Úver na auto

sabina789898
31. okt 2021

Ahojte chcela by som počuť váš názor. Chceli by sme si s priateľom zobrať úver do 20 000. Chceme to na auto. Obaja pracujeme sme po skúšobnej dobe. Môj čistý príjem je od 750 do 850€ cca.. priateľ mal už aj 950€ ale inak okolo 850€ záleží od okolnosti či robíme aj počas víkendu atd.. Je šanca že nám tento úver dajú? Ak áno koľko asi by bola mesačná splátka (čo najmenšia) .. ďakujem vopred za odpovede

marci77
31. okt 2021

Ja iba taka pripomienka, ze brat si uver na auto, je asi najhorsia investicia....asi chcete kupovat nove, ale to auto do 2-4rokov bude mat polovicnu hodnotu

ked auto, ja by som skor popozerala nejake osvedcene znacky v bazaroch, napr. my mame velmi dobru skusenost so znackou suzuki, ma uz cez 200.000km a neboli s nim ziadne problemy, co sa oprav tyka

sabina789898
autor
31. okt 2021

@marci77 chceme z aaa auto videli sme tam krásnu audi po ktorej uz dlho obaja tuzime no neviem či nám dajú úver .. priateľ nemá žiadne pôžičky ja mám iba telefon na splátky inak tiež nič

petka1402
31. okt 2021

@sabina789898 z aaaauto by som nevzala ani bicykel, faakt najhoršie co môže byť, premyslite si to ešte, pripadne pri kúpe berte si sebou mechanika alebo niekto kto sa vyzná, lebo tam neskutočne o*ebuju

veronice
31. okt 2021

@sabina789898 suhlasim s prispevkom vysie. Na AAA velky pozor. Na nete najdes mnozstvo nie moc lichotivych recenzii na tento bazar...

sabina789898
autor
31. okt 2021

@petka1402 to naozaj? :/ my mame už odtiaľ jedno auto kúpené doteraz ho používame a neboli s ním žiadne problémy tak som prekvapená že takéto ohlasy sú na nich každopádne ďakujem za info

luccija
31. okt 2021

@sabina789898 tak to berte vyšší úver, lebo sa nedoplatite za servis či náhradné diely na Audi
Kúpila by som si inú značku.Byvanie máte?

nina255
31. okt 2021

@sabina789898 tak ako pisu vyssie, uver na auto ? Taku blbost by som nespravila… nic v zlom ale byvat mate kde ? Darmo budes mat super Audinu ked za par rokov budes chciet riesit byvanie a pomaly ti ani uver nedaju kvoli autu..

Neviem ci vies ale auto rokmi straca na hodnote,pises ze chcete co najmensie splatky to chcete splacat dokedy? Uz na aute pomaly ani jazdit nebudete po rokoch alebo sa nedajboze nieco stane s nim ale uver budete splacat stale.. ja by som sa zakryvala takou perinou na aku mam… chcem auto? Tak si nasetrim alebo si kupim take na ake mam.. co budete robit ked sa vam nedajboze audina pokazi nahradne diely tiez niecu sranda do takych aut, nehovorim o tankovani a spotrebe…

marci77
31. okt 2021

@sabina789898 velky pozor na AAA
ale mozete ist pred kupou do hociakeho servisu, ktory si vyberiete .....a dajte auto pozriet technikovi .....
muz tiez raz tak nieco vybral .....aj v servise ho bol dat pozriet a cestou naspat sa rozsvietila kontrolka motora ......bola to mazda .......nastastie

sissy27
31. okt 2021

@sabina789898 v prvom rade - kto chce mať opičku, musim mať aj na banány 🤷‍♀️ Platy nič extra, z toho budete splácať drahý úver, bývanie, jedlo a ešte budete musieť tankovať (minimálne 100€ mesačne ), zaplatiť poistky a prvá návšteva servisu vás položí. A keď túžite po aute z AAA tak v tom servise budete veľmi skoro, často a lacné to nebude.
Na vašom mieste si
1. Vyberiem iný autobazár
2. Vyberiem iné auto
3. Vezmem lekcie finančnej gramotnosti

petka1402
31. okt 2021

@sabina789898 fakt určite nie áčko, prípad zpred mesiaca co kamoška ci nedala poradiť a už ľutuje a to není jediná co poznam, precitaj si co to tu píšu a premysli si kúpu

sabina789898
autor
31. okt 2021

@petka1402 ale veď pri kúpe dostala zmluvu atd nedá sa ísť reklamovať ? Ak ide o chybu ktorú nemohla ona spôsobiť .. inak ešte na na internete je stránka že sa dajú pozrieť km či niesu stočene a či bolo auto burane tak určite by sme Toto najprv spravili pred kupou ale pozerám už inde ako v acku

sabina789898
autor
31. okt 2021

@nina255 keby nemám kde bývať riešim v prvom rade to a nie auto !

liviaantolova26
1. nov 2021

@sabina789898 ja ti určite odporucam lízingovú spoločnosť v ba pokúsim sa zajtra zistiť názov predávajú autá rôznych značiek asi aj Audi sú to 1-2 ročne autá manažérske alebo predvádzacie s malo kilometrami ,vynikajúcom stave a za super ceny tak isto ti nastavia finančne splácanie najlepšie ako vám vyhovuje ale úver na auto neviem či by som brala a fakt Audi je veľmi drahá na opravu aj prevádzkovanie a ešte autá sú vecsinou ešte v záruke preto chodich na kontroly do originál servisou ale za úplne iné ceny ako normálne

liviaantolova26
1. nov 2021

@sabina789898 a daj pozor teraz používané autá išli veľmi hore dostávajú sa skoro na ceny nový keďže na nové sa dlho čaká ja som 6 mesiacov čakala

c_est_la_vie
1. nov 2021

@sabina789898 dobre ti radia baby 🙂.
Pokiaľ ide o autá-premiove značky jazdenky sú zväčša vz dovozu z Nemecka, kde boli nedávno záplavy. Tak aby vám neodišla elektronika.

