Môže môj otec ručiť mojou nehnuteľnosťou?

4. sep 2023

Moze moj otec rucit pri hypoteke mojou nehnutelnostou , aj ked nie je nanho napisana? Dakujem

fallon1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivkav5
4. sep 2023

Nie

avonladyba
4. sep 2023

To je ako keby sused mohol ručiť Tvojou nehnutelnostou.

fallon1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cocolino234
4. sep 2023

@autorka ak je nehnuteľnosť tvoja, ty mu môžeš ručiť svojou nehnuteľnosťou na jeho hypotéke.

patka06
4. sep 2023

Môže, ak s tým ty budeš súhlasiť a nie je tam iné záložné právo

autor
4. sep 2023

@fallon1 ukludnime sa ,dobre? Mate zly den alebo rovno zivot,ked davate taketo sproste poznamky?;)

ivana11155
4. sep 2023

nie, ved nie je jeho

fallon1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
4. sep 2023

@patka06 nemam na mojom dome zalozne pravo. A otec si chce zobrat hypo a ja nemam problem mu rucit mojou nehnutelnostou. Takze by v tom nemal byt problem? Ci co by sa odomna ocakavalo z pohladu banky? Dakujem

ruxandra
4. sep 2023

Ano, moze ručiť tvojou nehnuteľnosťou ked mu das na to súhlas

autor
4. sep 2023

@ruxandra dakujem!

autor
4. sep 2023

@fallon1 veru, dal si velmi sprostu odpoved, kedze sa to moze ;)

cocolino234
4. sep 2023

@fallon1 žiaľ si podal len sprostú odpoveď. Otázka bola normálna, len na ňu nevieš odpovedať správne. Kľudne by mohla ručiť svojou nehnuteľnosťou aj tomu susedovi.

@autorka samozrejme, že v tomto prípade môžeš byť ručiteľom. 🙂

fallon1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
4. sep 2023

@avonladyba vidis to a ked budes suhlasit, tak ten sused moze. Zase si sa nieco nowe naucila

bluemoon24
4. sep 2023

Problem v tom nebude, ale je ti jasne, ze kdyz otec hypoteku nebude splacet, banka zabavi tvoji nehnutelnost a nebude se na nic ptat? Teda, pokud to pak nebudes platit za neho ty.

autor
4. sep 2023

@fallon1 dufam , ze ty nie si fin.poradca. lebo to by potom spel tento svet do zahuby, na zaklade tvojich odpovedi a pristupu ;)

autor
4. sep 2023

@bluemoon24 viem.v tom nebude problem

fallon1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bluemoon24
4. sep 2023

Tak v tom pripade je vsechno ok 🙂

autor
4. sep 2023

@cocolino234 dakukem za odpoved

autor
4. sep 2023

@fallon1 chod si slovickarit do nejakej inej temy. Tu takehoto odbornika, co nerozumie otazke nepotrebujeme

fallon1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cocolino234
4. sep 2023

@fallon1 myslím, že všetci trošku zbehlí to pochopili správne. A kto nie, aspoň nemajte blbé reči, to je základ. 🙂

sense
4. sep 2023

@cocolino234 tak vieš chlapom treba všetko. Po lopate vysvetliť

fallon1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkakoc444
4. sep 2023

Autorka tvoja otazka vyznieva akoby si chcela vediet ci Tvoj otec moze rucit Tvojou nehnutelnostou "poza Tvoj chrbat" tiez som to tak pochopila ako @fallon1 a presne som si pomyslela, ze jasne ze nie 🙂 Nabuduce skus polozit jasne otazku a snad sa vyhnes odveci odpovediam.

aduskatt
4. sep 2023

Môžeš ručiť Ty Tvojou nehnuteľnosťou na hypotéku, na ktorej nebudeš dlžníkom....

cocolino234
4. sep 2023

@sense 😆😆💯