Platba vopred - booking.com

barborachmelova
10. feb 2024

zdravim! 🙂

chcela by som sa spytat ci nahodou nemate skusenosti s booking-om, nakolko sme si s priateľom rezervovali hotel, no maju v ponuke len platbu vopred, ale teraz mi tam žiadne tlačidlo so zaplatením neukazuje 🙂 pisu ze si mozu sumu účtovať kedykolvek..

dakujem vopred za odpoved 🙂

muchotrafka298
10. feb 2024

Zadavas tam cislo karty, takze oni si kedykolvek pred tvojim prichodom stiahnut sumu z karty sami. Nikdy nevies dopredu, kedy to bude.

denkatn
10. feb 2024

ja mam dobru skusenost s bookingom. inac ked mas kartu visa, tak oni maju take pravidla, ze mozu si uctovat len platbu po vykonani sluzby. mne raz jeden hotel v Belgicku takto strhol platbu, hoci som tam neprisla a dala som to reklamovat cez banku a vratili mi peniaze. spolocnost Visa je silna a ma zmluvy so spolahlivymi partnermi. mozno aj ine karty neviem. toto sa sice stalo davno mozno pred 10 rokmi, odvtedy som velakrat cez booking platila napr. v Talianku, v Turecku, v chorvatsku, raz aj v Ameriku, tam to bolo zlozitejsie, lebo som po prichode nemala internet, ale vsade vsetko klaplo s ubytovanim a bolo to podla podmienok, ktore mali napisane. kazda krajina ma ine

barborachmelova
autor
10. feb 2024

@muchotrafka298 a myslite ze to bude ešte pred odchodom alebo po ? lebo neviem ci budem mať istotu ze ma tam eviduju.. nie ze tam pridem a povedia mi ze nemam zaplatené:D

barborachmelova
autor
10. feb 2024

@denkatn dakujem krasne🙂 ja som použila 365 ale mam aj visa tak asi dam na vaše slova a zmením to🙂

lakebabe
10. feb 2024

@barborachmelova mala by si tam mať v detaile rezervácie Dátum kedy si stiahnu v appke ale používam appku často ale vždy som mala Dátum kedy si stiahnu peniaze alebo som platila až pri ubytovaní

kaktusik007
10. feb 2024

@barborachmelova no ak mas platbu vopred - malo by sa ti to stiahnut hned. Ja uz z principu bookujem platbu neskor - ale kludne 2-3 tyzdne dopredu. A zadavam kartu, booking si da nulovu platbu na overenie - a strhne v den, kedy mi pise v aplikacii. Aj teraz viem ze dovolenku co ideme 16.07. mi strhnu 13.07. - dovtedy to viem zrusit kludne bez platby 🤷🏼‍♀️

barborachmelova
autor
10. feb 2024

@kaktusik007 ja som izbu len rezervovala a pise mi tam ze ak to nezrusim do 23 hodin od rezervacie tak potom to uz bude za poplatok, nic viac..

barborachmelova
autor
10. feb 2024

@lakebabe a neviete mi nejak opisat ze kde presne? nevidim to tam a to som tam bola uz minimalne 20x lebo sa k ničomu neviem dopátrať:D

barborachmelova
autor
10. feb 2024

len takto..

crazy_cat_lady
10. feb 2024

@barborachmelova ja ked nemam platbu vopred, tak po zarezervovani mam v rezervacii uvedene, ktory den mi bude stiahnuta platba 🙂

lakebabe
10. feb 2024

@barborachmelova ja to mam v appke v detaile rezervácie tam kde je napísané dokedy sa dá bezplatne urobiť storno vtedy si strhnú financie

lakebabe
10. feb 2024

@barborachmelova toto mam rezerváciu teraz na marec 8.3 a 22.2 si to strhnu

barborachmelova
autor
10. feb 2024

@lakebabe ano presne takto som to mala aj ja pri minulej rezervácii no tu sme neskor na základe hodnotení zrušili a s tymto si neviem rady:(

barborachmelova
autor
10. feb 2024
barborachmelova
autor
10. feb 2024

najviac sa obavam toho ze ma tam jednoducho nepustia alebo aj toho ze keď sa budem spoliehať ze si napriklad zoberú peniaze 7. apríla (odlietame 8.) a aj vtedy nic tak si myslim ze na rýchlo nic za dobru cenu nezozeniem.. jedine mať pripravene peniaze a keď tak im ich poslat pred ocami na ucet🙂

muchotrafka298
10. feb 2024

@barborachmelova ak maju platbu vopred, tak to bude pred prichodom. Jasne je tam pisane, ze v pripade storna bude uctovana cela suma za rezervaciu. Od bookingu chodi email s rezervacnym kodom, je to aj v appke alebo cez web pri prihlaseni su vidiet rezervacie.

