Domčeky s myškami

ssimpsonka
21. nov 2023

Ahojte ,hraju sa vase deti s mini domcekmi ako su napr .Maileg ?rozmyslam malej kupit na Vianoce ma 4 roky ,ale bojim sa ,ze sa s tym nevyhra .

glorikarebeka
21. nov 2023

Moja sa s tým veľmi rada hrávala, ale teda ona má aj rada tieto mini hračky a je pravda,že si to aj sama vybrala z katalógu čo máva dračik na Vianoce

sasitimi17
21. nov 2023

moju to nebaví

tamvtme
21. nov 2023

Moja dcera ma tiez 4 roky, taky domcek nema ale ma domcek Lego duplo a s tym sa v poslendej dobe rada hra.... ja skor premyslam nad playmobil

sazumak
21. nov 2023

Moja má domček Le Toy Van, kúpila som ako nový komplet s príslušenstvom po jednom dievčatku. A do toho jej teraz kupujem myšky Maileg. Ona ich zbožňuje, nonstop ich všade vláči. Najstaršia dcérka jej pre ne šije oblečenie, teraz jej ušila pyžamo a myške rovnaké. Na Vianoce sme jej objednali kufríky a s dcérkou jej chceme našiť perinky, vankúšiky, oblečenie a do toho tie myšky. A také úplne mini doplnky odporúčam z Aliexpressu. V Maileg to majú predražené, ako šálky a pod., na Ali sa to dá kúpiť za pár eur. Sú tam mini šálky, mixér, doplnky do domácnosti, ale aj hojdacie kreslá a komplet nábytky.

ssimpsonka
autor
21. nov 2023

@sazumak ano na alli som nasla vela doplnkov ,ale nemozem si pomoct nic krajsie ako tie mysky a doplnky od maileg som nevidela 🙂

sazumak
21. nov 2023

@ssimpsonka To áno 🙂 My máme tri dievčatá a už fakt všetko. Takže od nás na Vianoce dostane len myšky, aj od babky, krstnej. Mala aj bábätko v škatuľke, teraz dostane dvojičky a praje si bugynku 🙂 Malé doplnky ešte nekupujeme, naša by to stratila, ale chystáme sa, keď bude staršia 🙂 Mne sa veľmi páči aj kočík, sánky, skrine a pod.

sazumak
21. nov 2023

@ssimpsonka A ešte odporúčam zvieratká Schleich, sú nádherné, úplne ako živé. A bábiky Paola Reina, ak ich ešte nemáte, sú veľmi kvalitné a voňajú po vanilke. Majú nádherné a kvalitné oblečenie, máme ich už niekoľko rokov a stále voňajú 🙂

ssimpsonka
autor
21. nov 2023

@sazumak dakujem za rady 🙂 babiku mame je fakt nadherna aj krasne vonia mame jedneho chlapceka aj zo Zara Home toho uz mame davno aj sa kupu deti s nim a tiez stale vonia 🙂 zvieratka idem hned kuk 🙂 ja som kupila magna tiles ale sa bojim ,ze to deti nezaujme …

simona20201309
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ssimpsonka
autor
21. nov 2023

@simona20201309 je to asi vec vkusu 🙂 mne sa pacia viac mysky 🙂

sazumak
21. nov 2023

@ssimpsonka Aj mne, ale nejde ani len o výzor. Sú super aj v tom, že sú látkové, dieťa si ich chytá, sú mäkké a aj keď sú teda dosť drahé, tak sú riadne kvalitné. Čím som staršia, tým viac oceňujem kvalitné drevené, šité, látkové hračky. Nevravím, že nekúpim aj plastové, ale omnoho menej ako kedysi.

ssimpsonka
autor
22. nov 2023

@sazumak presne tak …ja stale hovorim radsej menej ,ale kvalitnych ako vela a pokazia sa hned …a celkovo niesom zastanca plastovych hraciek

simona20201309
22. nov 2023

Neviem, nemám pocit a ani to nevidím v okolí, aby mali dnešné deti nejak extra v láske tie látkové, háčkované a podobne hracky. Je ti milé, predsa prirodnejsie ako plast, ale klasická babika je klasická babika a neviem ci tie látkové mysky dieťa aj posadí ci postaví.

simona20201309
22. nov 2023

Skôr nám dospelým sa tie handmade hračky páčia. Deťom už menej.

sazumak
23. nov 2023

@simona20201309 Ja si to nemyslím. Moja neterka je odmala vedená k týmto hračkám. Švagriná jej nekupuje kvantum hračiek, ale minimum a kvalitných. A ona aj keď príde k nám, tak si nevyberie klasické bábiky a to ich máme kopec, ale vždy len látkové. Ja som predtým tiež kupovala plastové a gumové, mám už skoro dospelé dcéry. Nejako som to neriešila. Teraz pri tretej už kupujem drevené a šité, látkové veci. Dcérke sa páčia a napr. tie myšky sú s ňou všade, nosí ich nonstop. Máme rôzne krásne klasické bábiky, od Disney, alebo Llorens po starších, ale tie až tak nevyhľadáva.

simona20201309
23. nov 2023

@sazumak to je milé🙂
Pripúšťam, že to môže byť aj celkovým prístupom od mala. Teraz ich googlim a nie sú až také hrozne, ako na prvy dojem. Tie škatuľky domčeky sú rozkošné. A praktické. Možno by som kúpila jednu ako zareaguje dcérka.

sazumak
24. nov 2023

@simona20201309 Ako úprimne, ja keď mi ich prvýkrát ukázala švagriná, tak som si tiež povedala, že myš dieťaťu? Ale časom som videla, že aj naša sa u nich s nimi rada hrá, tak som jednu kúpila, potom myšku bábätko v škatuľke a ona si ho tam ukladala. Teraz dostala na meniny vianočného škriatka, tak má akoby otecka, maminku a bábo. Na Vianoce ide dostať dvojičky v zápalkovej škatuľke, ešte súrodenca so školskou taškou, je super, lebo má magnetické ruky. A dá sa kúpiť aj bugynka, tú dostane až na narodeniny, tak môže kočíkovať tie dvojičky 😍

ssimpsonka
autor
24. nov 2023

@sazumak no ja som uz tiez nakupila 🙂 este niesom doma ale uz sa tesim na balicky ,brat mi urobi domcek ,tak sa budem vytesovat ako prva 🙂 ja som kupila trojcata aj buginku pre dvojcata ,na babyvillage maju asi najvacsie zlavy momentalne ,aj ked uz skoro vsetko vypredane

sazumak
24. nov 2023

@ssimpsonka Tak to je skvelé, že ho spraví👏 Ja som aj chcela navrhnúť, pre mňa sú fakt drahé a každý šikovný chlap to zvládne 🙂 Ja keby som vtedy nezohnala za super cenu ten Le Toy Van, tak by som to tiež takto poriešila 🙂 Ale momentálne jej dcérka robí dva kufríky, niečo podobné ako Čarovný svet Matildee. Tak verím, že sa jej to tiež bude páčiť ❤ Tie buginky vypadajú super, potom napíš, ako ste spokojné 🙂

mamatroch
24. nov 2023

@ssimpsonka nase sa s tym hrali asi tak 3x za x rokov. A to som obcas aj schovala a vytiahla o par mesiacov, ze bude im to vzacne. Aj ku starkej sme ho zaniesli, ze tam maju par hraciek len... Ani tam vsak nezozal uspech, snad 2x sa tam s nim hrali... Pritom bol ozaj pekny, nabytok k nemu...
Nase 3 deti celkovo nemaju radi "hotove" hracky, nech su akokolvek dokonale 🤷 ...zato ked si same mohli postavit zakazdym iny domcek z dupla, drevenej stavebnice, ci neskor lego friends, to ano, s tym sa hodiny prehrali... Maly 4-rocny detto, teraz si postavil hrad z maleho lega... Zdedil ho po sestrach a od jednych znamych a uz asi dva mesiace si kazdy jeden den z neho sklada hodiny. Rano pred skolkou, po skolke hned... A kolkokrat vecer, ked idem skontrolovat deti, 22-22³⁰, jeho sestry teenagerky davno spia a on si svieti baterkou a potichu si sklada lego 😱🤣 ...clovek nevie, ci ho pochvalit za tie paradne vytvory alebo vyhresit za tu neskoru hodinu 🤔🤷
...cize u nas sa ujali skor kreativne hracky, kde si mozu deti nieco podla seba urobit. I teraz sme si skoro tri hodiny skladali syncek, ja aj dcera lego... A maly este stale pokracuje 🤭

mamatroch
24. nov 2023

@sazumak tie Paola Reina babiky su dokonale. My sme kedysi dievcatam namiesto barbie kupili Mini Amigas od Paola Reina. A kopec oblecka sme im posili, domcek z tych kartonovych kufrikov vyrobili...

simona20201309
6. jan 2024

@ssimpsonka
@sazumak
Ja som svoj komentár musela vymazať.
Ďakujem vám zo srdca že ste mi ukázali svet maileg
Už nikdy neodsudim to co nepoznám 🙈
Obe s dcérou sme sa do nich úplne zblaznili. Len dokupujeme...A dokupujeme...
Blížia sa narodeniny, tak aj na tie svoje si prosím len doplnky 😅
Nonstop od rána do večera sa s tým (priznávam obe) vieme vyhrať. Všade ich so sebou dcéra nosí.
Takže ja ich tiež už len odporúčam. Neviem čo je na nich také čarovné, ale naozaj jedna z mála veci ktoré dokážu dcérku až tak hlboko pohltiť do hry. Možno ten tvar tých mysiek, že sa dajú jednoducho obliekať, ze tie doplnky sú väčšie ako sylvanian a dajú sa normálne uchopiť...? To je jedno, sú super

sazumak
7. jan 2024

@simona20201309 Ja Ťa úplne chápem, tiež moja prvá reakcia bola, že čo za myš to švagriná kúpila dcére 😍 A teraz len kupujeme a kupujeme 🙂 Ale za mňa sa krásne doplnky dajú kúpiť aj na Ali, za tým si stojím a aj kvalitné, za pár eur 🙂 Ja som teraz na Vianoce malej krásne drevené kreslo akurát pre myšky a porcelánový riad, kreslo asi niečo cez 3 eurá stálo a riad asi cez 4. Pošlem aj foto. My máme už 2 domčeky, ale normálne zvažujem, že manžela popýtam, aby mi spravil on sám ešte jeden a si ho zariadim nábytkom z Ali sama, takým tým provensálskym a k tomu tie Maileg myšky.

sazumak
7. jan 2024

@simona20201309 Kresielko

sazumak
7. jan 2024

@simona20201309 Keramický riad, majú strašne veľa vzorov, od kvetinových, s husičkami a pod.

ssimpsonka
autor
7. jan 2024

@sazumak wau ten riad je tiez z alli ??krasny 😍ano aj z alli sa daju krasne veci ja som tam objednala gauc postielku skrinky a fakt mi prisli na podiv pekne🙂 mala dostala takyto domcek ale je veru spokojna a tiez sa s nim vyhra 🙂 tie mysky su uzasne 🙂 aj ja sa s tym sem tam hram 🤣🤣🤣

simona20201309
7. jan 2024

@sazumak vyzerá super. Ja som tiež objednala nejaké nábytky z Číny. Ešte to neprišlo. Zatiaľ len pár na skúšku, aj tu keramiku, tak sa na to teším.
Riadna mánia 😅👍

sazumak
7. jan 2024

@ssimpsonka Úžasný domček 🙂 Aj ja by som ešte chcela tiež niečo takéto, len už ich nemáme kde dávať 😍 Áno, tie keramické riady tam majú úžasné, pokukaj 🙂
@simona20201309 Mne teraz chodí do 2 týždňov, snažím sa vždy objednať nad 10 eur a príde to rýchlo 🙂

ssimpsonka
autor
7. jan 2024

@sazumak ten riad musim fakt pohladat 😂😂ako ja som si povedala ,ze aj keby sa mala s tym uz nehrala je to celkom pekny doplnok aj do izby len tak 🙂 alebo si ho dam do spalne 🤣🤣

sazumak
7. jan 2024

@ssimpsonka Tak ja už niektoré veci nechávam pre vnúčatá 😍 Aj keď dcéra stále vraví, že si ešte počkáme, ale ja ju podpichujem, že jej spolužiačka už baví ročného, tak človek nikdy nevie😍