Skúsenosti so znížením úrokovej sadzby

10. nov 2023

Chcem sa opýtať niekoho,kto má hypotéku,či sa vám podarilo dohodnúť s bankou v súčasnej dobe na znížení úrokovej sadzby,prípadne zmene fixácie,ak vám aktuálne konci napr. 5 ročný fix. Inými slovami,či sa niekomu podarilo vyjednať buď nižšiu úrokovú sadzbu alebo zmenu fixácie z napr. 5 rokov na jeden rok na základe vašej požiadavky.

simona92101
10. nov 2023

My sme riesili refinanc,v aktualnej banke sa dohodnut nechceli.isli sme do 365banky a sme nadmieru spokojni

sweet20
10. nov 2023

A co vam navrhol vas financnik? ake riesenia?

petamich
10. nov 2023

ak vam konci fixacia, tak si mozes zafixovaf kludne aj na jeden rok tu dalsiu a co sa tyka urokovej sadzby zazraky by som necakala - pozri sa, ktora banka ma aktualne najnizsie sadzby a chod tam a ak ste dostatocne atraktivny klient, mozno vam daju aj kus nizsiu ako je komunikovana

mogaa
11. nov 2023

hlavne nečakaj zázraky, napr.že zoženieš úrokovú sadzbu aktuálne pod 3%-tá.....

autor
11. nov 2023

Ja hypotéku nemám,ale všade to vyskakuje navôkol v médiách a tak podobne,tak ma skôr zaujimaju realne skúsenosti ľudí,či v tejto dobe su vôbec banky ochotne s klientami nejako komunikovať a nastavovať sa na požiadavky ľudí.

petamich
11. nov 2023

banky su institucie orientovane na zisk, bez ohladu na to, aka bola kedykolvek trhova urokova sadzba si si obcas mohla v konkurencnej banke vyjednat kusok lepsie podmienky ale ziadny zazrak sa nikdy nekonal

takze nie, mozem vsetky banky obehat, ze chcem 1% ako som mala doteraz a nik mi ho neda, uz ani pod 4% nieto 1% 🙂 takze asi tak

chlieb tiez nebude stat 0.2€ lebo take su poziadavky ludi

katkaseiner
14. nov 2023

Ahoj, ano mne sa to podarilo...necakaj terno, prisiel list s 4,59% na 3 roky a po schodke s hypo poradkynou som odchadzala s 4,49% na 4 roky. Kedze moja hypo uz vysoka nie je, realne ju mame na 11rokov ale planujem splatit do 4rokov, cize to znizenie su len šušne

autor
15. nov 2023

@katkaseiner no neviem,či si s tým niečo dosiahla,to je takmer žiadny rozmer. Veď to má prvotne motivovalo k tejto diskusii,že banky vždy dokážu odrbat človeka a aj keď sa zdanlivo snažia byť ako ústretoví,tak je to fraška.

petamich
15. nov 2023

autorka: ja nechcem nijako rypat ale co si cakala? ze prides do banky, povies im, ze chces 1% hoc trhova sadzba (a sadzba ECB) je aktualne 4.5% a oni povedia jasne? 🙂 tak potom nie, nepovedia, ani k mobilnemu operatorovi nepridem a nepoviem, ze namiesto 50€ chcem platit za tento program 10€ a oni povedia dobre

simona92101
15. nov 2023

Nam z prima banky zvysili skoro na 5% urok.urobili sme v 365banke refinanc,a dostali sme urok 3.25%.ale velmi zavisi od klienta,od prijmov atd.ale dobre ti pisu,momentalne je situacia taka,ze nic lepsie nedostanes

katkaseiner
15. nov 2023

no ved prave zato hovorim ze ziadne terno, iba šušne....splatim co najskor, nebudem to tahat 11 rokov

portret7
28. feb 2024

@simona92101 prosim ta, mozes napisat viac detailov? Dakujem