Kupujete zľavnené potraviny i napriek tomu, že nie ste na to odkázaní?

13. máj 2023

Ahojte, len taky prieskum nazorov...
Kupujete zlavnene potraviny aj ked na to nie ste odkazani? Napadlo mi to vcera, stretla som znameho ktory to fakt nepotrebuje (setrit na potravinach) a prebral komplet boxy so zlavou, mal plny kosik zlavnenych (trv.pecivo, maso, syry...).
Ja tie zlavnene veci beriem ako fajn moznost pre tych, ktori potrebuju setrit, nikdy ich nekupujem, pride mi to take ze beriem sancu tym ktori to potrebuju viac. Je mi jasne ze si ich moze kupit ktokolvek, vcera mi bolo celkom divne ako to tam preberal a hadzal do kosika.

barbora19911
13. máj 2023

Tiež som sa nad tým včera zamyslela kamoška majú nadpriemerne príjmy že ale že fakt nad a chodia do Poľska na akcie 😅 ale zase oni velmi veľa cestujú žijú tak že 90 percent výlety a 10 doma ..

gemerka17
13. máj 2023

Tomu sa hovorí finančná gramotnosť. Nevidím dôvod kupovať za draho to isté, keď vie mat 30-50% zľavu. Následne vie tie peniaze dať inde: cestovanie, výlety, lepšie oblečenie, kvalitný zubár.

majka99999
13. máj 2023

Ano, kupujeme v akcii v pohode, vsak napriklad pivo alebo banany dolozia... Nikomu ich neberiem.

luccija
13. máj 2023

Občas kupujem

petamich
13. máj 2023

ano nakupujem aj zlavnene produkty

mamina7070
13. máj 2023

ano kupim v pohode v zlave casto kupujem aj v akciach 2+1 a pod v rakusku to casto byva a nemam s tym problem alebo idem do podnikovej predajne
usetrene radsej venujem na cestovanie napr

jan510
13. máj 2023

my tieto akciovky nekupujeme,ale kamoska co ma slusne prijmy vzdy hovori ze najviac clovek usetri na strave, lebo navonok nic nevidno 🙂 takze zrejme si radsej kupi kabelku a idu na vylet a stravovanie setri aj ked si moze dovolit. Je to zrejme o prioritach

mandzula
13. máj 2023

Podla mna je to uplne normalne. My ludom do financii nevidime, mozno prave na tych zlavach usetria to, co potom daju do veci, vdaka ktorym sa nam javia ako ti, co maju viac penazi. Bezne kupujem veci v zlave, hoci na to nie som vyslovene odkazana, rovnako kupujem v sekacoch a vobec neriesim, ci som tovar nevyfukla niekomu "chudobnejsiemu".

ildiko36
13. máj 2023

Každý šetrí ako vie, a mozno ako hore vyššie pisala mandzula tak ušetria peniaze viac

lilianka28
13. máj 2023

Je rozdiel či je akcia na normálne ešte v záruke potraviny - tie keď natrafím v obchode, kúpim ak ich potrebujem. Ale vyslovene ich nevyhľadávam.
Pokiaľ sú potraviny tesne pred zárukou - akcia, zľava je z tohoto dôvodu, tak to nie.

dejka77
13. máj 2023

@majka99999 Akcie a zlavnene vyrobky nie je to iste. Zlavnene vyrobky su normalne tie, ktorym konci zaruka a zlava je vacsinou vysoka.

simca06022011
13. máj 2023

Akciové kupujeme, teraz v podstate stále. A takéto rpwd spotrebou iba ak.to idem použiť hneď. Kúpim.
Kozmetiku v dm napr kúpime aj z toho zlacnené regály🙂)

viestta
13. máj 2023

Je uplne v pohode kupit potraviny v zlave, aj tie s konciacim datumom spotreby ak viem, ze sa spotrebuju bez ohladu na prijem domacnosti. (ked ich nikto nekupi, idu do odpisu, skoncia na skladke, v spalovni, v tom najlepsom pripade v bioplynovej stanici a niektore obchody tieto odpisy este zosobnuju zamestnancom)
Ci myslis, ze ti "bohati" to nemaju robit? Ak ano, tak preco by to robit nemali?

abbey1
13. máj 2023

My na pptraviny miname vela. A ano, kupujem bezne potraviny v zlave. Bezlaktozove, ovcie a podobne jogurty su dost drahe, tak rada siahnem po zlave.
Vacsinou maju este den dva zaruku a viem ich spotrebovat okamzite.
Nevidim dovod platit zbytocne navyse, ked nemusim.

ariannazara
13. máj 2023

Áno kupujem keď niečo je v zľave co sa mi zrovna hodí a viem to spotrebovať
A zas necumim ostatným ľuďom do košíka, nech si každý kupuje co chce.

lindous
13. máj 2023

Netočím svoj jedálniček okolo akcií a zliav, ak niečo potrebujem, tak to kúpim, ale ak je zrovna v zľave, tak beriem zľavnené... nekupujem drahšie, len preto že by som si to mohla dovoliť, príde mi to ako peniaze vyhodené do vzduchu a radšej ich miniem inak 🙂

mima1608
13. máj 2023

Akciové áno, zľavnené podľa toho čo, lebo tomu už väčšinou končí záruka. Ale keď majú napríklad mäso alebo ryby a podobne, tak vezmem a dám do mrazáku. Jogurty a také veci nie, lebo to vždy kupujem do chladničky na aspoň celý týždeň a tie olepené veci už toľko nevydržia.

sense
13. máj 2023

Áno ak je niečo v zľave kúpim. Ale nechodím večer po obchodoch ci je niekde niečo v zľave. Napr v sobotu už okolo obeda dávajú zľavy na potraviny kt konci záruka v nedeľu, keďže v nedeľu je zavreté a v pondelok to predať nesmú. U nás sú vždy dva dátumy dátum do kedy môžu predať a dátum spotreby ten je zvyčajne o 2 dní neskôr.

mimirka32
13. máj 2023

My mame nadpriemerne platy, relativne nizke naklady na byvanie a jedlo, aj oblecenie kupujeme hlavne v akcii. Ani si uz nepamatam kedy som nieco kupila mimo zlavy

diewcatqoo
13. máj 2023

Jasne, kupujeme aj v akcii. Ale vzdy pozeram na datum spotreby, chladene veci (mliecne a maso) uz pred koncom spotreby nekupujem, lebo sa nam stalo parkrat, ze sme z toho mali traviace problemy. Preco by som mala platit zbytocne viac?
Inak, myslis, ze vsetci milionari kupuju len premiove potraviny a chodia vyobliekani v znackach? Poznam cloveka, ktory je financne naozaj za vodou. Lieta sukromnym lietadlom a riesi problemy typu, ze nemaju aktualne na sklade novy Mclaren s vybavou, ktoru chce, ale s nejakou inou, tak nevie, ci ho kupit.. a jeho decka nosia oblecenie z Lidlu. Keby si ho stretla, v zivote by si o nom nepovedala, ze je milionar. Nepotrebuje na seba upozornovat, nakupuje ako bezni smrtelnici, teda aj tovar v akcii.

66simonka66
13. máj 2023

My kupujeme zľavnené aj keď nemusíme, samozrejme len vtedy ak je zľavnená potravina ktorú bežne kupujeme. Npr. Kupujeme syr Leerdammer, tak kúpim vo vypredaji len ak je tento syr, nekúpim goudu alebo eidam. Proste ak natrafím vo vypredaji na potraviny ktoré bežne kupujem, tak ich kúpim a teším sa, že som ušetrila a máme napríklad na zmrzlinu. 😊

kristinapetronela
13. máj 2023

Áno ,lebo inak by sa to vyhodilo .takto nabudúce objednajú menej .a menej veci sa vyhodí ... A mne to tiež vlastne pomôže aj keď na to nie som tiež odkázaná

pinkgirl
13. máj 2023

Často kupujem potraviny v sekcii so zľavou pred koncom záruky. Ak sa v obchode nepredajú, tak idú na likvidáciu - nie je lepšie ak sú zjedené ako vyhodené, hm? Necítim sa preto zle, nikomu od úst neberiem.
A tovar v akcii kupujem tiež bežne, viem akú máme doma čoho spotrebu a je to pre nás fakt výhodnejšie.

doriiis
13. máj 2023

Samozrejme....úplne bežne kupujem veci v zľave a pred skončením dátumu spotreby.Je to taký istý kvalitny tovar,ako ten nie v zľave.

liusa82
13. máj 2023

aj ja to bežne kupujem a nemáme hlboko do vrecka.Len to treba rýchlo zjesť kvôli trvanlivosti..čo je na tom? Nechápem.. že brať šancu tým čo majú menej peňazí🙂 kto prv príde ten prv bere😀 a pokaziť sa môže aj drahá potravina bez akcie alebo tam môže byť nejaká vada.Ja som raz kupovala cestoviny v jednote neboli ani v akcii a boli tam nejaké mušky divné ani som si to riadne nevšimla len hodila do košíka.Až doma kukám na to a hned som to aj vyhodila

lelelienka
13. máj 2023

Samozrejme, ze kupujeme zlavnene veci (vacsinou tie co aj bezne ak nie je zlava), nevidim jediny dovod, preco by som mala platit viac, ked nemusim. Bola by som sprosta. A dobre sa mame prave preto, ze nerozhadzujeme zbytocne, teraz nemyslim len na potraviny ale vseobecne.
A nazor, ze tym beriem sancu chudobnejsim? Ved rovnako mozu prist a nakupit si…

majka99999
13. máj 2023

@dejka77 tak ked je jogurt 2 dni pred zarukou alebo banany vyzeraju uz zle, tak nekupim. Ja to ani nerozlisujem, akcia alebo zlavnene.

marca12
13. máj 2023

Su ludia,ktori maju peniaze prave preto,ze zgrlosia na vsetkom. Na druhej strane,preco by som mala byt na posmech,ak sa prehrabavam v zlacnenom tovare? Ved usetrim tam a mam zarobene na divadelne predstavenie,vylet,dovolenku atd. No ja malokedy nakupujem tieto extra zlavnene,lebo to su vacsinou potraviny pred koncom spotreby.

denithestrange1993
13. máj 2023

Neviem,mne pride divne sa pozerat do kosika ludom co kupuju a este analyzovat ci je vhodny pomer zlavnenych potravin a platu? Tak to mi je fakt zahadou.

solida1
13. máj 2023

Nakupujem v akciách a zľavách, nielen potraviny, ale aj iné. Napr.sezónne veci. Nepotrebujeme mať veci z novej kolekcie, v pohodke nosíme aj tie z vlaňajšej. Napr. kvalitnú vetrovku som si objednala v januári za 79€, v novembri bola za 149€. A čo sa týka zlavnenych potravín, vyskladam jedálniček tak, aby sa najprv spotrebovalo to s blízkou dobou spotreby. Ak sa to dá. Ak nie, nekupujem. Neviem, či som na to odkázaná, asi nie, keď si do košíka hodím aj to, na čo máme vyslovene chuť, ale dá sa pri tom celkom pekne ušetriť.