Treba rátať s 1000 ročne na servis. Môj muž tak kúpil Subaru pred pár rokmi. A rok čo rok tisícka padla v servise ( a to je oproti Audi lacnejšie auto). Pretože narozdiel od škody a VW, náhradné diely nezoženiete a musíte kupovať nové. K tomu havarijka a PZP, ďalšia tisicka ročne k leasingu. A bez havarijky by som sa veru bála šoférovať auto za 20 000, prípadne ho odparkovať pred panelákom bez poistenia krádeže. Nejaký dobrý bezpečnostný systém-500 eur. Prepis značiek, ďalšie poplatky ( my sme si nedávno dávali doviesť auto na SR a iné pálky to boli).
K tomu treba jesť, bývať, šatit sa. Naozaj by som si to rozmyslela. Takto to máte na hrane s platmi. Možno budeš chcieť ísť o pár rokov na materskú, alebo svadbu, alebo prídete o prácu...

fleur1111
1. nov 2021

@sabina789898 z AAA auto nikdy! A pri vašich platoch by som si rozmyslela aj značku. Dobre ti radia vyššie.

amelie2017
1. nov 2021

Dufam, ze vam ho nedaju. Strasnu blbost sa chystate urobit. Jazdene auto na pozicku za 20 000🤦‍♀️ plus teda uroky, pekne ho preplatite.

annamalaga
1. nov 2021

Ahoj. Aký model Audi chcete kúpiť ? Mohla by si pridať inzerát , ktorý pozeráte z AAA auto? Ono veľmi závisí , aký model pozeráte z akého roku, aký motor s akým palivom? To si tu nespomenula. Treba sa pýtať na renomovaných autoforach. Napr autoforumforum cz, kde máš skupinu Audi. Tam ti vedia podľa inzerátu lepšie poradiť.

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejkap123
1. nov 2021

@nikolka1986 platy nemaju na to aby si kupili na spotrebak auto za 20 tis.

andrejkap123
1. nov 2021

@sabina789898 ale byvanie mate vlastne? To sa rovna vlastna nehnutelnost alebo byvate v podnajme? Alebo u rodicov?

marca12
1. nov 2021

@sabina789898 co vam prasi? 20tis.uver na auto? Ved na to nemate prijem. 20tisicove auta si kupuju ludia,ktori maju vysoky prijem. Noze z hrusky dolu a poobzerat sa po aute,ktore si realne mozte dovolit. Zblaznili ste sa?

uglybetty1234
1. nov 2021

Poznam pripad kde si mlady kupil audinu a pol mesiaca na nej chodil do prace a pol mesiaca nemal na benzin 😂😂😂

dadis
1. nov 2021

Mne sa paci aj to, ze co najnizsia splatka 🙈. Akoze vziat si spotrebak na jazdene auto, ktore dosluzi skor ako sa uver splati. A to si prosim este nastuduj ako sa uctuju normohodiny v znackovych servisoch a o kolko viac stoja komponenty, poistky. Akoze platy mate dost nizke, nehnevaj sa. Odporucam hodiny finacnej gramotnosti tiez. A dtuha vec je, ze ste len par a nie manzelia. Uver vezmete obaja, ale auto bude patrit len jednemh. Som zvedava, ako sa dohodnete pri rozchode

janai1
1. nov 2021

Z aaaauto brať za 20000 a ešte na úver je riadna odvaha... Ja som tam v októbri predala auto, v nie najlepšom stave 💁‍♀️ už je na ich stránke a klamú v tom inzeráte až sa práši... Keby som nevedela ze to je auto ktoré som im predala tak ho aj kúpim podľa toho ich opisu 👍🏽

zuzanaete
1. nov 2021

Aaaa auto jedine, ak chces predat zle auto, ale urcite nie na kupu. Vysoka pravdepodobnost, ze vam ostane uver bez auta. Ostatne radsej nejdem rozoberat. Baby uz poradili dobre.

andrejkap123
1. nov 2021

Radsej hypoteku veru ako spotrebak 😀

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michkat
1. nov 2021

Take typicky slovenske.... Plat 700 auto jak keby cez liter.... Frajer mal a8, jazdena sice, ale paradne auticko a asi by mu este cosi zostalo (on menil svoju s5 za a8), ale zarabal min 1700 a predsa tam bolo treba nieco vymenit a ked sme sa stahovali tak ze uz nemohol robit v AT tak ju predal lebo mu doplo, ze je to trosku dost na servis takeho auta...financna gramotnost 0 u vas jak uz tu pisali....

kitycat
1. nov 2021

Ake mate teraz vysadvky? Byvanie, energie, internet, telefon,jedlo, kozzmetika? Kplko usetrite na konci mesiaca?