Pomoc s hypotékami

4. jan 2024

Strašne ma vytáča celá táto pomoc s hypotékami, predsa ak si raz človek viaže na krk dlh na 30 rokov vie že ho musí splácať a berie si to s tým že úrok teda aj splátka sa mu počas tých rokov môže meniť a tu sa idú všetci potrhat za podporou od štátu ale tu druhu stranu veci ze na túto debilnu pomoc v tak zadlženom štáte ako sme sa poskladáme všetci lebo sak sa zvýši bankový odvod a tým pádom si to banky výberu od všetkých ľudí skrz poplatky…ospravedlňujem sa z môj výlev ale ľudia otvorte oči

deti95060810
4. jan 2024

práve tí čo sa ich tá pomoc týka - majú na ňu nárok - tak tí oči veru neotvoria... 🙂

autor
4. jan 2024

@deti95060810 ale vyplakávať že platia 10€ mesačne za účet a iné služby budú…banky využívajú aj právnické osoby ktoré tiež budú mať nejaké poplatky a tie si tiež do niečoho premietnu, a tie v konečnom dôsledku zase zaplatíme my, akože zle mi je z toho ako sú ľudia zaslepený

valer88
4. jan 2024

Áno máte pravdu. A nielen z bankových odvodov bude cash. Ale tak isto zdvihnú aj odvody do zdravotnej, tak isto zrušenie daňovej výhody pri investovaní atd. Ale mám pocit, že mate v sebe zlosť na obyčajných ľudí, ktorí síce brali hypotéku na 30 rokov s tým že ju budú splácať ale ak majú možnosť ušetriť (splnili podmienky) tak ju využijú. Myslím si ze takto by reagoval každý jeden na ich mieste, dokiaľ je tu taká možnosť. A to ako je cela ekonomika postavená to už sa treba sťažovať inde.

autor
4. jan 2024

@valer88 mňa hlavne hnevá to ako táto garnitúra ničí tento štát a jednoduchým ľudom múti hlavy práve cez takéto akože pomoci…

michal711
4. jan 2024

Ďakujem že sa mi budete skladať na hypotéku ak keď to nepotrebujem

zuzanka.zuzu
4. jan 2024

kluuuuud.... taaaaak veľa ľudí sa táto pomoc NEBUDE týkať, že z toho budú dosť nepríjemné rozčarovaní 😉

iv007
4. jan 2024

@zuzanka.zuzu napriek tomu to bude stat niekolko stoviek milionov € a 300 novych uradnikov. Nas vsetkych..

iv007
4. jan 2024

@michal711 zamalicko🙃 usetrenych 150€ mesacne dobre investuj

autor
4. jan 2024

@michal711 nech vám padne na úžitok 😉

zuzanka.zuzu
4. jan 2024

@iv007 to je ozaj minimálna suma, na zaslepenie oči 😀 nestíhaš potom sledovať iné lotroviny čo sa chystajú pokradnut 😂

iv007
4. jan 2024

Uz som to pisala v inej diskusii, teda budem sa opakovat. Mam kamosku ktora je cela happy, lebo dostane tuto pomoc hoci ma partnera (nezobrati, bezdetni). Ona prijem cca 1500, on 3000 plus vydatna pomoc od rodicov (hocikedy im davaju peniaze, pozyvaju na dovolenky etc.), teda dokopy maju luxusny prijem. Nakolko byt je pisany iba na nu, splna podmienky. Myslim ze takyto ludia naozaj nepotrebuju prispievat na byvanie zo statneho..

clovekoj
4. jan 2024

Ak by tu fungovalo všetko ako má, tak toto by nikto neriešil.
Ak si to zoberieme z pohľadu celého rozpočtu, tak je to zanedbateľný výdavok štátu. Skôr ľudí hnevá to, že to nie je adresné, lebo pomoc je fajn, ale ak má pomáhať tým ktorí to naozaj potrebujú.
Váš hnevá to, mňa zas napr. hnevá to, že sa skladáme všetci aj milionárom na to, aby si lacno mohli vykurovať svoje bazény vo forme dotácií na energie.
Iného zas bude hnevať to, že obrali mladších, čo majú do dôchodku 20-30 rokov a opäť znetvorili druhý piliér len preto, aby sa odvďačil seniorom za hlasy a kašlú na to, či vôbec bude raz aspoň na nejaký dôchodok.
A tu ide o miliardy, nie len o niekoľko desiatok miliónov čo bude stáť pomoc s hypotékami.
Tu je toľko nesystémových vecí že až a to je na tom smutné, že je to všetkým jedno.

sasa1310
4. jan 2024

@iv007 a ma dievča zvýšenú úrokovú sadzbu z roka 2023? Lebo aj to je jedna z podmienok

iv007
4. jan 2024

@zuzanka.zuzu tema je hypotekarna pomoc a k tej sa vyjadrujem. O kradnuti a plytvani miliard sa mozeme bavit donekonecna a desiatky rokov dozadu..

iv007
4. jan 2024

@sasa1310 ano, tento rok jej konci fix

sasa1310
4. jan 2024

@iv007 no tak nárok nemá. Nárok majú len tí, ktorým koncil fix v roku 2023.

zuzanka.zuzu
4. jan 2024

inak sranda že asi aj nám to vyjde, zdaniteľný príjem máme niečo pod 50 000, hypo od začiatku v tej istej banke, suma sa zvýšila o veľa minulý rok, ja by som sa fakt pobavila keby tie prachy priznali aj nám 😂

iv007
4. jan 2024

@sasa1310 urcite? Lebo ona to berie ako hotovu vec, ze aj tohtorocne fixy tam budu zahrnute

sasa1310
4. jan 2024

@iv007 určite. Zatiaľ je to pomoc len pre tých, ktorým sa zvýšila splátka kvôli úroku v roku 2023.

lienka.7
4. jan 2024

@autorka hnevá ta to len preto, lebo ty na to narok nemáš, či sa mýlim?
Mnoho ľudí inak tým sitom aj tak prepadne, lebo podmienkou je, že medzitým nemohli refinancovat hypo do inej banky. Len to este nevedia. Cize veľa tých ľudí aj tak nebude. Takže sa upokoj a nezávid, ulavi sa ti aspon trosku. Mimo to, je to aj tak smiešnych 150€ mesacne, to tie, co tu podvadzaju s materským a podporami tento stat "pumpnu" o oveľa viac. 😉

iv007
4. jan 2024

@zuzanka.zuzu bolo mi to uplne jasne, preto to obhajujes. Tak uzivajte v zdravi, srandaaaa velka

clovekoj
4. jan 2024

@sasa1310 nemáte pravdu.
Upozorňujeme žiadateľov, že žiadosť je možné podať len v prípade splnenia podmienky, že mesačná splátka úveru sa zvýšila z dôvodu zvýšenia úrokovej sadzby úveru na bývanie. To znamená, že ak sa úroková sadzba zvýšila v priebehu roka 2023, žiadosť o príspevok je možné podať už od mesiaca január 2024. Ak sa úroková sadzba úveru na bývanie bude zvyšovať v priebehu v roka 2024, žiadosť je možné podať až od kalendárneho mesiaca, kedy k zvýšeniu úrokovej sadzby došlo.

lienka.7
4. jan 2024

@sasa1310 narok bude mat od mesiaca, kedy sa jej zvýši splátka. Potom si môže podať žiadosť.

autor
4. jan 2024

@zuzanka.zuzu vieš mne je proste jedno kto to dostane či nedostane, veď ak na to skrz podmienky máš nárok budiš ide mi skôr o to že kam týmto celým smerujeme…nemocnice a školstvo mame ako krajiny tretieho sveta ak nie horšie, podpora mladých rodín či pôrodnosti na Slovensku minimálna a ešte sa z nej aj uberá, seniorom sa rozdáva z peňazí a na úkor mladých (2.pilier) a my potrebujeme schvaľovať pomoc ako je napríklad toto? Lebo ľudia si zobrali hypotéku s tým že vedeli že sa môže stať že sa úrok 0,49% zmení o nejaký rok kľudne aj na 5%?? Zase sa dostávame len k tomu že školstvo neposkytuje evidentne dostatočne vzdelanie keď je nutná takáto podpora a mohla by som pokračovať ďalej ale zbytočne…

marsmykkok
4. jan 2024

mňa to hnevá tiež, lebo halo ľudia, úrok 4-5 percent je normálny úrok na úver, to mohol každý rátať, že raz tak bude. Keby bol zrazu úrok napríklad 20 percent jasné že nech štát zasiahne, nenechá ľudí na ulici, ale aby bola pomoc preto že roky niekto splácal úrok 0,1 percent ktorý sa už možno nezopakuje a bol vo výhode oproti ostatným, lebo už možno nebude taký úrok a teraz má normálny úrok a máme to platiť všetci? Totálne nespravodlivé a neefektívne.

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasa1310
4. jan 2024

@marsmykkok my sme začínali s hypo na 7.5 %. Teraz mame 0.59% a o rok nás čaká 5%. Už teraz sme na to pripravení, aj keď vieme, že nám stupne mesačná splátka o 300€. Jednoducho vieme o tom a sme na to pripravení. “Pomoc” nedostaneme kvôli príjmu. Ani ju nepotrebujeme

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasa1310
4. jan 2024

@stastnamanzelka nerefinancovali sme. Bola kúpa predaj nehnuteľnosti a následne nová hypo s novým úrokom

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz