Mám 18 rokov a potrebujem pôžičku bez toho, aby vedeli o tom rodičia

cosiblazon
30. okt 2022

zdravim mam 18 rokov a chcel by som si pozicat 600-800€
byvam este s rodicmi a nechcel by som aby sa o tom dozvedeli...takze potrebujem pozicku ale bez ziadnych papierov domov a podobnych veci...som schopny to splacat bez problemov a nemam ziadne dlhy....akvsak moje skusenosti s tymto su nulove...vedel by mi niekto poradit ako a ci je to vobec mozne?
vopred dakujem sa vsetky NORMALNE reakcie

petamich
30. okt 2022

v pripade ak si riadne zamestnany, nie si v skusobnej dobe a prijem je zdokladovatelny, tak by nemal byt problem v ziadnej banke (predpokladam, ze ziadny negativny zaznam nemas), co sa tyka dokumentov, tak tie podpisujes priamo v pobocke/online a ak si zvolis banku, ktora je schopna posielat elektronicku korespondenciu a budes riadne splacat, nemalo by ti domov nic prist

jarka_black
30. okt 2022

Áno, možné to je. Žiaľ, takáto suma je dostupná aj bez dokladovania v jednej banke, čo viem...

solange7
30. okt 2022

@cosiblazon ak mas ucet, prijem, tak si o takuto malu sumu mozes poziadat aj cez internet banking. Minimalne o povolene precerpanie.
Aj ked pochybujem, ze je to tvoj pripad. Tvoj dotaz znie pomerne naivne.

marca12
30. okt 2022

@cosiblazon takto sa zacina cesta za dlhmi. 600-800€ vies zarobit. Nie je to velka suma. Ak vezmes pozicku,preplatis ju,su tam vysoke uroky.

cosiblazon
autor
30. okt 2022

@marca12
co som pozeral pri cca 600€ splacane 36 mesiacov ta to vyjde na 720€ co nieje nieco hrozne...navyse ja ju budem schopny do 2/3 mesiacov splatit predcasne takze zadlzovat sa nebudem

cosiblazon
autor
30. okt 2022

@solange7 prijem mam stali mesacne cca 150€ avsak k tejto karte maju pristup aj moji rodicia takze potrebujem inu...

solange7
30. okt 2022

@cosiblazon s prijmom 150e ti pozicku nedaju. Radsej si nasetri.

cosiblazon
autor
30. okt 2022

@solange7 aj ked realne o domacnost sa nestaram a vsetko za mna viacmenej platia rodicia? + dostavam este cca 100€ mesacne na ruku za viacmenej ,,brigadu"...popripade existuju aj nejake nebankove pozicky ktore nezaujima tvoj prijem alebo nejak tak to funguje nie?

liz_lemon
30. okt 2022

@cosiblazon prijem na ruku, je cierny prijem, a ten sa ti do prijmu ratat nebude

solange7
30. okt 2022

@cosiblazon banku ani nebankovku nezaujima, ze byvas s rodicmi a neplatis zatial ziadne vydavky. Oni potrebuju vidiet, ze mas riadny plat, socialne odvody a ze ti po zaplateni splatky ostane zivotne minimum. A to ty nesplnas cize niesi vhodnym kandidatom na pozicku.

cosiblazon
autor
30. okt 2022

@solange7 jasne toto chapem ale co som si googlil nasiel som nejake pozicky ktore nezaujima tvoj prijem tak ako to je s tymto?

jarka_black
30. okt 2022

@cosiblazon Keď ľahko požičajú, ľahko poženú k exekútorovi.

solange7
30. okt 2022

@cosiblazon take neexistuju. To je len lakadlo pre jednoduchsich ludi.
Naco potrebujes tak urgentne tie peniaze, ked pises, ze za dva mesiace by si pozicku vedel splatit? Nepocka to 2 mesiace kym si nasetris?

cosiblazon
autor
30. okt 2022

@jarka_black to mi je jasne ale s tym ja problem nemam kedze v najhorsom viem vybrat svoje peniaze z uctu ktorych tam mam urcite niekolkokrat viac ako je spominana pozicka+ viem ze splacat budem stihat bez problemov takze toho sa nebojim len sa k tej pozicke potrebujem dostat

cosiblazon
autor
30. okt 2022

@solange7 jasne viem ze nie vsetko je tak ako sa to prezentuje preto sa tie informacie snazim zistit tu :D....ale urcite sa nenajde nieco take ako som spominal?...kludne nech to ma aj dvojnasobne vyssi urok to ma netrapi...

solange7
30. okt 2022

@cosiblazon nie, nic take neexistuje. Nikto ti nepozicia len tak bez riadneho prijmu. Je to nepriechodna situacia. Ani oficialna a ani polopodvodna institucia nepozicia peniaze cloveku bez prijmu.
Ale ked ta nezaujima vyska uroku, preco si nepozicias od nejakeho kamarata? Mozno to pre nho bude rentabilne.

jarka_black
30. okt 2022

@cosiblazon Existuje také. Ale nepoviem, pretože by som ti "zavarila". Treba svoje peniaze používať, neriskovať s dlhmi a úrokom, ktorý ťa netrápi. A nenechávať tisíce ležať na účte, ale ich zhodnocovať. A ak to nemôžu vedieť rodičia... to tiež hovorí za všetko.

cosiblazon
autor
30. okt 2022

@solange7 nemam moc od koho malo kto v mojom veku disponuje tolkymi peniazmi na pozicanie

zmrzlinka2021
30. okt 2022

@cosiblazon pozic si od rodiny. A na čo potrebuješ peniaze?

cosiblazon
autor
30. okt 2022

@jarka_black s rodicmi nemam dobry vztah planujem sa odstahovat je to trochu komplikovane a viacmenej aj dost sukromne takze to tu riesit nebudem...ako hovorim do dlhov sa nedostanem kedze peniazmi na ucte disponujem+ prijem mam cca 250€ z ktoreho minam fakt minimalne takze nejakych 150€ sa mi zvyso kazdy mesiac... tak ak o niecom viete prosim vas o pomoc...na svoj vek som dost inteligentny a niesom taky hlupy aby som nevedel zvazit pre a proti...

cosiblazon
autor
30. okt 2022

@solange7 ale trochu nechapem aky je problem pozicat dajme tomu tych 600€ vsak predsa ak to rozdelis na par rokov tak ta splatka vyjde aj na trapnych 10€ mesacne a to predsa zvladne kazdy...

jarka_black
30. okt 2022

@cosiblazon Splácať 600 € po 10 € mesačne znamená pri 8% úrokovej sadzbe preplatiť 26% a mať záväzok trvajúci 6 rokov.
Ak so svojou ne-bonitou chytíš úrok okolo 15%, tak 10 € budeš splácať 8 rokov a preplatíš 72%.

cosiblazon
autor
30. okt 2022

@jarka_black jasne to si uvedomujem ale to ma viacmenej netrapi kedze ak sa odstahujem budem mat svoju kartu nastarosti ja a budem tuto pozicku vediet splatit ihned

madla60
30. okt 2022

@cosiblazon len od nebankové si neber.

cosiblazon
autor
30. okt 2022

@madla60 preco nie?

svetlonos
30. okt 2022

@cosiblazon
sorry ale keby si nebol naivny a hlupy, tak takto neuvazujes. S rodicmi nevychadzate dobre. Na ucte mas udajne peniaze a viac ako 800€ A chces sa odstahovat a vyzit za 250€ mesacne? Platit najom a stravu? Mam skor pocit, ze si to tak trochu predstavujes ako hurvinek valku. Jedine odist do prace, kde si na mesacne naklady aj zarobis. Nehovoriac o nebankovkach ktore maju rozne nechutne sposoby vymahania dlhov. Moze sa ti cokolvek stat!3

cosiblazon
autor
30. okt 2022

@svetlonos ak by som sa odstahoval urcite nebudem zit z 250€ ale najdem si nejaky stabilny prijem to je asi logicke :D ale to je uz mimo otazky ktoru chcem riesit...a je mi jasne ze ak niekto dava pozicku bez dokladania prijmu tak jeho to hlavne zalozene ako spominas na ,,nechutnych sposoboch" ak sa zadlzis a nedokazes je splatit...ja si vsetko toto uvedomujem ale zadlzit sa nezadlzim ako som spominal kedze mam dostatok uspor aby som splatil ne jednu takuto pozicku...ja ju len potrebujem niekde dostat co dalej s tym uz nemam problem

lalenka33
30. okt 2022

@cosiblazon prepáč, ale podľa tvojich komentárov inteligentný nevyzeráš. Máš 18 rokov čiže asi budeš študent s brigádou, lde oficialne zarobíš 150 €, čo dostaneš na ruku nikoho nezaujíma, bývaš u rodičov, nemáš žiadnu bonitu, nič nevlastníš čiže ti nemajú čo vziať. Žiadna banka ani nebankovka ti úver nedá. Dnes sú prísne kontrolované aj nebankovky. Po zaplatení všetkého ti musí ostať životné minimum a to ty ani nezarobíš. To, čo vidíš na nete sú pofidérne spolocnosti, ktoré ti požičajú max.50 eur ak to na mesiac. Kopec tých inzerátov je starých a neaktuálnych. Nemáš normálnu prácu a príjem, ale chceš sa odsťahovať a platiť póžičku a z čoho prosím ťa? Z peňazí čo ti možno rodičia šetrili od narodenia a nemusíš ich ani realne dostať?

cosiblazon
autor
30. okt 2022

@lalenka33 od 14 rokov si peniaze zarabam sam a setrim si ich sam takze komentare tohto typu by som rad uz nevidel 🙂 ... uvedomujem si realne ze realne vzhladom na moj ,,prijem" pozicku dostanem asi tazko+nevyznam sa to tychto veci...preto pisem sem ci sa nahodou nenajde nejaka moznost ako ju dostat...nemusi to byt najlepsia pozicka nemusi byt ani dvakrat vyhodna len aby nejaka bola tak ak mi s tymto niekto vie pomoct budem rad

zuzanka.zuzu
30. okt 2022

nie žiadna. a ty nečakáš radu, skôr dúfaš, že od niekoho tu si tých "len" 600 požičiaš... kamarát, na tejto stránke zabudni 😀 to si skôr vyfajčíš na pokeci než tu vyžobreš 😀