Detský bicykel 16" ultraľahký

fineta
12. jún 2023

Beany, woom alebo nejaký ekvivalent k nim? Aký by ste odporučili zo skúseností vy?

hennyinnsbruck
12. jún 2023

Dcera ma woom3 a je hodny kazdeho centu 👍👍👍👍

fineta
autor
12. jún 2023

@hennyinnsbruck ďakujem... Verím tomu, veľmi sa mi pozdáva, len či neexistuje k nemu nejaká alternatíva. 🤔

kauska
12. jún 2023

@fineta my sme kupovali synovi 20" kubikes. Mali Skovy ram, cize sme vlastne preskocili tu 16". Tento je vhodny od 105 cm tusim?

klara351
12. jún 2023

@fineta Este existuje academy a rascal. Ja som teraz tiez pre malu pozerala, ale zatial 14. A nakoniec som jej prenajala, platim mesacny prenajom, po 12 mesiacoch ho mozem vymenit za vacsi alebo vratit, po 36 mesiacoch je nas. Cenovo to vychadza asi rovnako a tiez je to odlahceny bicykel, vhodny pre deti.

compra
12. jún 2023

@fineta My sme teraz kupili beeany. Neviem preco ho muz vybral, ale je fakt lahucky.

yanni
12. jún 2023

@fineta ono ich je viac ale vsetky su v tej velkosti v priemere 5,5 kg a stoja 400-500 E. Treba sa skor zamerat na to, na co ten bike chces, tiez velkost ramu (velkost kolies ti este neprezradi skutocnu velkost bicykla). My mame uz povestny Woom. Trojku sme ale preskocili, teraz ma este 4 ale uz prechadzame na 5tku. Woom Classic je jeden z najlahsich (aj ked nie najlacnejsi) a tiez bolo u nas dolezite, aby nebol az taky "monster", kedze dcera ho ma na triathlon. Takze je to nieco medzi mountainbike a racebike.

cookie29
12. jún 2023

Existuju al alternativy, ale cenove relacie budu rovnake. Napriklad Early rider belter, Frog, Commencal, Specialized... Isla bikes

yanni
12. jún 2023

@cookie29 presne ako pises. My sme sa napriklad, ked sme isli kupovat 20tku uz s tym, ze ten bike potrebuje na treningy a sutaze, rozhodovali medzi frog, woom a isla. Vyhral woom pretoze frog v tej velkosti bol o dost tazsi, isla uz nema nemecky online shop (zijeme v DE) a bolo by ho treba objednat priamo z UK (dovoz by nebol problem ale teraz popr. platis aj clo a cestou- necestou ti ho mozu zdemolovat a reklamacia by sa tahala). Takze mame Woom (a pri nom (zatial) aj ostaneme). Da sa v pohode vyskusat a kupit aj v kamennom obchode.

fineta
autor
12. jún 2023

@klara351 aj touto možnosťou sa zaoberám... Už sme mali pri starších deťoch malé bicykle a posúvali ďalej, rýchlo z nich vyrástli....

wade
12. jún 2023

Mali sme woom, aj ku-bike. Ku-bike ma trosku sportovejsiu geometriu oproti woom. Woom ma ale dcera radsej. Oba su ale TOP. A nestracaju velmi na hodnote - uz mame asi 3ti - a predavam to s minimalnou stratou.

fineta
autor
12. jún 2023

@wade ano, toto všetci vravia, že sa na ňom moc neprerobí... A ďakujem za recenziu.. 🙂

wade
12. jún 2023

Jedine negativa tychto bajkov su, ze nemaju vstavane dynamo / svetlo. My vela jazdime v meste / zima / leto a musim stale riestit osvetlenie. Ak ste skor turisti, tak toto nebude problem.

lienka9
12. jún 2023

@fineta mame Puky,este lahsi od woom,trocha dlhsia konstrukcia.cenovo podobne.potom vsetky take lahke su drahsie.ak ti nevadi dar za bike 400-500 eur,mozem ti pozriet tie znacky.syn nan nasadol z odrazadla a frcal.ziadne kolieska.

fineta
autor
12. jún 2023

@lienka9 ďakujem 😊

lulu0123
12. jún 2023

My sme kupili arcore.Pride mi ako taka napodobenina woomu a je lacnejsi.

lienka9
12. jún 2023

@fineta rascal a frog, su este take kvalitne znacky.hmotnost ca 6kil a 16palcove kolesa.ale tie ceny od 450 vyssie.my sme verni znacke puky a ked som nasla aj od nich tento bicykel tak bol vyber jasny :D a poviem tak narovinu,woom maju vsetci v okoli.ideme na ihrisko a tam maju 3-4deti vzdy.tak som chcela trocha neokukany 🙂
https://www.market24.sk/puky-detsky-bicykel-ls-...
Neviem aky je toto rok /model,ale nieco taketo len ina farba.

fineta
autor
12. jún 2023

@lulu0123 ďakujem... Pozerám, že je cca o 2 kilá ťažší... Nevadí to? Dobre sa naučilo trojročné dieťa bicyklovať bez pomocných?

fineta
autor
12. jún 2023

@lienka9 hm, tiež parádny 👌

yanni
12. jún 2023

@fineta deti sa naucia bicyklovat aj na tazkych bicykloch. Za mojich detskych cias lahke bicykle neexistovali a vsetci sme sa vedeli v 3-4 rokoch bicyklovat. Nase deti (5 kuskov) sa ucili na tazkom 12" puky, a okrem jedneho, vsetky vedeli v 3-4 rokoch jazdit bez pomocnych koliesok. My sme zacali lahsie kupovat az neskor, ked sme zacali chodit aj na dlhsie tury (zhruba od velksoti 16-18 a uz sa museli vediet bicyklovat minimalne jeden rok). Ono bolo hned poznat rozdiel, ked sa tahalo 15-20 km na 10 kg bicykli a na bicykli rovnakej velkosti ale o polovicu lahsom. na ucenie postacil aj bike z druhej roky za 30 E a vyjazdilo sa na nom 5 deti a momentalne posuvame ten nas najmensi kamoske.

fineta
autor
12. jún 2023

@yanni presne nad týmto sa zamýšľam. Pred 16 rokmi som toto pri synovi vôbec neriešila, a ani pred 12 rokmi pri druhom synovi. Ale teraz všímam u nás taký trend, že pomaly všetci rovesníci dcéry zo škôlky majú 400 eurové bajky. 🤷‍♀️ Mám dilemu, ale keď si spomeniem na chalanov, aké im stačili k natrénovaniu, tak neviem no...

beata_k
12. jún 2023

@yanni My napr. byvame do kopca. Nemozem dat 15 kg dietatu 10 kg bicykel. Nie som z ceny nadsena, ale realita je taka aka je. Tazky bicykel mi neutiahne.

yanni
12. jún 2023

@fineta Mne je tento trend uplne vies kde. Ako vravim, vsetci sme sa naucili na obycajnych bicykloch a sme tu zivi a zdravi a ani traumu z toho nemame. Nasa najmladsia ma 4 roky a tiez bez problemov ako 2,5 rocna presla z 12" odrazadla (mimochodom tiez tazky puky) na 12" tazky bike (fakt fest tazky) a nemala problemy. V troch rokoch bola uz "pirat ciest" a teraz presla na 16", lahsi ale nie typicky lightweight. Ono kazdy z tychto malych velkosti je tak na jednu sezonu ak vobec. 20tku mame woom, tu ma dcera 2 roky ale uz len tak tak a kupujeme teraz 24. 26" budeme koncit, kedze to uz bude mat urcite nejakych 12-14 rokov a od 14tich uz moze sutazit na poriadnom racebike. A to jej uz posklada muz. Tieto vsetky detske bike su len drahe hracky. Pokial dieta nepotrebuje co najlahsie bicykel na sutaze, popripade nechodite na dlhe tury, tak na take bezne "lietanie" a "nicenie" staci uplne normalny, len nech je bezpecny. Nasi velkaci (dvaja uz takmer dospeli) maju uplne normalne mountainbikes, sami si vybrali, tak to maju. Na bezne "odbehnutie" ku kamosom ale aj na 20 km tury uplna pohoda. Na nic ine bicykle nepouzivaju.

yanni
12. jún 2023

@beata_k tak zalezi kolko ma rokov a cm a aky ma "trening". 15 kg ma moja 4 rocna. Ma nejakych 105-107 cm, presla teraz na uplne normalny 16" puky (stary ca. 15 rokov) , ma tiez ca. 8-9 kg a uplna pohoda. Pred domom mame este rovinu ale za zakrutou musi tahat. Castym tahanim si trenuje svalstvo noh. Ona zo zaciatku nedokazala poriadne potiahnut ani tu 12tsku. Po par tyzdnoch ziadny problem. Pri tomto väcsom tize vaha nerobi problem, akurat sa musela naucit nasadnut inak, kedze dociahne na zem len tak tak. Trikrat musela skusat a ca. do 5tich minut to mala "v nohach".

lienka9
12. jún 2023

@yanni ja si myslim,ze deti sa naucia na hociakom.ale je rozdiel ak padne na nohu 10kg alebo 6 kilovy bike.syn zacal jazdit aktivne tak v 3,5roku ked mal asi 15kil a teda neviem si predstavit mu dat 10kil bicykel :D jasne,ze aj s tazsim by to slo,ale ked sme mali moznost vzali sme samozrejme lepsi

fineta
autor
12. jún 2023

@lienka9 áno, toto je aj pre mňa ten najvážnejší argument... Ale aj na mňa taký kedysi dávno bežne padal a tu som. 😅 Fakt neviem čo spraviť.... 🤔😊

lienka9
12. jún 2023

@fineta ked na to mas kup.ak nemas,kup lacnejsi..asi toto je kriterium :D ten drahy bud podedi mladsie dieta(ja s tym tak ratam) a potom predam min.za polovicnu cenu alebo viac a som tam kde by som bola s tym lacnym..toto je plan :D

6mia6
12. jún 2023

@fineta tak ako píše @yanni ak dieťa vyslovene nepreteka a nechodíte na velku cykloturistiku stačí jej bežný bicykel. Na drahý bicykel budeš musieť všade dávať pozor.

yanni
12. jún 2023

@lienka9 moji tiez zacali v troch rokoch na bicykloch doslova lietat. S 12"vymi kolesami. To nemal ani jeden bicykel, a ani nema, ani ten najtazsi, 10 kg. Ani 16kove nemaju 10 kg. Dokonca ani ten najlacnejsi decathlonovy srot.

fineta
autor
12. jún 2023

@lienka9 ona je výškou na hrane medzi 14" a 16"... Dediť už nebude mať zrejme kto.. viem, že spomínané bicykle sa dobre aj rýchlo predaju, stratí sa na ňom minimálne. Premýšľam, či by nebolo výhodné zaplatiť aspoň na túto sezónu prenajom 14", aby sa naučila rýchlo a s čo najmenšou ujmou bicyklovať a na budúcu sezónu kúpiť 16", ktorý by jej dlhšie vydržal... 🤔

yanni
12. jún 2023

@fineta Ono problem je uz aj v tom, ze secondhand trh s tymito lahkymi detskymi bicyklami je uz presyeny a uz je cim dalej, tym tazsie , tieto bikes predat za dobru cenu. Jednoducho uz ich mas vela, uz nie je taky dobry odbyt ako pred 5-10timi rokmi.