Mužov plat 800 eur v hrubom

martinna181
6. nov 2021

Ahojte, aký mate názor na to, že môj muž ako predajca zarobiť 800 brutto ako predajca ? Je to málo podľa vás? Aký máte názor? Ja zarobim podobne

dr_smajlik
6. nov 2021

Predajca čoho, resp kde? Ako dlho tam pracuje? Jedná sa o fix iba alebo má aj variabilnú zložku mzdy?

petamich
6. nov 2021

a co muz predava, je predajca v banke, poistovni, predava auta, obrazy, domy, DVDcka?

a za mna je to malo ale ja pracujem v IT firme, kde ked nasi obchodaci predaju projekt za statisice € zarobia podstatne viac, rovnako ako ked som kedysi robila v banke zarobili podstatne viac

takze co a kde predava asi aj lokalita je dolezita

zmrzlinka2021
6. nov 2021

@martinna181
pre mna je to velmi malo zarobit v hrubom.
Na druhej strane, tu otazku si mozes polozit aj na seba, preco zarobis 800 v hrubom a ci je to malo, akurat alebo vela.

martinna181
autor
6. nov 2021

@dr_smajlik Predajca v elektre, fix je 744 plus predaj, len ten ťažko, keď ľudia nakupia poistky a podobne..

martinna181
autor
6. nov 2021

@petamich v elektre zarobi toľko

lasona
6. nov 2021

Príde mi to veľmi malo

martinna181
autor
6. nov 2021

@zmrzlinka2021 No určite by som chcela viac zarobiť a hľadám lepšie ponuky, mame dve deti no

martinna181
autor
6. nov 2021

@petamich A je to v meste Považská, menšie mestecko

spadnutaslivka
6. nov 2021

v hrubom je to dosť málo. Ale obzerám sa po práci a čo pozerám východ (netuším, kde žijete, len hovorím, čo pozerám ja), tak sú aj nižšie ponuky. A dokonca som sa úplne pozastavila nad jednou ponukou, kde bolo v náplne práce aj cestovať a zastrešovať prešovský a košický kraj a v hrubom núkali len 795e.

martinna181
autor
6. nov 2021

@spadnutaslivka na zapadnom Slovensku, mesto Považská

mimikarol
6. nov 2021

@martinna181 na dnešnu dobu je to málo aj v čistom, bohužiaľ.

petamich
6. nov 2021

@martinna181 no mne to tiez pride malo ale moze to byt len tym, ze kazdy to mame nejako, zarobime nejako, regionalne rozdiely a s tym spojene naklady

s takym platom by sme v BA nemali kde byvat, lebo viac ako jeden plat by siel na hypoteku a byvanie a este sme nejedli ale clovek z ineho regionu, ti moze povedat, ze to je este fajn plat

asi si treba polozit otazku - ci sa da najst nieco lepsie v danom regione/meste a tiez ci manzel je dobry predajca v zmysle, ide mu to je ten typ, co by predal cokolvek a teda mohol by zarabat viac len kupi-schopnost nepusti alebo proste nie je predajca a radsej skusit najst pracu, kde fix je vyssi

martinna181
autor
6. nov 2021

@mimikarol Tiež si myslím, hľadám niečo lepšie aj manzel chce, lebo je to ltt na tento region

martinkatinka
6. nov 2021

Nie je to uplna minimalka, ale tiez sa za to neda vyskakovat. Ja mam v hrubom nieco menej.

martinna181
autor
6. nov 2021

@martinkatinka a z akého regionu si ?

martinkatinka
6. nov 2021

@martinna181 kysuce

nely1704
6. nov 2021

@martinna181 je to málo keďže nám by to nestačilo na hypo + energie

tosomja
6. nov 2021

No malo, veď má možnosť ísť robiť aj niečo iné, keď vám to nevyhovuje. Zase keď iní budú spokojní s takým platom, vezmu ich s tvoj muž nemusí mať ani toľko. Práve o Tom to je, vždy sa nájde niekto, kto sa uspokojí.
Ja som robila predavačku za 600€ v čistom, ale keď som zastupovala na inej prevádzke, mala som aj 1000€.
A robila som aj v predajni nábytku, kde som mala fix minimálnu a províziu za predaj, zo začiatku som si pekne zarobila, lebo ľudia kupovali, bolo to nové, o pár rokov sa už neoplatilo, lebo trh sa rozrástol a konkurencia je veľká. Asi všade tak.

zmrzlinka2021
6. nov 2021

@martinna181 a ake mas ty vzdelanie, pracovne skusenosti? nie je moznost, ze by si ty zarobila viac a potiahla rozpocet rodiny?

martinna181
autor
6. nov 2021

@tosomja To je problém, že veľká konkurencia aj v tom elektre, kde sú tri vedľa seba a proste menej ľudí chodí osobne a už vôbec nejaké extra služby si nedávaju, tak je to ťažké no

sssilvuska
6. nov 2021

moj nezarobi ani tolko a ja som na rodicovskej...a co mam robit... malu nemozem nechat samu doma aby som isla ja do roboty a bohuzial v decembri ide stat prepustat zamestnancov tak aj manzel skonci bez roboty.. radost zit co vam poviem..som rada ze mame aspon kde byvat a este aj co jest zatial..

mr_is
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mikadooo
6. nov 2021

@martinna181 čau nemusí to byť málo v konečnom dôsledku, závisí od toho, aké percento z obratu bude na konci mesiaca. To sa šéfa nepýtal ako sa to pohybuje? Ty povieš že sa predá pár poistiek, ale to by šiel ten obchod už dávno do kytek keby to tak bolo 😉. Alebo by si ho majiteľ obsluhoval sám, a nerobil by si zbytočne náklady s ďalším zamestnancom...

stary_ujco
6. nov 2021

Je to malo vzhladom na životné naklady. Na druhej strane to nie je uplne malo vzhladom na povahu tej práce. Ludia r9bia radovo horsie zamestnania a nezarobia viac

martinkatinka
6. nov 2021

@martinna181 a ake vzdelanie a prax ma tvoj muz?

xsimonkax
6. nov 2021

Tak ono takéto firmy ako elektro tam ide o to, ze ma fixný plat a potom sa zvysuje od toho kolko ludom predá tovaru..

annamalaga
6. nov 2021

Ja si myslím , že pre jedného , ktorý býva pri rodičoch je to dosť , na hypotéku a rodinný život to nestačí.

mpg
6. nov 2021

@martinna181 Minule som čítal, že hľadajú predavačov do Hornbachu (predaj stav.materiálu a pod.) a tam im ponúkali oveľa vyšší plat.

ivik4
6. nov 2021

Na chlapa velmi malo. Ak ma rodinu, duplom.. a este 2 deti . Keby bol slobodny ,pohoda

martinna181
autor
6. nov 2021

@mr_is No ja som čítala aj ohľadne Industry 4.0, že sme najviac ohrození skrz stratu pracovnych miest a asi je to len otazkou času, čo budu potom ľudia resp dosť veľa masa robiť? Aký máš názor?