Pomáhajú aj vám rodičia finančne?

24. máj 2021

Viem ze trosku o nicom tema mozno pre niekoho ale mne to teda pride zvlastne napr vcera v novom byvani bol taky mlady chalan neviem kolko mal rokov ale vravel ze je student este a chce sa osamostatnit. Pracu nespominal. Hladal si byvanie za 130 000 akoze povie mi niekto kde student ktory mozno len niekde brigaduje zoberie taku sumu na byvanie? Zeby rodicia dali hmmm? neviem mne to pride divne. Aj v okoli mam par ludi a povedia ze rodicia mi dali na byvanie ,,len" 20 000€ alebo podobne. Alebo rodicia mi kupili byt, dom prerobili za svoje, kupili auto nove apod.. Akoze je to normalne? Neviem ja si neviem predstavit zeby som mala takto rodicov vyciciavat my sme si vsetko sami vzdy. Je to aj dobre pre tie deti ked dospelemu takto financne prilepsia ze potom sa bude aj do buducna vzdy na nich spoliehat co myslite?

malinoismum
24. máj 2021

Mna na ňom zaujali skôr jeho namaľované oči a vytrhane obočie 😂😂
Či mal úspory, alebo dostal od rodicov, pripadne to rieši hypotékou je jeho vec a nejako ma to netankuje 😂 Nech sa mu dari, je šťastný a nech sa mu dobre a spokojne býva...

aurorastone
24. máj 2021

29 mal tuším 😁... No a mne mama akurát tak perník môže upiecť to je jediné čo mi môže dať a nie ze 20 000 🤣🤣🤣

sense
24. máj 2021

Moj priatel tak dostal , a nemyslim si zexsa stale v tomto spolieha na rodicov, ponukli mu to sami rodicia....cize msl to dobry zaklad...
Ja som nedostala zaklad som si musrla vybudovat sama od nuly...
A nemam pocit ze by som ja bola lepsia...alebo on nieco viac...
Viac by mi asi vadilo keby nepracujw a financujj ho cisto rodicia, to by mi divne bolo

leuchtturm
24. máj 2021

to je asi kazdeho osobna vec, nie? Keby ti rodicia prispeli na byvanie, tiez by si nemala pocit, ze ich vyciciavas. Kedze si nic nedostala, tak mas pocit, ze vsetko ostatne je vyciciavanie.

autor
24. máj 2021

@malinoismum neni prispevok len o nom skor take zamyslenie lebo aj partner mi vravi ze ty kks student a hlada si za tolko byt ze trosku divne haha. A ti co ich poznam tak vacsina dobre zarobi a este rodicia im davaju no neviem ci by som aj svpje deti takto dotovala ci to neni uz cez ciaru

autor
24. máj 2021

@leuchtturm ver tomu ze by som to od nich neprijala. A mam pocit ze ti ludia si rodicov nevazia ani moc. Ale tak to je individualne

autor
24. máj 2021

@aurorastone no asi tak 😁

marci77
24. máj 2021

teraz je uz v mode, kazdy financny poradca nam ponuka produkty na setrenie pre deti, lebo ze to treba ....a co bolo dakedy, uz v buducnosti nebude tak ( na moju reakciu, ze pocas vysky som chodila na brigady zareagovali, ze to nie je standard, a nie kazde dieta ma moznost pocas VS brigadovat)

ja som napriklad vela penazi od rodicov nedostala, ale tak ja som bola zase snaziva, cez letne prazdniny som pocas leta isla do zahranicia, kde som si este vtedy dobre financne prilepsila, a z tych financii som potom aj minala pocas vysokoskolskych studii, aj rodicia mi samozrejme obcas pomohli ....ale ze by mi kupili byt, tak to nie
skoda, keby clovek vedel .....kupila by som si vtedy byt, ked aj na hypteku za dobru cenu....teraz tie ceny riadne vystrelili

manzelovi pomohli rodicia dost velkou sumou na prvy byt, ked kupoval

dskjhfdlkdjhl
24. máj 2021

no, niekomu prispeju a niekomu nie. Pokial nikto zakladatelku nenuti prispiet, tak si myslim, ze jej to moze byt jedno.

luckalukas_1
24. máj 2021

suhlasim ..ja sa tiez stale cudujem, odkial ma mlady clovek v mojom veku tolko penazi? 🤷 poctivo zarobit by si ich nestihol za par rokov, tak jedine ze robi podvody, ma hypoteky alebo ma bohatych rodicov 😅 niekto ma lahsi zivot, niekto si musi vsetko vydriet sam 😁

autor
24. máj 2021

@marci77 hej tie ceny sli aj dvojnasovne niekde hlavne co sa domov tyka. Keby clovek vedel no 😀 ale ja nelutujem ani tak my sme kupovali byt pred dvoma rokmi a teraz tie ceny su zase vyssie az clovek fakt nechape niekedy

autor
24. máj 2021

@luckalukas_1 no ved prave ale tak zas ten pocit z vydreteho na nezaplatenie. No moja svagrina tej svokrovci vsetko prerobili v dome a este place ako sa maju zle tak dobre no cp uz 😂

marca12
24. máj 2021

Pre rodica,ktory da 20tis.to asi nie je vyciciavanie. Kazdy rodic pomoze ako vie a podla financnych moznosti. Napr.deti mojho sefa mali uz na strednej kazdy svoj byt,drahe auto. Netreba sa na to pozerat ako nespravodlivost.

ibrunova
24. máj 2021

Aj mňa to včera napadlo, že študent, štartovací byt a 130 000.. Ale jedine, že študuje a robí, možno v IT sfére, tak si zrejme môže dovoliť nejakú hypo.

autor
24. máj 2021

@ibrunova mozno ano ale ked sa ho pytal kde robi povedal len studujem tak nas to trosku zarazilo :D ze ani clovek ktory ma dlhodobu pracu s dobrym prijmom si casto tak vysoku hypo nemoze dovolit lebo tie podmienky su nelahke casto.

sisa_s
24. máj 2021

@ibrunova pozri fb komentare Nove byvanie 😉 nejaky zaplateny herec a studuje nabozenstvo na filozofickej 😀 bol v Bez Servitky nedavno

thoughtfulweirdo
24. máj 2021

Každý sa postará o potomkov podľa svojich možností. Mne by naši na bývanie nemohli prispieť nič, nemajú kde zobrať. Ale keď niekto sedí na nepotrebných 20-30-40 tisíc, tak logicky ich radšej chce použiť na pomoc milovanému, než na nich ďalej len tak sedieť. Nám, čo toľko voľných finančných prostriedkov nemáme, sa to zdá čudné, ale sú rodiny, pre ktoré to je taká normálka, ako kúpiť si mobil.

ibrunova
24. máj 2021

@sisa_s a bol mi tak zľahka povedomý. Tak to potom ako? Do Nového bývania už tiež chodia zaplatení herci? Idem si to pozrieť.

annamalaga
24. máj 2021

Ja si myslím , že mu aj rodičia trocha pomôžu a že už ma niečo nasporené asi

autor
24. máj 2021

@marca12 nie nespravodlivost ale ked ti napr taky clovek povie ze v zivote sa da dosiahnut vela a odsudzuju niekoho ineho ze si nemoze byvanie kupit sam to uz divne je. Ja takych poznam teda rodicia im dost pomohli a inym hovoria ako treba zit :D

autor
24. máj 2021

@ibrunova aj mne bol povedomy ale nepoznam ho urcite

marcellka32
24. máj 2021

Už tam dávajú platených ľudí, aby bola sledovanosť

autor
24. máj 2021

@sisa_s a to uz naco robia takto :D

autor
24. máj 2021

@marcellka32 aha zaujimave asi to prestavam sledovat haha

marcellka32
24. máj 2021

Vo veľa show je takto..aj svadba na prvý pohľad sú platení uchádzači

autor
24. máj 2021

@thoughtfulweirdo hej to je pravda asi tiez keby mam tak vela dam to rodine a detom. samozrejme kebyze mam nie ze budem zgrlit sebe nedoprajem nic a iba detom lebo aj take pripady su a nie malo

autor
24. máj 2021

@marcellka32 tak to mi je jasne ze to nie je realne

eni01
24. máj 2021

JA si myslím, že je to každého osobná vec, neprispela by si ty svojmu dietatu na bývanie keby si mala dostatok ktorý nespotrebuješ a jemu spríjemnýš štart do života ako by sa mal zatažiť hypotékou na 30 rokov ? Ja by som diatatu prispela a živiť sa bude predsa samo.

marcellka32
24. máj 2021

Takisto súdna sieň, rodinné prípady....

oli18
24. máj 2021

Ten vcerajsi zaujemca v Novom byvani bol pred tyzdnom v Bez servitky. Je to ze vraj student a byva u rodicov, aj u nich varil. Vcera mal ciapku na hlave a strnisko, ale dal sa spoznat. To nie su zaujemci o byvanie, ale zaujemci o lahky zarobok.