Cyklovozík za bicykel - skúsenosti

25. máj 2023

Ahojte, ako sa vám osvedčil cyklovozík a ktorý prípadne odporúčate? Našiel u vás využitie a neľutujeme časom kúpu? Deti majú vek 3 a 1.

pribinak
25. máj 2023

Skvela vec

yanni
25. máj 2023

Mame Thule. Uz 7 rokov. Strasia dcera mala rok, teraz 8. Som rada, ze sme vtedy kupili dvojmiestny. Dalsie dieta vtedy este nebolo v plane ale ja som poveda, ze potrebujem velky aby sa mit tam zmestili okrem dietata aj vsetky haraburdy. A bolo to najlepsie rozhodnutie. Ked mala 3,5 roka narodila na najmladsia. Pouzivame doteraz ake ked uz aj najmladsia 4 rocna bicykluje ale na "dlhsie tury" ju tam posadim, nahadzem tam zase vsetky potrebno nepotrebne haraburdy a ide sa. A starsia na svojom bicykli.

evica17
25. máj 2023

ja si tiez pochvalujem, fajnotka, daju s akupit aj pre dve deti. len my ho nemame zatial ako prevazat, musime dokupit na auto niecvo kde ho zmestime, ale potom naplno vyuzijeme (z nasej dediny sa da jedna trasa, inak vsetko je po hlavnej ceste kde chodi mrte kamionov, s detmi sa bojime)

autor
25. máj 2023

@evica17 väčšinou sa dajú poskladať naplocho dúfam? Do auta by nemal byt problém že by nevošiel?

autor
25. máj 2023

Bývame na kopci. Ako jazdí cyklovozík dole kopcom?

jaga18
25. máj 2023

Mala som dvojmiestny croozer, maximálne sme ho využívali aj ako kočík aj ako cyklovozik. My sme mali dodávku, tam sme ho nosili, do klasického auta v žiadnom prípade nevošiel.

zafir01
25. máj 2023

Mame thule chariot cx a som spokojná. Využívam na beh aj cyklistiku. Je vhodný aj do terénu aj na cestu

zafir01
25. máj 2023

Dolu kopcom jazdí fajn. Skôr ide o to, za aký bicykel ho zapínas. Ja bývam tiež v kopcoch. Brzdy servisu jem častejšie, keďže brzdim väčšiu váhu

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zafir01
25. máj 2023

@magda15 aj my používame aj zadnú sedačku.. Výhoda vozíka je u nás, že bicyklujem aj v zime. Najmladšia mala 11 mesiacov. Pekne si vo vozíku pospala, bolo jej teplučko. A tiež keď prší, tak neoprsi.
A extrémne veľa veci sa nám do vozíka zmesti, takže nenosime ruksaky zbytočne ☺️

Na dlhšie cyklovylety určite odporúčam.
Na kratšie by som zvažovala len zadnú sedačku, deti majú odtiaľ lepsi výhľad. Sú akoby viac " v kontakte"

autor
25. máj 2023

@zafir01 máš skúsenosť s oboma naraz na jedinom bicykli? Myslím cyklosedačku zadnú a cyklovozík?

autor
25. máj 2023

@pribinak
@yanni
@yanni
@evica17
@zafir01
@magda15 fakt sa nezmestí cyklovozík do kladického auta?

Existujú aj bezúdržbové kolesá, bez dofukovania?

tinkavvv
25. máj 2023

Cyklovozik pre 1 dieta sa do priemerneho/stredneho auta zmesti - ak nemyslime nejake male yaris a podobne. Pripdne napis ake mas auto a poradime.
Mozes mat na biku aj sedacku a aj vozik. My sme napriklad mali vozik a aj follow me tyc, ked este dcera nevydrzala dlho na tyci.

zafir01
25. máj 2023

Do nášho sa v pohode zmestil.. Toyota avensis combi.. Pekne sa na plocho zloží

zafir01
25. máj 2023

Nie nemám, keďže starší ma 5 r. A tých 15 km odbicykluje sam. Myslím, že to už je dosť zahul ťahať aj po rovine... Ale teda nemožné to nie je. Len v kopcoch asi nič moc ak nemáš elektrický bike.

autor
25. máj 2023

@tinkavvv som ani netušila, že existuje taká tyč.

autor
25. máj 2023

@zafir01 musím to zvážiť, možno budeme používať len v rodnom meste kde nie sú také kopce a sú tam super cyklotrasy.

riamia91
26. máj 2023

Máme "kombi" a v pohode nám zložený cyklovozík vojde do auta. Máme 2-miestny, kupovaný tohto roku, Taxxi Elite 2. Využívame naplno takmer každý deň, či už ako cyklovozík alebo kočík a zatiaľ mu nemáme, čo vyknúť. Skvelá vec!

avicii18
26. máj 2023

Odkedy som videl jedného otecka ako v tom viezol decko smerom do Kvačianskej doliny tak som vďačný že za môjho detstva boli len sedačky so stupačkami.

yanni
26. máj 2023

zalezi ake mas auto a ci ho musis skladat. Mne by sa ho skladat nechcelo. Nam sa zmesit koplet dnu ale mame velke auto. Ale musism podotknut, v aute bol len jediny raz. Nemam vozik aby som ho vozila v aute. Ja mam vozik stale pripevneny na bike a dnu mi sedi dieta a ide sa. Co sa tyka kopcov, normalne ides dolu kopcom. Ved przdis. Musis mat dobry bike a dobre brzdy. Plus tam je vaha navyse, cize dlhsia brzdna draha. My sme ale nie v horach. A ani by som s tym po horach nejazdila. na to nie su tieto voziky stavane a to mame Thule, keden z najlepsich. My zijeme na rovine, to sa jazdi perfektne. Po horach sme "lozili" s detmi v nosici.

tinkavvv
26. máj 2023

@yanni tak nie kazdy byva tak, ze vie rovno s bikom vyrazit. My chodievame aj priamo z domu ale nejake "ine/krajsie" vylety ideme aj autom a potom bicyklami. Podla mna sa thule sklada super, robim to sama, kym muz naklada bicykle.
A odpruzeny croozer a thule zvladne aj hory - spevnene lesne cesty, sotoliny uplne s prehladom. Ostatne znacky nepoznam.

zafir01
26. máj 2023

@yanni
@tinkavvv tiež jazdíme z thuleckom po horách, je super odpružený, resp sa dá nastaviť aj manuálne podla zataze vozika. Bývam cez jeden kopec od Čičman pri PB. A cez horu do Čičman prejdeme po lesnej ceste. Ale na to samozrejme treba mať aj kondičku, jasne, že je to iné vozenie ako po asfalte.

riamia91
26. máj 2023

@yanni my sa vozime s detmi casto tu po okoli, ale napriklad dnes chceme ist na korcule, no neviem ist z domu, kedze sa potrebujem dostat na cyklotrasu. Od nas je ale strkpiesok, cize na bike ok, ale na korcule nie, proste Tanap 🤦‍♀️. Takisto ked idemr s cyklovozikom ako kocikom na dostupne turisticke trasy, vezieme si ho v aute.

@avicii18 to ze ty si videla nejakeho blbca, sice zalezi aj od toho, co si videla a ako si nastavena, neznamena, ze my detom v cyklovozikoch zamerne ublizujeme, je to omnoho bezpecnejsie pre ne. Kym v cyklosedacke ti moze dieta narusit rovnovahu, v cyklovoziku nie. Ale teda tazko vysvetlovat, ked niekto nema zaujem o buranie mytov a predsudkov. Navyse vsetkych carachy zbalim do cyklovozika a nemam ruksak na chrbte.

autor
26. máj 2023

@avicii18 tam je aj rovina nie?

autor
26. máj 2023

@riamia91 ide hlavne o ten zážitok pre deti si myslím. Súhlasím že sedačka na bicykel môže byť nebezpečnejšia a tiež neochráni dieťa proti vetru a dažďu.

autor
26. máj 2023

@yanni ktorý nosič odporúčaš podľa skúseností a na čo si dať pozor pri výbere? Ktorý vyšiel nechcela napríklad?

lulamx
26. máj 2023

mali sme vozik pred 15 rokmi, nebol taky vyber ako dnes, manzel si myslel, ze ho nevyuzijeme, takze sme kupili lacny dvojmiestny priamo od nemeckej rodinnej firmy, ktora ich vyrabala.
byvame na rovine, ale pojazdili sme aj jizerky, moravu, zahorie... kotucove brzdy vtedy este neboli uplne bezne, takze s veckovymi.
sedacku sme mali velmi dobru, pouzivali sme, kym sme mali len jedno dieta. ked sme mali 2 a vozik, sedacku sme uz nikdy nepouzili. vozik sme vyuzili aj na korcule. pouzivali sme ho cca 4 roky, od 3 m mladsieho dietata. starsie sa v nom vozilo ked malo 6 - 7 rokov a zdalo sa nam, ze na trailgatore zaspi. u nas to bola jedna z najrozumnejsich kup, co sa tyka veci pre deti.

evica17
27. máj 2023

my mame male auto, takze nam sa nezmesti. ale ano, da sa posklADAT naplochi, ak mas ok kufor zmestis ho

autor
27. máj 2023

Ako je to so stabilitou dvojmiestneho cyklovozíka ak tam sedí len jedno dajme tomu 4 ročné či 7 ročné dieťa?

zafir01
27. máj 2023

Osobne si myslím, že pre 7 ročne dieťa bude v akomkoľvek 2 miestnom cyklovoziku miesta veľmi málo. A ak sa nemýlim aj nosnosť vozíka aj s nabalenymi vecami je max okolo 40 kg.