Splatnosť a nastavenie trvalého príkazu

miamia04
4. júl 2024

Ahojte. Chcem sa spýtať, ak máte splatnosť nájomného, hypotéky, poistného, tv napr. 20.dňa v mesiaci, koľko dní vopred, teda k akému dňu si nastaviť trvalý príkaz? Platíte koľko dní vopred pred splatnosťou?
Ďakujem.

maranco
4. júl 2024

@miamia04 ak dáš splatnosť 19 tak príjemca dostane 20 ak to nie je víkend alebo sviatok

miamia04
autor
4. júl 2024

@maranco takže úplne stačí ak dám splatnosť max .5dní vopred? A bude to v poriadku, aj keď to príde v deň splatnosti?

miamia04
autor
4. júl 2024

@maranco ďakujem.

patka06
4. júl 2024

Splatnosť nastavujem 1 deň vopred

miamia04
autor
4. júl 2024

@patka06 aha,to naozaj stačí? A zadať v prípade sviatku/víkendu vopred, tak?

lindus_esterka
4. júl 2024

mám splatnosť hypo 15. a peniaze z účtu mi idú tuším 8. (čo ked vyjde na piatok, tak im prídu peniaze 11.), radšej nech to tam majú kludne aj o týždeň skôr, než by som sa mala nájsť v dákom zozname neplatičov a pod.

maranco
4. júl 2024

@miamia04 najlepšie je nastaviť druhý/tretí deň po výplate uhradiť všetky pravidelné platby a potom hospodáriš so zvyškom

miamia04
autor
4. júl 2024

@maranco tak to nejako vlastne aj mám a zrejme to tak nechám, som pokojnejšia, keď viem, že všetko máme uhradené . Len ma to zaujímalo. Chcela som sa priamo teba vlastne ešte spýtať, ty máš fio banku, že? Je to dobrá banka aj do budúcna aj bezpečná, napriek tým nedávnym kybernetickým hrozbám? Ďakujem.

patka06
4. júl 2024

@miamia04 stačí, nikdy nebol problém. Najneskôr na druhý deň, niekedy aj v ten istý, sú peniaze na účte prijímateľa. Viem to podľa ich potvrdzujúcej sms / Orange, Telecom/, resp. si to sama skontrolujem, kde mám prístup.
Nastavím vždy, 1 pracovný deň vopred, tzn. že sviatok a víkend nepočítam.
5 dní vopred sa mi zdá zbytočne veľa

silvia2013
4. júl 2024

@lindus_esterka ja sice nemam ziadne hypo a uvery, ale ak mam splatnost 15, tak posielam 15, peniaze maju v dnesnej dobe okamzite . Je ich problem, kedy si to ich uctovnicka vyuctuje.

maranco
4. júl 2024

@miamia04 mám ju 12 rokov, som spokojný, ddos útoky sú aj na iné banky v máji nešla TB deň a pol ale nestálo im dať ani príspevok na FB, dali až po útoku. Fio sa nehanbí napísať na web co sa deje a že je problém.
Vo Fio viem že neplatim ani dodatočné poplatky a neotravujú s ponukami. Čo najviac vecí sa snažia mať samoobslužne, netreba chodiť na pobočku napríklad ani pre nastavenie disponentstva.

maranco
4. júl 2024

@silvia2013 na trvalé príkazy sa okamžité platby nevzťahujú, a ak to zadávaš ručne každý mesiac máš v mobile pripomienky nezabudnúť zaplatiť?
posielaš pravidelné platby na dovolenke alebo keď si chorá?

miamia04
autor
4. júl 2024

@maranco je pravda, že na aktiváciu mobilnej aplikácie fio smartbanking je potrebné mať počítač?

silvia2013
4. júl 2024

@maranco mam trvale prikazy nastavene na den splatnosti , je jedno ci je vikend ci sviatok, mne peniaze odidu, je to v poriadku.A ako v tom brani choroba, poslat rucne platbu?

lindus_esterka
4. júl 2024

@silvia2013 prepac, ale urcite mi pri hypoteke bude svietit v banke ze som neplatic a ja ich tam pridem vysmiat, ze je to ich problem a nech si to riesi uctovnicka? 😂 vies vobec, ake mozes mat v buducnu problemy s pôžičkou, keď si vedený ako meškajúci s platbami? Navyše aký ma zmysel platiť dlhy na poslednú možnú chvíľu, ak tie peniaze na účte mám?

zuzanaete
4. júl 2024

@silvia2013 Treba sa riadit zmluvnymi podmienkami, kde zvycajne byva, ze uhrada je, ked ma prijimatel peniaze na ucte. Takze ziadne, ze je to problem uctovnicky. Nie vsetky banky maju okamzite platby.

simca06022011
4. júl 2024

19teho

zuzanaete
4. júl 2024

Na vela veci mame inkaso, takze neriesime. A ak nastavujem trvaly prikaz, tak zvycajne 2-3 dni pred splatnostou.

simca06022011
4. júl 2024

A hypo si sťahuje banka sama... čiže tam ani nie je čo riešiť.

miamia04
autor
4. júl 2024

@simca06022011 prosím ťa a kedy si sťahuje banka hypo, koľko dní pred splatnosťou? Ďakujem

miamia04
autor
4. júl 2024

@zuzanaete prosím ťa, kedy vám sťahujú inkaso, koľko dní pred danou splatnosťou? Ďakujem

tramtada31
4. júl 2024

@miamia04 fiobanka nepodporuje okamžite prevody, z tohto dôvodu by som dala o 3-4 dni skôr, keby to vyslo na sviatok (17 november môže byt taký problematicky)

tramtada31
4. júl 2024

@miamia04 Hypo sa sťahuje v deň splatnosti, ak sa nepodarí stiahnuť, ešte je jeden run vecer ak sa nestiahne ani vtedy, vraj je už zápis v registri.

miamia04
autor
4. júl 2024

@tramtada31 ty máš fio? A si spokojná? Je tam naozaj úročenie zostatku na účte tak ako píšu na stránkach fio? Rozmýšľam nad ňou.

simca06022011
4. júl 2024

@miamia04 v den splatnosti

simca06022011
4. júl 2024

A NIE NETREBA 3-4dni vopred platit bezne ucty, absolutne. AK je sviatok den splatnosti, tak platbu zuctuje PREDTYM. Nie dalsi pracovny den, ale pracovny den pred splatnostou. CIze aj tej jeden den je akurat. Ja len pre klud davam na trvale prikazy 2dni vopred, ale popravde, telekomu je fuk ci pride platba 17teho alebo 18teho alebo 19teho
Jedine co mne robi trochu harakiri je prevod medzi TB (moj bezny ucet) aPrimou (bezny ucet, s hypo) a tam pridu peniaze v nasledujuci den, samozrejme, ale az doobeda a prima hyperaktivna stahuje platby niekedy nadranom... ale podla banky je to ok :D v ten den si zvysok, ak tam nie je dost, douctuju a stihanu.

miamia04
autor
4. júl 2024

@tramtada31
@zuzanaete ak teda zadám trvalý príkaz 3-4 dni pred splatnosťou, treba ešte dať aj v prípade sviatku/víkendu vopred ? Či už nie. Ak je splatnosť 25.dna v mesiaci.

tramtada31
4. júl 2024

@miamia04 ja nemam fio, ale mám slsp, Vub a v rakusku Raiffeisen. Pre mna je absencia okamžitých prevodov vo Fio tak veľké mínus, že by som si ju nevybrala. Keď si pošlem peniaze na rakusky ucet (cezhraničná platba) tak mi platba do par hodin pride. Fio ti v rámci Slovenska pripíše prostriedky až na druhy deň, to je uplna katastrofa. Ja by som odporúčala SLSP sú tam pomerne lahko splniteľné podmienky na to, aby si mala vedenie uctu zadarmo.

simca06022011
4. júl 2024

@miamia04 🙏🙈

miamia04
autor
4. júl 2024

@tramtada31 ďakujem, to som nevedela.