Riešili ste niekto osobný bankrot cez centrum právnej pomoci?

luuciinka11
29. mar 2019

Dobrý deň. Mate skúsenosti osobným bankrotom?kto ho riesil cez centrum právnej pomoci?Prešlo mu to alebo nie? Ďakujem

pribinak
29. mar 2019

moja kamoska riesila cez CPP, este to nema doriesene

luuciinka11
autor
29. mar 2019

@pribinak a kedy to podala a ako dlho čakala na ten papier ci to prejde?

pribinak
29. mar 2019

Podala si to v marci, papier zo sudu prišiel v októbri. Ale ona zije v BA, tu su sudy uplne zavalené, v inych mestách to moze byt rýchlejšie

ivka0412
29. mar 2019

Ja mám po.

luuciinka11
autor
29. mar 2019

@ivka0412 píšem vám správu

angie11
5. apr 2019

@luuciinka11 ja tiez mam po aj priatel, trvalo to cca 3mesiace ani som neverila ze je to take rychle 🙂 hlavne nemat ziaden majetok vtedy to ide velmi rychlo

luuciinka11
autor
7. apr 2019

@angie11 len ešte stále čakáme papier vyjadrenie. Podali sme 19.3.2019 a ešte stále nič nevieme na com sme. Nemáme žiadne majetky

angie11
7. apr 2019

@luuciinka11 no oni to nechaju presne na posledny den, aj nam to tak prislo. Po novom mi akurat moja spravkyna vravela, zevraj centrum nestiha a budu odmietat navrhy na konkurz, neviem ako to bude dalej, drzim palce, nech Vam to vyjde, prakticky ked nemate majetky,tak sud oznami do 15 dni ze Vas zbavuje dlhov a potom uz iba veritelia maju moznost do 45 dni prihlasit svoje pohladavky a kedze nemate majetok tak sa to ku tym dokopy 60 dnom ukonci pre nemajetnost. Prakticky uz ako sud vyhlasi konkurz tak ste zbavena dlhov.

luuciinka11
autor
7. apr 2019

@angie11 a koľko je čakacia doba mesiac ci 15 dní? Lebo napísané bolo ze do 15 dní sa vyjadria. Ale 15 dní už preslo a nič ešte nedošlo. Myslíte že už nebudú prijímať nové žiadosti? A tie co už boli podané ešte doriesia ci ako?

zuzka1.
7. apr 2019

@luuciinka11 po podani ziadosti na cpp, ju cpp spracuje, posunie pravnikovi, ktory podaa na sud navrh na konkurz, sud s potom to 15dni musi vyjadrit, avsak cely tento proces az pokial bude rozhodat sud moze trvat aj vyse pol roka, podla toho odkial ste, ale trva to u vsade dlh. znamy caka od oktobra a este len teraz mu oznamili z cpp, ze budu podavat uz na sud, resp uz bude podanie.

angie11
7. apr 2019

@luuciinka11 oznamenia od cpp by Vam malo prist do 30 dni taku maju lehotu, potom sud dalsich 15 dni rozhodne a prideli spravcu.

anitka82
7. apr 2019

@angie11 ahojte ja to riesim uz od novembra. v decembri mi CPP v Nr vydalo rozhodnutie o zastupovani a odvtedy nic, cakam ze kedy daju navrh na sud. dufajme, ze uz coskoro.

zuzka1.
8. apr 2019

@anitka82 ja pisem vyssie, znamy ma podanie aj rozhodnutie o zastupovani od oktobra, volali mu minuly tyzden z cpp z NR ,ze uz to pojde na podanie. tak len cakat

anitka82
9. apr 2019

@zuzka1. Ahoj, takze on tiez uz od oktobra caka? takze cakame na podanie na sud. Kde to vybavuje? tiez CPP v Nr?

zuzka1.
9. apr 2019

@anitka82 ano,

luuciinka11
autor
9. apr 2019

@zuzka1. Ze vraj je nejaká stránka kde sa dá pozrieť ako to prebieha celý proces že ako ste natom.

zuzka1.
9. apr 2019

@luuciinka11 to neviem, ani to nepotrebujem sledovat , netyka sa to mna, len teda mam info, lebo sme sa stretli, tak spominal kolko caka a ako postupil. Ak stranka je a zistite, dajte mi vediet,posuniem info dalej

luuciinka11
autor
9. apr 2019

@zuzka1. dobre 🙂

anitka82
9. apr 2019

@luuciinka11 to fakt? a nevie niekto ako sa vola ta stranka? diky

luuciinka11
autor
9. apr 2019

@anitka82 https://www.justice.gov.sk/PortalApp/ObchodnyVe... a do tabulky sa napise meno a dat vyhladat

angie11
9. apr 2019

@luuciinka11 ale to az vtedy Vas ukaze ked sud rozhodne a prideli Vam spravcu, inac zbytocne pozerat kym nemate potvrdene z centra, ze Vas budu zastupovat

luuciinka11
autor
9. apr 2019

@angie11 vazne?

angie11
9. apr 2019

@luuciinka11 áno, pretože aj ja som sa tak kontrolovala až vtedy som tam bola keď to prešlo súdom

luuciinka11
autor
9. apr 2019

@angie11 a prvý papier vám prišiel kedy že vás budú zastupovať?

zuzka1.
9. apr 2019

@luuciinka11









































to je klasika register upadcov a ukaze az ked ste o vestniku oddlzenie, nie pocas zastupovania cpp, ale uz po oddlzeni-vyhlaseni konkurzu

angie11
10. apr 2019

@luuciinka11 mne prisiel presne do mesiaca 🙂 od podania

anitka82
12. apr 2019

@angie11 a kedy vam prislo rozhodnutie zo sudu od rozhodnutia o zastupovani z CPP? lebo to mi prislo uz v decembri...

angie11
12. apr 2019

@anitka82 zhruba tak do 2 mesiacov od toho rozhodnutia ze ma budu CPP zastupovat

luuciinka11
autor
23. apr 2019

@angie11 ešte taka vec keď môjho manžela oddlzia a ja som ešte pred manželstvom mala pôžičky co sa dodnes ťahajú ale nezvládam to už platiť tak môžu sa preniest na manžela po osobnpm bankrote? Nemôžu mu siahnuť na plat a zrušia mu tým bankrot? V manželstve sme nenadobudli spolu nič.

angie11
23. apr 2019

@luuciinka11 moj nazor je taky ze tie pozicky, ktore boli pred manzelstvom sa mozu vymahat aj u manzela ale to je najlepsie sa opytat svojho spravcu na tieto veci