Mám možnosť žiť len z pasívneho príjmu

7. júl 2023

Ahojte, posledné mesiace mám veľmi dobrý pasívny príjem a zvažujem podať výpoveď v klasickej práci. Znamená to pre mňa, že sa budem venovať mužovi a dieťaťu, starať sa o dom a samozrejme prinášať peniaze do rodinného rozpočtu. Bojím sa však, že sa doma zbláznim. Išli by ste do toho?

amonet
7. júl 2023

nie

mimimoje
7. júl 2023

skôr by som išla formou menšieho úväzku.

rikarika
7. júl 2023

Ani za nic.

dskjhfdlkdjhl
7. júl 2023

Kedze mna moja praca bavi a rada sa tam realizujem, tak ja by som do toho nesla.

hederamonstera
7. júl 2023

A tvoja praca ta bavi?
Ja kebyze chodim do prace co ma nebavi, tak by som do toho sla.

dzulli1980
7. júl 2023

Nie ... presne kvôli tomu, čo píšeš "doma by som sa zbláznila" ... mňa by to nebavilo, dookola variť, utierať prach, behať im okolo zadkov atď. ...

domiklik
7. júl 2023

Podľa toho akú máš pracu

basulaak
7. júl 2023

Ano dala by som vypoved, robila by som si financne rezervy. Keby boli dost vysoke, rozbehla by som si vlastny biznis. A do beznej prace uz nepachla. Doma sa zblaznis. Za tieto spojene prijmy by som si platila upratovacku, opatrovatelku. A zase odkladala, investovala a robila to co mam rada. Vsetci spokojni a ty uspesna. Bingo 🙂

kristinka92
7. júl 2023

ak máš prácu, ktorá ta bavi alebo máš rada ten kolektív, tak by som tam chodila, ale na skrátený úväzok- buď pár dni v týždni alebo skrátiť hodiny z každého dňa. nech máš aj nejakú zmenu a aj menší príjem naviac poteší 🙂

hladamematku
7. júl 2023

bavi ta tvoja praca ?

matullienka
7. júl 2023

Nešla, by som tiež by som si nechala skrátiť úväzok v prípade, že má práca baví ak nie tak by som ju zmenila aj za cenu nižšieho príjmu ale robila by som to čo ma baví. Zase nie je dobré úplne stratiť pracovné návyky ono aj ten pasívny príjem raz môže padnúť a po rokoch doma sa bude začínať veľmi ťažko

suzitok
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
7. júl 2023

Nie, ja by som skôr šla cestou skráteného úväzku.

Robiť doma slúžku to nie. Skôr či neskôr si na servis zvyknú a nedonutis ich ani len smeti vyniesť
Mam väčšiu sebavodnotu ako byt doma a prať a žehliť a variť a upratovať a dokolecka to iste

autor
7. júl 2023

Ja som tiež introvert, ktorý pracuje s ľuďmi. Nemám svoju prácu moc rada, ale zase som bola za ňu dlhé roky vďačná.

Tiež by sa mi veľmi páčilo byť šefkou sama sebe.

Ďakujem baby za názory.

hladamematku
7. júl 2023

@suzitok nies i len tazky introvert ale na nasun krajinu si aj netypôicka, Slovaci su zvyknuti otrcat ruku statu a ked sa im v zivote nedari tak za vsetko moze stat. Mas moju uctu, aj za posunute hranice uszkosti z buducnosti...my sa k tomuto nevieme s manzelom odhodlat, aj ked pasivne investujeme..

zic
7. júl 2023

urcite by som do toho isiel, ak by ten pasivny prijem bol "navzdy" (mas istotu)... urcite by som to neriskoval ak by to bolo docasne...

hladamematku
7. júl 2023

@suzitok sorry za preklepy

zefyra
7. júl 2023

Ja mam pasívny príjem a z tej prace zároveň ale aj aktívny príjem. Som doma, pracujem len kedy sa mi chce, neviem ci aj u teba to tak ide. Je to to najlepšie čo ma mohlo stretnut.

mimirka32
7. júl 2023

Ak by som mala istotu pasivneho prijmu na dlhu dobu a dokazalo by ma to uzivit, aj by som si nieco odlozila, hned by som dala vypoved 😊 a casom si nasla pracu na par hodin tyzdenne, idealne z domu..to by bol krasny zivot 😊😊

nafka0483
7. júl 2023

Ano, ja by som do toho isla. Nechodit do klasickej prace sa NEROVNA tomu ze len sedim doma a utieram prach.

Prave naopak, realizivala by som sa vo vsetkom na co inak nemam cas alebo tolko casu kolko by som chcela - napr.: fitko kazdy den, dobrovolnictvo, doucenie sa dalsich cudzich jazykov ktore som zacala a nie som na urovni aku si prajem, rozbehnutie vlastnych podnikatelskych aktivit, studium dalsich odborov a pod. Ja by som si toho tolko nasla...

suzitok
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
caroline_
7. júl 2023

Samozrejme že áno

hladamematku
7. júl 2023

@suzitok my sme tiez zivnostnici...moj sen je ale dobrovolnictov, robim ho uz 15 rokov, ale chela by som full time a k tomu ten pasivny prijem

h2
7. júl 2023

Ak by bol ten pasívny príjem fakt super, tak áno, išla by som do toho. Nevidím dôvod, prečo nie. Veď keď zistím, že mi to nevyhovuje, vždy sa môžem znova zamestnať.

blonde_bella
7. júl 2023

Záleží aký vek majú deti....ak sú malé, tak by som dala výpoveď a dovidenia. Venovala sa deťom a našla prácu na skrátený úväzok ak vôbec....čo na to muž?

autor
7. júl 2023

@h2 Ja som ten typ osoby, ktorý sa aj bojí, čo povie rodina. Nemyslím muža ale ostatných. Nechcem zase počúvať reči typu, že som len doma a podobne. Tu na SK je to dosť ťažké, lebo človek, ktorý nemá bežnú prácu sa považuje za lenivého.

mikadooo
7. júl 2023

Nie. Bola som v tom a stačilo. Skús, uvidíš. Však zamestnať sa niekde potom ešte budeš môcť, či nie?

suzitok
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
7. júl 2023

Tak na to, čo si kto o tom myslí, sa úplne vykašli. Je kopa žien, čo je v domácnosti a nemajú ani žiadny pasívny príjem.

sundew
7. júl 2023

A aky to je ten pasívny prijem? Inak Ano je to pravda,na SK to ludia stale beru tak ze nic nerobíš,alebo zas vela ludi si predstavuje ze homeoffice známena byt doma nerobiť a brat plat,to je tiez taky druhy extrém