Dlhoročná snaha o bábo a neúspech

11. okt 2021

Ahojte zienky , prosím Vás poraďte , ako to robíte , lebo ja už neviem ako sa s tým popasovať . Ťaháme už 4 rok neúspešne . Pár x biochemické , proste sa neudržalo . V centre moc nechcú robiť vyšetrenia lebo vraj sme mladi (30) a podarí sa prirodzene . Keby sa podarí prirodzene tak mám už asi aj dve deti nie ? Chceme meniť centrum to určite áno . Len proste už nevladzem , stále si niečo vyčítam že som zlyhala ako žena 😔 ťaháme na 4 rok neúspešného snaženia , prvý rok som bola taká že robila som ovulacne testy atd , veď to poznáte . Ale potom som už úplne vypla , nakoľko boli a sú v živote aj iné dôležité veci ako myslieť len na neúspech o babo . Len má proste zabíjajú novinky o všetkých “ tehotných “ naokolo . Nezávidím , doprajem to každej jednej ale mám pocit že ku mne to nepríde nikdy a to má ubíja a ešte keď vidím prístup doktorky v centre normálne mám úzkosť ako vyslovene kašle na to .
Ste tu nejaké zienky ktoré sa snažíte o prvé babo a stále neúspešne ??😔😔

nafka0483
11. okt 2021

Snazili sme sa 3 roky. Je uplna hlupost, ze v CAR vam nechcu robit vysetrenia, ved mozu odhalit uplne "banalnu" pricinu a velmi lahko veci napravit.

Nevesaj hlavu a daj vediet co z toho ste uz absolvovali a s akym vysledkom:
ty:
- hormonalny profil z krvi (vo folikularnej aj lutealnej faze, icze 2x za cyklus)
- folikulometria
- priechodnost vajecnikov
- endokrinologicke vysetrenie
- hematologicke vysetrenie
- geneticke vysetrenie
- reprodukcna imunologia
- pripadne este diagnosticka laparoskopia

manzel:
- hormonalny profil
- kompletne andrologicke vysetrenie vratane usg semennikov
- spermiogram
- geneticke vysetrenie
- reprodukcna imunologia

7lenka11
11. okt 2021

ahoj, my sa snažíme už takmer 2,5 roka, takže ťa chápem.. mala som už milión negatívnych tehu testov, o ovulačných testoch ani nehovorím.. mám 31 rokov a v CAR mi urobili komplexnú diagnostiku, za čo som vďačná, lebo sme prišli aj na veci, o ktorých sme nevedeli... inak pocity sú u mňa ako na hojdačke, najhoršie to bolo v lete, keď sme sa vrhli do toho plnými silami a aj tak bez úspechu.. miestami ma prepadali depresie, strašný smútok a beznádej... po dlhých mesiacoch smútku som sa však psychicky dala dokopy a povedala som si, že nebudeme tlačiť na pílu.. robíme, čo je v našich silách, no ak nám to nie je súdené, nezbláznim sa, nájdem si životný zmysel v iných veciach a aktivitách... nechcem, aby ma to úplne psychicky položilo, ale nejaký môj vnútorný pocit mi hovorí, že to raz vyjde 🙂 inak v mojom okolí je veľký babyboom, najmä rodina sa nám rozrastá, ja však tomu nevenujem veľa pozornosti.. ale vidím skôr na rodičoch, že im to je ľúto, že mladší ľudia v rodine majú deti a my s bratom sme bezdetní

terezka1947
11. okt 2021

Nedávno som počula o jednej babe,kde to po viac ako ,5rkolotoca vyšetrení,umelych oplodneniach vzdali.
A po letnej dovolenke čakajú baby.

silviazlat
11. okt 2021

Švagriná sa snažili 8 rokov. Liečili sa a nič. Potom sa na snaženie a všetok kolotoč okolo toho vykašlali a otehotnela prirodzene.

sendy1993
11. okt 2021

A ivf nechcete skusit?..ak ste viac menej zdravi mohlo by vam to vinst na 1 pokus

rachel36a
11. okt 2021

My sme cakali 6 rokov. Za tu dobu som bola 5x tehotna. 😧😧😧 Po 6 rokoch sme sa dockali synceka z darcovskeho IVF

matus7030
11. okt 2021

Áno poznáme to. Je nás určite viac. A aj tvoje pocity sú mi veľmi známe. Teším sa s každou kamoškou, ktorá je tehotná a má bábo, ale aj tak sa pristihnem občas pri tom, že si vravím, prečo my nie? My sa snažíme vyše 2 rokov. Máme za sebou spolu s manželom viacero vyšetrení. A tiež som mala 3x spontánny potrat. Pomaly sa začínam zaoberať IVF. Inak to asi nepôjde ☹

miskamiska92
11. okt 2021

Ak mozem odporucam helios v martine z vlastnej skusenosti 😊 vyborny pristup a odkedy sme odtial 1x odchadzali s neistotou do roka aj dva mesiace sme odchadzali z porodnice s babatkom

weronika171717
11. okt 2021

Odporúčam ti ísť k bylinkarke Anne Kopacovej do Piešťan. Je tu aj diskusia o nej. Moja sesternica sa snažila o bábätko 10 rokov a po necelom mesiaci ako bola u pani Kopacovej otehotnela a už sa teší z 1,5 ročnej dcérky. Nie je to sarlatanka ani nič podobné. Zaoberá sa bylinkami. Držím palce. 🍀🙏♥️

ivka_makovica
11. okt 2021

@miskamiska92 ahoj. My sme boli pred tyzdenomnv Martine v Heliose. Ale ja som bola trochu sklamana. Cakala som viac. Zobrali nam krv, muz spermiogram, mna pozrela sonom a cakame na vysledky. Myslela som,ze nas poslu aj na nejake dalsie vysetrenia. Alebo je to normalne a po vysledkoch sa uvidi? Co vam este vysetrovali?

