Ste schopné sporiť si peniaze v dnešnej dobe?

jarka721
27. sep 2013

nechcem vyzvedať,veď ktorá nechcete tak nenapíšete 🙂 😝 len by som sa chcela spýtať ,či ste schopné si v dnešnej dobe niečo odložiť bokom?! napr: mesačne koľko? ja sa vždy pokúšam ,odložím kedy 20 kedy 50 eur 🙂 😉 no následne som nútená ich použiť na nečakané výdavky............ako ste na tom????

majka777
27. sep 2013

My si šetríme...máme aj stavebné sporenie, kde musíme vložit určitú čiastku raz za rok...a malá ma založený účet, kde sme si povedali, že jej budeme odkladať 100€ mesačne...aj keď nie vždy to vyjde 🙂 ...ale vkladá jej tam babka 20-30€ mesačne. Treba si určute odkladať aj 20€ mesačne, nikdy neviete čo sa stane....aj keď v dnešnej dobe je to určite ťažké...keď som brala rodičák, tak sme samozrejme malej neodkladali, lebo nebolo z čoho... 😒

alex31
27. sep 2013

sporime .... nie vela ale pravidelne kazdy mesiac a sa tych peniazkov ani nedotkneme ... zatial sme teda kazdu situaciu vyriesili tak ze sme tieto peniazky nevybrali ..... su odlozene naozaj na najhorsie situacie ked uz nebudeme vediet ako dalej 🙂 a uz sa nam to naozaj aj pekne kopi ... maly ma zalozenu klasicku "staromodnu" vkladnu knizku od narodenia z ktorej moze vybrat peniazky az ked bude mat 18 rokov .... tam davam 20e a my mame tiez vkladnu knizku ja to volam "knizka na zle casy" 🙂 a tam mesacne davam 30e .... nemame takmer ziadne uroky ale mne to nevadi ... mne tieto produkty presne vyhovuju hlavne teda ta nasa knizka z ktorej mozem vybrat kedy chcem a kolko chcem a hlavne ze plnu sumu ktora tam je nie ako na niektorych uctoch kde by som mohla vybrat iba nejake percento a zvysne peniaze by som musela nechat ulozene v banke 🙂

nedielka
27. sep 2013

Sporíme na stavebnom sporení a taktiež termínované účty. Zatiaľ pracujem,tak viem ušetriť aj 200-300eur mesačne, ked pôjdem na MD,samozrejme,bude to iné...

anaidka
27. sep 2013

ja setrim tak, ze mam online ucet /ktory je bez poplatku za vedenie/ a posielam tam € ked sa mi podari nieco predat po detoch alebo veci co nepotrebujem, poslem tam.. a pomaly sa to zbiera, uz je tam okolo 400 € 🙂

mimikas
27. sep 2013

sporime, 25 eur pre maleho a po 50 eur na zivotne poistky, plus tak 100 eru si odkladame, ale ako si napisla, vzdy sa nieco vyskitne alebo sa "posere" a pokazi. Ale na to je ta rezerva, aby clovek neostal v uzkych ked sa nieco stane

mimikas
27. sep 2013

@anaidka inak toto robim aj ja,peniaze za veci co po malom predam si odkladam, cez leto sme za to boli na dovolenke 😅

m_ij_ka
27. sep 2013

ja deťom šetrím na vkladných knižkách samozrejme každá má svoju( 25e každej) a ja šetrím na sporiaci účet ( 30e), z ktorého môžem vybrať peniaze kedy chcem. 🙂

amelian
27. sep 2013

aj ja sa snazim si odkladat, ale zasadne len na sporiacom ucte alebo terminovanom vklade aby mi tie peniaze neznicila inflacia (aspon nie uplne 😉 )
S priatelom mame aj spolocne sporenie, na necakane vydavky, ale kedze ideme stavat dom tam to asi aj skonci 🙂

kvaka
27. sep 2013

my mame tzv. sporiaci ucet ( my sme si ho tak nazvali), kam posielame vsetky peniaze navyse, co nam zostali za bezny mesiac.... deti maju tiez zalozene ucty, kam posielame takmer mesacne po 50€ kazdemu a vsetky peniaze, co dostanu od pribuznych.... Uz tam maju pekne sumicky 🙂

cairka
27. sep 2013

Nešetrím, nie je z čoho 😝

katkas1
27. sep 2013

detom platime poistky kde 20 e je ako setrenie, a odlkladam kazdy mesiac aspon 200 na sporiaci ucet a este odkladam do pohara, plus vsetko co dostanu deti od starych rodicov 🙂

linda20111
27. sep 2013

@jarka721 ahoj, nesporime tym stylom aby sme mali na to specialny ucet alebo co je horsie nejake stavebne sporenie a najhorsie sporenie spojene s zivotnym poistenim. Skratka co neminieme za mesiac tak na ucte ostava, niekedy potrebujeme viac, niekedy menej, nikdy sa vsak nestane aby sme minuli celu sumu a nemali potom z coho zit dalsi mesiac. Kedze teraz prerabame dom tak vela peniazi ide tam, ale miname s rozumom. Tak isto co sa tyka beznych nakupov, robime vacsie nakupy kde kupime veci v akcii, tym usetrime desiatky eur. (napr. plienky, cukor, muka, maso, praci prasok, avivaz, oblecenie pre maleho...)

radkanika
27. sep 2013

Malej a malemu 20 eur mesacne, to je to co po 18.tich rokoch mozu vybrat. Ja mam zivotne poistenie so sporenim 30 eur mesacne, manzel to iste 50 eur, potom zahranicny ucet tusim 50 manzel posiela mesacne no a ja este tajne odkladam uz asi pol roka po 60 eur na sporiaci ucet, vzdy takto setrim, si stanovim, aku sumu chcem nasetrit (podla toho na co) a odkladam a potom manzel len cumakuje, odkial beriem peniaze 🙂)) trebars na Vianoce dostal tablet Apple za 800 eur, tak nechapal, ci mam tajne ucty,xixi...tajne setrim preto,lebo ja mam lepsiu disciplinu ako manzel, keby o nich vedel, prehovori ma na nejaku blbost, kde ich pouzit...takto o nich nevie a ja plnim sny :D

sante81
27. sep 2013

@jarka721 začnem si odkladat ked pôjdem do práce a budem normálne zarábat, pri vyske rodičovského príspevku sa mi odlozit nedá. zaplatíme hypotéku, seky a pri 2 detoch su vydavky kazdy mesiac. ked netreba nič kupit im, myslím oblečenie, tak zas zaplatím u zubára, alebo v lekárni, alebo niečo do auta, alebo niečo na záhradu - novu kosacku a takto dokola. ked sa mi podarí niečo usetrit, tak to na 2 mes miniem.

mima4
27. sep 2013

Pravdaze si setrime 😀 vsak čo by sme s tymi peniazmi robili 😉 Sumu nepoviem 🙂 ale snazime sa setrit vzdy v rocnom intervale, potom peniaze investujeme, vacsinou na znizenie hypoteky. Uz ju za chvilku mame celu splatenu 🙂 Ale tak u nas zasa nevidiet najmodernejsi nabytok, ci zbytocny televizor ... ani nechodime na dovolenky na kubu, ci maledivy... je to hlavne o prioritach 🙂

ssisska
27. sep 2013

Najlepsie si kupit velke porcelanove prasiatko a rozbit az po roku sporenia

evka_85
28. sep 2013

Ja odkladám dieťaťu 50€ mesačne. Takže odpoveď je áno.

sintra
28. sep 2013

urcite ano. Poistka, stavebne sporenie, v poslednej dobe odkladam aj peniaze len tak, bokom, keby nieco.

stellamaris
28. sep 2013

my setrime aj z mala,nam aj malemu,nie su to velke sumy,co mesacne ukladame,ale snazime sa 🙂 Nikdy nevieme,kedy budeme trochu penazi potrebovat a malemu sa v buducnosti urcite zidu.

nercia
28. sep 2013

my máme stavebné sporenie, 6 životných poistiek (tri manžel , jedno ja a dve deti), sporíme Olinkovi peniažky v Child Trust fund v Anglicku a investujeme v Pioneer investments... ak sa podarí tak do konca roka chceme dať aj terminovaný učet v Bonus vklad u nás v sporitelni a ešte dvojeurovky do prasiatka na Disneyland. Bola som 6,5 roka na materskej ale aj tak to šlo... teraz by to malo byť ešte lepšie tak uvidíme...ja som bola vychovávaná k sporeniu

lencika
28. sep 2013

my nesporime nie je z coho, zivotky mame obidvaja, ale to neberiem ako sporenie a ked sa nam neico podari nechat na ucte na druhy mesiac sa nieco vyskytne a peniaze su fuc, ale rada by som setrila

adickaf
23. okt 2013

my sporime detom v poistke teda je to len sporenie s tym ze ak budeme chciet neskor mozme pripoistiit plus manzelova poistka ale ako tu uz pisali niektore ak sa nieco podari usetrit druhy mesiac sa pokazi auto a je to fuc.
No ked sme brali hypoteku zainvestovali sme 500eur tak ze sme si kupili finančneho robota ktory obchoduje za nas na burze je to v podstate nieco ako terminovany vklad len z tou vyhodou ze zarobi viac 🙂 aspo dufam.
mame to na 5 rokov a ak za tych 5 rokov neurobime žiadny vyber mame garantovane 2% ročne + vklad ale pokial sa nam tam nazbieraju peniaze možme si ich kedykolvek vybrat (vtedy ale stratime tu garanciu). No po dvoch mesiacoch čo mame robota si myslim že za tych 5 rokov tam bude podstatne vyššia suma , 28.10 budu presne dva mesiace čo robot začal obchodovať a už mame zarobených 45 eur. a to je 9%!!! za 2 mesiace to mi žiadna banka neda. a možem si ich vybrat hocia aj teraz a tych 500 necham dalej pracovať 🙂. jedine čo na tejto investici lutujem je že sme z hypoteky nezainvestovali viac mohla sa splacat sama .... 🙂 ale predsa len sme boli opatrní kedže sme zvyknutí na termínovane vklady v bankach a stavebne sporenia.

martina646
23. okt 2013

My mame aj poistenia so sporenim, aj stavebko, aj dcerka ma sporenie s poistenim, ale sporime si aj 2€ mince do plechovky, co potom minieme na nieco prijemne alebo potrebne, ak sa vyskytne. Ak nam niekde vydaju dvojeurovku, snazime sa ju neminut a niekedy sa nam podari nazbierat aj 5-6 za den, niekdy aj nic, ale postupne to pribuda a je to celkom sranda pozorovat, ako plechovka otazieva. Je to sporenie, ktore si n aubytku v penazenke ani nevsimneme, ale potom potesi, vojde sa tam cca 1100€ 🙂

h2
23. okt 2013

@martina646 Ďakujem za nápad! 🙂

03babicka
28. okt 2013

Ahojte ak by niekto sa chcel dat poistit alebo dieta ozvite sa ....

zuzulina265
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
starsong
13. jan 2014

@jarka721 ja mám tri deti, dve malé a jedného vysokoškoláka. z rodičovského sa nedá ušetriť ale predsa šetrím 10 eur mesačne, a na stavebné sporenie tiež čosi. Keby že mám LEN jedno dieťa, dobrého manžela tiež by som šetrila ako vela mamičiek čo tu napísali. Chystám sa do práce tak dúfam to bude už lepšie 😲

masinka
13. jan 2014

@martina646 my tiez takto dvojeurovky setrime na dovolenku - pobyt zaplatime este v novembri ako first moment a co nasporime do kasicky, s tym si potom na dovci uzivame 😀 minuly rok sme takto nasporili 500 Eur, ani sme nevedeli ako 😀

livka299
13. jan 2014

@jarka721 Nie nenašetríme nič. Máme nový byt a stále treba niečo dokúpiť...Ale na leto si po trochu odkladáme. Aj keď deti dostanú na sviatok nejaké peniaze. V lete to minieme.... 🙂

adeala
13. jan 2014

@jarka721 určite šetríme 🙂 aj keď niekedy nemáme z čoho, tak jednoducho vždy pri výplate odložím min. 40eur (záleží, aký bol mesiac) a nepočítam s nimi - jednoducho akoby neexistovali. No a teda za mesiac miniem len ten zvyšok, pretože nemôžem minúť viac, než mám 😉