Koľko platíte nájomne?

1. feb 2024

kolko platite najom ( elektrina, teplo) do drustva do fondu dokopy ak vlastnite byt?

kolko celkovo platite najom mesacne ( energie) aj do drustva dokopy ak vlastnite byt?

3izbak, výmera cca 75m2.
lokalita Bratislava/ okolie.

Dakuejm

zic
1. feb 2024

No, orientacne tak 170 - 200 eur... ALE... zalezi to od milion veci:
1, elektrinu / voda / plyn ma kazdy inac podla spotreby
2, teplo zalezi ako sa rozratava v dome (ako sa dohodnu)
3, "najomne" je ine vzdy podla fondu oprav (niekto plati malo niekto vela, lebo setria na nieco / opravy v dome), niekto ma vytah apod
4, v novostavbe mozes mat vratnikov / sbs / posilku... takze platby navyse

Takze je to ale ze uplne od buka do buka...

autor
1. feb 2024

@zic dakujem aj takto mi to staci jasne chapem ze zavisi od spotreby ale rozhodujeme sa, ci odkupit a platit az 450 mesacne, lebo byvam niekde kde je to drahe. ..platime vela do drustva...

zic
1. feb 2024

Tak ale zalezi za co platite vela... nejaka polozka to musi byt... mozno je na to dovod... Ak byvate v druzstevnom byte, tak asi splacate ten byt v tych vyssich splatkach, nie? Otazka je co je vela, za co to vela platite a v akom type bytu byvate...

viestta
1. feb 2024

Ked odkupujes od druzstva byt, tak splatis len anuitu, ktora nie je splatena. Po odkupeni budes mat "najomne" nizsie len polozku anuita, vsetky ostatne polozky budes platit rovnako, aj zalohy na teplo, vodu, FO a vsetko ostatne co suvisi s uzivanim bytu. Tak sa pozri do rozpisu zaloh a tam mas napisane, kolko splacas anuitu.

chrobak7
1. feb 2024

Ja len, aby si sa nabudúce vyjadrovala správne. Nájomné je platba za byt, ktorý máš v nájme, teda nie je tvoj, ale platíš niekomu za to, že tam môžeš bývať.

Ak byt patrí tebe, platíš zvyčajne mesačný zálohový predpis, ktorý ti vypočíta správca. Tam nie je nájomné.

Aby ťa ľudia správne chápali....

autor
1. feb 2024

@zic
@viestta ako mala som na mysli byt uz po odkupe.

zle som sa vyjadrila - ake su naklady za energie a do drustva ( fond oprav a spol)...bezne pri 3i v Ba a okolie.

@chrobak7 ano pardon, ....

autor
1. feb 2024

@chrobak7 niekto prepisuje aj nazvy co zadame, aj to moze mylit.

autor
1. feb 2024

@viestta a mame na vyber viacero možnosti, tak chcem mat prehlaď koľko to vychadza v Ba a okolie. tak všeobecne.

harrisson
1. feb 2024

65m2 a platíme cca 350-370e. Ale zase míňame veľa vody a vyše 100e z danej sumy ide do fondu oprav

autor
1. feb 2024

@harrisson dakujem

zic
1. feb 2024

No len ako ti pisala @viestta... vy asi splacate v tych mesacnych poplatkoch druzstevny byt... to vam asi znizuje tu vyslednu sumu na odkup (ako keby taka hypoteka), nie? Takze ked to odkupite, tak ostatne asi ostane naozaj rovnake... Nie je uplne jasne, co chces docielit a ako chces usetrit... Ak ta teda zaujima, ze ci aj po odkupeni bytu nebudete platit vela za "energie" a "spravcovi", tak ako som pisal, je to silno individualne... len teda aby si nasla odpoved na to, co sa pytas...

tttbb
1. feb 2024

@harrisson coze?? to myslis vazne? Ja som bol v tom, ze 200E energie je uz strop aj to pri rodinnom dome.

denden77
1. feb 2024

predpis mam na 3i, 3os., v Petrzalke 180€

autor
1. feb 2024

@zic mat prehlad o inych drustvach v Ba a okoli. ci by sme nesplacali moc tomu nasmu. a ci je lepsie mozno kupit inde. chapem ze zavisi od toho aj ako stary je barak a spol. len som chcela vediet ako to chodi v Ba, uz tam dlhsie nezijem. a mame moznost ist do Ba. alebo ostat tam kde sme.
ci je bezne ked mas byt v OV platit mesacne aj 450 euro za vsetko ( drustvo, energie..)
lebo mne to pride mega.
a ano chapem vela zavisi od poctu bytov, od toho kolko spotrebujem.

autor
1. feb 2024

@denden77 dakujem

jaroe
1. feb 2024

@tttbb my sme mali 200 len platby správcovi t.j. voda, teplo, fond opráv, smeti, popl.za správu, elekt.v spoločných priestoroch + elektrina ďalších cca 40 zvlášť. A to pred kovidom.

autor
1. feb 2024

@jaroe dakujem

viestta
1. feb 2024

nepoznam situaciu v BA

zic
1. feb 2024

Platit 450 podla mna nie je normalne (okrem nejakej luxusnej novostavby alebo velmi velkej rodiny)... Skor tych 250 je uz dost podla mna...
Tak isto neviem, kolko je v BA druzstevnych bytov... Asi vacsina ludi ma skusenosti len s osobnym vlastnictvom... A tam neplatis tu anutiu... platis casto hypo... Tym padom platis poplatky spravcovi a nie druzstvu...
Nechytam za slovicka, len teda je rozdiel druzstevny byt a byt v OV.

kiwi3
1. feb 2024

2 osoby, velmi podobna vymera, mali sme od 160 do 185 zatial

lenka.25
1. feb 2024

4 osoby , 4 izbový byt 223€ nájom a fond opráv + 35€ elektrika + 5,5€ plyn

la_dolce_vita
1. feb 2024

Vacsi 3 izbak v osobnom vlastnictve v Poprade platim cca 150 e mes. bytovemu podniku a to som doma na HO, cize kurenie ide non stop a u nas je celkovo chladno pod Tatrami. Pride mi to v pohode a mam dokonca vzdy preplatok.

la_dolce_vita
1. feb 2024

Este doplnim, ze to je len pre porovnanie, kedze viem, ze sa pytas na Ba 🙂

maranta_leuconeura
1. feb 2024

Elektrinu a plyn platim zvlast, takze bez toho iba fond oprav, voda a teplo (byt napojeny na centralny teplovod) a ostatne platby ako vytah, upratovanie, spolocna elektrina v baraku a pod sa mi teraz zdvihlo kvoli splatke uveru na strechu pri 3i 70m2 2 osoby na 200€ 🤷 ale za kurenie pocitam budu preplatky, aj pri mensich zalohach sme vzdy mali

dzejny656
1. feb 2024

3 izbovy byt, 3 os., 220€ nemáme ani nedoplatky, ani preplatky

lucik194
1. feb 2024

3 izbak, 4 osoby, BA, 200eur byt, vcsinou ziaden nedoplatok ani preplatok

plus elektrina zvlast

nikaeli
1. feb 2024

4i byt v os.vlastníctve Prešov - 255€ inkaso plus 50€ plyn/elektro

olimuc
1. feb 2024

Ca 350 + 40 energie 3 izb ca 74 m2, mne sa zda, ze uz platime za polohu 🙈 lebo v porovnani s ostatnymi je to vela

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz