Výber financií z banky

3petka
25. feb 2022

Ahojte, chcem sa informovať. Chceme kúpiť pozemok a tým pádom si chceme na to vybrať financie z banky, ktoré sú naše našetrené. Banka odo mňa chce kúpno-predajnú zmluvu, aby vraj mala výber niečim podložený. No zmluvu budem mať až keď pôjdeme k notárovi (teraz mám len náhľad aby som si vedela pozrieť ako vyzerá) a tam pred notárom zmluvu podpíšeme a peniaze vyplatíme.
Môžu odo mňa niečo také požadovať?

ejsanps
25. feb 2022

@3petka ahoj neviem jak to je teraz,ale je to podľa mňa hlúposť že majú také pravidlá teda zákon, tu to tvoje vlastné peniaze našetrené ,ich by nemalo zaujímať načo tie peniaze pouzijes,to nieje pôžička,ale tvoje vlastné financie nasporené.

tri
25. feb 2022

neviem o tom, že by sa niečim doklaldoval výber vlastných našetrených finančných prostriedkov....

3petka
autor
25. feb 2022

aj som si myslela, že len skúša. Normálne jej poviem že ešte nemám a uvidím...

jess_y
25. feb 2022

Tiež mi to príde ako hovadina.. Šak sú to TVOJE peniaze týmpádom banku je do toho prd makový, kam ich ideš investovať/minúť/čo s nimi budeš robiť. Akurát tak väčší výber treba vopred nahlásiť, ale žeby si im musela dokladovať, kam tie peniaze dáš..tak to e-e

3petka
autor
25. feb 2022

@jess_y Veď to som bola práve dnes spraviť, a toto mi zadrela, no nakoniec sme sa s majiteľmi takto dohodli, že sa to všetko spraví pred notárom. Že nebude žiadna zmluva o budúcej alebo predkupná a podobne lebo za to všetko musia platiť

e1i
25. feb 2022

@3petka nad 10 000 mozu ziadat dokladovanie. Vybrala by som na viac krat 9999 a nemusis nic

alenah31
25. feb 2022

@e1i @3petka vyberala som 14.000 €, jediné čo som musela urobiť je 2 dni dopredu nahlásiť výber, lebo banka môže bez oznámenia vopred dať len do sumy 5.000€. To prečo peniaze vyberám sa ma napr. vôbec nepýtali.

e1i
25. feb 2022

@alenah31 ano ale mozu sa spytat. Aj cez hranice by sa nemalo prevazat viac ako 10 000 v hotovosti

lienka.7
25. feb 2022

@3petka hlúposť. Nema ich co zaujímať co si ideš robiť s vlastnými peniazmi. Nahlas si vyber (ak chceš vyššiu sumu), prídi a vyber. Inak ktorá je to banka?

sivana09
25. feb 2022

jasne ze to nie je blbost. za prve je blbost platit v hotovosti - existuju limity pre platbu v hotovosti 5/15tisic podla toho do ktorej kategorie tvoja platba spada. banka ma vybery hotovosti nad 10tisic moznost presetrovat a mozu vyzadovat, aby si to nahlasila vopred...
kto to kde videl, aby clovek za nehnutelnosti platil v hotovosti? ved normalne zaplat prevodom

3petka
autor
25. feb 2022

my máme do 10000 bez oznámenia a viac musím oznamovať, ale doklad načo?
Vysvetlím jej čo je vo veci a podla toho sa zariadim tak budem pár dní chodiť vyťahovať 🙂

alenah31
25. feb 2022

@e1i to platilo kedysi s tým vývozom - aby ľudia nemenili ČS koruny za valuty, o € sa to nikde nepísalo. Ja si môžem zo SK napr. do PL zo sebou vziať hotovosť akú chcem - sme v šengene. Čo sa týka výberu z vlastného účtu banka nemá právo na informácie prečo tak robíš. Opýtať sa môže - rovnako jej slušne môžem odpovedať, že ju to nemusí trápiť.

3petka
autor
25. feb 2022

@lienka.7 unicredit, už dávno od nich chceme odísť ale mám málo času na takéto vybavovačky

alenah31
25. feb 2022

@3petka presne tak - iba oznamuješ, výšku jednovýberu má každá banka inú - nad ten limit vopred oznamuješ. Ale dokladovať nemusíš - sťažovala by som sa.

3petka
autor
25. feb 2022

Ďakujem baby, však mne to problém nejaký nerobí jej dať doklad nech sa s ním zadrhne ale nebudem ho proste mať keď budem vyberať tie peniaze. Dám vedeiť ako v pondelok dopadnem

lienka.7
25. feb 2022

@3petka nahlas si vyber. Bodka. Žiadny doklad im predkladať nie si povinná.

simca06022011
25. feb 2022

Otazne je naco potrebuje o tom papier, bezne vyberam a vkladam vyssie sumy. Bankami sa kontroluju tie nad 10t. Cize napr. ked sa mi nechce s nimi natahovat, povytahujem to na viackrat z bankomatu. Alebo v hotovosti na pobocke. Kedze su tieto nadlimitne vybery kotnrolovane, dovod a povod si vzdy pytaju, vyplnovali so mnou uz raz aj nejky formular, ale teda doklad nechceli. Povedala si jej , ze zmluvu dostatnes az ked sa vyplati a podpise? jedine co som nasla, ze moze banka nepovolit vyber ak ma pocit, ze ide o trestnu cinnost.
A inak ked chces ist prec, chod... to su naozaj "rychle vybavovacky", otvoris novy ucet, teraz uz aj online, preposles peniaze.. a do unicreditu zbehnes zrusit ucet... to je vsetko 🙂
Som zvedava ako dopadnete, drzim palce 🙂

dkethe
25. feb 2022

Transakcie cash mozes robit len do 10k. Cize teoreticky ak vyberas nad 10, moze ich zaujimat na co 🤔 lebo ved standardny postup je taky, ze nehnutelnosti sa platia po podpisani zmluvy prevodom z uctu kupujuceho na ucet predavajuceho

simca06022011
25. feb 2022

@dkethe fyzicke osoby maju obmedzenie platieb v hotovosti 15t, pravnicke/podnikatelia 5t. Ale v banke su kontrolovane uz tie 10t aj vklady aj vybery.

ivkazba
25. feb 2022

Fakt nechápem, koľko kecov tu dokážu napísať ľudia, ktorí evidentne nevedia. Takže @3petka pri výbere vôbec nie je potrebné, aby banka zisťovala, na aký účel peniaze potrebuješ. Nie si povinná im túto informáciu poskytnúť. Kontrolujú sa vklady v hotovosti a tam neplatí žiadnych 10 000, ktoré tu boli spomenuté viac krát. Je to ako píše Simca, pri fyzických osobách 15000 a ako píšem, banka je povinná zisťovať pôvod peňazí iba pri vklade v hotovosti. Na pobočke v banke povedz, že neexistuje žiadny zákon, podľa ktorého by mali zisťovať, z akého dôvodu peniaze vyberáš. Riadila som pobočky dlhé roky.

mogaa
25. feb 2022

@3petka môžu....nad určitú sumu sa musí zdokladovať že nejde pranie špinavých penazí

66simonka66
25. feb 2022

Presne toto nám urobila UniCredit bank, chceli sme vybrať 15000€ na auto a odmietli nám dať hotovosť, vraj musíme zdokladovať zmluvu, problém bol v tom že sme išli viac ako 100km pozrieť auto (ojazdené) takže zmluva sa vypisovala až na mieste. No katastrofa. Tak som šla vybrať jeden deň 9999€ a na druhý deň zvyšok. Do 10000€ sa nemusí dokladovať nič, len treba nahlásiť výber.

66simonka66
25. feb 2022

@ivkazba ja som sa tiež v banke hádala, dokonca prišla aj riaditeľka ale hotovosť nám aj tak nedali.

adriannasvk
25. feb 2022

To im uz dobre j.be v UniCredit....my max ohlasime,ze chceme vybrat viac ako 10 tis a hotovo...

66simonka66
25. feb 2022

@ivkazba keď im človek peniaze dáva tak berú a sľubujú kadečo ale keď si chce človek vybrať robia problémy. Teraz sme vo VÚB a žiaden problém nemáme ale UniCredit bola najhoršia banka v tomto.

3petka
autor
25. feb 2022

@simca06022011 Pôvodny plan bol že dnes dam zálohu a spravy sa nejaká zmluva o budúcej zmluve ale majitelia si to rozmysleli, že sa vyplatí všetko pri kúpnej zmluve a jej podpisovaní či ako... Tak preto sa informujem že čo teraz.

3petka
autor
25. feb 2022

No som zvedavá, v najhoršom budem pár dní chodiť na návštevu k nim a potom zrušíme všetky účty...

adriannasvk
25. feb 2022

@3petka ono to nie je komplikovane,prides iba do banky,do ktorej chces prestupit,podpises papiere a prechod uz oni zariadia. Drzim palce