s takým dačim sa nestretol. Ja nemám žiadne bolesti.. Kŕče... Posledne 4 dni slabé špinenie len.
O týždeň a pol mi dal ďalší odber....
Som z toho zmätená... Neviem či sa niečo takéto môže diať... Co vy nato? Som divná?

mrkvicka060
31. júl 2018

@lukas2012 nie ty nie si divna, ale divne je to kolisanie hCG. Avsak aj pristroj v labaku sa moze zmylit. Este pockaj, uvidis ako dopadne dalsi odber a ci bude nieco dr. vidiet. Ak nie, a hcg bude nadalej na takejto urovni, mozno ta posle na dalsie vysetrenia. Hcg sa pouziva ako marker aj pri niektorych ochoreniach, nie len pri tehotenstve. Ale podla mna tam niekde to babo bude schovane 🙂

lukas2012
autor
31. júl 2018

@mrkvicka060
No ono keby nekleslo z tých 208 by som si aj myslela... Ale teraz kleslo zas dole... Najhoršie že mi už hrozia kyretazou... Z toho uz mam paniku.... A menzes riadny stále nikde.

nadazdi
31. júl 2018

@lukas2012 hcg nemá v prosperujúcom tehotenstve prečo klesať

lukas2012
autor
31. júl 2018

@nadazdi to viem.... Len potom ani doktor nechapal ze ked som prišla na tu kontrolu.. Čakal že z 28 by malo byt niekde maximálne v rozmedzí 0 az 5...lenže bolo az 208..a teraz zas menej.

nadazdi
31. júl 2018

@lukas2012 no ja ťa sklamem.. niečo tam určite je, možno cysta, ale tu by teda mohol vidieť.. ak si mala poslednú ms pred 2 mesiacmi tak už by si mala mat cez 30000 hcg.. aj keby si počala pred dvomi týždňami, tak by bolo nízke ale neklesalo by.. ja som mala bezplodove tehotenstvo, v 8tt stále nič, žiadny plod a hcg stúpalo ale slabučko.. ak tam gynekológ nič nevidi, tak nechápem načo by ti hrozil kyretažou.. veď to je zakrok ktorý sa robí ,,naslepo”.. ja by som si ju na tvojom mieste nenechala urobiť a poprosila ho skôr o vyvolávačku

nadazdi
31. júl 2018

@lukas2012 ono v podstate keď ti hcg klesá tak telo už vie že to tehotenstvo ktoré si tam možno ty aj 2x mala už nie je.. tak čoskoro príde ms sama, len je dôležité potom sa nechať skontrolovať a asi aj lepším sonom, aby ti tam nič neostalo, čo by bránilo v ďalšom tehotenstve.. ja som šla na kyretaz lebo moje telo sa stále snažilo to neprosperujuce tehotenstvo udržať.. ta kyretaz bola pre mňa najhorší zážitok v živote, určite by som ju len tak nepodsupovala

miminka327
31. júl 2018

@lukas2012 ahoj....ja som to mala takto,síce vyššie tie hodnoty...10 dní hore..dole...nič na sone nebolo vidoeť,test ukázal ,že som tehu...potom 1x bolo niečo vidieť a zase o 2 dni nič...tak po 10dňoch laparka a mimomaternicové tehotenstvo..zapichnuté to bolo vo vojcovode,ktorý mi aj odstránili. To je napríklad môj prípad.

chmurkaxy
31. júl 2018

@lukas2012 ahoj,ja som mala toto naposledy v marci. žiaľ,je to biochemicke tehotenstvo. embryo tam už nie je,ale pravdepodobne zanechalo fragmenty v sliznici a tie produkujú hcg. Počkaj týždeň a už pôjde k nule. Mrzí ma to a nabudúce veľa stastia!

lukas2012
autor
31. júl 2018

@nadazdi to mi je ľúto čo sa ti stalo
Tiež kyretaz nechcem podstúpiť... Dúfam ze teda nabudúci týždeň klesne nižšie... A všetko sa dako vyrieši. Človek nevie na com je. A chce sa posunut ďalej...
Ono ten polyp ci cystu povedal že tam nie je. Tak uvidíme

lukas2012
autor
31. júl 2018

@chmurkaxy ono tiež som to brala že biochemicke... Ale ta stúpajúca hodnota nás teraz dako vykolajila... A potom si uz bola ok? Kleslo ti pekne hcg alebo si sla na kyretaz aby sa to vse vyčistilo?

nadazdi
31. júl 2018

@lukas2012 držím palce.. ja mám možno len take skreslene pocity lebo to bolo pred týždňom :D ale pýtala som sa doktora ako mi to bude robiť a keď mi vysvetlil že ako, tak som ostala z toho hotová, nakoľko to nie je 100% robota a každú ženu tam posielajú jak na pase.. hrozne :D ja som však inú možnosť nemala, moje telo by si snáď až ,,do pôrodu” myslelo, že niečo čakám 🙂 ale vidíš, tvoje je múdre a pracuje, takze by som do toho zbytočne nezasahovala.. hlavne sa potom objednaj ku gyn aby ta pozrel, lebo ak by ti tam hocičo ostalo, tak by to mohlo privodiť zas nejakú nechcenú udalosť a to by bola škoda

chmurkaxy
31. júl 2018

@lukas2012 klesne same. Tiež som sa nachodila na ultrazvuky a odbery.. najmä po umelom oplo okolo mňa behali. ale moja gyneko to brala tak v pohode,ze pri mimomaternicovom to spočiatku rastie normálne. až potom sa to spomalí. a to sú príliš malé hodnoty.