miskamiska92
11. okt 2021

@ivka_makovica ahoj. Tiez presne tak isto cakalo sa na vysledky a skusat prirodzene. Po vysledkoch kontrola a kedze sa vysledky nezlepsili tak sa slo na vec. Zalezi asi aj ci je problem na strane oboch partnerov co u nas bol. Navrhli co dalej a sli sme do toho vela stastia prajem 😊

luccija
11. okt 2021

Zmeň centrum a trvaj na vyšetreniach.To, že ste mladí neznamená, že máte čakať práveže pokým je dobrý vek treba zistiť či nie je nejaky iný problém.Nestracaj čas a držím palce

autor
11. okt 2021

@nafka0483 ja mám urobene hp ( tam je to ako na hojdačke ) , občasná anovulacia je problém u mna , na štítnu beriem liek , hematologia ok , napr priechodnosť nemám urobenú , ani repro imunologiu , ani genetiku … citujem doktorku v centre “to načo potrebujete tie vyšetrenie “? To nie je treba , ste mladá . A muž okrem SPG nič nemá pretože podľa opäť doktorky v centre to nie je treba , tak sa pýtam je normálna ?

autor
11. okt 2021

@7lenka11 a kam chodíte prosím do centra ?🙂 mna to niekedy veľmi chytí taký smútok , ale potom to zas prejde a stále dookola každý mesiac :/ a neznášam tie sprosté reči že vyjde to keď to má vyjsť a takéto 😔to nemôžem ani len počuť lebo sa mi zdvíha zaludok

autor
11. okt 2021

@luccija áno ideme zmeniť ale neviem ktoré :/ bojím sa už tak veľmi , že nebudú nám chce žiadne vyšetrenie urobiť . Inak minuly cyklus mi robili iui na cyste , ani ovuláciu som nemala tak úplný hnev mám na to centrum

7lenka11
11. okt 2021

My sme v Iscare BA, ale zvazujeme, ze v januari pojdeme do Brna...

autor
11. okt 2021

@matus7030 ak to nevyjde ani nám pôjdeme do ivf jasne , ale proste nemám skoro žiadne vyšetrenia urobene tak nechcem to hneď zatracovať

evkamotka
11. okt 2021

Nie ste tam zamknuti na retaz. Ste klienti, ak nie stw spokojni tak obratom pa-pa a choďte inde, kde sa vam budu venovat

autor
11. okt 2021

@7lenka11 my mame o dva týždne termín do Brna do Reprofitu ale neviem ako to budem s tou karantenou , netreba byt keď sa vrátime z cz ?

luccija
11. okt 2021

Stačí, že máš zlý progesterón a zárodok sa nema kde usadiť nie je dobré vystelka.Od takej doktorky s takým prístupom utekaj

autor
11. okt 2021

@evkamotka áno máš pravdu ☺️Preto aj tam robíme , len doteraz nechápem prečo tento prístup pre boha

autor
11. okt 2021

@luccija dokonca tá doktorka nevie rozoznať ani cystu od dominantného folikulu . Ja už neviem čo za ľudí robí v tých centrách a píšu si pred menom Mudr

mimi777
11. okt 2021

my mame z reprofitu Brno dcerku, po 5 rokoch snazenia sa a 2 MA

ailiba
11. okt 2021

Podľa mňa je 4 roky dosť... Už by sa prirodzene asi zadarilo. Určite treba ísť na vyšetrenia. My sme na tom boli rovnako... Ale nepoteším ta, nič nám nenašli, všetko máme obaja v norme a napriek tomu nič... Tak sme nakoniec išli na IVF... Nebolo už na čo čakať po 6. Rokoch. V každom prípade ak sa nedarí 4 roky tak treba ísť na vyššie popísané vyšetrenia, aj keby ste mali 20 rokov. Držím palce🙏

ailiba
11. okt 2021

? To co je? Treba ísť inam.

autor
11. okt 2021

@sendy1993 vyskusame ale teraz nechceme keďže má prestimulovali toľkými hormónmi že musím trosku ukľudniť telo lebo cítim už veľkú záťaž .. dokonca sa mi zhoršili výsledky , tlak mi vyskočil hore a beriem lieky už aj na neho

autor
11. okt 2021

@mimi777 dúfam že tam bude iný prístup ako tu u nás na sk

autor
11. okt 2021

@ailiba Ďakujem pekne ☺️ Ja mám taham na 27 a môj muž 31 . Pani Mudr že nám netreba žiadne vyšetrenia 😂normálne som sa už minule nie od žiaľu ale od nervov rozplakala pred ňou lebo už nevladzem počúvať že sme ok , keď nie sme evidentne a ona s pokojom nechce urobiť nič pre to aby sme boli o krok vpred . A vieš čo ? Nechce mi dať ani výsledky z vyšetrení čo mi robili , tie vstupné

mimi777
11. okt 2021

my sme boli spokojní, no mala uz bude mat v januari 5 rockov, podstupili sme ivf avsak cakali na vsetky dobre vysledky az potom isli stimulovat

deti95060810
11. okt 2021

naša pani učiteľka s manželom...prvé mali ešte ako študenti vŠ, a druhé sa nedarilo ani po x rokoch... až keď robili dcére svadbu - ostala tehotná...po viac ako 20 rokoch...už sa dávno prestali snažiť a vyrovnali sa s tým že budú mať len to jedno dieťa... Potom s dcérou spolu kočíkovali - samozrejme každá svoje bábo...😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre