Poznáte dobrého logopéda v Žiline?

sachala
19. júl 2011

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť ohľadom logopédie v Žiline. Mám 4 a pol ročného syna, ktorý nemá nejak závažný problém s rečou, ale momentálne sa snaží učiť R, a začal hovoriť zle L a mäkké spoluhlásky.Chcela by som sa vyhnúť tomu, aby si to zle osvojil. Len neviem ako je to s logopédiou v Žiline. Neviete mi , prosím poradiť? Ďakujem

mamabiba
21. júl 2011

@sachala ak ti chodí do škôlky, tak počkaj na september a oni ti tam určite poradia, či je to problém pre logopéda a ak áno aj ti povedia kam máš ísť

sachala
autor
22. júl 2011

dakujem za radu 🙂

adus123
2. aug 2011

@sachala ...a detska lekarka Vam nevie poradit? Ja by som so synom tiez chcela ist k logopedicke, aj som sa pytala detskej lekarky, ci by nas tam neposlala a povedala mi, ze ked bude mat maly 4 roky. Tie bude mat teraz v auguste, tak potom nas dufam uz detska odporuci.

helimama
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adus123
10. aug 2011

@helimama ...a ako sa vola ta na Vlcincoch? Od kedy ste zacali chodit na logopediu?

helimama
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adus123
12. aug 2011

@helimama ..dakujem.... 🙂

sachala
autor
13. aug 2011

dakujem vam, ta na vlkoch by bola fajn,aspon by sme to mali blizko.

roo
23. aug 2011

Je to PaeDr. Hanzelová 😉 Aj my k nej budeme chodiť.
Ja som teraz kúpila knižku Hovorníček od Daniela Heviera. Sú tam špeci básničky na cvičenie jazýčka. A pekné ilustrácie, vcelku zaujímavá knižka. http://www.martinus.sk/?uItem=96624

roo
23. aug 2011

Uff, tak este raz a spravne: PaedDr. 😀

odrik
23. aug 2011

Ahooojte babulky, skoda, ze ste zo Ziliny, som klinicka logopedka v Hlohovci 🙂 !!! Prepacte, pisem si v inych, smutnejsich, temach, ale nedalo mi urobit kuk, ked som uvidela v nazve temicky slovo logopedia 🙂 !!! Tak vela stastia, nech Vase deturence cim skor nadherne a cisto rozpravaju!!! A keby cokolvek, som tu 🙂 !!!

roo
24. aug 2011

@odrik Vdaka a Tebe vela stastia 😉

adus123
12. sep 2011

Ahojte, dnes som sa objednala k PaedDr. Hanzelovej na Vlcincoch. Ake s nou mate skusenosti? Je dobre? Mila k detom, trpezliva? Dakujem za kazde hodnotenie. 🙂

tutitu
11. júl 2012

ahojte, znova otváram túto tému.. Tak ktorá je dobrá??? 🙂

veve7
10. júl 2014

ahojte, dufam, ze este niekto chodite s detmi k logopedicke, mate niekto nazor na Mgr. Hnidkovu v nemocnici...diky

liborcvacho
15. okt 2014

na vlkoch to je otras pristup

maruska223
20. okt 2014

Prosim Vas, treba odporucanie detskej lekarky ked idem ku logopedicke,?

maryem
3. nov 2014

Ak sme chodili k jednej logopedicke a uz rok sme tam neboli-z mojej viny :(.. Kebyze chcem prestupit k inej, treba to ohlasit tej pred tym, alebo len sa ohlasim u inej? Dakujem.

orlik4
14. nov 2014

no co, baby, nikto nema skusenosti s logopedickami v Ziline? aj mna by to zaujimalo... ktora je dobra???

pepi123
10. dec 2014

Ahojte, ja som chodila tento rok s dcerou na vlcince k paedDr. Hanzelova. Mala 4 roky, ked sme tam sli prvy krat. Nevedela rozpravat č,š,c,s,ž .. sykavky. Na prve sedenie treba kartu a odporucanie od detskej lekarky. Stretnutia prebiehali cca kazdych 5 - 6 tyzdnov. Ides na dohodnutu hodinu a vobec necakas 🙂 max. do 10 min a bez poplatku za objednanie na termin. Dcere to pomohlo po 6 mesiacoch uz rozprava pekne cisto.
Doktorka vam ukaze spravnu techniku reci (ako davat jazyk), ale myslim ze ostatne je uz na nas ako budeme s detickami doma trenovat, lebo bez toho to nejde. My sme trenovali hravou formou. Odporucam pracovny zosit Logopedicke malovanky ( od 4-7 rokov) - autor Ivana Novotna.

sofi07
14. dec 2014

Tiez som chodila s dcerou k Dr. Hanzelovej, ale chodila tam nerada, navstevy boli cca raz za mesiac-dva. Pani Dr. pracovala skor takym sposobom drilu zameraneho na techniku, co moju dceru absolutne nebavilo, po 2 minutach uz chcela ist domov, doma tiez nechela trenovat. Hlasku L sa naucila u nej, no R stale neprichadzalo, mala uz takmer 6 rokov. Bola som z toho velmi nestastna a tak som sa na radu kamosky rozhodla lekarku zmenit, vybrala som si sukromnu specialnu poradnu. To ste mali vidiet tu zmenu! Chodili sme tam 3x do tyzdna, dcera logopedicku zboznovala, najradsej by tam chodila kazdy den. Pracovala uplne inou metodou ako predchadzajuca lekarka. Celych 30minut sa s nou hrala rozne hry, lozila tam po takom tuneli a nosila slovicka na papieri z jednej strany na druhu, na tablete hrali pexeso, kazdu odkrytu kartu musela pomenovat atd. Nechcela som tomu uverit, ale za dva tyzdne-po 5 navstevach- som z jej ust pocula vytuzene R! Stalo to nejake peniaze, nie som si ista, tusim ta polhodinku cca 6 eur, nie som si ista (bolo to v lete), ale rozhodne to za to stalo. 🙂

katapl
26. jan 2015

@sofi07 prosím nemohla by si nám dať kontakt. Mám doma dcérku, ktorá nevie R a ani s L to nie je úplne super. Veľmi by si mi tým pomohla.

sofi07
26. jan 2015

@katapl tu maju stranku http://www.scsppza.sk/contact.html, volala sa Zuzka, priezvisko uz neviem, ale bola fakt uzasna, drztim palce

katapl
27. jan 2015

@sofi07 Ďakujem veľmi pekne.

adrianaza
24. mar 2015

@sofi07 dobry, teraz som tam volala a je to 15 eur! To je teda riadne vela..

sofi07
24. mar 2015

15 eur za pol hodinu??urcite to tolko nebolo, to je riadna palka..
@adrianaza

womankc
24. mar 2015

Ahojte, ja som s detičkami chodila k logopédke Mgr. Remišovej , je vyštudovaná klinická logopedička to jedna milá úžasná pani trpezlivá, jediné čo bola nevýhoda , že sme u nej dlhšie čakali, lebo sa zvykne venovať aj nadrámec . Ale vrelo ju odporúčam. Poradí aj z oblasti psychológie detskej , na veľa vecí upozorní , pomôže . Stále sa v tomto smere samovzdeláva , teraz má sídlo dole na Bratislavkej oproti starej poliklinike čo boli ubytovne, ulica od Hurbanovej, prichádza sa tade k poliklinike presnú adresu neviem , je to prostredná vysoká budova na prízemí je optika .

womankc
24. mar 2015

@sofi07 áno sú to také ceny, ponúkali aj mne tieto služby tam , vtedy za 10E, ale ja som to ešte nechala tak , no rozprávala som sa s mamičkami , ktoré to absolvovali a boli nadmieru spokojné a ešte je nová škôlka v Mojšovej Lúčke práve špecializovaná pre detičky s takýmito poruchami a tiež tam ponúkajú logopedické sedenia a tiež tuším za takú cenu , už si to nepamätám , vedie to jedna moja susedka, ja osobne som to poradila maminke , čo mal jej synček veľké rečové problémy a nadmieru boli spokojní. Že rozdiel v porovnaní s normálnymi logopédkami ,asi je to aj intenzívnejšie .

womankc
24. mar 2015

tu je kontakt http://www.e-vuc.sk/mgr.-jana-remisova-ambulanc..., mala aj tel. číslo predtým, to už nemám a tu ho vedené nemá , tak asi len osobne objednať

adrianaza
24. mar 2015

@sofi07 to teda je, a ze maju velmi vela deti. Tak asi je zaujem tak sli s cenami hore. Pani, ale ktora mamicka si toto dovoli? A ked ste vraveli ze ste tam boli 3x za tyzden , tak teda to neviem...

@womankc prosim a ta v tej Mojsovej Lucke berie len deti co tam chodia do skolky ci aj ine? a neviete nahodou "ordinacne hodiny"? mne to strasne prave toto nevyhovuje ze logopedicky zacinaju az o 8 alebo sa caka strasne dlho. Keby mal clovek len ich raz za mesiac nepoviem, ale ked ma niekto vela doktorov tak to sa neda takto a chodit este do roboty...ach jo ☹