Príspevok na hypotéku s novými podmienkami

8. júl 2024

Ahojte, ak ste v júni podávali žiadosť o príspevok na hypotéku s novými podmienkami, máte už nejaké vyjadrenie ? Neviete ako dlho to bude trvat ? Okres Senec.
Ďakujem.

lucyluska
8. júl 2024

Žiadosť sa dáva v tom mesiaci, kedy je zmena v hypotéke a majú nato 30 dní, idem z pamäte.

danielinda
9. júl 2024

Ahoj, my sme podavali na zaciatku juna, ako vstupila do platnosti zmena. Zatial odpoved nemame, niekde som citala, ze maju az 90 dni.

giardia
9. júl 2024

Ahoj,ja som podávala žiadosť v júni. Pani mi povedala, že na spracovanie majú 60 dní a ak bude všetko v poriadku, žiadne vyrozumenie o schválení mi nepošlú, len peniaze. V prípade,ak by im bolo treba ešte nejaké papiere alebo by mi žiadosť neschválili,vtedy, že sa ozvú 🤷. Tak dúfam,že už len peniaze cinknú na účet 😁

elca585
22. júl 2024

@giardia a prosím vás pýtali od vás aj nejaké záložné zmluvy?? Lebo ja som o tom nikde nič nečítala a toto mi dneska zabili že aj keď to nikde nie je napísane tak to vraj treba

gubcikova
22. júl 2024

Podávali sme začiatkom júna. Volala nám pani že máme doložiť nejaký papier že refinancovanie bolo využite na vyplatenie predchádzajúcej hypotéky a manžel musel podpísať čestné vyhlásenie že nepoberal nič zo zahraničia. Keď to tam doniesol pani povedala,že máme nárok a malo by to už byť všetko. Tak čakáme

elca585
22. júl 2024

@gubcikova čiže o záložnej zmluve vám nič nehovorila??

gubcikova
22. júl 2024

@elca585 nie. Dali sme prvú zmluvu o hypotéke,druhú zmluvu o refinancovaní a čestné vyhlásenie

elca585
22. júl 2024

@gubcikova tak neviem teda ci si niekto zo mňa robí dobrý deň alebo co. Lebo ze oni mi to bez toho nemôžu zobrať, tak tam asi bude musieť chodiť ako na klavír

gubcikova
22. júl 2024

@elca585 a nemáte nejaký problém na katastri? Že to nie je na tvoje meno písané? Alebo možno overujú že tá hypotéka je zrovna na ten byt

giardia
22. júl 2024

@elca585 nič také nepýtali

elca585
23. júl 2024

@gubcikova nie nie všetko mam v poriadku. Ja som už aj refinancovala nikdy som. Problém nemala. Neviem co to zas za vymysli vymysleli....

martinka_333
6. aug 2024

@gubcikova dobry den. A co ste im dali ako dokaz, ze refinancovanie bolo vyuzite na vyplatenie predchadzajucej hypoteky? Lebo teraz aj od nas pytaju a nic take nemam. Dakujem

gubcikova
7. aug 2024

@martinka_333 no nemáme nič. Pozastavili to a žiadajú papiere od banky aby to banka uviedla. Včera som zrovna bola na úrade ,nám volali. Banka nás zaradila ako nový úver,lebo na novej zmluve nie je uvedené že to je refinanc na tuzemsku nehnuteľnosť. Tak že žiadajú banku aby to tam uviedli, aby nám úrad mohol spätne od januára vyplatiť , ak to banka neurobí tak nám budú platiť odteraz. Takže tiež neviem a čakáme

laila18
13. aug 2024

Ahoj, ja som podávala tiež v júni, splátka sa nám akurát od júna aj zvýšila. Zatiaľ sa nikto neozval, hovorila mi pani, že peniaze prídu v auguste prvýkrát. Máte niekto už peniaze na účte?

gubcikova
13. aug 2024

@laila18 od 21.8 majú výplatný termín

laila18
13. aug 2024

@gubcikova aha ok tak som zvedavá 🫣

gubcikova
13. aug 2024

@laila18 mne to povedala keď som bola osobne si vziať tam papier(že to pozastavili,lebo banka urobila nejakú administratívnu chybu) a povedala : 21.8. je výplatný termín verím že banka to dovtedy dodá.

mata2
13. aug 2024

My sme podávali v júni. Povedala ze ak nám to schvália,tak nám žiadne vyjadrenie neposlu,len rovno peniaze .mali by nabehnúť okolo 25.8. na účet.vyjadrenie posielajú len ak to neschvalia.

giardia
13. aug 2024

@laila18 Ahoj, ja som žiadosť dávala 24.6 a 24.7. mi prišli peniaze. Malacky

laila18
13. aug 2024

@giardia to je zaujímavé, mne hovorila v Malackách, že júnové najskôr v augusta prídu 🤷

giardia
13. aug 2024

@laila18 ja som sem písala príspevok 9.7., tam píšem, že mi pani na úrade povedala, že majú na spracovanie 60 dní. V mojom prípade to bolo teda rýchle 🤔. Tento mesiac by ti mali už určite nabehnúť.

dorotamader
22. aug 2024

Ahojte, prišlo už dakomu? Ja cakam hlavne kvôli tomu aby som vedela či to schválili.. a teda vraj ak áno prídu len peniaze. Tak či náhodou už niekto dostal 🙂

gubcikova
22. aug 2024

@dorotamader neprišlo. Pozerala si si aj elektronickú schránku? Tam chodí rozhodnutie nie do schránky.

hanka_se
22. aug 2024

ja som podavala teraz v auguste, pani mi povedala, ze na spracovanie maju 60 dni. Vyjadrenie sa neposiela ziadne, jedine, ak je ziadost zamietnuta alebo treba nieco dolozit

dorotamader
22. aug 2024

@gubcikova nič neprišlo práveže

dorotamader
22. aug 2024

@hanka_se hej hej dokladala som pred mesiacom jedno tlačivo, ohľadne zaplatených splátok v predošlej banke, tak snáď to bude okej

hanka_se
22. aug 2024

@dorotamader ano, pri refinancoch to treba. My sme mali len jeden uver v tej istej banke, tak ze nam netreba dokladovat. Tak som tiez zvedava 🙂

dorotamader
22. aug 2024

@hanka_se držím palce teda nech schvália, veď dáme si vedieť 😂

1mina
22. aug 2024

Podavali sme pred dvoma mesiacmi. Potom skoro za tich 60 dni prislo ze pozastavene lebo sme nedolozilj cestne vyhlasenie ze muz nezabaral inde ako vo svojej robote, a ze ja som v roku 2022 nezabarala nic okrem rodicaku ktory som poberala. Nato som sa sice pytala pri odovzdavani zevraj to netreba, potom zas prislo ze treba. Potom ze mam doniest zo svojej prace potrvdenie ze som zarobila v tom roku 0 ked som bola na rodicaku, a ze mame dat vytlacit z banky papier ktory dokazuje ze ta zmluva je prepojena s prvou (inak sme predtym odovzdali prefotenu cely zmluvu od zaciatku), samozrejme v banke 30 e za ten jeden papier co nam vytlacili. A este ze po novom tusim vypis z katastra muz niesol
Tak som zvedava ci uz to achvalia alebo aky papier si este vymyslia

hanka_se
22. aug 2024

@dorotamader dakujem, podobne 😍