lukas2012
autor
31. júl 2018

@nadazdi no takže to máš este čerstvé 😥
No kyretaz by som nechcela určite podstúpiť... Ale povedal že inu volbu on nevidí... Som sa pýtala ci daku injekciu alebo tabletky nech dako vykrvacam a tak sa prečistím... Že to skôr nie. Uvidíme teda, čo so mnou tiež bude.

nadazdi
31. júl 2018

@lukas2012 ja tomu nerozumiem akože ako je možné že inú voľbu nevidi keď v podstate tam nič nevidi 😂 veď oni idu s tou kyretou najprv len tak ťuk ťuk ťuk, že zhruba cca kde konči maternica a potom to čistia, ale tiež úplne len tak ťuk ťuk ťuk, veď to je take čistenie jak keby utriem poličky okolo kníh.. je to síce na prvý pohľad čisté ale inak je aj tak na žene či sa dočisti sama alebo to budú opakovať 😂 ja si prežívam ďalšie 600nedelie a ak tam po ms moj gynekológ ešte niečo nájde, tak si tu maternicu vyberiem a obucham ju niekomu o hlavu..

lukas2012
autor
31. júl 2018

@nadazdi tak dufam že už teda ti nič nenájde.... A že budeš tiež ok. Ja si pocjam na ďalšiu stredu zase na kontrolu a pak zase budem múdrejšia alebo...divnejsia.

nadazdi
31. júl 2018

@lukas2012 zdravučka si len klesni na 0 nech môžeš zasa stúpať 😂 V živote to tak ma fungovať.. raz si hore a raz dole, len čo keď v tehotenstve musíš ísť len hore 😂 dúfam že už bude len a len dobre, prajem ti to

blontimka
2. aug 2018

@lukas2012 podľa mojich skúseností z 5 potratov... predpokladám mimomaternicove. Vykazujes jasne priznaky. Kolisanie hcg, spinenie.... brucho neboli?
Na sone nieco vidno od 1000 ...takze tebe to vidno nebude....
Ja som mala 3 biochemicke a keď začalo klesať, išlo do nuly. Nestupalo. Takže podľa mňa skôr mimomaternicove.

arcanne2
2. aug 2018

Ja som mala niečo podobne, tiež kleslo a potom stupalo, pri potrate mi ostalo niečo vnútri, z toho sa vraj hcg tvorilo. Po kyretazi kleslo.

lukas2012
autor
2. aug 2018

@blontimka to podľa doktora by som mala bolesti... Nemám žiadne... A krce... Pozeral dva razy a mimomaternicove ze nemám

lukas2012
autor
2. aug 2018

@arcanne2 takže jedine kyretaz budem musieť podstupit? A ake hodnoty ti behali hore dole..?

arcanne2
2. aug 2018

@lukas2012 to ja neviem či budeš musiet, ja som to zisťovala len podľa testov, raz silne raz slabe, a potom to šlo prudko hore

lukas2012
autor
2. aug 2018

@arcanne2 aha.. Tys nechodila na odbery krvi? A az potom si sla doktorovi? Ci ako to u teba prebehlo...

arcanne2
2. aug 2018

@lukas2012 nie, ja som šla k dr. Až neskor, prave kvoli tým testom.ze raz bol pozitivny, raz slabucky duch, potom zas pozitivny a stále sa to menilo. Na utz vtedy nič nevidel, zobral krv, HCG bolo 100. O dva dni bolo 500, takto som sa dostala až na 3000 a v maternici nic. Potom mi spravili kyretaz a do týždňa kleslo na 0

blontimka
2. aug 2018

@lukas2012 niektoré nemajú dokonca ani bolesti ani spinenie. Nie som si istá či ai vo vajecniku ale v maternici vidno "niečo" len ak je hodnota ich vyššia ako 1000.... držím palce.

lukas2012
autor
2. aug 2018

@arcanne2 ako vidím teda nie som sama komu klesa potom stúpa a stale nic nevidno... Len nechápem doktora ze povedal ze sa s tym nestretol.. A to som z mesta...

lukas2012
autor
2. aug 2018

@blontimka no tak to moje hodnoty su stale nízke... Uz aby to bolo za mnou a vsetko sa upratalo ako ma

blontimka
9. aug 2018

@lukas2012 A ako si dopadla?

lukas2012
autor
9. aug 2018

@blontimka včera som bola... hcg 86... Od pondelka som dostala ale akoby klasický menzes. Doktor teda ze ak krvacam, nemám bolesti a hcg začína klesat tak mam prísť po menzese
.ked dokrvacam na ďalší odber. A ze uz by to malo sa znížiť na hodnotu 0 az 5 len. Tak uvidíme. Neviem ci sa to hneď tak zníži tym odkrvacanim...

lukas2012
autor
9. aug 2018

@blontimka včera ako som bola v lekárni kúpila alchemilku.. Rozmýšľam ze začnem oit.. Ci tiež dako nepomôže ešte úplne sa dočistiť

lukas2012
autor
23. aug 2018

Dnes na kontrole... Po 14 dňoch krvácania som sla na kontrolné hcg.... Hodnota 2. Konečne som sa dostala tam kam som chcela.. Moje telo sa vyčistilo asi tym dvojtýždnovym krvácaním.. A aj bez kyretaze o ktorej doktor stále hovoril... Dame si aspoň 2 mesiace ešte prestávku a vyskusame opat.. Ci úspešne to bude,, to je asi vo hviezdach.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre