Šetrenie 70 eur mesačne

31. dec 2021

Myslíte ze staci si setrit 70 eur mesačne alebo malo by sa viac?

janetinka27
31. dec 2021

podla toho, kto setri a na co. ale vseobecne, je to malo

autor
31. dec 2021

@janetinka27 setrim si ja na kuch. Linku. Pri 3 detoch ma nepusti viac penazenka

lusyyy36
31. dec 2021

To budeš šetriť koľko rokov na tu linku? 🤔

martul
31. dec 2021

No... Trochu jednoduchá otázka na to aby ti niekto rozumne poradil?
Zarábaš 500 alebo 1500?
Máš muža? Aký je príjem celej domácnosti?
Aké sú výdavok celej domácnosti?
Aké veľké sú deti?
🤦

martul
31. dec 2021

No tak keď sa viac nedá, tak vzhľadom na to šetris dosť.
Vzhľadom na to koľko stoja kuchynské linky, šetris málo.

marca12
31. dec 2021

To je otazka.... Pri 2tisicovej vyplate je 70€ usetrit malo,kdezto pri 500€ plate usetrit 70€ je chvalyhodne. Tak si vyber.

martul
31. dec 2021

@marca12 ja som jej to isté napísala. Ale fakt je ten že teda bude ešte cdlho sporit. A to nemám na mysli namieru robenu.

simsalabim
31. dec 2021

Ja by som to nevidela tak biedne... za rok ma nasetrene. Klasicka panelakova kuchyna, napr. https://www.siko.sk/kuchynska-linka-naturel-gia...
A su aj alcnejsie.

lusyyy36
31. dec 2021

@simsalabim no len tam treba rátať ešte aj s inými vecami, to issued len skrinky....naši maju tiež len takú lacnu ale keď urobili všetko tak kuchyna ich vyšla na 1500e pomaly

simsalabim
31. dec 2021

@lusyyy36 ja rozumiem, ze to ide aj drahsie, hlavne, ked zaratas aj spotrebice ci kachlicky a dlazbu a bateriu... ale ak ide ciste o linku, da sa aj za polovicnu sumu z tej, co som sem dala - klasicky panelakovy rozmer. A potom jej vyjde aj na novu bateriu a mozno aj sporak.

dr_smajlik
31. dec 2021

Šetriť by si mala aspoň 1/10 príjmu domácnosti aby sa dalo povedať že šetríš dostatočne. Dôležité je vykalkulovať si koľko asi bude stáť kuchynská linka aj s prácou okolo, či budeš meniť aj spotrebiče a prípadne či to dofinancuješ úverom alebo nie. Ak by si si šetria tých 70e mesačne a nesiahala na ne, reálne za rok našetríš 840e.to znamená, že na nejakú jednoduchú kuchyňu s lacnejším spotrebičmi musíš šetriť aspoň tie 2 roky cca. Ak ale chceš kuchyňu na mieru ako z katalógu, čaká ťa dlhá cesta, dovtedy sa aj ceny ešte pomenia.

autor
31. dec 2021

@marca12 nemam 2tisicovu vyplatu

janetinka27
31. dec 2021

potom je tvoja otazka zbytocna. sama lepsie vies, aku linku asi chces a kolko cca stoji. a sama si vies vypocitat, kolko budes na nu sporit. niekomu nevadi sporit napriklad rok-dva. takze otazka je to skor na teba, je 70e dost, aby som stihla nasporit na linku za konkretnu sumu za konkretny cas?

zuzanockamt
31. dec 2021

Autorka: Je fajn, že pri troch deťoch a bežnej výplate odložíš až 70 €, nevidela by som to tak tragicky ako ostatné dámy. Do 2-3 rokov máš linku. Áno, niektoré tú budú frfľať, že dlho.

mandymoore123
31. dec 2021

Podľa mňa je super, že sa snažíte našetriť a nie brat úvery ako väčšina ľudí 😊 to je určite dobrý štart. Držím palce 🥰

annamalaga
31. dec 2021

Šetrí , koľko sa ti dá. A nasetriš neboj.

liljana
31. dec 2021

Zalezi ci mas deti, alebo si mlada, bezdetna. S detmi toho moc neusetris.
Zaklad je prisposobit vydavky prijmom. Povies si napriklad, ze tretinu platu chces odkladat. A ak je to malo na tvoje vydavky a nechces sa uskromnovat, tak si proste najdes lepsie platenu pracu. Vzdy ked chces zacat minat viac, hladas miesto s vyssou mzdou, miesto toho, aby si siahala na tu tretinu platu. Hypoteka je tiez sposob odkladania, je to investicia do nehnutelnosti.

diamand2326
31. dec 2021

@zuzanockamt Presne. Veď pre veľkú časť ľudí je 70eur práve tých 10% platu, ktorý sa odporúča odkladať... Tu sa samozrejme ozývajú poväčšine len tí, ktorí odkladajú 700... Ktovie, možno je to jej plat a je sama na deti, možno manželov plat minú celý na chod domácnosti, nakoľko musia existovať aj pozície, ktoré nie sú príliš platené atď. Ja si myslím, že polovička užívateliek MK by bola rada, keby tých 70eur mesačne odložia, viď každú chvíľu príspevky o nedostatku financií a kedy príde RD 🙂

liljana
31. dec 2021

@diamand2326 To je preto, lebo ked ten s prijmom 700 eur a usetrenymi 70 eur vidi, aky je to maly peniaz, ze sa nikam nedosetri. Tak si radsej zoberie iphone na pausal, pekne sa oblecie,...
Ked ten isty clovek zacne zrazu zarabat dvojnasobok 1400 eur pri povodnych vydavkoch 700 eur, vidi, ze odlozenych 700 eur mesacne je pekna suma, tak zacne setrit ochotnejsie.

zuzanockamt
31. dec 2021

@liljana sú prac.pozície, kde je mzda tabuľková a odvíja sa od rokov, kreditov, atestácií - ako u nás napr.

diamand2326
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
c_est_la_vie
31. dec 2021

@diamand2326 nesuhlasim s tym, ze zena je odkazana iba na pozicie, kde sa da ist ocr, ktore su menej platene.
Z mojho pohladu- nadpriemerne platene pozicie su dane nedostatkom kvalifikovanych uchadzacov o miesto. A takychto ludi si firma rozmaznava, nieto ze by im nedovolila cerpat nieco, na co ma zo zakona narok.
Druha vec je, ze teraz su zamestnavatelia naopak radi, pokial zostanes na pn/ OCR doma a nerozsirujes im chripku alebo virozu po celom office.
Zaroven ma dieta nielen matku ale i otca, ktory moze ist obcas na ocr.
Alebo pokial matka je doma a ma nejaky urgent urgentov, hodinku- dve si stihne nieco i odrobit ked chore dieta spi.

Otazka teda je, ci ma zena kvalifikaciu na lepsie zamestnanie.

autor
31. dec 2021

@liljana ano mam ich3

autor
31. dec 2021

@mandymoore123 dakujem pekne

66simonka66
31. dec 2021

70€ je dosť málo, ale stále lepšie ako nič. Niekto neušetrí mesačne ani toľko, takže to nie je najhoršie.

zmrzlinka2021
1. jan 2022

Kazde odlozene euro je lepsie ako brat si uver.

zmrzlinka2021
1. jan 2022

@diamand2326 Preco by to malo byt u chlapa lahsie? Aj muzi chodia na ocr, kedze aj oni maju deti a tieto povinnosti. Zas nerobme zo zien sluzky a opatrovatelky domace, ktore su odkazane si najst pracu za minimalku a chlap si robi karieru a zaraba prachy. Dnes uz mnoho zien je vzdelanych, sikovnych a hladaju si partnerov do zivota

diamand2326
1. jan 2022

@zmrzlinka2021 Ja zo žien nič také nerobím, zasa nebolo pochopené napísané slovo, ale nevadí, písala som, že chlapi majú nájsť prácu a zosúladiť s deťmi ľahšie. Hovorím zo skúseností okolia, kde chlap ani nie je príliš ochotný ísť na OČR, nech ide žena, lebo pri jeho vyššom zárobku prídu o viac peňazí. Ale rozhodne nepaušalizujem. Skôr je to často aj o tých ženách... Príchodom detí sa pre niektoré život končí a ak aj idú do nejakej práce, stačí im 400€ a hotovo, často sa samé stávajú do tej roly slúžky... Neviem, či sa chápeme 🙂

zmrzlinka2021
1. jan 2022

@diamand2326
Chapeme sa, pokial je to slobodna a chcena volba zeny.
Ale vo vztahu, ze chlap nie je ochotny ist na OCR je problem v chlapovi - nie je ochotny sa starat o svoje deti kvoli peniazom. Zena potom nedokaze zarobit peniaze, lebo nema podporu manzela a je na nu navalana staroslitovst o rodinu, ktora sa pri dvoch pracujucich ludoch ma delit.

petka052
1. jan 2022

Ak nepotrebujes zrovna kuchynskú linku na mieru, tak to samozrejme stačí. Moji rodičia si za 600 eur kúpili fakt peknú cca. 3,5 metrovú rohovú linku. To máš 9 mesiacov šetrenia 🙂