V 12/2024 nám končí fixácia. Ktorá banka má aktuálne najvýhodnejšiu úrokovú sadzbu?

Zodpovedané
15. feb 2024

Dobrý deň,

v decembri 2024 nám končí fixácia s úrokom pod 2%.

Aké sú teraz naše možnosti?

Máme počkať do konca fixácie, alebo začať riešiť už teraz?

Ktorá banka má aktuálne najvýhodnejšiu úrokovú sadzbu?

Ďakujem

Dobrý deň,

najnižšia sadzba na trhu je vo výške 4,00%. Ja osobne by som zatiaľ refinancovanie neriešil, pretože na konci roka by už mali mať úrokové sadzby nižšiu úroveň. Zároveň možno budete mať nárok na štátnu pomoc po konci fixácie, čo sa Vám môže takisto oplatiť.

Odporúčam počkať do pár mesiacov pred koncom fixácie a potom sa obzerať po možnostiach.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk