Šetrenie

13. máj 2023

Ahojte,viem je tu veľa diskusii ohľadom šetrenia.Mam všetky prejdene.No napriek tomu sa pýtam nejaké rady a tipy kde utiahnuť opasky.?Zarobim v čistom 1000 manžel tiež v čistom 1000 eur.Nezije sa nám zle,no chcem mať niečo nasetrene,plus cez leto chcem ísť s deťmi po výletoch.Priklad šetrím na strave,sme 2 dospelý a 2 deti na mesiac dám na stravu 400 eur niekedy aj 500 keď kupujem viac mäsa.Nedari sa mi viac ísť dole so stravou.Nefajcime,nepijeme,sladké a slané kupujem len keď je v akcii,teda málokedy.Ked vidím tie ceny v obchode aj chuť ma prejde.Do roboty chodím na bicykli tam ušetrím.Nechodime do restiky varím len doma na viac dní.Co sa dá pestujem v záhrade.Mam nieco našetrené no aj tak človek sa boji do budúcna keď vidím ako všetko sa zdražuje.

mamina7070
13. máj 2023

za mna mas rozpocet na stravu na dolnej hranici na dany pocet osob nizsie by som nesla
kolko mas mesacne fixne naklady ? zvycajne sa da setrit na darcekoch napr tazko povedat bez udajov

rude_baby
13. máj 2023

Nechcem rýpať, ale 1000e v čistom u chlapa je dosť malo... Nechce zmeniť prácu?

vamajka
13. máj 2023

Ale ved to mas super mas 2000 za stravu ako pises das 500 dajme tomu, ze cca 500-600 mas poplatky a kde je problem. My mame menej a kazdy mesiac usetrim cca 200-300 eur a to prejeme viac, tiez sme 4

autor
13. máj 2023

@mamina7070 Hypoteka plyn elektrina tv internet mobily voda všetko mesačne 600 eur plus 100 deťom škôlka škola.
@vamajka Niekedy ušetrím aj 500 mesačne,podľa toho čo vyskoci s čím som nerátala príklad zubár,keď sú deti choré za lieky,niečo sa pokazí v dome atď.No aj tak mám obavy z budúcna
@rude_baby Manžel je spokojný v práci,pokiaľ si nasol niečo kde lepšie platia zmenil by no nič není zatiaľ.

zuzanockamt
13. máj 2023

@rude_baby A na ženu je 1000€ v čistom už dosť? 🤦

tosomja
13. máj 2023

500€ je málo odložiť z 2000€ príjmu?
Ja dávam deťom zvlášť na účet rodinné prídavky, plus raz ročne daňový bonus. A pomimo toho ušetríme tak 500€. Ale máme len podnájom 600€ 😉 a ja som na RD, priateľ zarobí trošku viac ako máte vy dokopy.

buberova
13. máj 2023

Podľa mňa ste na tom ok

sasa1310
13. máj 2023

pokiaľ v tej práci má nejakú perspektívu väčšieho príjmu, tak by mi jeho spokojnosť nevadila. Ale keby nie, tak by mi prekážalo celý život riešiť len, kde ušetriť. Lebo vy šetriť viete, keď vieš 500 eur ušetriť z 2000 eur. Jednoducho viac sa už nedá kde.

slavomira236
13. máj 2023

Ja mam z detmi 2ma tisicku na mesiac a zijem normalne nevyskakyjem ale aj nieco mali odlozim aj na zmrzlunu mam aj nakupko v lete 3-4 krat do tyzdna

marca12
13. máj 2023

@rude_baby malo? A ty v akej dimenzii zijes?

mamina7070
13. máj 2023

tiez myslim ze je to ok setrit by som viac nesetrila a isla aj na vylet a tak

zmrzlinka2021
13. máj 2023

A koľko chces mesačne šetriť?

lindous
13. máj 2023

Keby sa ti tých 500€ rozkotúľalo na blbosti, bolo by čo riešiť a síce šetrenie je fajn a je dôležité myslieť na budúcnosť, treba žiť aj v prítomnosti a vrámci možností si tie peniažky aj užívať 😊 myslím, že ste na tom fajn a strachuješ sa možno až príliš....nič netreba preháňať...

simik22
13. máj 2023

@tosomja priateľ ☺️

rude_baby
13. máj 2023

@marca12
@zuzanockamt prepáčte dámy, ale mne príde 1000e v čistom (hlavne v tejto drahej dobe a u muža), sakra malo 🤷‍♀️

tosomja
13. máj 2023

@simik22 nechápem

sasa1310
13. máj 2023

@rude_baby to sme dve

judit47
13. máj 2023

@sasa1310 asi tym chcela povedat,ze nie manzel ale priatel…

tiezjedna
13. máj 2023

@marca12 tak je to málo... tisíc € som zarábala asi tak pred x rokmi ja. Doniesť to domov muž tak nezaplatíme ani réžiu, natož jedlo a ďalšie výdavky.
@autorka ja si myslím, že ak sa ti z tohto príjmu darí 500 € ušetriť, tak je to veľmi slušné a si šikovná 👍

tosomja
13. máj 2023

@rude_baby len nie každý môže robiť IT, podnikať, či robiť riaditeľa, doktora. Potrebujeme aj monterov, elektrikárov, rušňovodičov atď. A ti veru nezarobia milióny. Aspoň nie na Slovensku.
Môj robil v českej firme Zámočníka za 3000-3500€. Tu tá istá robota bola za 850€ prosím pekne. Jediná výhoda, že by bol každý deň doma, aspoň by spal doma, lebo by robil tiež od vidím do nevidím. 🙄 Teraz robí na kamióne za trošku menej, a už hovoria, že sa nechá zdierať. Ja neviem kde má ísť robiť. Aby zarobil, aby bol aj doma.

tosomja
13. máj 2023

@judit47 ale ja som nepísala nikde manžel. Len o mojom priateľovi

sasa1310
13. máj 2023

@tosomja aj obyčajné povolania zarobia viac ako 1000 eur. Aj ten monter aj elektrikár

judit47
13. máj 2023

@tosomja ved prave to tym chcela povedat. Autorkin muz zaraba ale je to spolocne..tvoj priatel sice zarobu dva krat tolko ale je stale priatel(asi myslela v zmysle financi) neviem len si domyslam…

zuzanockamt
13. máj 2023

@rude_baby Ale prečo práve u muža? Žena, keď zarobí 1000€, to už je luxus? Veď aj na ženu je to potom málo.

autor
13. máj 2023

@sasa1310 Nemá tam žiadny kariérny rast,robí vo výrobe.
@zmrzlinka2021 Neviem,možno som len moc upnuta na šetrenie.Ako dieťa nikdy sme nič nemali a nič sme nemohli dovoliť kúpiť navyše.
@tiezjedna Ja som začala pracovať pred x rokmi s platom 500 eur za tie roky to išlo hore na 1000ku.
@zuzanockamt Žena často sa musí prispôsobiť prácu aby stíhala škôlku a školu

tosomja
13. máj 2023

@judit47 a čo keď bývame spolu, všetko financujeme spolu, aj splácame spolu, aj deti máme spoločné? Ja v tom nevidím rozdiel, kým sa neplánujem rozísť 🤣

zuzanockamt
13. máj 2023

Mne to pripadá, že dievčatá sa vychovávajú štýlom - neboj, moja, dačo si zarobíš a muž ťa uživí. 🤦 Ja si ale myslím, že človek bez ohľadu na pohlavie by sa mal uživiť aj sám. Takže ak je nejaká suma málo pre muža, tak potom aj pre ženu.

zuzanockamt
13. máj 2023

@tosomja Stačí,že sa nedajbože stane priateľovi nešťastie a ostaneš bez nároku na jeho peniaze, majetok, vdovské.

zmrzlinka2021
13. máj 2023

@zuzanockamt lenže sú tu rodové stereotypy, ktoré zo žien robia slúžky a opatrovateľky, preto mnohé ženy majú bariéry uplatniť svoj potenciál a neraz hlupejsi muž má vyšší prijem

tenerifka
13. máj 2023

zeny, nejdem vas menovat osobne, ktora chcete, sa tam najdete, ale mnohe ste rodove chudery a spodiny, stale mate v gebuli zauzivane, ze "riaditel vesmiru" musi zarabat viac ako zena. No nemusi, mali by na rovnakej pozicii zarabat rovnako, ako by sa mali rovnako podielat na starostlivosti o deti a domacnost.
1000 eur je v maji roku 2023 rovnaka bieda pre zenu ako pre muza.