Nový byt za 190 000 EUR

hedviga2
11. máj 2024

Kupa bytu za 190000 s garažovym statim a kobkou 54,5 m2 na Rendez pri Šajbach. Všetko okrem kuch linky, nový. Poraďte. Názor skusenosti, cena, lokalita.

muchotrafka298
11. máj 2024

@hedviga2 chod sa tam pozriet. Odtial je vsade daleko. Lebo kazdemu vyhovuje nieco ine.

tilly
11. máj 2024

Nie je to nejak veľa? Na tie metre a lokalitu?

ns994
11. máj 2024

Mne sa to tiez zda prehnane. A lokalita. No daleko. Mam tam znamu a chces sa prestahovat aj skrz toho.

pribinak
11. máj 2024

Och to je na konci sveta pre mna

klotildabazarik
11. máj 2024

@hedviga2 za mna nie vzhľadom na lokalitu

zuzanka.zuzu
11. máj 2024

tu býva každá v centre v 300m2 😉 to je tá novostavba od vigroupu? 190 za 2i aj s garáž.statim je ok... ak to nie je novostavba, tak potom nie.

tilly
11. máj 2024

@zuzanka.zuzu mne sa to zdá na tú lokalitu a výmeru strašne veľa. Chystám sa predať dom v štandarde, ešte v ňom nikto nebýval za podobnú cenu (200) a ani nie o toľko ďalej od ba ako je rendez. Ja mám pôvod v Rači a teda na rendez by som išla len v krizovej situácii

zuzanka.zuzu
11. máj 2024

ak nie je v katastri ba tak môže mať aj 250m2 😉 hold smola a dobre vieme že takto to funguje odjakživa... za dom v grobe nie je ani 3i novostavba v ba 🙄

muchotrafka298
11. máj 2024

Uz len ten popis je zavadzajuci, pretoze na Rendezi nie je ziadne upatie Malych Karpat. Ja viem kde to je a za mna je to “na konci sveta”. Ano je tam dostupnost MHD do Bratislavy, ale tie autobusy nechodia kazdych 5 minut. A isla by som sa pozriet, ako daleko je odtial zeleznicna trat.

tilly
11. máj 2024

@zuzanka.zuzu lenže dostupnosť do mesta a čas, ktorý strávim v aute alebo iným cestovaním je ten istý a mať 100m dom plus pozemok a mať byt, ktorý je od druhého oddelený sadrokartonom je rozdiel. Nech si každý vyberie čo chce, každému iné vyhovuje. Autorka chcela skúsenosti, názory, tak jej ich poskytujeme. Môj pohľad je, že na hlučnú, špinavú dieru v podstate už mimo mesto je 190tis veľa.

hedviga2
autor
11. máj 2024

@zuzanka.zuzu lokalita nam vyhovuje. Je to novostavba od vi group

zuzanka.zuzu
11. máj 2024

@tilly no a? mne to vysvetľovať nemusíš 😀 opakujem - aj keby ten dom stál čo by človek dopľul do záhrady z bytu v BA, ak je raz mimo katastru ba, tak vždy je lepší byt v ba ... PS nemyslím si že autorka sa rozhoduje medzi týmito dvomi verziami 🙈 čiže ty máš pohľad skreslený.

pribinak
11. máj 2024

@zuzanka.zuzu ale zas nebud zbytočne dramatická…..mam byt na sídlisku kde je výborná občianska vybavenosť a na skok do prírody
Sú tu skolky školy zdrav. stredisko, štadión plaváreň, bežecky ovál, obchody, služby, …..na Sajbach je velka figa
Ja si môžem vybrať či chcem ísť fo mesta elinou alebo busom fakt v 5 min intervaloch….na Sajbach ide bus ako často? Raz za 20 min ?

zuzanka.zuzu
11. máj 2024

@hedviga2 tak aj cena je ok. 2i v novostavbe v odľahlejších častiach idú okolo tých 170-180 a garážové státie je cca 15 navyše. je to v A alebo B alebo C?

hedviga2
autor
11. máj 2024

@zuzanka.zuzu ešte sme na vážkach. Boli sme pozrieť. Doprava je lepšia ako Vajnory, kde mhd chodí tiež mimo špičku raz za 30 minut. To neriešime veľmi. Nechodíme do práce.

zuzanka.zuzu
11. máj 2024

@pribinak a? je tam na predaj novostavba 2i s garazovym státím za 190 či čo si tým chcela povedať? 🙄 však pošli autorke link, určite sa poteší

tilly
11. máj 2024

@zuzanka.zuzu ja som to dala len ako príklad, nie že to má zvážiť, alebo sa tak rozhodnúť. Keď máš dat za niečo svoje úspory alebo niečo x rokov splácať, tak nechceš preplatiť a pre mňa je tá cena vysoká.

hedviga2
autor
11. máj 2024

@tilly pozerame pozerame, lacnejši nie je, jasne že nechceme preplatiť

pribinak
11. máj 2024

@zuzanka.zuzu nejdem hľadať žiadny link, autorka si nájde sama čo chce
Pointa príspevku je inde, ale nevadí

zuzanka.zuzu
11. máj 2024

@pribinak pointa bola presne v tom že porovnávaš neporovnateľné 😀

gemerka17
11. máj 2024

@hedviga2 chcete ten na 2 poschodí, ktorý je na nehnuteľnostiach aspoň 20 krát inzerovany ?

hedviga2
autor
11. máj 2024

@gemerka17 máš prehľad? Jeden z prezretých je na 2. poschodí. Problém mám že nam nema kto poradit a byt sa nekupuje veľa krat za existenciu. Mam hlavu plnu otáznikov.

gemerka17
11. máj 2024

@hedviga2 tiež zháňam, preto si čiham na ponuky.
Ak si pozrieš projekty ako bory, ovocné sady a rendez, tak práve rendez kvôli lokalite prehráva a preto aj cena je najnižšia. Je to také zabudnuté a asi aj dlhšie bude. Inak byty sú veľmi podľa mňa pekne s tou veľkou 12 m2 lodžiou a majú rozumnú dispozíciu. Zas ten byt určite na hodnote nestratí.

danica2711
11. máj 2024

@hedviga2 lokalita je niečo, čo nezmeníš, neprerobíš, nezrekonštruuješ. Za mňa je Rendez škaredá a nepraktická lokalita (sú tam tuším jedny potraviny a jedna krčma), navyše hluk zo železnice... ale ja sa tam nesťahujem, ty sa musíš rozhodnúť

hedviga2
autor
11. máj 2024

@danica2711 ak budeme byvať niekedy v tom byte už budeme hluchí😂 momentalne bývame ďaleko od obchvatu Ba a v noci v tichu počujeme hrmot pneu z áut na ňom. Detto lietadlá z letiska. Túto polohu máme v sebe vyriešenú. Do krčmy nechodíme. 😄Ďakujem za každý názor.

muchotrafka298
11. máj 2024

@hedviga2 ked vam vyhovuje lokalita, tak to je podstatne. Lebo pre kazdeho je dolezite nieco ine. Rendez je o kompromisoch. Stale zopakujem to, ze chod sa tam pozriet, ci naozaj Ti nebude vadit okolie, kde sa to vlastne nachadza a ci Ta nebude prilis rusit ta zeleznica, co tam je nedaleko. Ja neviem odhadnut, kolko vlakov tam pojde. Ja som vyrastla pri zeleznici a to zdaleka nechodilo tolko vlakov ako teraz a do konca zivota si nekupim ziadnu nehnutelnosti vedla zeleznicnej trate. Fakt je to pre mna no go: Ale tebe to mozno prekazat nebude.

sasa1310
11. máj 2024

@tilly a kde máš ten dom? Aká dedina?

sasa1310
11. máj 2024

@hedviga2 za 190 000 eur s garážovým státím a kobkou je skôr nižšia cena na BA. Ono to bude tou lokalitou. V inej lokalite kúpiš za to 30m2 s garážovým státim

majlo1234
11. máj 2024

Tak pokial vam ta lokalita vyhovuje, chodte do toho, tie byty su tam pekne. My sme hladali davnejsie investicny byt za vyhodnu cenu, tam boli jedny s najnizsich v byvalych zelezniciarskych ubytovniach, ale nevzali sme ho nakoniec, mne sa ta lokalita nepacila. Ale kupili sme v Biskupiciach, takze asi prast ako uhod😂😂😂

sweetdreams1
11. máj 2024

Podľa mňa je to ok, také ceny proste teraz v BA sú.... My sme pozerali Rendez 10 rokov dozadu, vtedy sa nám to tak nepozdávalo,bolo tam len pár bytoviek, starších. Ale teraz ako tam sú novostavby, zacina to byť zaujímavá štvrť. Taká kľudnejsia. Dnes by som tam už skôr išla byvat.