Som chudobná?

20. apr 2024

Ahojte,obcas tu citam diskusie o financiach a neda mi neopytat sa- som chudobna?mam prijem 1300 v cistom,sama sa staram o 10 rocnu dceru, mam 2 izbovy byt bez hypoteky,auto.dokazali by ste vyzit?ja dokazem,ale neviem,ci preto,ze mam dost alebo preto,ze som setrna.

klementinka58
20. apr 2024

pre mna su peniaze nepodstatne, staci, ze mam tolko kolko potrebujem, inak som spokojna,neriesim ci som alebo nie som chudobna, hlavne je zdravie.

zuzanockamt
20. apr 2024

Áno, dokázala by som vyžiť, aj by som ušetrila. Chudobná určite nie si. Aj keď tu človek číta kadejaké diskusie a vraj takýto plat je podpriemer 🤷 Ale v realite je to úplne v poriadku.

kikappp
20. apr 2024

Si sikovna ,dobre sa obracias ,vies sa postarat ,mas byt bez hypo to je v dnesnej dobe super aj auto takze fajn ,neries to tak ci si chudobna alebo nie ,su ludia co maju aj ovela viac aj ovela menej.

barbora0308
20. apr 2024

Prepac, ale vies co znamena slovo "chudoba"? 😳

dzejny656
20. apr 2024

Nie, ja by som z toho vyžiť nedokázala so svojim aktuálnym nastavením štandardu a výdavkov. Ale ak by sa mi situácia zmenila a musela by som, tak určite áno, nie je to podľa mňa málo na slušný život. Chudobní sú pre mňa ľudia, ktorí sebe a deťom nevedia zabezpečiť základné veci (bývanie, jedlo, lekárov).

dadis
20. apr 2024

Mas to super. Urcite chudobna nie si.

lonely66
20. apr 2024

nie si chudobná, kdeže. pri tomto príjme a s 1 dieťaťom dokážeš iste aj ušetriť. chudoba vyzerá inak. hoci, na druhú stranu, vyzdvihnem to, že vieš hospodáriť s peniazmi. niektorým by to absolútne nestačilo a považujú to za podpriemernú mzdu, hoci v mnohých oblastiach je toto mzda priam nadpriemerná 🙂 súhlasím s
@zuzanockamt

autor
20. apr 2024

Ja to v realnom zivote neriesim,vsak clovek ma ozaj ine starosti,ale ked tu obcas citam o financiach,ako je 2000 na domacnost velmi slaby prijem,tak ma to zneistilo.

barbora0308
20. apr 2024

Ale preco ta zneistuju prijmy a vydavky inych domacnosti, ked si spokojna s tym ako zijes? 🤔

nikoletta1712
20. apr 2024

Kebyže mám aspoň to čo ty, tak sa cítim kurva bohatá!🙂

lonely66
20. apr 2024

autorka - tak nebuď zneistená a funguj naďalej tak, ako funguješ. teš sa zo života a zdravia svojho i svojho dieťaťa. k "vyšším" príjmom, ktoré bežne evidujem na MK sa vyjadrovať nejdem. bohvie, koľko z toho je reálne pravdou... obzvlášť v tom rozsahu, ako tu denne vídame...

zuzanockamt
20. apr 2024

Autorka
Hlavne neber toto fórum ako prezentáciu skutočnej reality. Kdeže. Tá je úplne inde. Tu sa zbehne skupinka vždy tých istých nickov a píšu, ako je nerálne vyžiť z úplne bežnej sumy, ktorú ľudia bežne na SR zarábajú. MK nie je realita, netreba veriť všetkému, čo sa tu vyskytne.

levandula7
20. apr 2024

ja si myslím, že nikto, kto má vlastný byt nie je chudobný 🙂 keby si nemala byt, 1300 by bolo máličko, ale keďže si v tomto ohľade zabezpečená je 1300 pre dve osoby síce skromnejší, ale nie úplne hrozný príjem.

autor
20. apr 2024

@barbora0308 lebo to tu citam,tak som zacala rozmyslat,ze zijem asi mimo reality,ked si myslim,ze to je v poriadku s takym prijmom.

kikappp
20. apr 2024

@zuzanockamt velky palec hore co si napisala ,uplne suhlasim.

klotildabazarik
20. apr 2024

Ja mam 200 eur moj prijem nepokryva ani najom, tak potom mi tu vrav nieco o chudobe 😂

barbora0308
20. apr 2024

Ale ved kazdy ma ine priority, ine vydavky, niekto potrebuje k stastiu jachtu a inemu staci dvojizbak a pohodovy zivot bez hypoteky 😁.

pribinak
20. apr 2024

A ty veríš všetkému čo tu hocikto napíše? Najmä anonymne prispievateľky?
Mnohe tu vymýšľajú veselé smutne story a zabávajú sa ako ľudia reagujú

kacena4
20. apr 2024

never vsetkemu co citas na socialnych sietach, vacsinou ludia pisu extremy. co je to vlastne chudoba? vtedy ak vlastnemu dietatu nemozes dopriat bezne jedlo, nemas mu co obliect a musi chodit v rozhtrhanych ci malych veciach, ked obracias haliere pri jedle pred vyplatou... ale niekto vnima chudobu nemat 4 dovolenky v zahranici za rok a pod.

lienka.7
20. apr 2024

Autorka, a prečo riešiš iných? Dosť na domácnosť je toľko, koľko máš k dispozícii a vyjdete z tým.
Ty nevieš, možno v tých 2000€ majú 700€ hypo, ktorú ty nemáš. Bez toho by boli na 1300€ ako mas ty.
Prečo sa vôbec trápiť inými? A mimo to, neverím tu všetkým čo píšu ako majú xks tisícove príjmy a pomaly 3 byty a k tomu vilu pod hradom. No jasne 😉🤣👌

martinkatinka
20. apr 2024

Co sa tyka mesacneho prijmu, mas taky priemer.
Co sa tyka bytu, je asi dolezite ako si ho nadobudla, mozno si ho zdedila a tym padom si nan sice nezarobila, ale mas ho...
Chodobni su ti, co nemaju moznost sa o seba sami postarat a vziat svoj ziivot do vlastnych ruk.

zuzanka.zuzu
20. apr 2024

ste len 2 a máš byt bez hypo. my sme 3 a hypo 300 000 🙂 mesačne hypo s pôžičkami cez 3000 tak jasné že príjem musí byť adekvátny 🙄

doriiis
20. apr 2024

Minule som tu čítala,že keď nemáš hypo a máš auto tak si považovaná za bohatú.🤷🏻‍♀️

neviditelnypes
20. apr 2024

Podľa mňa to máte super, najmä o živote bez dlhu môžeme viacerí iba snívať. 🙂

walentina7
20. apr 2024

Dokázala by som v pohode. Nie si chudobná. Keď máš zdravie máš všetko.

autor
20. apr 2024

@martinkatinka preco je dolezite,ako som ho nadobudla?ja som si na moj zarobila sama,ale mam vela znamych,co byt dostali,zdedili a nejaky rozdiel v zivote im to nerobi,tiez nemaju hypo,co je vyhoda.

lenkasarka
20. apr 2024

@doriiis podľa tejto teórie som za vodou 😂😂

autor
20. apr 2024

Dobre,dakujem za nazory,trochu som si myslela,ze tu na mk je taka vzorka bezneho obyvatelstva,ale ako pisete,ani to tak nemusi byt.uz sa takymi vecami nebudem zneistovat.

karolinakr
20. apr 2024

ked ma niekto hypoteku 700, leasing a este uver 300, 2 deti tak pre toho je 2000 malo, lebo len 1500 minie na šeky a napiše, že je nerealne vyžit z tej sumy, čo je aj pravda

lonely66
20. apr 2024

@doriiis ak je to vykurovaný 3-izbový karavan, prečo nie? 😀 😀