Vrátenie peňazí za nájom

helus888
22. jan 2022

Zdravím. Tak chcem sa opýtať keď som platila dopredu nájom, + zábezpeka na ktorej sme sa dohodli že je nevratna. Ide o to že som si našla nový byt. Skôr ako sme podpísali zmluvu, teda deň pred tým som platila nájom v starom byte . Tým som si nájom predplatila na február. Takže zo zábezpeky, sa mi ráta že do 19 marca môžem byť v byte. Ale chcem odísť už 1.2. Je možné že mi majiteľ vráti peniaze ktoré som si predplatila za február?

ivkazba
22. jan 2022

@helus888 máš nejakú výpovednú dobu v zmluve? Že odídeš skôr je tvoje rozhodnutie, takže je na dobrej vôli majiteľa, či ti niečo vráti.

patka06
22. jan 2022

@helus888 myslím, že ti nevráti nájomné, pretože máš v starom byte zmluvu a nemôžeš len tak odísť kedy chceš

helus888
autor
22. jan 2022

@ivkazba no ono je to tak že ja mám zaplatene na celý február. A lehota sa ráta od marca z tej zábezpeky. Lenže ja tu uz vo februári bývať nechcem . Tým pádom ked mi vráti peniaze za február ja mám nárok zo zábezpeky bývať ešte do 19.3

helus888
autor
22. jan 2022

@patka06 áno ale ja po nom nechcem zábezpeku. Ja chcem tie peniaze ktoré som zaplatila za február

liv1
22. jan 2022

Je to len a len na majitelovi. Ja keby najdem za teba nahradu do 1.2., tak vratim zalohu. Ak by som nenasla, tak vratila by som len alikvotnu ciastku kym by sa neprenajal. Vypovedna je vacsinou v zmluvach mesiac dva, aby prenajimatel mal dost casu najst noveho najomnika. Ale mozno ti to majitel vrati bez ohladu na to… treba sa len slusne opytat

veronikaszabova
22. jan 2022

@helus888 pochybujem, ze ti nieco vrati. Prejdi si poriadne zmluvu, co tam mas pisane o ukonceni najmu.

sapetka
22. jan 2022

@helus888 zalezi id vypovednej doby ci mas mesiac alebi dva mesiace v zmluve.ak mas dva mesiace tak ti peniaze nemusi vratit. A nechapem preco mate dohodnute ze zabezpeka sa nevrati to je akoze depozit?

helus888
autor
22. jan 2022

@liv1 však ano ja ale nechcem tu zálohu chápete ma? Lebo podľa lehoty mám nárok bývať do 19 marca. Lenže keď odídem vo februári. Musí mi vrátiť peniaze co som mu zaplatila za február

helus888
autor
22. jan 2022

@sapetka mám mesačnu lehotu.prave preto chcem peniaze za február. Áno to bol depozít

liv1
22. jan 2022

@helus888 no nemusi. Zalezi co je v zmluve. Zabezpeka je len v pripade nejakeho problemu v byte, keby sa nieco znicilo atd. Teoreticky ak by bola zabezpeka vo vyske najmu, tak mas akoby prenajate do 19. februara a mesiac by mu mohol stacit najst niekoho noveho. Ale aj tak, vsetko zalezi od zmluvy. A nepovedala si nam o nej vobec nic, takze toto co ti piseme su iba dohady 😉

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
helus888
autor
22. jan 2022

@liv1 no nepochopili ste ma . Mám mesačnu výpovednú lehotu. Ktorá sa mi zacina rátať od 1.marca .lenze keby mu ja nezaplatim nájom 20.1.tento mesiac , výpovedná lehota by sa začala rátať od 1.2. A to na celý mesiac. Ja chcem od neho peniaze ktoré som zbytočné zaplatila za február ktorý tu už bývať nechcem

ivkazba
22. jan 2022

@helus888 a kedy si dala výpoveď? Ak máš mesačnú a končí ti 28.2. tak je jedno, že ty už tam nechceš bývať. Nájom za február si v takom prípade povinná zaplatiť.

ivkazba
22. jan 2022

@helus888 odpovedz kedy si dala výpoveď?

helus888
autor
22. jan 2022

@viestta No vypovedna sa mi ráta od 1.3. V prípade že mi vráti peniaze za február, sa mi začne rátať od 1.2 .lebo som mu zaplatila za február ktorý tu už bývať nechcem

ivkazba
22. jan 2022

@helus888 aké že zbytočne si zaplatila za február? Ak si nedala výpoveď v decembri a teda tí nekončí výpovedná lehota 31.1. tak si POVINNÁ zaplatiť za február či tam budeš alebo nebudeš bývať.

helus888
autor
22. jan 2022

@ivkazba včera som dala výpoveď. Tým pádom by sa mi mala rátať od 1.2 . Lenže ja som mu zaplatila ešte za celý február

helus888
autor
22. jan 2022

@ivkazba lenže ja neplatim nájom mesiac za mesiac. Ja si nájom predplacam

ivkazba
22. jan 2022

@helus888 akože sa ti výpoved ráta od marca? To je blbosť. Ak máš v zmluve mesačnú výpoveď a dala si ju teraz v januári, tak začína ti 1.2. a končí 28.2.

samanta44
22. jan 2022

@helus888 ty nechápeš to je tvoj problém že si zaplatila a už nechceš tam byť .to keby každý tak robil pochybujem že ti vráti peniaze pretože tak na rychlo nikoho nezozenie atď

liv1
22. jan 2022

@helus888 ak mas vypovednu nesiac, mal by ti vratit depozit. Nie mesacny najom

patka06
22. jan 2022

@helus888 nebudeš tam bývať ..ale môžeš, nikto ti nebráni .. ešte raz nemusí ti vrátiť nič

ivkazba
22. jan 2022

@helus888 predplacas si vopred. Okej. V tom prípade si povinná platiť za február. Ak ďalšie obdobie začína až v marci. Je tvoj problém že vo februári tam už bývať nechceš. Nájom za február si povinná zaplatiť.

ivkazba
22. jan 2022

@helus888 proste musíš sa riadiť zmluvou. Že tebe v tejto chvíli tá zmluva nevyhovuje, je tvoj problém. Si povinná ju dodržať.

liv1
22. jan 2022

@helus888 to ti hovorim ako prenajimatel. Ak je mesacna vypovedna co plati od 1.3. , najom za februar tym padom zaplatit musis. Je jedno co ty chces ci nechces, jednoducho vracia sa depozit. Vacsinou pri odubytovani, ale prenajimatel a najomnca sa mozu dohodnut, ze sa depozit vyuzije ako posledna platba za najom, ak je depozit rovny vyske najmu.

samanta44
22. jan 2022

@helus888 okrem toho on peniaze dostal a jemu je jedno či tam si alebo nie byt prenajíma kôli peniazom a nie súcitu

liv1
22. jan 2022

@helus888 takze budem sa opakovat, ak mas mesacnu vypovednu, prenajimatel je povinny vratit len depozit. Ak je to ustretovy prenajimatel, zacne si najomcu hladat hned a ak najde, v dobrom umysle ti moze vratit alikvotnu ciastku. Ale nemusi. Mate zmluvu vy vobec?

liv1
22. jan 2022

@helus888 sorry vypovedna mesacna sa pocita od 1.2. preklep, ostatne vsetko plati

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liv1
22. jan 2022

@viestta mohlo by byt 19., keby tak boli dohodnuti v zmluve. Ale nie su…