lakebabe
10. feb 2024

@barborachmelova tak s týmto som sa ešte nestretla nikdy ani keď som mala rezerváciu v zahraničí bud som mala presný dátum strhnutia alebo som musela zaplatiť okamžite pri rezervácii alebo sme platili až na ubytovaní možno by som skúsila kontaktovať ubytovanie väčšinou bývajú ochotní

muchotrafka298
10. feb 2024

@lakebabe niektore ubytovania to tak maju, ze platbu mozu strhnut kedykolvek. Ja som to tak uz mala, ze som nevedela kedy to bude a vacsinou to bolo par dni pred prichodom.

barborachmelova
autor
10. feb 2024

@muchotrafka298 takze mam to nechat tak a cakat? ale ist tam na risk je take no:D

muchotrafka298
10. feb 2024

@barborachmelova mas email od bookingu s kodom v emaily??? Alebo potvrdenie o rezervacii v appke/konte na webe? Ak ano neries to, ak nie kontaktuj booking. To ubytovanie zdarma stornovat nemozes neskor. Nerozumiem aky by to mal byt risk.

lakebabe
10. feb 2024

@muchotrafka298 môže byť ešte som sa s tým ozaj nikdy nestretla ale pre moje kľudne spanie by som napísala cez appku na ubytovanie otázku kedy to strhnú a ci to platí za to pani nič nedá. Keď som mal cez nich booknute Chorvátsko radšej som aj tak kontaktovala ubytovanie pred príchodom ci je to ok a môžem prísť preds je to dlhá cesta

barborachmelova
autor
10. feb 2024

@muchotrafka298 áno mam mail o rezervácii.. ideme takto sami dvaja uplne prvy krat aj letecky atd tak radsej to chcem mať vsetko tzv. nalinajkované..

muchotrafka298
10. feb 2024

@lakebabe ja si rezervacie nikdy neoverujem. Ak mam rezervacny kod v appke, neriesim. Vzdy platim az pri prichode ak sa da a bezplatne storno. Suma mi bola stiahnuta vopred kedykolvek napriklad v Portugalsku, Nemecku, na Cypre. Den vopred som dostala email, ze ubytovanie XY si dalsi den strhne sumu za ubytovanie.

barborachmelova
autor
10. feb 2024

@lakebabe snažila som sa pisat cez booking priamo na hotel a vždy pri odosielani mi telefon sekol a sprava neisla odoslať, skusim pripadne sms 🙂

muchotrafka298
10. feb 2024

@barborachmelova mozes napisat cez booking priamo danemu ubytovaniu spravu ak potrebujes. Pisala som takto ikskrat a nebol ziadny problem s odoslanim.

barborachmelova
autor
10. feb 2024

@muchotrafka298 áno mam aj kod rezervácie 🙂 dakujem krasne za uistenie 🙂

lakebabe
10. feb 2024

@muchotrafka298 ja preverujem po tom co sa známym stalo ze prišli do chorvátska a ubytko obýval niekto iný mali potom. Dosť veľké problémy zohnať niečo iné a dostat spat peniaze. Pravdepodobne domáci dali niekomu kto prišiel na blink a ponúkol viac. Odvtedy zahraničie preverujem nič za to nedám napíšem cez appku ubytovateľovi ci ma čakajú a vždy milo odpisu že áno takže to pre môj kľud.

muchotrafka298
10. feb 2024

@lakebabe ja som sa s tym doteraz nestretla, ze by som niekam prisla a nebolo by pre mna miesto, ktore som mala rezervovane cez booking. Neviem co znamena “na blink” pravdepodobne myslis “na blind” co je na slepo. Seriozny ubytovatel toto nespravi.

lakebabe
10. feb 2024

@muchotrafka298 áno preklep prepac stalo sa to znamym v chorvátsku pred dvoma rokmi v najplnsej sezóne samozrejme ze je to neseriozne od ubytovateľa ale to mi už potom nepomôže takže radšej zahraničie preverim pred odchodom z domu za to nič nedám a som kľudnejšia

madeline1
10. feb 2024

@barborachmelova Booking je seriozna stranka. To, ze zaplatis vopred je normalne...skor rozdiel je v tom, ci mozes rezervaciu zrusit tak, ze sa ti vratia peniaze....