Ktorá plastelína je najlepšia?

lusyke
2. feb 2016

Dcérke sme kúpili takú lacnejšiu plastelínu na začiatok aby sme zistili či ju to bude baviť. Baví ju to, no plastelína nám vyschla v priebehu pár dní aj keď bola zatvorená. Chcela by som sa spýtať aká značka je najlepšia? Veľa sa píše o PlayDoh...no čítala som že strašne smrdí tak by ma zaujímalo či je to pravda. A ešte ma zaujíma či má niekto skúsenosť s plastelínou od Giotto. Výrobca uvádza že nevysychá, no je dosť drahá tak chcem vedieť či je naozaj taká dobrá aby som nevyhadzovala peniaze zbytočne. Poteší ma aj odporučenie na konkrétnu sadu.

ellca123
2. feb 2016

play doh sa da vyrobit,najlepsi recept je ta co sa vari v hrnci
je perfektna ,nelepi,netuhne

recept googluj

severanka90
2. feb 2016

@lusyke no to by aj mna zaujimalo ktora je naj.
Tie playDoh ozaj smrdia strasne, ale aspon nespinia ruky tak ako tie klasicke skolacke od koh-i-nor. Vysychaju asi vsetky ked to rodic po dietati poriadne nezatvori do krabicky.

lusyke
autor
2. feb 2016

@ellca123 diki za napad, no asi nieje velmi trvanliva. Niekde citam ze vydrzi par dni. Chcem nieco trvacnejsie.

severanka90
2. feb 2016

@ellca123 dobryyyy napad, ale mne sa nechce ani obed varit, nie este plastelinu! 😁😁

senta_sofia
2. feb 2016

Play-doh smrdi? Odkedy? Hrame sa s nou kazdy den... Mne teda 100x viac smrdela ta domaca varena.

smoni
2. feb 2016

u nás určite play-doh - nelepí sa kade tade, čisté ruky, dobrá konzistencia... a teraz ešte frčíme na tom "vnútornom" piesku

cackaa
2. feb 2016

Toto mi prišlo pred pár dňami ako ponuka do mailu (vraj nejaká novinka), ale ja už mám väčšie deti, takže nemám odskúšané.
http://www.detskahracka.sk/p/17117/plastelina-p...

ellca123
2. feb 2016

@lusyke drzim ju v chladnicke v pohari od kompotu a sacku a je dobra cele mesiace,len musi byt v chlade

kaciatko81
2. feb 2016

my mame jovi a maximalna spokojnost. je maksia-od 2 rokov, ale aj trosku tuhsia od 3 rokov. daju sa kupit rozne formicky, vytlacatka...

lusyke
autor
2. feb 2016

@senta_sofia
@smoni
A oplati sa investovat do tych specialnych sad na vyrabanie kolacikov alebo zmrzliny? Hraju sa s tym deti? Ci je lepsie kupit len plastelinu?

lusyke
autor
2. feb 2016

@ellca123 no tak to pre nas nieje, mame malo priestoru v chladnicke a neviem si predstavit ze by som malej davala sa hrat so studenou plastelinou, je citliva na chlad.

lusyke
autor
2. feb 2016

@kaciatko81 nevysycha?

kaciatko81
2. feb 2016

@lusyke mozno po dlhsom case stuhne, ale zatial sme s tym nemali problem. zatvarame ju naspat do krabicky a v pohode. akoze jasne, ak ju nechas na vzduchu stvrdne-aj ked nieco vymodelujes, nechas stuhnut a ostane ti to.

amima
2. feb 2016

moj muz nedavno kupil pre ani nie dvojrocneho syna v Panta Rhei JOVI Soft Dough. Je to vraj zo psenice. Som spokojna, je makka, dobre sa s tym robi

katulienkax
2. feb 2016

My mame play doh a nevyschla ale treba ju hneď ako sa dieta dohrá uzavrieť spočiatku sme zabúdali a vyschla. Netreba zabudnúť ale je pravda ze napríklad rok stará je už nepoužitelná hlavne ak sa casto používala , ale da sa dokúpiť nova. Mne nesmrdí. My mame aj tie sady. Mala si hodne pretláčala a vytláčala nám sa to oplatilo . Mali sme aj tu klasickú ale ta bola všade nalepené, je pravda ze ta klasická nevyschla vobec aj ked sa neuzavrie ale zase k tej neviem ci su tie sady my sme kúpili play doh kvôli tým sadám a formickam.

duratlicka
2. feb 2016

Najlepsia je domaca s potravinarskymi farbami,recept vygooglis.Ked to aj dieta omylom zje,nic sa nestane.Nevysycha a mas jej vela.

senta_sofia
2. feb 2016

@lusyke vies co,moj pozera na youtube videa a fascinuje ho to,zatial sme kupili len jednu sadu, play-doh town city cleaner, lebo chcel neustale pretlacat plastelinu a kradol mi lis na cesnak 😀 inak sa tomu branim, ze dalsia raroha, cize neviem posudit. Nam sa osvedcila ta klasicka drevena sada dosticka, valcek na cesto, kladivo, potom priborovy nozik a klasicke formicky,resp. vykrajovatka na cesto a v tescu maju taku detsku formu na muffiny, plech a farebne kosicky, tak ked tak zdobime do toho a je to vyuzitelne aj inak.

lusyke
autor
2. feb 2016

@senta_sofia no ved prave. Bojim sa ze kupim nejaku sada a bude nam skor zavadzat ako sluzit na hranie.

meusicka
2. feb 2016

@lusyke ahoj ak mala nepcha do pusy tak ja by som radsej kupila kineticky piesok, pracuje sa s tym rovnako dobre, dokonca lepsie ako s plastelinou, ked popada da sa pozbierat, nezatlaca sa do koberca, lahko sa poprace a dokonca ani nevysycha. mame to teraz od Vianoc a je to super. ked uz plastelinu tak by som radsej urobila taku domacu.
1kg hl. muky, 1dcl olej, 250g sol, potravinarska farba, 1l vriacej vody a este Alaun (tak sa to vola v AT kde mom.zijem, ale je to na zachovanie plasticity a kupuje sa to v lekarni, takze urcite sa to da kupit aj u nas) vseto pomiesas, vznikne v podtate plastelina a ked to dieta spapa, pokial mu to bude chutit lebo je to slane, aj tak sa nic nedeje 😀

meusicka
2. feb 2016

@lusyke a ohladne trvanlivosti domacej plasteliny, teda aspon ta co som ti pisala, ked ju das do potravinarskej dozy a zatvoris, vydrzi ti aj 6mesiacov. mozes drzat stale mensie mnozstvo vonku na hranie a vacsie das do chladnicky. a stale len vyberat tolko co treba

surriana
2. feb 2016

Unás jeznoznačne Play-Doh.Je velmi jemná,voňavá......Ked si spomenien na tie klasické čo sa vyrábali kedysi a strááášne mi smrdeli ešte keď som bola dieťa.

kitty88
2. feb 2016

Nam sa tiez najviac osvedcila play-doh, vobec nesmrdi. Sady su super, dcerka sa s formickami, valcekmi a kadecim moznym vyhra dlho, velmi ju to bavi.

hrjanka
2. feb 2016

Domaca, v sacku mi vydrazi mesiace a nerobi ani taky bordel, ako kupovane. Staci 250 ml vody, 250 gr hladkej muky, 75 g sol, 1,5 PL kys. citronova - suroviny pridame do vriacej vody a premiesame, po ciastocnom vychladnuti prehnetieme. Farbu bud dat do vody, alebo neskor do cesta.

sense
2. feb 2016

mame play doh rozne farby, a kopec prislusenstva . valcek, vykrajovatka atd a vonia tak jemne prijemce...lahko sa s nou pracuje

mali sme aj nejaku inu , znacku si uz nepamatam , ta sice nesmrdela ale ta dost rychlo vysychala

smoni
2. feb 2016

@lusyke mali sme jednu sadu - na výrobu "hadov" a to nám stačí, teraz kupujeme len plastelínu a valčeky a vykrajovátka sa doma dáke našli :D nech si tvoria samé, nedávam im všetko "pod nos"

lusyke
autor
2. feb 2016

@meusicka ten piesok som pozerala na youtube a vyzera super ale je aj dost drahy a myslim ze je to pre vacsie deti. Nasa este len bude mat 3 roky..este by sa s tym nevedela tak zahrat takze jej teraz staci plastelina.

smoni
2. feb 2016

@lusyke kupte mu jeden balíček - ten nevychádza tak veľa je to myslím 200g balenie, uvidíte ako sa s tým uhrá, ak s takým malým množstvom

meusicka
3. feb 2016

@lusyke ja som ten piesok spomenula preto, lebo ten je trvacny, takze aj ked drahsi, ale ten ti ostane, nevysycha. a ked kupis formicky ako na plastelinu tak sa z neho da ozaj pekne tvarovat, pekne ako z plasteliny. vlastnostami co sa tyka tvarovania je to fakt ako plastelina. ale je to samozrejme na tebe. ja by som sa mozno obavala aby to nespapalo dieta, takze v tom smere doma robena plastelina vyhrava.

gongoka
3. feb 2016

ja som malej kúpila čokoládu na modelovanie, je to 200 g balenie, 6 farieb .. keby z toho aj zjedla, nestane sa nič ... :- )))

zuzka_1985
8. feb 2016

my sme mali plastelinu z tchiba aj lidlu, ale po case stvrdli. teraz mame uz vyse pol roka play doh a je stale makkucka 😀