Málo peňazí na karte a vyloženie potravín pri pokladni

16. aug 2023

Ahojte,stalo sa aj vám že ste mali málo peňazí napríklad na karte a ste to zle vypočitali museli ste nejaké potraviny nechať pri pokladni ? Dnes sa mi to bohužiaľ stalo musela som dať preč jogurt za 0,22€ ,bolo to pre mňa veľmi trápne ale bohužiaľ ,chcem vedieť stalo sa to už aj vám ? Ľudia na mňa divné pozerali ale popravde ja som taká osoba že keď som raz videla že staršia pani nemala na zemiaky som jej ich kúpila,ale nie každý sme rovnaký 🙂

rebrambora
16. aug 2023

Uuurcite sa to stalo kazdemu. Neries.

janai1
16. aug 2023

To si nemala ani v peňaženke 30 centov aby si doplatila?

ckocka
16. aug 2023

Nie, ale stalo sa mi velakrát že som sa cítila trápne. Stáva sa to každému.

biem22
16. aug 2023

Úplne ta chápem, ja som si raz zabudla skontrolovať stav na účte, proste odišli všetky platby a som pozabudla 😬🤣 a zrazu pri pokladni, že nezobralo kartu, hotovosť som nemala. Peniaze som mala pod účtom, v Tom šoku som nevedela ako sa to posiela, pritom to trvá sekundu🤣🙈. Tak som písala manželovi, nech mi rýchlo pošle peniaze lebo od neho mám hneď , tak si pani predavačka počkala chvíľku a pohoda, ide sa ďalej 🤣🤞

salamistka
16. aug 2023

Zabudla som svoj pin kód na kartu, po ťažkom dni v práci sa mi pomiešali všetky kódy a heslá v hlave, ktoré denne používam a zrazu som nevedela správne poradie čísel, pokladník kľudne počkal, kým sa mi to na 3-tí krát podarilo správne :D necítila som sa trápne, bolo mi to vtedy aj celkom jedno popravde

cocolino234
16. aug 2023

@autorka ja peňaženku nenosím, platobné karty mám v mobile, kartu poistenca taktiež a občiansky v záložke pri mobile. Takže hotovosť u mňa nenájdeš. Párkrát sa mi to už stalo, jednoducho odišli platby a nevšimla som si to. Nikdy som sa necítila trápne, nejak to nemám sebe. Keď mi odmietla platbu, tak som jednoducho povedala "tak mi prosím Vás stornujte vajíčka". Bez rečí stornovala, poďakovala som a odišla. Ja to proste neberiem tak seriózne, veď sa nič nedeje. 😀 Ako bezdomovec nevyzerám, jednoducho som nemala dostatok na účte a tam to končí.

Raz mi ale chýbalo asi 25 centov a nejaký chlap za mnou prekrútil očami, ako keby som ho otravovala, peniaze podával predavačke, nech to doloží. Slušne som ho odmietla so slovami "keď na to nemám, tak to nekúpim, odložte si". Predavačka mu to vrátila, stornovala mi položku a odišla som.

Podľa mňa je asertivita v tomto prípade veľmi dôležitá. Máš právo urobiť chybu, máš právo povedať nie, neviem a nechcem. A za takúto banalitu sa nemáš prečo cítiť trápne. Ja by som sa zase trápne cítila, ak by som zhora čumela na človeka, ktorému chýbalo 20 centov na nákup.

salamistka
16. aug 2023

mne raz chýbalo 5 centov pri okienku na pošte, pani za mnou mi požičala :D

dankabetka
16. aug 2023

ahoj, mne sa stalo, ze mi skoncila platnost karty ( druhu som uz mala doma, len som si ju nevymenila...neviem preco uz - nepamatam sa) tak som zabaleny nakup v taske nechala pani pri pokladni, z stym, ze si zabehnem domov - 20 minut ( hore-dole ), ked som sa ale vratila musela mi nablovat vsetko este raz, ona neriesila vobec. Potom mam zazitok ako som chcela zaplatit obcianskym 😀 a j taky, kde som si nevsimla napis len v hotovosti 😅 to na mna tiez kukali ako na divnu, ale ja to zas az tak neriesim. 😉

autor
16. aug 2023

@cocolino234 ako to myslíte že z hora ?

ckocka
16. aug 2023

Pohrdavo.

viera
16. aug 2023

Vies co sa mne stalo?Ze som prikladala na zaplatenie ševt kartu🙂))......Nic na tom neni trapne...keby som bola za tebou,tak ti zaplatim ten jogurt kešom...Raz som to urobila jednej starsej pani pred nami...Bola starucka...Mala tam zakladne potraviny...Isla platit kartou(ledva ju vytiahla a nevidela aj dobre..)A ze pip a nedostatok prostriedkov na ucte...Neslo to...A predavacka, ze nech este skusi a zas pip a nic..Ze ci nema inu...Ona nie...Ze hotovost nema...A predavacka na nervy, za nami rada...A tak som prilozila svoju kartu...A syn jej pomohol to este zabalit do tasky...Ta tam dakovala az skoro plakala..Takze stavaju sa vseliake veci a urcite to nie je trapne.

ankare
16. aug 2023

Áno, stalo sa to aj mne. To nie je hanba.

marhulka13
16. aug 2023

Nerobím síce v potravinách ale v inom obchode a stáva sa to denno denne. Ale úprimne, 20 centov by som neriešila a to aj sama doplatim

muchotrafka298
16. aug 2023

Ja som minule zaplatila vodu takemu starsiemu panovi, vyzeral no, tak osumelo dost a chcel si kupit vodu. Lenze teraz jak je ta zaloha za flasku, tak mal malo. Hovorim nablokujte mi tu flasku, to je v poriadku a co sa spustilo. Ta pokladnicka do mna drzo skocila, ze ci som sa zblaznila a za mnou fronta, tiez frflanie ze co zdrzujem! Som kukala jak blazon, hovorim prosim vas, ja sa ponahladam, nablokujte tu flasku k mojmu nakupu a nerieste to. Zrazu bolo ticho a este take suskanie, ze som zaplatial niekomu vodu.

autor
16. aug 2023

@muchotrafka298 veď to nechápem už čo sú to za ľudia že si nechcú vzájomne pomôcť,veď mne sa to nestalo tak čo si povedia ,ale raz sa im to môže vrátiť

226lenka
16. aug 2023

Mne sa stalo že mi pokladník nablokoval tovar, ja som ho medzitým balila do tašky, idem platiť a zistím že platobnu kartu som nechala doma a nemala som pri sebe hotovosť. Vtedy som sa cítila trápne.
A pracujem v obchode na pokladni a ti poviem že sa to stáva každý deň. A keď chýbalo zákazníkovi 5 alebo 10 centov tak som mu odpustila, lebo nebudem kvôli tomu stornovať tovar.
Alebo minule na pošte chýbalo jednému chalanovi 5 centov, dala som mu ich

macik166
16. aug 2023

Je to okey. Ja som raz stornovala celý nákup.

la_dolce_vita
16. aug 2023

Tiez som vcera omylom nechala platobnu kartu doma a trnula som, ci mi bude stacit hotovost. Dnes clovek nevie odhadnut vysku uctu pri tych cenach. Tiez by som nemala problem zaplatit niekomu drobnost, najma starsim ludom alebo v tvojej situacii.

nerko
16. aug 2023

Stalo sa mi, ze som zabudla pin. Uplne som zamrzla a nespomenula som si. Hotovost som mala minimalnu. Nakup mi dali bokom a priniesla som za pol hodinu hotovost. Viac krat som doplacala drobne za inych ludi pri pokladni nerobi mi to problem. Nedavno sa mi pokazila platobna karta, nieco sa stalo s cipom a nefungovala, to bolo tiez vesele nakupovanie…

blondinka95
16. aug 2023

Ja som mala nedávno pred výplatou a veľa výdavkov, na účte len 20e... ale mám stravnu kartu kde bolo ešte dosť. Išla som sama do Lidli, že veď zaplatím stravnou. Nákup bol 40, a nechcel prejsť cez stravnu, bola asi nejaká technická chýba. Naoko som snažila zaplatiť normálnou kartou lebo mi bolo trápne povedať že nemám dost..samozrejme že neprešlo. Bola som v strese riadnom ale predavačka mila. vozík som mala plný ( tým že to boli také menšie položky žiadne mäso alebo čo ). Volala som priateľovi nech príde. Predavačka spravila Bon a dala vozík bokom, priateľ prišiel asi o 10 min ja som ho pockala vonku. Potom sme spolu išli zaplatiť. Predavačka zlatá, neriešila. Bola som slušná a aj ona. Predpokladam že sa to stáva castejse ako by som čakala

jamimo
16. aug 2023

A? Možno si bola predtým v luxusnom butiku a platila zálohu za kabelku 2 000 eur. Denný limit vyčerpaný 😄 Nech sa každý pozerá kde chce a myslí si čo chce. Fantázii sa medze nekladú, vesmír je nekonečný 😉

almia
16. aug 2023

Nie nestalo...to nemáš nijakú finančnú rezervu? 😯😯 možno ako študent som prepocitavala ale teraz ako rodič nie !čo treba to kúpim a bez finanč.rezervy si to neviem predstaviť 🙈

elmivelmi
16. aug 2023

jij co rieis,ved si nekradla a?mne sa stalo tiez,ziadnu vedu som z toho nerobila vylozil potraviny a bolo,akurat deti mnaukali ze nemaju maskrty🙂A predavacky su mile,problem nemaju to nasoat upratat.

drobcek17
16. aug 2023

Aj mne sa to stalo, ale penzie som na účte mala. Len som si nainštaloval tu kartu do mobilu a všade mi to v pohode bralo. Až som prišla do obchodu vedľa domu také malé potraviny a tam nič, vypla som mobil, znovu zapla a nešlo. Jasné, že som nemala ani cent pri sebe a milá pani predavačka ešte na mňa, že asi nemám peniaze na účte. Vravím jej mám tam peniaze však včera mi prišli. A ona zas na celý obchod tak asi nie keď sa vám nedá zaplatiť. Podotýkam v obchode bola asi celá smotánka okolo bývajúcich starých dám, ktoré sa vyžívajú v ohovárani. Tak som sa tam dala zapísať ako dlžník, lebo to mlieko pre syna som fakt potrebovala. Peniaze som jej obratom doniesla. Ako extrémnu hanbu som tam vtedy zažila, ale pani tam už nerobí, takže v pohode tam idem na nákup 🙈

betulinka1
16. aug 2023

Jasne. Raz som prisla do obchodu a vytasila som prázdnu peňaženku. Maly mi z nej vybral uplne vsetko aj doklady. Mal 2 roky. Tak som nechala košík na informáciách a utekala domov. Pred dvoma tyzdnami som platila kartou a nemala som tam potrebne peniaze. Predavačka na mna kukla akoby som robila úverový podvod. 🤣🤣🤣 Neviem ci jej tam pípne oznamenie, ze nie je dostatočný kredit alebo co. Nastatie som mala druhu kartu. Inak uprimne ak niekomu chybaju drobné, nie raz som pomohla a doložila. Stava sa, to nie je hanba.

lindus_esterka
16. aug 2023

Mne sa viackrat stalo ze som vybehla do potravin 2minutky od bytu takze len tak narychlo v teplakoch a az pri plateni zistila, ze cela penazenka doma 🥲

doriiis
16. aug 2023

Mne sa to ešte nestalo ( to by som si pamätala),ale deje sa to bežne.Videla som to denne,keď som robila pri pokladni.A nielen nejakým sorry za výraz ,,sociálnym pripadom" ale všetkým.

kristiii
16. aug 2023

Mne by bolo skôr blbé ti tých pár centov nedoplatit, keby stojím za tebou. Mne sa raz stalo, že som spravila nákup (väčší než som plánovala), ale však mám kartu, nevadí a v momente, keď som otvorila peňaženku má oblialo, lebo mi doplo, že som ju nedávno, už neviem prečo vyložila. Tak som zaplatila čo sa dalo, koľko som mala v hotovosti a si pamätám, že peračník pre syna som jej tam nechala, že sa o chvíľu vrátim a doplatím. Aj som asi za 20 minút, kým som to otočila domov, prišla. Áno je to blbý pocit, keď sa ti niečo také stane, lebo však všetci majú v dnešnej dobe strašne naponáhlo a všetci sú dokonalí, ale potom som sa na sebe už skôr smiala, aká som blbá 😅

adrianap83
16. aug 2023

Mne sa teda nestalo, no mam plno iných trápnych príhod 🤣🫣 ak saniekomu také stane, bud doplatím, alebo teda vôbec, fakt vôbec neriešim. Stáva sa a čo teraz. Neide o život. 3x tukla predavačka a ôk. Netráp sa...mne viac vadia drzí ľudia v obchode, napríklad.

mandzula
16. aug 2023

Mojmu muzovi sa to stalo uz parkrat, pri sebe len firemna karta, keš natesno a pri nákupe hlava inde, zasmial sa, vyhodil, co bolo navyse, a islo sa dalej.🙂