V koľkých rokoch ste si založili 2. pilier?

2. mar 2024

V koľkých rokoch ste si založili 2pilier?

janai1
2. mar 2024

v 19.

wishes
2. mar 2024

23

zuzkaa1991
2. mar 2024

Ked som sa zamestnala na tpp hned ;) takze okolo 20r

jaaankaaaa
2. mar 2024

Okolo 21 - 22 nepamätám si presne😀

petteri
2. mar 2024

Ja až v 30

mikadooo
2. mar 2024

Ako som začala pracovať. 23 tuším to bolo.

kikushaa
2. mar 2024

Ja mam 39 a idem vstupit, furt sa to menilo a nikdy sa tam nedalo vstupit dodatocne, a teraz som zistila ze sa este da. Radsej neskoro ako nikdy 🤣🥹

alexandraas
2. mar 2024

21

zuzulka558
2. mar 2024

Nemám 2.pilier stále s tým niečo špekulujú alebo ci ho už mám automaticky aj to vymýšľali neviem

zuzuliennka1
2. mar 2024

22

autor
2. mar 2024

@zuzulka558 no presne

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
valer88
2. mar 2024

V 19. A kto nemá 2. pilier má finančnú gramotnosť a vedomosti o dôchodcovskom systéme na SK veľmi nízko, lebo ináč si to ani neviem vysvetliť. A komu je to už totálne jedno, že ani nevie či ho má, žije fakt iba pre danú chvíľu a radšej než aby videl peniaze na svojom učte, ich radšej zverí sociálke. :D každý už podľa svojho uváženia.

jarka_black
2. mar 2024

@zuzulka558 Ľahko overíte v Sociálnej poisťovni.

alex666
2. mar 2024

@kikushaa Uf som rada, ze je tu niekto taky. Ja som si ho zalozila v 35 🙊

kikushaa
2. mar 2024

@alex666 no volby ma presvedcili, ze tu uz dobre nebude, takze je nacase dat tomuto statu co najmenej vramci moznosti 🥴🥹🤣

lenkahvh
2. mar 2024

@valer88 nielen finančná gramotnosť, ale aj rozum niekde absentuje úplne🙂

zuzulka558
2. mar 2024

@lenkahvh ešteže u mňa nie, zo spoločného príjmu chvalabohu vieme polovicu ušetriť každý mesiac,,, 2.pilier no neviem raz brat mal 200 eur vložených a 400 stratu 🤷‍♀️. Stále s tým vymýšľajú ako s tým vybabrať

dominikamacakova
2. mar 2024

Keď som mala 18 a absolútne som netušila čo robím. Iba mi to ponúkla pani v banke a ja som povedala ano 🙈

zuzuliennka1
3. mar 2024

@valer88 a napr. toto by sa malo vyucovat na skolach - financna gramotnost, namiesto memorovania zaciatku a konca prvej svetovej vojny a kto v nej vyhral. To si dnes vygoogli aj 7rocne dieta.

kikavadi
3. mar 2024

Ja som mala 34

zuzulka558
3. mar 2024

@kikavadi tak vidím ze mam čas 🤣 robím 3 dni v týždni moc by som tam nemala 🤣

jarka_black
3. mar 2024

@zuzulka558 Najviac sa zhodnotí to prvé euro, lebo tam bude najdlhšie.
Porovnanie: Na dosiahnutie rovnakej sumy pri vstupe na dôchodok musí 45-ročný človek vkladať mesačne 11x viac ako 20-ročný.

zuzulka558
3. mar 2024

@jarka_black budem mat 34 preto som napísala no stres pre mňa koľkí si tak dali,,ved teraz tam znížili nejaké percenta ak dávaš rodičom ten príspevok, nespravodlivé je to ze to platí aj pre toho co rodičom nedáva

jarka_black
3. mar 2024

@zuzulka558 Však nehovorím že vstúpiť neskôr je zle... Len aby sme nepodceňovali silu tých drobných peňazí na začiatku.

zuzulka558
3. mar 2024

@jarka_black do 45 plánujem len sledujem co ešte budú títo vymýšľať s tým,, chcela som minulý rok no keď to znížili lebo rodičovský dôchodok nechávam to tak,, a ešte som hovorila na začiatku minulého roka ze rodičovský dôchodok nebude len tak siahnu na druhý pilier bola som na posmech tu

jarka_black
3. mar 2024

@zuzulka558 vstúpiť sa dá len do nedovŕšených 40

Myslím si, že fico znova otvorí 2. pilier, čo pri jeho demagogickych schopnostiach ľudí presvedčí, aby vystúpili a len tak darovali štátu úspory. Slobodne. Zopár stoviek miliónov z toho kvapne.

zuzulka558
3. mar 2024

@jarka_black píšeš za mňa môj názor 🥰

martinmmartin
3. mar 2024

@zuzuliennka1 nemozes vyucovat financnu gramotnost na skolach nikdy nikde a za ziadnych okolnosti.
System potrebuje armadu trudov co su ochotny dobrovolne a konzistentne robit zle rozhodnutia inak by sa zrutil. Nemoze byt kazdy bohaty dochodca , tolko prostriedkov v spolocnosti proste neexistuje. Ja hovorim ze vdaka bohu za financnu negramotnost vacsiny lebo ten co dokaze system prekuknut tak z neho moze tazit ale iba ked je v mensine.

zuzuliennka1
3. mar 2024

@martinmmartin ale mozes, na vysokych minimalne. Potom ludia placu nad “investovanymi” peniazmi kadetade, ale zhodnotit si vlastne prostriedky v 2. pilieri, to uz nie
a to nehovorim o tom, ze ludia nevedia bezne hospodarit s peniazmi v domacnostiach, aj tu xy diskusii.. nejde len o to, co pises ty, ale o zakladne znalosti, ktore ani len tie vela ludi nema